Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou zvukovou kartu?

Georginek (144)|15.7.2015 15:58
Zdravim Vas,
konecne mi prisel SSD z reklamace a muzu se vrhnout na nastaveni HTPC a hned jsem narazil na vec, u ktere si nejsem jisty jak ji nastavit.

Jedna se o to, ze nyni jsou v HTPC dve zvukove karty. Jedna se o integrovanou na desce tedy Realtek ALC898 a integrovanou zvukovou kartu v procesoru i3 4330.

Nyni mam v BIOSu vypnuty Realtek a zvuk jede z CPU, zatim jsem to nijak nenastavoval, planuji prehravat z MPHC a XBMC.

Kterou zvukovku tedy pouzit??

Nehlede na tom, ze do HTPC prijde nejspise GTX 275 Lightning ( koupil jsem 780 ), ta nepodporuje zvuk prez HDMI, nicmene necha se propojit se zakladni deskou pomoci SPDIF kabelu, takze v pripade ze nastavim dekodovani pomoci externi grafiky, o zvuk se bude nejspis starat Realtek.

A jakou z techto moznosti mam zvolit?? Diky
RoPo (6061)|15.7.2015 16:19
ALC898 = digitálně/analogová zvukovka s jacky případně optikou. "Zvukovka" v CPU je jen pro potřeby přeposílání audia do HDMI výstupu a má význam jen pokud budeš využívat GPU v CPU.

Z toho plyne použití a využití.
Georginek (144)|15.7.2015 22:58
Ano, obraz a zvuk chci posilat prez HDMI. Zatim ( nez zapojim GTX ) - ALE NENI NUTNOSTI- budu prehravat a dekodovat video pomoci GPU v CPU. Takze tedy muze zustat integrovana zvukovka v desce ALC898 deaktivovana? Neni tam nejaky rozdil, abych se potom nedivil, ze neco nejde?Planuji prehravat prez MPHC pomoci navodu od Plutotype nebo XBMC...

PS: GTX muzu pouzivat na obcasne hrani, je mi lito ji prodat, ale vzhledem k vykonu i3 4330 pry neni problem dekodovat video pomoci GPU... Kdyby nahodou neco neslapalo, muzu zkusit GTXko.....
vivid.sk (11472)|15.7.2015 23:08
Ano, realtek mozes v BIOSE vypnut.