Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield Android TV - ultimátní TV centrum

KamilZ (10277)|3.12.2017 05:26
Venku a draho, prakticky cena 1/2 nové konzole: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Foolproof (2713)|3.12.2017 16:41
Za 300 Kč na bazaru mobil.:-)
kokoska (1)|6.12.2017 10:07
[QUOTE=Foolproof;532760]Za 300 Kč na bazaru mobil.:-)[/QUOTE]
Ahoj, nemohl bys prosím trochu upřesnit tu adresu?
Díky
Foolproof (2713)|6.12.2017 14:53
To bylo myšleno tak, že pokud uvažujeme o WiFi DO, tak než něco za strašné prachy, tak použít mobil, nějaký ojetý, vyřazený, mám doma asi 2, který má WiFi a třeba Android.Když se přikoupí infra vysílač, lze některé super aplikace použít i bez WiFi. to ale nemám vyzkoušeno. Android nebo Kodi jsem si asi před rokem zkusil přes WiFi, fachalo to.Na Kodi jsem myslím použil toto: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kore Androidní interface jel myslím na : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remoteTo poslední jelo i na Bluetooth.Je třeba potestovat.

---------- Doplněno v 14:53 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:50 ----------

Nejde mi editovat - Správný link je https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote
kamione (11)|19.12.2017 22:55
Přemýšlím o koupi této krabičky jako MMC v akci bez herního ovladače. Kdybych chtěl později využít i hraní, dá se dokoupit nějaký dabl levnější herní ovladač? Co ovladač z Xbox360?
swenak (186)|20.12.2017 08:12
Včera jsem na test pořídil TV 2017 s tím, že bych snad zrušil Apple TV 4k. Zásadní mělo být HDMI-CEC. K mému překvapení si to s LG TV nerozumí vůbec, usnutí/vypnutí Shieldu nevypnulo LG TV ani jednou. Celkově jsem dost zklamán. Je to rychlejší, načtení videa v Kodi je okamžité, proti aTV kde čekám i pár vteřin (Infuse), ale jinak nevidím výhody. Ovladač, hlavně ovládání hlasitosti, je dost nešťastné.

Na straně druhé, proti Evolveo H8 je ovladatelnost a unkčnost jinde, ale zde i cena je trošku jiná, ač teď po slevě na 3990,- Kč to už tak velký rozdíl nebude.

Ještě se s tím pohraju, ale nevypadá to, že bych se aTV zbavil.
kamione (11)|20.12.2017 13:28
KamilZ: Díky. Jj, znám. To mě nenapadlo. Hledal jsem jen na Ebayi.
kamione (11)|30.12.2017 10:40
Tak Shield 2017 byla pod stromečkem :-)
Ovladač od Xbox 360 pojede, ale s nějakým adaptérem do USB. Budou fungovat i čínské náhrady z Ebay, nebo musí být originál Microsoft? Má někdo osobní zkušenost?
Dál uvažuju, jestli není škoda si tím adaptérem ucpat jeden USB a jestli není lepší rovnou za podobnou cenu koupit něco z Číny? Někdo tady kdysi zmiňoval T3 controller https://www.gearbest.com/video-game/pp_197587.html Ten fuguje s Shield OK? Nebo nějaký jiný návrh?
A ještě jeden dotaz. V možnosti vypnutí konzole je Sleep a Restart. Všiml jsem si, že v USB připojený ext 2,5 HDD i po uspaní konzole jede. Konzole nelze nějak vypnout natvrdo?
boyjmn (23)|15.1.2018 14:18
[QUOTE=aramej;532753]pochovana je aj komunita, sa mi tak zda :) Skus sa pridat do CZ/SK fb skupiny, tam to aspon troska zije[/QUOTE]

