Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink - Jak naladění Astra 3B pro Regionalnitelevize.CZ ?

regine (31)|16.4.2015 18:42
Mám satelitní příjem od Skylink a zařízení Topfield TF 6000 CR.
Zatím jsem bez problému přelaďoval na ASTRA 3A/1E.
Nyní změnili vysílání Regionalnitelevize.CZ na ASTRA 3B.
http://www.regionalnitelevize.cz/

Když postupuji podle návodu, tak mi v názvech satelitů menu nabídne ASTRA jen:
ASTRA 3A/1E
ASTRA
ASTRA 2
a další satelity.
Jiná ASTRA, tedy hlavně pořebná ASTRA 3B, v nabídce není.
Co s tím?
Poraďte. Díky.
Nový talíř kupovat nebudu. Za to Regionalnitelevize.CZ nestojí.
Dagy2 (3153)|16.4.2015 19:20
vieš, tie názvy družíc v tvojom starom prijímači Astra1, Astra5, Pepa2, Fico3 alebo hoci čo iné sú úplne nezaujímavé. U niektorých prijímačov sú dokonca voľne editovateľné satelity.
Toto ti pripravil niekedy v tvojom prípade hooodne dávno výrobca prijímača. Odvtedy sa situácia na orbite niekoľkokrát zmenila a preto názov nie je dôležitý.

Dôležité je, ktoré LNB máš nasmerované na orbitálnu pozíciu 23.5E a na ktorom vstupe DiseqC prepínača (ak máš nainštalovaných viacero LNB) máš toto LNB priradené.
Potom na tejto pozícii hľadaj transpondér podľa parametrov, ktoré si tu dal. Ak by to bol nový transpondér ako je napr. 12363 u CTHD musíš ho tvojmu prijímaču pridať. Nie som topfield pozitívny, takže v ďalšom musíš do návodu. U technisatu by som ti napísal popis tlačítko za tlačítkom

Talíř s týmto ladením nemá už vôbec nič spoločné.... Takže kúpou nového talířa by si nič nevyriešil.
bastlir (3245)|17.4.2015 14:44
Pro naladění RT spusť manuální ladění a zadej tam tyto parametry: 12070 MHz, H, 3/4, 27500. Mimochodem je to Astra 1E, což ale důležité opravdu není.
regine (31)|19.4.2015 18:39
Díky. Regionalnitelevize.CZ přeladěna.