Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jake nastavit rozliseni a frekvenci?

Georginek (144)|21.7.2015 02:38
Zdravim Vas, mel bych otazku jak nastavit spravnou frekvenci vystupu graficke karty v HTPC.

Jedna se o i3 4330 s HD4600 a Panasonic GT50 pripojene HDMI prez AVR Onkyo HT3505.

Nejde mi ted primo o prehravani filmu - protoze tam jak predpokladam se potom nastaveni v prehravaci MPHC nebo v XMBC nastavi vlastni frekvence, ale jde mi soucasne o ovladani systemu, prohlizece, proste o klasickou praci s PC.

1.
Jakou mam nastavit vystupni frekvenci HD4600?
Z rozumnych voleb je tam 23,24p,50p,50i,59p,59i,60p,60i a tak nejak nevim co tam nastavit. 23 a 24p je samozrejme pro normalni praci nepouzitele.
2.
Dale bych se zeptal, kdo z Vas pouzva Intelacky grafiky HD, tak v nastaveni je volba "povolit obsah IT" , kde povoleno znamena prizbusobeni obrazu pro text a vypnuto pro video, jestli to mam nechat vypnute nebo povolene.
3.
V nastaveni barev si nejsem uplne jisty u polozky xvYCC - zda-li ji povolit nebo zakazat ( povolit se doporucuje u digitalnich displeju )
4. Jaky mate nastaveny profil na TV ( konkretne pro Panaka - urcite Vas je tu dost, kdo ma podobnou TV ) - me se jako nejlepsi jevi defaultni profil GAME - kterej jsem si malicko upravil podle sebe. Klasicky profily jako treba Normal, Dynamic ( nepouzivam vubec ), nebo THX/THX Bright jsou pro prohlizeni webu a praci s PC nevhodne a tez se mi jako dost nevhodne jevi profily Profesional1/2 ktere mam zkalibrovane primo na snimky.


Budu rad za Vase pripominky, navrhy a rady, moc dekuju!!


PS: Protoze planuju nakup nove TV do loznice a nemuzu se zbavit pocitu, jelikoz uz Panasonic prestal vyrabet plasmy, koupit nejakou slusnou TV, ktera by mela ekvivalentni obraz jako GT50/GT60 bude to pro me dost neresitelny problem - resite nekdo podobny problem?????
vivid.sk (11472)|21.7.2015 12:03
1) 1920x1080@60p resp. 1920x1080@50p. Prekladany vystup nikdy nepouzivaj.
2) nechaj default
3) vystup nastav na full RGB (cize xvYCC sa neaplikuje, ten sa pouziva len pre vystup YCbCr). Pokial ostatne komponenty (STB, BD, atd...), ktore prepajas cez AVR neumoznuju zmenu RGB na full, mozes pouzit aj limited RGB 16-235, vtedy si to adekvatne nastav v driveri, rovnako aj v KODI. Nastavenie urovne ciernej v TV musi rovnako zodpovedat nastaveniu v PC.
Georginek (144)|21.7.2015 23:49
1. Je dost zajimavy, ze neni poznat rozdil mezi 50p a 60p.

2. Je vubec moznost v Intel driverech nastavit barevny vystup Full RGB?
vivid.sk (11472)|22.7.2015 16:32
1) rozdiel je 10 snimkov za sekundu :), rychlost GUI je v oboch pripadoch akceptovatelna, 50Hz by som pouzival, ak casto sledujes HDTV 25/50fps zdroje videa. Nastup filmu je bez pociatocnej zmeny frekvencie. Inak pouzi 60Hz.
2) je
Georginek (144)|22.7.2015 21:36
2/ Nikde v nastaveni jsem to nenasel. Vim, ze se to da nastavit v MPHC ale v driverech jsem to nenasel. Diky
vivid.sk (11472)|23.7.2015 15:35
Intel ma neskutocne neprehladny UI, po prechode na metro interface.
Nastavenie: vid tento link.

Vystup (ci je RGB alebo YUV) si vies takisto skontrolovat v AVR, po stlaceni "DISPLAY" ti AVR vypise rezim a rozlisenie videa, napriklad RGB 10 bit @ 24hz.