Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod a ukládání videa z TVkarty Winfast

JindraH (13)|14.6.2005 20:45
Mám TV kartu Winfast 2000 XP Expert a občas nahraju něco z TV. Buď v kvalitě DVD-MPEG2 nebo SVCD. Výsledný soubor potom sestřihnu a překonvertuju do SVCD (mpg) v programu Ulead VideoStudio 8 SE, který byl přibalen ke kartě. První divná věc je, že i uložené věci v SVCD to do výsledného SVCD enkóduje (cca v reálném čase, hodina soubor = hodina enkódování). Kvalita je docela slušná, ale v rychlejších scénách jsou někdy dost velké kostky, které byly v původním souboru menší a méně patrné. Jak se vyhnout dvojí enkodaci a dá se to celé dělat lépe? Zatím ty hotové soubory uchovávám na HDD ve formě mpegů a jednou to budu chtít převést na DVD...
Děkuji za radu.
Ivo Mašek (10205)|14.6.2005 23:03
ale v rychlejších scénách jsou někdy dost velké kostky, které byly v původním souboru menší a méně patrné.
Neměly by tam být vůbec. To je možná ten problém.
Já grabuji do mpeg_2 a střihám v programu AVI-MPEG-ASF-WMV_Splitter_3.24 (je v sekci "návody") - jsem ale ryzí amatér :-D a nahrávám dokumenty, takže se jedná spíše o střih reklam. Kostičky při sledování i po grabování nemám - to je základ. Pokud chceš ze záznamem pracovat dál, musí být čistý.
JindraH (13)|15.6.2005 15:22
Při přímém uložení tam kostičky také nejsou, respektive minimálně, záleží na nastavení kvality. Ale při dalším zpracování se bohužel nevyhnu další kompresi (i když jedu SVCD - střih - uložení SVCD), což je divné a má vliv na kvalitu a samozřejmě je to i časově náročné. Když ale stříhám soubor, který je už jednou "prohnaný" VideoStudiem, tak to pak ukládá za pár vteřin, jen se to ořízne bez přepočítávání... Ale jinak mi to VideoStudio vyhovuje...
Otázka tedy vlastně zní v čem to ukládat, aby to pak při střihu bylo bez přepočtů. Stačí mi kvalita SVCD (ale samozřejmě i odpovídající velikost souborů, to jest cca 550 MB/30 minut), TV stejně nemá smysl ukládat v plném PALovém rozlišení...
Díky.
Ivo Mašek (10205)|15.6.2005 17:39
Já to mám všechno v mpeg. Ale jak říkám, jedná se o dokumenty, nic dlouhého a pro tyto účely mě vyhovuje právě ten střih přes Splitter.
Co se týče celovečerních filmů, tam by sice Splitter také "fungoval", ale ta délka, že. S tím zkušenosti nemám. Ale jsou tady profíci, kteří jsou v tom sběhlí. On se někdo ozve, ale musíš mít strpení. :-)
Brko (201)|15.6.2005 21:25
No profík rozhodně nejsem, ale skutečně pro pouhé vystříhání reklam, useknutí konce a začátku, případně na dělení na více částí je nejlépe použít program takového typu jako radí Ivo Mašek. Videoeditační programy se rekompresi většinou nevyhnou. Pokud to chceš jako SVCD tak to potom ve studiu jenom vypal, no ale dokáže to i Nero, dříve jsem to takovýmto způsobem dělal.
JindraH (13)|16.6.2005 08:02
Díky, zkusím nějaký jednoduchý střihací sw a dám vědět.

Mám ještě jeden související problém. Dřív jsem ukládal z Winfastu do DVD PAL a mám asi dvacet věcí takhle uložených, ale vzhledem k velikosti a malému rozdílu kvality oproti SVCD to převádím na SVCD a tady se to VideoStudio docela hodí, střih a rekomprese, u několika souborů je to v pohodě (až na ty větší kostičky, viz výše, ale to je asi daň za dvojí kompresi), ale u třech věcí mi to posouvá zvuk. Původní soubor je v pohodě a výsledné SVCD je na začátku OK a ke konci se rozjíždí o několik vteřin. Co to může způsobovat?
Bullback (352)|16.6.2005 14:14
[quote=JindraH]Co to může způsobovat?[/quote]

Vzorkovací frekvence zvuku nebo obrazu.
JindraH (13)|16.6.2005 20:16
No jo, ale dělá to jen u některých souborů.. Ale všechny mají stejné parametry (SVCD,stereo 224kbps)... A hlavně ten posun je až po druhé kompresi v Ulead VideoStudiu, to, co leze z Winfastu je OK...
Bullback (352)|17.6.2005 11:48
Vzorky musí být stejné 48khz nebo 44Khz. Fps 25,000.
Zkus to celé (hotové) přemuxovat na TMPEgu či BBmpegu apod.
A nevypadávají Ti snímky u některých záznamů ???

JInak hodně karet háčkuje podle času a né podle snímků, jak Winfast to nevím ale zde bývá mnoho problémů.
Whitejoker (616)|26.6.2005 23:02
celý problém je v kombinaci:
nekvalitní signál (TV karta)-komprse MPEG 2 s bnízkým datovým tokem (SVCD)-následný střih a REKOMPRESE v UVS8-> atd.

