Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

RaspBerry Pi 2 B

Mayki07 (185)|21.6.2015 19:28
Mnou odzkoušený návod na instalaci RaspBMC na nové RPi2. (Původně není RPi2 podporováno a nenabootuje!)

Potřebujete mít funkční RPi (1,B+), klasicky nainstalujete RaspBMC ve verzi kterou potřebujete, nebo použijete již nainstalovanou a nastavenou funkční verzi (já jsem přecházel z mojí funkční instalace), funkční připojení přes SSH (Putty), poté postupujete takto:
[code]sudo apt-get update[/code]
Potom:
[code]sudo apt-get install -y git-core curl binutils[/code]
Následně:
[code]sudo wget https://raw.github.com/Hexxeh/rpi-update/master/rpi-update -O /usr/bin/rpi-update && sudo chmod +x /usr/bin/rpi-update[/code]
Nakonec:
[code]sudo -E RPI_UPDATE_UNSUPPORTED=0 rpi-update[/code]
Výsledný výstup by měl vypadat nějak takto:
[code]pi@raspbmc ~ $ sudo -E RPI_UPDATE_UNSUPPORTED=0 rpi-update
*** Raspberry Pi firmware updater by Hexxeh, enhanced by AndrewS and Dom
*** Performing self-update
% Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
Dload Upload Total Spent Left Speed
100 7938 100 7938 0 0 13677 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 23837
*** Relaunching after update
*** Raspberry Pi firmware updater by Hexxeh, enhanced by AndrewS and Dom
*** We're running for the first time
*** Backing up files (this will take a few minutes)
*** Backing up firmware
*** Backing up modules 3.12.31
*** Downloading specific firmware revision (this will take a few minutes)
% Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
Dload Upload Total Spent Left Speed
100 168 0 168 0 0 232 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 311
100 43.1M 100 43.1M 0 0 170k 0 0:04:19 0:04:19 --:--:-- 217k
*** Updating firmware
*** Updating kernel modules
*** depmod 3.18.5-v7+
*** depmod 3.18.5+
*** Updating VideoCore libraries
*** Using HardFP libraries
*** Updating SDK
*** Running ldconfig
*** Storing current firmware revision
*** Deleting downloaded files
*** Syncing changes to disk
*** If no errors appeared, your firmware was successfully updated to 93cb9a45741681987b207c68b63db7ab72b2a4cf
*** A reboot is needed to activate the new firmware[/code]

Poté stačí Raspberry restartovat a je možno SD kartu s funkčním RaspBMC použít v novém RPi2, vše funguje normálně, veškeré nastavení a knihovna zůstalo zachováno.
Tento postup doporučím ale pouze těm, kteří z nějakého důvodu nemůžou použít novější a přímo pro RPi2 určený systém OSMC

[ATTACH=CONFIG]30895[/ATTACH]
RaspBMC.jpg
frixo (38)|23.6.2015 12:23
[QUOTE=vivid.sk;513965]XBMC aktualne nepodporuje "realne" (MVC) 3D. Takze naozaj ostava pouzit TMT alebo PowerDVD, pripadne Stereoscopic Player, ktory ti posle v plnej kvalite do TV aj fullSBS remux (kludne aj z mkv).[/QUOTE]

No díky za info. To je ale přesně to co mě nepotěšilo. Škoda že malina 3D BD nepřehraje. Fakt jen jako 2D. Myslel jsem že už k přehrávání do TV nebudu nic krom Dune H1 a maliny potřebovat. No hold na 3D musím nadále používat PC s TotalMedia Theatre.
frixo (38)|23.6.2015 13:22
Mám ještě 1 problém a nevím co s ním. Načetl jsem do čtečky v pc kartu s maliny ale nevidím tam nikde soubor config.txt
přikládám screen adresáře

V podloškách taky není. Ještě kde v jaké složce najdu data když si chci uložit nastavení maliny? Že bych si je dal někam mimo malinu, třeba na Nas

