Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Integrace projektoru do obyvaciho pokoje

michalhejl_ce4you (20)|3.6.2015 19:16
Mate nekdo zkusenosti jak co nejlepe zaintegrovat projektor do obyvaku aby co nejmene rusil?

Me napadlo:
1. vytah na projektor, tj. projektor kdyz nepromita, je schovany v SDK podhledu, kdyz promita, vyjede na vytahu ven: napr.: http://www.projektmedia.cz/m/kategorie/av-drzaky/vytahy-na-projektory/vl1
2. projektor "oblozit" sadrokartonem nebo cimkoli jinym, zleva, zprava a zespodu, dat ho do takoveho "tunylku". Zepredu nechat prostor na promitani a zezadu na vetrani. Zespodu by mozna treba mohlo byt i svetlo, byl by to takovy falesny lustr.
3. projektor schovat do hlubsiho podhledu, pred projektorem nechat mene hluboky podhled, tj. projektor bude koukat z bodu hlubsiho podhledu a z projektoru bude videt pouze projekcni cocka.

Resili jste to nekdo nebo co byste doporucili? Diky
Pytkin (7947)|3.6.2015 19:46
Hlavne by si mal namalovat steny na cierno, alebo tmavosedo, vcetne stropu.. To je vacsi problem, casto nekompatibilny s manzelkou...
RoPo (6061)|3.6.2015 20:17
Pokud chces projektor schovat tak snad nejlepe na polici v nabytku se zasupovacimi dvirky. V podhledu to jde take, ale je s tim vice prace a podhled by mel byt tak 20 cm od povodniho stropu. Coz ti snizi svetlost mistnosti.
michalhejl_ce4you (20)|3.6.2015 20:27
Strop je 2585mm, takze SDK hluboke 250mm by melo jit udelat bez problemu. Existuje nejaka stranka na vypocet kde vsude projektor muze byt vertikalne i horizontalne, aby dosvitil na cele platno?
RoPo (6061)|3.6.2015 21:22
Strop je nizky. Jestli si dobre vzpominam, tak norma pro normalni obytnou mistnost uvadi nejakych 260-270cm a u podkrovi cca 240cm. Ale mam dojem, ze se normy pro toto cca pred 5-8mi lety zmirnily a zmenily a dovoluji o 20cm nizsi strop. To ze mistnost pocitove pripomina kobku uz je vec kazdeho zda tam bude zit. Pak se stavi RD jako kobky.

Podle me svetlost 258-25=233cm je uz dost nizka. Ale jestli ti to nevadi....

Pro vypocet maji kazdy vyrobce svoje kalkulatory na svem webu. Jinak zkus http://www.projectorcentral.com
michalhejl_ce4you (20)|3.6.2015 22:18
Hm s tou vyskou mistnosti mas pravdu, norma rika 250 a min by mi nemuseli zkolaudovat...Coz eliminuje moznost schovat do podhledu i vytah...Do nabytku to asi nepujde protoze naproti platnu je okno uplne pres celou stenu...

Chapu spravne vystup z projector central v priloze ze pro mou konfiguraci velikosti platna a projekcni vzdalenosti by mela cocka projektoru byt 27cm NAD horni hranou promitaci plochy, tj. bych projektor mohl dat uplne na strop s minimalnim odstupem od stropu? Pokud by nebyl na zadne tyci, byl nalepeny na strope, tak by snad zas tak rusive pusobit nemusel, obzvlast pokud je projektor bily stejne jako strop a projektor je v zadni casti mistnosti, ne uprostred.
Projectorcentral.jpg
RoPo (6061)|4.6.2015 00:05
Pokud jsi k obrazku vybral tvuj projektor (HD26), tak to chapes spravne. Kazdy projektor ma ve vysledku jine paramertry - projekcni vzdalenost, uhlopricka a svetelnost obrazu.
michalhejl_ce4you (20)|4.6.2015 00:18
Jj, vybral jsem projektor HD26, platno Elite Screens 135" (299cm sirka) motoricke 16:9 s 61cm dropem.
Projektor planuju umistit co nejbliz, tj. na maximalni zoom (1.1), projekcni vzdalenost podle kalkulatoru 443cm.
Sedet od platna budu 450cm.

Nemas tip na nejaky stropni drzak aby mezi projektorem a stropem byla jen par centrimetru dira?
RoPo (6061)|4.6.2015 11:49
Já jsem použil VESA držák na LCD a trochu jej upravil. Ten je od stropu snad 10cm. Ale teď jsou na trhu i s menší vzdáleností, snad kolem 5cm.
michalhejl_ce4you (20)|4.6.2015 23:03
Myslis neco takovehoto a vyvrtat do toho diry podle projektoru?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V manualu k Optome pisou ze se ma nechavat od stropu minimalne 10cm, ale to me prijde zbytecne...?
RoPo (6061)|4.6.2015 23:11
Minimalni vzdalenost doporucuji dodrzet. Vyrobce to nepise z buhdarma. Je to kvuli chlazeni.
Jako drzak - placku co jsi uvedl nee. Ale nejaky drzak s ramenama. Pripadne ted jsou, jak jsem psal, i trn s okruzim pro uchyceni projektoru s malou vyskou. Koukni po drzacich na proojektory. Nekde jsem jej videl. Musel bych pohledat.
michalhejl_ce4you (20)|4.6.2015 23:43
No me nejde do hlavy proc muzu projektor polozit na stul, ale nemuzu ho prisadit uplne ke stropu, to je snad to same ne...? Chladi se to bych rekl zepredu a zezadu...
RoPo (6061)|5.6.2015 07:49
U stropu je větší a trvalejší teplo díky stoupání teplého vzduchu ;)
michalhejl_ce4you (20)|5.6.2015 08:49
Tak ted uz mi to dava smysl, diky moc!
michalhejl_ce4you (20)|5.6.2015 09:21
Este jeden dotaz. Predpokladam ze z hlediska jasu/svitivosti je lepsi cocku dat na co nejvyssi zoom (projektor nejbliz k platnu). Ale neni pro maximalnim zoomu zhorsena optika obrazu oproti zoomu 1.0?
Jinymi slovy mam HD26 umistit tak aby zoom byl 1.0 nebo 1.1? Diky
RoPo (6061)|5.6.2015 12:59
Ideální je stav bez použití zoomu - 1.0, kdy v tomto stavu je optická soustava projektoru vyvážená. Cokoliv jiného může zhoršovat obraz sice nepatrně, ale může. Mohou se projevovat vady optického řešení a čoček. Pokud máš možnost, tak umísti projektor do vzdálenosti, kdy zoom nemusíš používat.