Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální centrum s Blue ray

Borismart (3)|25.1.2015 12:58
Ahoj,

řeším teď nákup multimediálního přehrávače s Blue ray.
Řetězec: Projektor Optoma HD26, NAS HP Microserver a k tomu bych chtěl připojit nějaký multimediální přehrávač ideálně s Blue ray.
Primárně bych chtěl přehrávat hudbu a filmy z NASu, streamovaná videa z netu a Blue ray disky.
Máte prosím Vás nějaký tip co pořídit?
Díky.
KamilZ (10277)|25.1.2015 13:06
Tohle:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18193-XBMC-mozna-nejlepsi-Media-centrum-software-pro-HTPC
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37441-Najvhodnejsi-HW-pre-XBMC

Pravých, "čistokrevných" MMC s BD je málo a nevyplatí se, nehledě na podstatně menší možnosti, jak výše zmiňovaná řešení.
tdlmarek (1566)|25.1.2015 13:38
Dovolím si Kamilovu odpověď trochu rozvést o základní teorii.

Stejně jako u TV, většina značkových Blu-ray přehrávačů na NAS přes SMB přistupovat neumí a jejich podpora multimédií a uživatelský konfort je na docela nízké úrovni. Ta síťová část sice neplatí pro výrobky Panasonic, ale o to horší je tahle značka ve zmíněné multimediální podpoře (v porovnání s LG, Samsung, ...).

Naopak "neznačková" MMC jsou na tom docela dobře po stránce "pirátských" formátů, ale zase nenabízejí plnohodnotné přehrávání Blu-ray, protože toto je zatíženo licenčními poplatky a specifickými požadavky na software. Mám dojem, že i tradiční high-end MMC jako výrobky Popcorn Hour od BD upouští, protože už neobsahují mechaniku.

Z toho důvodu není ani u HTPC situace úplně růžová, jelikož plnou podporu nabízí pouze některé komerční přehrávače pro Windows (kvůli zmíněným licencím), zatímco jednoúčelová HTPC směřují spíše k Linuxu a více otevřeným přehrávačům, které lze dobře konfigurovat.


Proto většina náročných uživatelů, kteří nechtějí řešit kompromisy na jedné nebo druhé straně, situaci řeší levným značkovým přehrávačem pro originální BD a jednoduchým HTPC/MMC na ostatní multimediální soubory. Jsou to sice dvě zařízení namísto jednoho, ale ve výsledku to může vyjít i levněji a rozhodně to funguje na obou frontách lépe.
KamilZ (10277)|25.1.2015 14:19
Marek to popsal dobře. Mezi klasickými MMC moc možností není. Co vím, tak:
- Dune je už problém sehnat http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/14
- zbývá Popcorn C-300, pokud bys nechtěl HTPC

Já jedu na Windows, jak je na tom Linux s přehrávačí netuším, HTPC na Windows + XBMC na standardní věci + např. Cyberlink na BD situaci řeší (včetně 3D). Ale je pravda, že za cenu licence Windows + Cyberlink máš 2 BD přehrávače. Ono stejně hodně lidí placky RIPne, protože se jim pak nechce žonglovat s fyzickými médii a na to pak stačí zřejmě (nevím, jak s 3D BD ISO) XBMC na Linuxu.
Borismart (3)|25.1.2015 14:38
Díky za odpovědi chlapi,

snažil jsem se vyhnout dvěma přístrojům, ale asi mě to nemine.
O XBMC počtu rád (Kamile díky za odkazy), ale je to skoro 50 stran tak to dnes už nestihnu...
A tedy v rychlosti: Měl by tedy (sice asi s kompromisem) smysl ten DUNE Smart B1 (Pop C-300 nemá mechaniku) ?
haky73 (32)|25.1.2015 15:56
Já mám DUNE HD max, teď akorát řeším nefunkci přehrávání bluray disků, všechny ostatní disky mi jdou. Kdyby si měl zájem tak se ozvi. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|25.1.2015 16:02
Prave koli vyssie uvedenym problemom by som to riesil ako dva komponenty. Kazda mechanika skor ci neskor odide (cim viac ju pouzivas, tym skor) a je jednoduchsie obmienat lacny BD player.
ai (2993)|26.1.2015 04:22
Dune snad uz dnes neprehrava menu, jen light, kvuli licencim?
Za cenu Dune mas jeden BD player a jeden mediaplayer a jeste ti snad zbyde. Dune se kupuje kdyz nehledis na cenu a porad se najdou disky, s kteryma budes mit problem. Pozna uz Dune kapitolu v MKV?

Taky jsem kdysi pokukoval po Dune, ale zdalo se mi, ze za tu cenu to ma mouchy, ta hlavni, ze pro prehravani komercnich BD vpodstate musi byt v obyvaku stejne back-up, abych si byl jisty, ze to prehraje vsechno, je to tak? A pokud mas receiver, tak nehrozi ani mozny problem s audiem atd., v pripade levneho mediaplayeru a videu na HDD.
axicom (626)|26.1.2015 06:08
Dune umí kapitoly v mkv, pokud tam jsou.
Pioneer BDP 450 s CFW umí přehrávat po síti i mkv a iso.
jito (999)|26.1.2015 14:26
Starší modely Dune umí i menu BD.To nepodporují až poslední modely.
KamilZ (10277)|26.1.2015 16:18