Už asi vím kde je problém.
já na kartě měl předinstalovaný BerryBoot a asi je teda potřeba jak jsem luštil v historii nabouchat na kartu pouze čistý OpenElec abych mohl mít config.txt k dispozici
jito (999)|23.6.2015 17:50
Až si uděláš instalaci Openelec a pluginy,tak si uděláš zálohu systému v které jsou i pluginy,a tu si můžeš zkopírovat kam chceš.
Když jí ale uložíš mimo původní složku,tak jí malina neuvidí.Holá záloha má cca.100M,tak to nemá smysl řešit.
frixo (38)|24.6.2015 11:18
@jito
Jo jo díky už to mám. Nainstaloval jsem čistý OpenELEC a dal obnovit data a je to ok.
Jinak jsem použil kartu 32GB a je v poho. Funguje bez problémů.
frixo (38)|24.6.2015 11:31
Prosím o radu, koupil jsem si Logitech K400, ale nejdou mi přes ní psát číslice. Jak ji zapojím k PC není problém, ale v malině mi čísla nejdou psát
Victor77 (118)|24.6.2015 21:13
V malině jako takové nebo jen v OpenELEC?
frixo (38)|26.6.2015 21:48
[QUOTE=Victor77;514182]V malině jako takové nebo jen v OpenELEC?[/QUOTE]

No cokoliv jak chci napsat v Kodi tak že ano nejde mi číselná řada v OpenELEC
Victor77 (118)|26.6.2015 22:07
To je bohužel vlastnost Kodi. Mám bezdrátový set Genius a chová se to stejně. Když chci klávesnici nastavit, objeví se jen prázdné okno. Sám čekám, že to snad vyřeší nějaká příští aktualizace.
jito (999)|27.6.2015 07:33
Možná by pomohlo zkusit beta verzi Openelec 5.95.2
andel61 (77)|27.6.2015 13:00
prosim o radu mam k rpi 2 pripojeny externi disk ale v pc ho nevidim,potreboval bych vedet jestli ho vůbec videt muzu nebo mam něco spatne nastavene.moc předem dekuji.
KamilZ (10277)|27.6.2015 13:06
andel61: nainstalovat (pokud nemáš) a nastavit Sambu, viz https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=39655&p=524815 nebo http://raspberrywebserver.com/serveradmin/share-your-raspberry-pis-files-and-folders-across-a-network.html nebo https://www.google.cz/search?q=Share+your+Raspberry+share+usb&qscrl=1 (samozřejmě za předpokladu, že ho v RPi vidíš, tzn. že ho RPi rozpoznalo a máš ho namoutován).

Ale nečekal bych asi žádnou extra rychlost.
andel61 (77)|27.6.2015 13:14
aha takze normalne videt byt nemá.To nastavovani je na me prilis slozite.Presto dekuji za odpoved
KamilZ (10277)|27.6.2015 13:26
Ještě mrkni zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38783-raspberry-pi-2-b#post512530

Prohledej (viz "Prohledat téma") tohle téma na slova "samba" a "sambu", "sdílení" apod.
honzanun (48)|30.6.2015 22:19
Ahoj, po prostudování threadu jsem si také pořídíl Malinu Pi 2. Nainstaloval jsem OpenElec s KODI. Ovládám to myší. Bohužel, při přehrávání filmů je KODI myší téměř neovladatelné, strašně se cuká. Než najedu na požadovanou ikonu, zabere to spousty času a chce to trpělivost. Myš používám Logitech - bezdrát, ale dělá to i u dalších dvou testovaných (všechny bezdráty). Nesetkal jste se s tím někdo a neznáte příčinu? Dalším nedostatkem je, že nelze používat kolečko na myši. Memáte někdo řešení?

Pak bych ještě potřeboval poradit s ovladačem. Předpokládám, že CEC funguje jen na ovladače od TV. Jak ale ovládáte, když máte projektor? Nikde jsem se to tady nedočetl.

Ještě doplním, kartu mám Kingstone 8GB Class 10.
tdlmarek (1566)|30.6.2015 22:53
OpenELEC na RPi má v settings záměrně nastaveno, že během přehrávání je frekvence vykreslování GUI omezena na nízkou hodnotu, mám dojem že 10 FPS. Raspberry přecejen v porovnání s HTPC nemá toho výkonu na rozdávání, takže je to zavedeno jako preventivní opatření, aby se nestalo, že procesor bude usilovně animovat grafiku a na přehrávání už nezbyde. Pokud chceš, lze to samozřejmě změnit, stačí v settings najít ten limit.