Jaky je presny nazev skupiny na Fb, prosim ? Nejak se mi ji nedari najit.
Jarda.Bar (1238)|15.1.2018 14:45
Ten ovladač T3 mám doma, kdyby někdo chtěl. Nový, nepoužitý.
petere33 (48)|20.3.2018 07:52
KamilZ, 31.10.2017, 16:49
Tak jsem zkusil pořídit:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bohužel bez úspěchu. Sice z výstupu 1 leze DTS HDMA, z výstupu 2 ale pouze DD. OK, můžu zapojit jedničku do receiveru a dvojku do TV. Horší ale je to, že obraz je výrazně zpožděn. Takže nepoužitelné.
Drion (32)|24.3.2018 13:32
Help. Po výmene externého 1 TB disku verbatim za 4TB maxtor prestalo fungovať uspávanie HDD pri nečinnosti.Nevie niekto kde bude chyba?
RoPo (6061)|26.3.2018 11:09
Ve FW disku a nekompatibilitě Shieldu a tohoto disku.
hakmar (401)|27.4.2018 11:11
Ahojte mám Nvidiu Shield 2015 do ktorej som siahol app. TIDAL, kde mám zaplatené premium účet. V nastaveniach Tidalu v Shielde nie je možnosť rozšírenejšieho nastavenia, teda neviem v akej kvalite posiela Shield signál z Tidalu do AVR/ denon 3200/. Pritom v nastaveniach Tidalu je najvyššia možnosť HIFI, čo mám nastavené. Nápis HIFI som mal modrej farby, to by malo znamenať že je preposielaný signál v najvyššej kvalite. Včera som Shield reštartoval a po reštarte je nápis HIFI šedý a neviem prísť na to, kde to mám nastaviť aby bol nápis modrý. Ak má niekto nejaké skúsenosti budem rád keď sa podelí. Nápísal som to jak hotentot ale však ma niekto hádam pochopí. Ďakujem.
28petty (1)|21.6.2018 14:05
Ahoj. Mám Shield TV 2017 16GB, chtěl jsem rozšířit interní paměť o Flashku a Ta se mi odpojuje. Vyzkoušel jsem už tři a nevím co s tím. První byla SanDisk Ultra Dual - 256GB SDDD2-256G-GAM46, která se odpojila cca po dvou dnech, pak podporovaná od Shieldu SanDisk Cruzer Ultra - 256GB SDCZ48-256G-U46 ta se odpojila po restartu. Na konec 16GB A Data, kterou mám už dlouho a ta vydržela cca dva dny. Může být něco se Shieldem? Díky za komentáře.
andel61 (77)|21.8.2018 18:54
prosim mam kratkou chvili nvidia shield a nemuzu se na ni pripojit pres sit.Mohl by jste mi prosim nekdo poradit.moc predem dekuji
lukowicz_ce4you (43)|2.9.2018 08:07
Čaute pánové, nemáte někdo na prodej SHIELD Remote ? Bohužel starý prošel pracím procesem :)
Děkuji
kukuraj2 (1)|21.11.2018 23:12
Pro případné zajemce o shield pár aktuálních poznatků čerstvého vlastníka s full hd plazmou. Koupil jsem si verzi 2017 narychlo kvůli black friday slevě po přelouskanýách pár stranách tohoto vlákna, že HBO jede a zvládá to všechny formáty videa. Chtěl jsem odstranit raspbery pi 3 s libreelecem a kodi ( prehravani videi z nasu )a miracast ( streamovani hbo a YT z mobilu ) které se docela sekalo. Asi začalo být okolí více zarušené wifinami. Požadoval jsem tedy tyto funkce. HBO, chromecast youtubu a kodi. Kodi fungovalo, dá se říct bez problému, oproti raspi to přehrálo i 4k video z foťáku. Nicméně to je asi vše. Hbo jsem tam dostal pokoutně jako apk stažené bokem. I přes vygooglené sliby, že aplikace bude normálně dostupná v google play, se tak již asi rok a pů nestalo. Menu je stále na výšku jak na mobilu a je nutné to ovládat myší!! Nefunguje TV ovladač shieldu. A i přes připojení kabelem ( ne wifi ) byl obraz strašný. YT bylo v pohodě, dá se i hlasově vyhledávat ovladačem. Jelikož mě toto naprosto zkazilo náladu, nedošel jsem ani do fáze zkoušet hbo dostat do hlavní lišty jak je tu někde ze začátku zmiňováno nějakou další aplikací. Bylo třeba hbo spustit vždy přes ES file explorer. A pozor, jede to jen stereo ! Pokud jsem odesílal obraz hbo přes chromecast funkci shieldu z X let starého tabletu, tak byl obraz v pohodě. Full hd a zvuk taky stereo. Bohužel stereo přenos a chromecastovani obsahu YT a HBO zvládá i chromecast za 1000kč. Takže shield půjdu vrátit a zkusím chromecast. Opravdu se nic dle mě nezměnilo a shield je stále předražený HW pro chod kodi ( jak tuším v tomto vláknu bylo jednou zmíněno). Možná, pokud budu požadovat dekódování h265, HDR 10 atp. tak se teprve projeví síla této krabičky? Ale nepřehrají tyto formáty už nové televize vyšších řad už samy od sebe buď přes DLNA nebo rovnou z USB?
wirelex123 (1)|15.12.2018 11:54
HBO GO pro Android TV je nově k dispozici přímo v Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hbo.go&hl=cs
Vyzkoušeno na nVidia Shield a vše funguje bez problémů.
mota (10)|2.1.2019 14:53
Až na pouze stereo zvuk. Takže ještě 2-3 roky počkat než přidají DD5.1.
gEs (47)|13.11.2019 10:24
HBO má pouze stereo zvuk i na TV. Zvuk 5.1 je pouze u Netflixu nebo Apple tv :-(
audio78 (1)|15.12.2019 07:48
Dobry deň.potreboval bi som poradiť od niekoho skusenejšieho.kupil som nvidiu shield model 2017.Aktualizaciu mam poslednu aka bola možna.chcel som si spojazniť GFORCE NOW ale keď som prešiel nastaveniemi a som si myslel že už je všetko a otvoril som hru ktora je free teda skušal som ich viac tak mi vyhodi tuto hlašku. Your Nvidia account does not have geForce NOW access to use this app. Tak som otvoril čo mi ponukalo Request access a tam mi na konci napisalo toto : the email address associated to this account has been already added to the gfn waitlist.Takto to už je dva dni.Prosim poraďte čo s tym .Ďakujem za každú radu
Nekro (1)|23.1.2020 19:03
Zdravím Vás, pročítal jsem si trochu toto téma ale úplně z toho nejsem chytrej :) .. můžete mi prosím poradit jak mohu rozchodit Horizin go na Nvidia Shield tv pro 2019 ? Nejdřív jsem ho marně hledal v obchodě, pak jsem se tu dočetl že ho mohu naistalovat přez webový prohlížeč.. našel jsem appku ale nedovolí mi to naistalovat že neni kompatibilní se Shieldem .. četl jsem tu jak to jiným funguje tak snad někdo dokáže poradit :) Děkuji

