Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový přijímač - pomoc s výběrem

Libunda (38)|19.1.2015 18:34
Zdravím vás pánové,
prosím o radu s nákupem nového přijímače.
Pravděpodobně mi včera odešel Vantage 8000 S, kdysi jsem ho koupil v domnění, že využiju kupu funkcí, včetně nahrávání ap.
Po mnoha letech jsem si uvědomil, že:

Potřebuju:

velmi kvalitní SD i HD obraz - vzhledem k FullHD 55" LED
stejně kvalitní audio ( nejraději s optikou, nebo coaxialem) vzhledem k připojení na domácí hifi
rychlé přepínání kanálů !!
HbbTV
Linux ?
cenu do 10 000 Kč
kvalitní pevný ovladač s dobrým dosahem, respektive úhlem

Nepotřebuju:

dvoutuner
jakékoliv nahrávání at na USB, nebo SATA
integrovaný barevný display ¨
podobný srandy


Používám Skylink NEXT

Koukal jsem po Vantage VT1, ale nějak mě přijde, že je to už zase starý zařízení a měli dost much na začátku
Pak taky Dream 820, ale to dost drahá sranda i dle vás ostatních
Xtrend ET 1000 ??
Vu+ DUO2 ??

Děkuji za nápady.
bastlir (3245)|19.1.2015 18:47
[QUOTE=Libunda;505704]Zdravím vás pánové,
prosím o radu s nákupem nového přijímače.
Pravděpodobně mi včera odešel Vantage 8000 S, kdysi jsem ho koupil v domnění, že využiju kupu funkcí, včetně nahrávání ap.
.....[/QUOTE]

Tak právě Vu+ DUO2 má všechny ty srandy, které nepotřebuješ. :p V tvém případě bych si vybral něco od Xtrend, ale i VU+, ale ne Duo2.
Ještě bych vybíral podle čtečky pro tvou kartu a díra pro modul se vždycky hodí.
KamilZ (10277)|19.1.2015 19:29
Pokud nechceš dvoutuner, tak bych šel do do VU+ Solo Se: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

(ale udivuje mě to, i že nechceš nahrávat).
Libunda (38)|19.1.2015 20:08
Ale tak samozřejmě předpoklady jsem kdysi takové měl,
pravda je, že jsem nenahrál ani jeden pořad za více jak 5 let, takže z toho tak usuzuju,
že se tenhle můj přístup asi nezmění..


EDIT: už vidím, na co jsem zapomněl, na ethernet, nebo wifi

EDIT2: když nad tím tak přemýšlím, tak pokud by bylo nahrávání intuitivní, nezakodované a lehce přenesitelné do MMC, PC, tak bych ho možná využil....
KamilZ (10277)|19.1.2015 20:27
To doporučení i přes nové požadavky stále platí, pokud Ti nevadí externí HDD. POkud by to vadilo, nebo by jsi chtěl častěji nahrávat a přenášet do PC, tak bys určitě ocenil 1Gbit LAN (v implementaci VU+ kopíruje cca 5x rychleji) a v tom případě bych sáhnul po VU+ Solo2.

Ve všech VU+ (resp. přijímačích s E2) můžeš HDD nasdílet přes Sambu, takže to do MMC ani nepřenášíš, ale přehráváš přímo z MMC přes LAN z HDD v STB.

Jestli máš NEXT kartu, tak ta je ICE a tím pádem nepotřebuješ CI modul a nahráváš nekódovaně, plně přenositelně.

K MMC - to máš u jiné TV? Přehrávat samozřejmě můžeš přímo v tom STB.
Libunda (38)|19.1.2015 21:40
MMC mám na stejném místě, jen jsem si na něj zvykl a používám ho často.
Proto možná nevyužiju tolik funkcí satelitu.
MMC jsem koupil hlavně kvůli podpoře snad všech formátů. To asi sat nedá.
Jinak sdílení po síti atd využívám právě na něm.