Osobně mi to ale přijde postavené na hlavu, Kodi je perfektně uzpůsobené a primárně určené pro ovládání pomocí tlačítek (ať už na klávesnici, nebo dálkovým ovladačem). Snad kromě prvotního nastavování nebo obsluhy nějakého addonu si nedovedu představit situaci, kdy je vhodnější používat myš. Tím, že jde v podstatě jakákoliv běžná akce namapovat na libovolnou klávesu, bude ovládání tímhle způsobem vždy daleko komfortnější a rychlejší. Tím nechci něco vnucovat, ale stojí to za zamyšlení.
Pytkin (7947)|1.7.2015 00:56
honzanun : ja to mam pripojene na receiver a jeho ovladanim to ovladam cez CEC .. ale skor to tym neovladam .. lebo to kazdu chvilu vypadava .. uz som si kupil cidla , a idem to nahodit na normalne ovladanie ..
savko (74)|1.7.2015 10:08
Pouzivam klavesnici Logitech K400 a potrebujem nakonfigurovat resp. mat prehlad kde a ake funkcie mam na jednotlivych klavesoch. Kde sa to da zistit prip. upravit ?
Victor77 (118)|3.7.2015 20:15
[QUOTE=Pytkin;514357]honzanun : ja to mam pripojene na receiver a jeho ovladanim to ovladam cez CEC .. ale skor to tym neovladam .. lebo to kazdu chvilu vypadava .. uz som si kupil cidla , a idem to nahodit na normalne ovladanie ..[/QUOTE]
Budu ti vděčný, když se pak podělíš o zkušenosti s nastavením. Infra port mám taky, ale nedokážu ho přimět komunikovat s žádným jiným DO než od TV. To ale nemůžu potřebovat, protože pak se mi ovládá RPi i TV současně. Mám jeden univerzální ovladač, kde si můžu navolit různé typy zařízení, takže zvolím něco, co doma nemám a tím budu ovládat jen RPi.
FenixDcX (7)|4.7.2015 22:53
Zdravím, mám na Vás dotaz? Používáte někdo doplněk sosač. Mě nejde tak hledám kde je problém. Načte se mi pouze abeceda a seznam filmů nebo seriálů už ne. Doplněk je aktualizován na 1.2.1.
jito (999)|5.7.2015 05:18
To je OK.
Pokud chceš zobrazit v menu položku Filmy,v které jsou filmy na Sosáč,tak si to musíš nastavit.
vochomurka10 (2)|7.7.2015 14:02
[QUOTE=vivid.sk;513965]XBMC aktualne nepodporuje "realne" (MVC) 3D. Takze naozaj ostava pouzit TMT alebo PowerDVD, pripadne Stereoscopic Player, ktory ti posle v plnej kvalite do TV aj fullSBS remux (kludne aj z mkv).[/QUOTE]

Pokud na malině rozjedu Windows OS, můžu potom použít TMT pro přehrávání? Jde mi o tohle - na jiném foru jsem zadával tento dotaz a pokud mi to někdo potvrdí s tím OS, tak budu mít vlastně odpověď na následující:

Prosím o radu s výběrem MMC. Prošel jsem plno článků zde na fóru i na internetu (hlavně TVFREAK). V záplavě modelů a jejich funkcí je obtížné se vyznat. Do teď jsem pro veškeré přehrávání používal PC. Ten ale přestal fungovat, proto se ohlížím po nějakém MMC. Zde jsou požadované parametry, co musí zvládnout přehrát:

MKV
- full HD
- 3D soubory full/half SBS, OU
- zvuk DTS i AC3
- soubor s několika zvukovými stopami a možný výběr jedné z nich
- titulky externí i interní
- dekódování DTS a podobných na Dolby digital - viz níže

BluRay
- ISO soubor
- soubor s adresářovou strukturou
- 3D BluRay v obou předchozích variantách
- dekódování DTS-HD a podobných na Dolby digital - viz níže

Obě předchozí varianty budou uložené na externím disku přes USB (síťový přístup není nutný). Pro 3D BluRay je asi potřeba USB 1.4?

