Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

5.1 repro na TV programech

Orbb (7)|25.6.2005 18:48
DD, mam DVD prehravac Sencor SENCOR SDV 7102 pripojeny k TV pres SCART. Do DVD mam napichane pres Cinche Genius Home Theater 5.1, pres analogovy vystup. No a potreboval bych poradit jak repro rozchodit (nemusi to byt 5.1 ale aspon ty dva predny a subwoofer) aby na nich sly normalni TV programy. Vim sice ze TV je jen ve stereu ale mozna nejaka finticka by se nasla :-) diky moc vsem za pomoc pripadne za nadavky pac tomuhle absolutne nerozumim :-)
clee (6592)|25.6.2005 19:03
mno tvoje tv musi mit audiovystup (vetsinou sluchatkovej 3.5 jack) a genius home theater ma tusim vic vstupu a prepinac na wooferu/zesilovaci, takze jedine tak..
wencaS (853)|25.6.2005 19:22
taky existuje kablik scart--->cinch AV out. pokud tva TV disponuje 2x scart. moznosti mas vic, omezenej ses jen volnym vstupem ev. vystupem.
Orbb (7)|25.6.2005 21:05
Bohuzel SCART je tam jen jeden ... a z toho 3.5 jacka dostanu jen stereo ... ja bych potreboval aspon 2.1 ... nebo jsem to spatne pochopil ?
stayman (12393)|25.6.2005 21:15
Nepoznam ten Sencor, ale nie je tam moznost Stereo -> DPL ? Tak to dostanes do vsetkych repro.
clee (6592)|25.6.2005 21:18
kdyz stereo zapojis do repro, tak to pojede 2.1, mam to vyzkouseny, tyhle bedny+woofer taham na akce, bezne to zapojuju do notase nebo VCR
peca (260)|29.6.2005 08:42
[quote=StayMan by €RikŁ€]Nepoznam ten Sencor, ale nie je tam moznost Stereo -> DPL ? Tak to dostanes do vsetkych repro.[/quote]

V tomto pripade asi DPL z prehravace nelze vyuzit, protoze je v jeho pripade zapojeni dvd prehravac mimo hru (je vypnuty), zvuk jde z tv primo do beden. Mam stejny typ zapojeni, i bedny, jen jiny prehravac (HB3220) a zvuk z tv jde do vsech 6 beden, ale neni samozrejme prostorovy.
Orbb (7)|29.6.2005 11:18
2Peca:
No to jepresne to co bych potreboval ... Zvuka na 6 beden, samozrejme ne prostorovy .-) to je presne ono ... Muzes mi to trochu upresnit ? jak to provest aby to takhle fachalo :-)) diky moc
peca (260)|29.6.2005 11:25
[quote=Orbb]2Peca:
No to jepresne to co bych potreboval ... Zvuka na 6 beden, samozrejme ne prostorovy .-) to je presne ono ... Muzes mi to trochu upresnit ? jak to provest aby to takhle fachalo :-)) diky moc[/quote]

ze sluchatkoveho vystupu v tv pripojit k subwoferu na vstup. To asi máš, pak reguluji hlasitost zadnich beden třetím kolečkem zleva (souround). To je cele a funguje to bez problemu.
Orbb (7)|29.6.2005 19:08
hmm nad tim jsem premyslel ale problemy jsou dva .... Musel bych vest kabel ze predu TV nebo TV rozebrat ... to by jeste slo. Ale v tom pripade bych musel z toho jacka (tak je to vyvedeno na TV) vest asi dva cinche do toho zesiku na subwooferu ne ? a musel bych to pichnout treba do direk na TV. No a potom je nutno to prepinat manualne (fuj) na tom subu :_( nejak jinak by to resit neslo ? premyslel jsem z kazdeho cinche co tam je udelat neco jako rozdvojku a vest to pak do toho jacka na TV ale to nevim jak by to slo ... prece jen je to 6 kanalu ...
peca (260)|30.6.2005 09:07
[quote=Orbb]hmm nad tim jsem premyslel ale problemy jsou dva .... Musel bych vest kabel ze predu TV nebo TV rozebrat ... to by jeste slo. Ale v tom pripade bych musel z toho jacka (tak je to vyvedeno na TV) vest asi dva cinche do toho zesiku na subwooferu ne ? a musel bych to pichnout treba do direk na TV. No a potom je nutno to prepinat manualne (fuj) na tom subu :_( nejak jinak by to resit neslo ? premyslel jsem z kazdeho cinche co tam je udelat neco jako rozdvojku a vest to pak do toho jacka na TV ale to nevim jak by to slo ... prece jen je to 6 kanalu ...[/quote]

já používám jeden kablík 3.5 jack do tv a 2xcinch do beden. Sluchátkovej výstup mám taky zepředu televize...
Orbb (7)|30.6.2005 10:35
No jo ale vypada to dost hnusne ne ? Zepredu TV kabel nekam dozadu ...
peca (260)|30.6.2005 10:39
[quote=Orbb]No jo ale vypada to dost hnusne ne ? Zepredu TV kabel nekam dozadu ...[/quote]

JO, je to hnusné, ale já už to zapojení stejně nepoužívám, tv sleduji klasicky ... :-)
DoktorWW (13)|17.9.2005 05:19
mám tuto sestavu doma,pohoda všechno funguje bezvadně.mám propojený tv s videorecordérem a ten s dvd přehrávačem.[color=red]na předním panelu sufboferu jsou čtyři přepínací knoflíky,přepni na poslendí je označen 2ch a mělo by ti to jít v pohodě.[/color]když je film(dnes už jen málo který) jen 2.1 používám tento přepínač a zvuk pak jde ze všech repro,ale jen stereo.vyskoušej,ale třeba už jsi na to přišel sám(ještě jsem zapoměl,na tv stlumit zvuk na minimum.