Edit: Lepší podpora na forech a u programátorů má kdo?? Vu, nebo Xtrend ?
Libunda (38)|20.1.2015 18:42
Údajně mám v háji desku u Vantageho, takže spěchá ;-) děkuju.
KamilZ (10277)|20.1.2015 19:24
[QUOTE=Libunda;505740]Lepší podpora na forech a u programátorů má kdo?? Vu, nebo Xtrend ?[/QUOTE]Nevím, celkem mě to nezajímá a netrápí a určitě jsi si sám schopný pár fór projet, prosurfovat a podívat se. Pro mě je důležité, že "s podporou" pro VU+ (image + používané pluginy) jsem spokojen.
Libunda (38)|20.1.2015 19:26
To víš že jsem, jen že studovat a googlovat budu dva dny, ale když se zeptám, tak dostanu odpověď třeba dřív. Thx
Libunda (38)|20.1.2015 20:50
Ještě poslední otázka. Po jaké variantě šáhnout??
Stačí základ, nebo včetně toho cz sw??
Netuším co to obnáší.

[ATTACH=CONFIG]29639[/ATTACH]
vu.JPG
KamilZ (10277)|20.1.2015 20:56
A jak to mám vědět já? Na to se zeptej toho prodejce :-)

CZ SW je předpokládám nějaká předkonfigurovaná varianta, otázka je, s jakým image apod. Standardní Enigma2 češtinu obsahuje, takže nevím, co tam je navíc, třeba nějaké CZ pluginy nebo předladěný settings pro Skylink apod. Za sebe doporučuji pro začátečníky VTI image, ale to už je ve vlákně pro VU+2 DUO a ve vlákně pro download dostatečně zdůrazněno.
Libunda (38)|20.1.2015 21:14
Já se ptal komunity, né přímo tebe.
Tady aby se bál člověk něco napsat. :-/
OK, odpověd stačí, thx.
KamilZ (10277)|20.1.2015 21:21
OK, raději už tedy zde nebudu odpovídat, ať nevznikne nějaký problém. Dal jsem tam smajlíka, ale asi to nestačí. Přeji šťastnou volbu.
Libunda (38)|20.1.2015 21:43
Zřejmě komunikační šum, díky za radu, už je objednaný.
Tzn, že se budu ptát dál v jiném vlákně.
bastlir (3245)|21.1.2015 00:08
[QUOTE=Libunda;505858]Zřejmě komunikační šum, díky za radu, už je objednaný.
Tzn, že se budu ptát dál v jiném vlákně.[/QUOTE]
A co sis objednal? Duo2 ?
Libunda (38)|21.1.2015 07:37
Nakonec ano,někde jsem četl že má z nějakého důvodu lepší obraz a ještě nějaké věci, než Solo
bastlir (3245)|21.1.2015 12:27
[QUOTE=Libunda;505873]Nakonec ano,někde jsem četl že má z nějakého důvodu lepší obraz a ještě nějaké věci, než Solo[/QUOTE]
No to nevím, obraz ze Sola jsem ještě neviděl, ale nezdá si mi to být pravděpodobné. Jinak tě vítám do rodiny Duo2 a než dorazí, můžeš se podívat, co tě zřejmě čeká:-R
:): https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-VU-Duo2-Download?p=484197#post484197
Libunda (38)|21.1.2015 12:48
Díky :-)
Právě jsem ještě změnil objednávku :-)
Prodejce mě přesvědčil, že VU+ DUO2 1x Dual DVB-S2 má mnohem citlivější tuner, než VU+ DUO2 2x DVB-S2, který jsem měl původně objednaný.
Tak jdu studovat co s tím dál, až dorazí :-)
bastlir (3245)|21.1.2015 13:38
Tak o tom jsem ještě neslyšel. Každopádně to má výhodu v tom, že do druhé pozice si můžeš dokoupit DVB-T/C tuner. Na druhou stranu si z pohledu PC myslím, že data ze dvou modulů se rychleji zpracovávají po dvou sběrnicích ja po jedné. :-?

Pak se ale přesuneme do příslušného threadu.

Toto ale platí pro všechny "dvoutunery":
Nemá smysl provozovat dvoutunerový STB s tzv. anténní propojkou na druhý tuner, protože tím pádem oba tunery mohou přijímat kanály z transponderů se stejnou polaritou (H/V). Neboli podřízený tuner vždy může přijímat kanály v té polaritě, v jaké právě přijímá tuner dominantní. Nejlevnějším řešením zřejmě bude výměna konvertoru na parabole za dvojitý (dva výstupy) a táhnout k přijímači druhý kabel.
Pak si každý tuner přijímá v samostatném režimu. Je tu ale samozřejmě možnost i druhé paraboly s motorem či druhého konvertoru "šilhajícího" na jinou družici.