Výstup stačí přes HDMI. Vše půjde přímo do televize. Tam se zvuk oddělí a přes SPDIF out půjde na domácí kino. Pro přehrávání BluRay z PC jsem používal ArcSoft TMT5. Lze tam navolit dekódování zvuku do dolby digital. Tohle mi domácí kino dokáže přehrát. Kromě MMC, lze využít např Raspberry Pi 2? Zvládne přehrát vše uvedené? Nebo nějaký Android přehrávač?
RoPo (6061)|7.7.2015 14:22
[QUOTE=vochomurka10;514501]Pokud na malině rozjedu Windows OS[/QUOTE]

Nerozjedeš. Rozjedeš jen Windows for IoT, což je zcela něco jiného než Windows tak jak jsou obecně chápána.
vochomurka10 (2)|7.7.2015 14:55
takže jedině MKV s SBS nebo OU? vše ostatní z mého seznamu je možné?
Kikapu1 (32)|11.7.2015 17:07
Pánové zkušení majitelé, čemu byste připsali pomalé načítání jakéhokoliv souboru a u velké části videí totální záseky ředitelné jen tvrdým vypnutím? Raspberry pi 2 1gb z vlastním zdrojem, oficiální openelec, externí HDD 4tb s vlastním zdrojem, nebo micro SDHC karta 32gb class 10, filmy převážně full HD .mkv. Licenci na kodeky jsem zakoupil, systém mám nahraný na dodávané kartě Kingston že zvýhodněné sady. Úplně mně bere přístroj samotný, rozhraní openelec, ovládání DO od TV, akorát mi to holt nepřehrává filmy a kousne se i u mp3.
Kikapu1 (32)|11.7.2015 17:08
Sakra, řešitelné a ne ředitelné, pardon.

[HL]mod KZ: [/HL]Všimni si tlačítka "Upravit".

díky, psal jsem z telefonu, tam jsem ho neviděl :-)
Victor77 (118)|11.7.2015 19:38
RPi má občas problémy s konkrétní SD kartou. Vezmi jakoukoliv jinou a zkus znovu nainstalovat OpenELEC, jestli se to zlepší. Nemusí to být tím, ale za zkoušku nic nedáš. Zdroj by měl být aspoň 1,5 - 2 A. Jakou teplotu má během přehrávání procesor? V těchto vedrech se může přehřívat. Sám jsem k RPi2 raděj pořídil i pasivní chladič.
Kikapu1 (32)|11.7.2015 20:47
Přesně s tou kartou mně to taky napadlo, zatím jsem to několikrát zkusil s dodanou Kingston 8gb class 10 a svoji rok starou A-Data 32gb class 10. Dnes jsem odpoledne koupil novou levnou kartu v Okay, nějakej Leef 8gb class 10. Instaloval jsem na kartu Openelec a ani prd, telka hlásila že nemá z hdmi vstupu žádný signál. Takže formát, NOOBS, no a z něj po síti obligátní Openelec a v kompu dopsání licenčních klíčů do config.txt
A hádejte co, cca po 20 minutách "přehrávání" jsem už na začátku druhé minuty filmu :-(
Kikapu1 (32)|11.7.2015 20:49
Jo a zdroj mám originál takže tuším 2A a teplota je 51°C

ještě k výkonu: zkusil jsem přehrát nezpracované video přímo z karty z foťáku. Načtení trvalo opět relativně dlouho, cca 20s. Ale přehrávání plynulé bez záseků. kodek H264 AVC kontejner mov. A podržte se pánové, můj stroječek točí all intra, takže datový tok 76 Mbps. Tož tak.
Victor77 (118)|11.7.2015 22:02
Že by nějaký problém se čtením 4 TB HDD? Zkoušel jsi i jiné úložiště? Třeba USB flashku?
Kikapu1 (32)|11.7.2015 22:06
jo, psal jsem to i výše - micro sdhc karta v miničtečce, výsledek identický, v tv a Asus O!Play bez problémů jak z karty tak z HDD - ten by podle mně neměl být zátěží vůbec, má vlastní napájení

no nic, já jsem se svými schopnostmi na koncáku, Malinu zřejmě po neděli vrátím, takhle je to pro mně mrtvý kousek.
Victor77 (118)|12.7.2015 11:25
Normálně to reklamuj. Vypadá to na vadný kousek. Stane se. Jinak je (funkční) RPi2 za ty peníze docela šikovná věcička. Jen zamrzí ty zbytečně nakoupené licence.
Kikapu1 (32)|12.7.2015 11:29
No to jo, ještě i zbytečně zakoupená karta... Ale snad mi při uznané reklamaci pošlou zdarma licenci na nový kus.

