Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NAS a Video station/Plex

Gudleifer (14)|9.4.2015 09:09
Zdravím, mám Synology DS211j a pouštím z něj multimédia přes DLNA server. Všechno funguje korektně. Chtěl jsem to ale trochu vylepšit a nainstaloval jsem na NAS i do TV (Smart TV Samsung) DS Video Station a Plex. Celkem to chodí (Plex bez transkódování), ale listování v TV i ve webovém rozhraní těchto služeb je dost pomalé. Nemáte někdo zkušenost, jestli je to vlastnost těchhle služeb, nebo jestli je chyba v malém výkonu NAS a pomohla by výměna NAS za novější model (např. DS214Play)?

Díky
RoPo (6061)|9.4.2015 09:38
Za pomalost listování může TV.
Gudleifer (14)|9.4.2015 10:26
[QUOTE=RoPo;511728]Za pomalost listování může TV.[/QUOTE]

Safra a to se to chlubí čtyřjádrovým rychlým procesorem (Samsung UE55H7000). Je nějaká cesta, jak to urychlit?
sanchez13 (1071)|9.4.2015 12:15
v tvojom pripade si myslim, ze tu pomalost naozaj moze sposobovat aj NAS. Videl som totiz nazivo rozdiel medzi DS211j a DS214play. Na DS211j uz aj samotne webove rozhranie bolo hoooodne pomalsie...
Otestovat si to vies jednoducho. Nainstaluj si Plex server napr na PC, alebo notebook a odskusaj, ci to bude lepsie...

Edit:
Vo vseobecnosti z osobnych skusenosti, pokial niekto chce kupit NAS a planuje ho pouzivat aj pre multimedia, pripadne pozaduje aj sporadicke transkodovanie, odporucam mu NAS ktory ma intel CPU.
Zo Synology NAS-ov je podla mna optimalna volba cena/vykon 2-diskoveho NAS-u prave DS214play. Maju ho uz dvaja kolegovia a vsetko slape tak ako ma :-)
Gudleifer (14)|9.4.2015 12:17
Aha, a proč mě tak jednoduchá věc nenapadla? Asi přestanu pít. Jde to se mnou z kopce :-)

Přes PC na TV běží Plex jako blesk. Takže buď koupit nový NAS, nebo k stávajícímu NASu pořídit mini PC, třeba nějaký Intel NUC.
sanchez13 (1071)|10.4.2015 09:51
To je uplne normalne. Ked clovek dlhsie riesi nejaky problem, casto uz nevidi niektore riesenia, ktore by mu napadli hned na zaciatku. Vtedy je dobre, ked sa na to pozrie niekto nezainteresovany :-)
Daj potom vediet ako si dopadol, mohlo by to zaujimat aj dalsich uzivatelov.

Edit:
Aha, ako vidim, uz si aj postol vysledok 8-)
Gudleifer (14)|24.4.2015 12:22
Takže jsem k NAS DS211j dokoupil NAS DS214Play a rozdíl je znatelný. Například aktualizace stejných knihoven na DS211j trvá cca 6 hodin a na DS214Play necelou 1 minutu. NA smart TV je použití Plexu přes DS214Play naprosto plynulé a srovnatelně rychlé, jako když běžel Plex na Desktopu PC. Na DS211j je to pro pomalost odezvy prakticky nepoužitelné.
:-)