Ještě bych se rád zeptal, když si v shieldu vyberu hru kterou budu streemovat ze svého počítače spustí se mi na televizi a můžu ji hrát což je fajn ale lze nějak udělat abych mohl dělat na počítači jinou práci a přitom tu hru streemovat ? ... dcera by si ráda něco zahrála .. já zase potřebuji pracovat ale nejde to dohromady :)..
dulik999 (2)|9.2.2020 12:01
Ahoj

Potřebuji radu, nedostanu Horizon Go na Nvidia Shield TV 2019. Už se někomu povedlo. Po instalaci a spuštění chce vybrat zemi, ale nic nereguje, klávesnice, myš, ani ovladač. Zkoušel jsem všechny možné verze z APK Pure, ale nic, vždy ten samý problém :/

---------- Doplněno v 12:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:56 ----------

Zdravím, nemáte již radu? :)
dulik999 (2)|9.2.2020 12:04
Naistalovat jde když si ji stáhnete a pak ji tam nahrajete přes Fx Launcher, tam jděte na WEB OS a vygeneruje Vám to heslo a pak na PC se přihlásíte na tu vygenerovanou IP a dáte to heslo vygenerované a jste v Sieldu, pak ji naistalujete . Problém , že při spuštění aplikace nereaguje na nic
petruskin (305)|24.10.2020 10:19
Prosím o pomoc. Jakmile spustím přez SHIELD nějakou ps hru (steam) zobrazí se mi v pravém horním rohu bíle informace o kvalitě připojení a rozlišení obrazovky a toto nejsem schopen nikde vypnout - nevím kde. Celkem mi to vadí i s ohledem že to jedu na 65 plazmě. Prosím neporadí někdo jak to vypnout ??? Moc děkuji Petr
friend155 (7)|4.1.2021 21:44
Zdravím,
chcem sa opýtať ako prepojím (myslím audio prepojenie) NVIDIA SHIELD TV PRO so stereo zosilňovačom, ktorý nemá HDMI ani iné dig. vstupy (iba RCA)
a NVIDIA SHIELD TV PRO nemá audio výstup iba HDMI a USB 3.0 vstupy. Dá sa to vôbec prepojiť? Ak áno, ako a čo k tomu potrebujem?
TV LG (ktorý budem používať) má iba optický výstup.
Vďaka za rady.