chyba byla klasicky mezi klávesnicí a židlí:
- špatně jsem zapsal licenční klíč v config.txt (nesmazal jsem křížek na začátku řádku)
- měl jsem špatný USB kabel (mate mně ovšem, že pro TV či starý HD player to není problém)
Kikapu1 (32)|25.7.2015 09:47
Pánové, řeším NE/viditelnost Maliny s Openelecem v PC. Při instalaci pomocí NOOBS viditelnost nula, při instalaci z Openelec obrazu v pohodě. Pak ovšem stačil první zásek, restart Maliny a viditelnost opět nula. Nepomůže ani obnova ze zálohy, tam se ještě navíc nepochopitelně nastaví angličtina. Zvláštní je, že ovládání z PC po zadání IP adresy Maliny funguje normálně. Tušíte někdo co mám špatně?

edit: ještě by mně zajímalo, jak v openelecu zprovoznit mTorrent - byl někdo z vás úspěšný?
jito (999)|25.7.2015 16:42
Pokud máš na mysli to,že Malina není vidět pomocí zjišťování sítě,tak si vytvoř stálé spojení pomocí jména zařízení.
U Win7 stačí otevřít Tento počítač-v horní liště Přidat síťovou jednotku-vybrat písmeno jednotky a do Složka napsat \\OPENELEC\downloads.Zástupce uložíš na plochu.
Toto platí v mém případě,kdy se moje malina v síti defaultně jmenuje OPENELEC a data dávám do složky downloads.
Torrent netuším...
okrizek (19)|29.7.2015 11:06
tak jsem si taky tuto hračku pořídil. Nainstaloval OPENELEC s KODI. Chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký prostředek na editaci informací v databázi filmů ? Např. pro změnu typu videa. V jednom MKV byla omylem informace o 3D a nepodařilo se mi zatím najít prostředek jak se této informaci v databázi zbavit (v MKV jsem tu indikaci zrušil)
RossiD (1271)|29.7.2015 16:27
Nevím, ale na editaci informací v databázi filmů bude asi nejvhodnější Ember Media Manager (třeba pomůže):

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=191781

malé seznámení (bohužel portugalsky či co to je za jazyk) :

LabusGas (1)|29.7.2015 22:03
Myslíte, že se vyplatí vyměnit domácí multimediální centrum Asus O!Play HDP-R1 provozované v síti se NAS Synology za RaspBerry Pi 2 B s KODI provozované taktéž s NAS v síti? S Asusem O!Play HDP-R1 jsem celkem spokojen, ale po přečtení tohoto vlákna jsem propadl nadšení pro Malinu. KODI se dá provozovat i na PC s Windows a také na Android zařízeních což by byla výhoda pro ostatní členy domácnosti, dále pak možnosti KODI asi nejdou s Asusem srovnat.
Pytkin (7947)|29.7.2015 22:46
Ja uz mam maliny dve .. a este si ich par kupim .. zrovna som v chorvatsku .. na USB kluc som synkovi nakopiroval par stoviek rozpravok , ktore ma rad .. a uz to tu sleduje na telke .. malina je proste tak malicka , ze ta vobec neotravuje , si ju zobrat hocikam zo sebou .. Nepoznam moc O!Play HDP-R1 .. daky asus lacnucky som daval susedom do firmy na pozeranie fotiek na telke .. fungovalo to , ale vykon nic moc .. Malina s XBMC je fakt ina kava .. to proste zozerie vsetko .. inak dnes som zistil kurioznu vec .. mam tu jedno DVD , ktore mi nikde nehralo .. je to treti diel dakeho detskeho dvd .. a doma v popcorne to nehraje (zamrzne) .. na PC to nehraje .. resp. tam to hraje ale dake divne artefakty su v obraze a podivne to trha .. Este dakde inde som to skusal a nehraje .. Asi WDTV to bolo .. A teraz vecer som to uplnou nahodou skusil pustit synkovi .. a ono to hraje v maline uplne bez problemov .. BOMBA !
leko (78)|31.7.2015 09:41
caute ;)

umrel mi po rokoch xtreamer, a rozhodol som sa po precitani zopar clankov pre malinu ako nahradu.

mam objednane raspberry pi 2 B a chcel som sa spytat ci nie je lepsie ako MMC kupit radsej wetek openelec krabicku.
Ma niekto s tym skusenost, osobne by som dal prednost maline aj pre decka, ale chcem jeden kus do obyvacky a tam je dolezita blbuvzdornost ;) predsa bude to pouzivat aj manzelka a tam je to o mackani cudlikov na dialkovom.

