Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ozvučení televize

Tomas_2002 (38)|23.11.2015 11:08
Panové a dámy,
chtěl bych vás poprosit o pomoc s ozvučením TV. Mám SHARP 60LE840E, usazenou na zdi. Hraje to otřesně.

Moje požadavky jsou:

- připojení přes optiku (?)
- možnost ovládat hlasitost dálkovým ovladačem pro TV (mám ovladaš na SAT, na BD-Přehrávač a na TV a 4. ovladač už bych nesnesl)
- 2.0 systém
- převažující bílá barva (pokud možno)
- možno i sloupy, ale rozhodně nechci nic dávat dozadu nebo na střed

Jde mi vlastně jen o to, že když pustím nějaký film z flash disku, tak skoro nic neslyším, i když zvyšuji hlasitost na TV jak chci. Nepotřebuji žádné Hi-Fi ozvučení, opravdu mi jde jen o zvýšení hlasitosti a vylepšení zvuku.

Díky předem za každou radu a přeji pěkný den.

Tom
Pheorinos (24)|23.11.2015 12:02
Tohle jsem vyřešil u své TV Samsung UE46H7000 soundabrem Samsung HW-H450 s bezdrátovým subwoofrem (o kabel méně) Nevyžaduji nic extra, ale zvuk je pro mne naprosto vyhovující. Hlasitost je úplně jinde a i ozvučení. Mám to přes optiku a zvuk ovládám před TV ovladač. Nevím o bílém, ale stříbrné jsou na trhu. Toť můj tip !
Tomas_2002 (38)|23.11.2015 12:13
Jasně, u TV Samsung to chápu, ale myslíš, že mi to půjde přes jeden ovladač i když mám TV Sharp ?

EDIT: A ještě by mě u těch soundbarů zajímala jedna věc. Propojím soundbar přes optiku do TV. KDyž pak pustím PlayStation (připojen do TV přes HDMI) tak zvuk taky půjde přes sound bar ?
Pheorinos (24)|23.11.2015 13:20
PlayStation ti pojede každopádně přes soundbar. Zvuk jde z TV do soundbaru. Co se týče toho ovládaní zvuku tvým ovladačem od TV, tak tady vážně nevím. Musel by jsi si to ověřit buď u podpory, nebo tady někdo ještě jistě poradí.
KamilZ (10277)|23.11.2015 13:34
Tomas_2002: pokud chceš jen 2.0, tak optiku nepotřebuješ a soundbar je asi pro tebe zbytečný komfort. Nejlevnější řešení - vyber si nějaké lepší PC repro a připoj je přes sluchátkový výstup.
Tomas_2002 (38)|23.11.2015 15:45
U toho sluchátkovýho výstupu bude asi problém, že nepůjdou repráky zapnout přes dálkové ovládání. Zatím u mě vede ta 2+1 sada Onkyo připojená přes HDMI ARC. Myslíš, že by to byla dobrá volba.
KamilZ (10277)|23.11.2015 17:18
Zapnout sice nepůjdou, ale Sharp má tuším nezávislý výstup na sluchátka, takže je můžeš regulovat zcela nezávisle od TV.

K Onkyo - jestli jsi do toho ochoten investovat, tak určitě podporuji. Akorát je otázka, jak se s ARC resp. CEC (kvůli zapínání apod.) popere Sharp, přeci jenom SW není úplně silnou stránkou této značky.
Tomas_2002 (38)|23.11.2015 21:11
Klidně bych do toho investoval. Podle návodu by ARC měl podporovat 1 ze 4 HDMI vstupů, kterými TV disponuje ...
Tomas_2002 (38)|23.11.2015 22:23
Jinak drahá polovička trvá na tom, aby byl systém buď bílá, nebo maximálně stříbrný. Máme nový dům, vže v bílém lesu, tak ta černá by jí tam vadila. Koukal jsem, že pěkné soundbary, dělá i Yamaha, ale chápu to správně, že když se to připojí přes optiku, tak se to nebude samo budit při zapnutí TV ?

Jde mi prostě o to, abych zapnul TV a automaticky naskočil zvuk ze soundbaru a to připojením přes tu optiku asi nepůjde, že ?
tdlmarek (1566)|23.11.2015 23:02
Soundbary obvykle používají dvě techniky, jak zajistit komfortní ovládání jedním DO.

Buď přes rozhraní HDMI-CEC, kdy se soundbar "zaregistruje" v TV jako zvukové zařízení a ta si jej pak řídí dle libosti - automaticky se odpojí interní repro televize, ovládání hlasitosti je přesměrováno na soundbar, zařízení se společně zapínají a vypínají, ... Jak název napovídá, k tomuto je potřeba propojení HDMI kabelem. Funkce samotná bývá překryta různými marketingovými názvy - Viera Link, Anynet+, EasyLink, Aquos Link, RIHD, ... Tyto základní funkce by měly fungovat i napříč značkami, např. Panasonic a Onkyo je léty prověřená spolehlivá kombinace, jak je na tom ale konkrétně Sharp, to nedokážu říct.

Druhou technikou je "hloupé" odchytávání infra signálů od televizního DO. Zkrátka soundbar má svůj vlastní IR přijímač a jde nastavit tak, aby reagoval na signály "cizího" DO od televize. Takže při změně hlasitosti jde příkaz jak do TV (kde ale mohou být v tento moment interní repro manuálně vypnuté v menu), tak i na soundbar, na signál zapnutí/vypnutí opět reagují obě zařízení najednou apod. Proti HDMI-CEC je přístup v principu spíše primitivní, ale to neznamená, že nemůže být funkční.

Pokud ti tedy jde o společné ovládání, vždy si prověř zda zařízení alespoň jednu z těchto metod podporuje a ještě lépe si dohledej praktické zkušenosti (z recenzí, od uživatelů, ...) jak dobře to funguje v praxi.


Kromě těchto je tu samozřejmě ještě třetí možnost zcela univerzálního dálkového ovládání, které si člověk nakonfiguruje dle libosti a používá jej pak k řízení klidně všech zařízení v řetězci. To už se ale bavíme o nákupu dalšího přístroje a ne každý se chce vzdát orignálního DO od televize.
Tomas_2002 (38)|3.12.2015 10:03
Tak jsem nakonec dostal velice dobrou cenu na Sony HT-CT381. Tak jsem to objednal. Dorazí to v pondělí, tak pak napíšu nějaké dojmy.

Díky všem

Tom