Formát MPEG2 potřebuje vyšší datové toky (ca 4000-6000 a více) a když se ktomu ještě přidá (standartně) nekvalitní signál z televize (TV karty) a následné rekódování pomocí UVS, není se co divit.
Ke střihu používej, co ti poradil Ivo, nebo nástroje v TMPGEnc.
A při tak nízkém dat toku jako SVCD má lepší výsledky MPG4 (zejména XviD) než MPG-2 (vítej zpět Bullback-u)
JimUs (3)|5.7.2005 19:05
Já mám zase přesně s touhle kartou takový problém, všechny defaultní kodeky sou v pohodě a de na ně zachytávat video v pohodě, ale po nainstalování DivXu 5.2 nebo i XviDu mi to hlásí chybu Cannot capture video stream. Error Code=0x2002. Vážně nevím co s tím. Prosím poraďte.
Ivo Mašek (10205)|5.7.2005 19:23
CodekPack určitě nemáš, že ne ?
JimUs (3)|5.7.2005 19:31
No právěže mám nejnovější Codecs6027_allin1 a u Xvidu než mi to zahlásí Error 0x2002 to zahlásí Statsfile not found....
Ivo Mašek (10205)|5.7.2005 19:38
Odinstalovat veškerý codekpack !! Ponechat pouze ty kodeky, které budeš opravdu potřebovat.
JimUs (3)|5.7.2005 19:46
Odstranil sem všechny kodeky, nainstaloval sem jen pouze Xvid a pořád to samý
Ivo Mašek (10205)|5.7.2005 19:59
No, tam už budou "zasviněný" registry.
Ideální bude reinstal OS. Uvědom si, že tv karta si přitáhne své kodeky, prohlížeč (já používám PowerDVD) si nainstaluje také své kodeky + samostatně musíš doinstalovat DivX_5.2.x. A musí to chodit. Až to dáš do tohoto stavu, pak si doinstaluj, opět samostatně XviD.
...před tím reinstalem OS zkus tv kartu přeinstalovat.
MacRieder (18)|31.7.2005 13:59
[quote=JindraH]Při přímém uložení tam kostičky také nejsou, respektive minimálně, záleží na nastavení kvality. Ale při dalším zpracování se bohužel nevyhnu další kompresi (i když jedu SVCD - střih - uložení SVCD), což je divné a má vliv na kvalitu a samozřejmě je to i časově náročné. Když ale stříhám soubor, který je už jednou "prohnaný" VideoStudiem, tak to pak ukládá za pár vteřin, jen se to ořízne bez přepočítávání... Ale jinak mi to VideoStudio vyhovuje...
Otázka tedy vlastně zní v čem to ukládat, aby to pak při střihu bylo bez přepočtů. Stačí mi kvalita SVCD (ale samozřejmě i odpovídající velikost souborů, to jest cca 550 MB/30 minut), TV stejně nemá smysl ukládat v plném PALovém rozlišení...
Díky.[/quote]

No asi to bude v nastavení WF karty,já mám nastavení viz obrázek a jde to,nahrával jsem film Minority Report,něco přes 2 hodiny a potom upravil v Power Produceru 3 a vypálil na DVD,no a žádné kostičky,posuny zvuku!!!
nastaven__wfp_100.jpg
MacRieder (18)|31.7.2005 14:09
[quote=JindraH]Při přímém uložení tam kostičky také nejsou, respektive minimálně, záleží na nastavení kvality. Ale při dalším zpracování se bohužel nevyhnu další kompresi (i když jedu SVCD - střih - uložení SVCD), což je divné a má vliv na kvalitu a samozřejmě je to i časově náročné. Když ale stříhám soubor, který je už jednou "prohnaný" VideoStudiem, tak to pak ukládá za pár vteřin, jen se to ořízne bez přepočítávání... Ale jinak mi to VideoStudio vyhovuje...
Otázka tedy vlastně zní v čem to ukládat, aby to pak při střihu bylo bez přepočtů. Stačí mi kvalita SVCD (ale samozřejmě i odpovídající velikost souborů, to jest cca 550 MB/30 minut), TV stejně nemá smysl ukládat v plném PALovém rozlišení...
Díky.[/quote]

Nastav si TV kartu dle obrázku,při tomto nastavení tam nic nemám ani posuny ve zvuku!!!
nastaven__wfp_100.jpg
Bullback (352)|1.8.2005 14:34
JimUs

Smaž celej windows, jinak si nainstaluj ffshow a nic jinýho, je tady přehledně hodně encoderů a decoderů a je to od jednoho autora daný dohromady täkže je šance že to pude OK.
imported_krata (39)|2.8.2005 09:52
Před tím, než uděláš reinstal OS, tak odinstaluj (normálně přes přidat nebo ubrat programy) Winfast a znovu ho nainstaluj. Při stejným problému mi to pomohlo.... Jinak s tím reinstalem OS - pokud máš W2000 a lepší, tak to minimálně v 90 % případů není nutné...

Krata