Cenovo to vychadza cca rovnako pretoze ked dokupim vsetko co potrebujem k maline cena za vysplha skoro na tu istu rovinu ako pri wetec.
Takze ide len o to ci niekto ma skusenosti ako to prehrava filmy cez lan, pripadne z externeho disku.
Vdaka dopredu kazdemu za radu.
leko (78)|1.8.2015 12:34
ok takze malinu mam doma, dokonca rovno dve ... nahodeny openelec instalacia jednoducha, tv ma cec takze ovladanie cez tv ovladac automatika ... super.
Problem je s tym ze nevidim z maliny na adresar na disku kde mam filmy. Ten adresar som mal nazdielany a xtreamer ho normalne videl, aj pc videlo xtreamer. tiez to bolo cez sambu. V RB pi som zapol sambu, ale na pc mi nenajde.
Idem dalej skusat. ale keby mal niekto napad v com moze byt hlavny problem, tak dakujem za radu.
forsajd (22)|1.8.2015 13:02
ten to problem som mal aj ja neviem z a keho dvovodu mi v sambe prestalo v polozke workgroup davat ostatne zdielane PC a ntb. atd. tak som to potom tak vyriesil ze so vsetky domace pc a notebooky premenoval z workgroup na MSHOME a uz sa mi to zobrazuje ale kde bol pes zakopany to netusim a este sa to da pripojit ze sa prida sietove umiestnenie IP:PC+priecinok
Victor77 (118)|1.8.2015 13:44
Pravda. Poprvé u mě taky zafungovala změna jména pracovní skupiny, i když teď už jedu zase zpátky na workgroup a funguje to taky.
forsajd (22)|1.8.2015 13:55
presne aj mne to takto blblo raz to slo a potom to ani za ten svet nenabehlo
leko (78)|1.8.2015 18:50
aaa vdaka, taka hlupost zmenil som nazov workgroup a bezproblemov vidim teraz na nazdielane adresare v pc.
Co je divne, ze openelec v polozke video ked dam vyhladat adresar kde mam videa tak nezobrazuje konkretne files len adresare.
Ako mate riesene namapovanie filmov cez LAN na NAS, alebo ine ulozisko ?
RossiD (1271)|1.8.2015 19:19
Složky na mém Synology mám nasdílené se všemi HTPC (OpenElec) přes NFS (samozřejmě v Synology povolené na příslušnou adresu zařízení).
Pytkin (7947)|1.8.2015 22:29
chlapi .. trosku sa s tym treba pohrat .. je tam milion moznosti .. len si treba spravne navolit , co vlastne chcete ..
Pagy (6)|5.8.2015 09:36
Ahoj

Jelikož mi odešlo domácí kino tak si chci pořídit rpi 2, ale teď přemýšlím, jestli k tomu koupit zesilovač a nebo tohle:
http://rpishop.cz/raspberry-pi-prislusenstvi/179-hifiberry-amp-modul-pro-rpi-b-a-rpi-2.html .Nemáte s tím někdo náhodou nějakou zkušenost?

Co bych potřeboval vědět:
-Jestli tomu dobře rozumím, tak by se repráky měli zapojit přímo do toho (není nutno mít zesilovač)
-Jaký k tomu koupit napájecí zdroj (pokud možno v čr)
-Nikde na cz e-shopech sem k tomu nenašel žádnou krabičku
-A hlavně jestli je to apoň trochu kvalitní + jestli to má 5.1 zvuk

Díky
KamilZ (10277)|5.8.2015 10:01
Myslíš, že na ploše 5x5 cm uděláš kvalitní zesilovač pro připojení repro? Podívej se, jak alespoň rozměrově vypadá AVR: http://www.audiogurus.com/learn/wp-content/uploads/2014/12/AVR-X7200W-vs-AVR-5308CI-internals.jpg
Jen rozumný zdroj je 10x větší, než ta destička, co jsi posílal :-)
Pagy (6)|5.8.2015 10:10
Tak samozřejmně je mi jasný, že to nebude nějaká extra třída.Nejsem žádnej audiofil a zesilovač za deset..dvacet tisíc bych stejně nekoupil.Spíš mi de o to, aby se na tom dalo čučet na filmy v 5.1 zvuku