Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield Android TV - ultimátní TV centrum

Lbr76 (45)|22.2.2017 17:30
Po aktualizace na nový firmware - Experience Upgrade 5.1 se po uspání Shieldu nevypíná ventilátor. LED osvětlení normálně zhasne, ale ventilátor jede dál.
Dělá to taky někomu???
Sealex (290)|23.2.2017 08:36
[QUOTE=boyjmn;528607]Zkousel nekdo se starym (2015) gamepadem ?

A jeste jedna otazecka. Novy KODI Crypton vzhled. Kde tam yvpnete ze pri vyjeti z filmu se proste vypne tak jak ma a neprepne do prehravani na pozadi ? Kdo vi co myslim, tak at poradi :D Bavim se o obsluze KODI gamepadem, ne dalkovym ovladanim.[/QUOTE]

Gamepad verze 2015 se mi zatím rozvibrovat nepodařilo ;-) Motorky obsahuje, ale trochu jiné než v novější verzi viz. odkaz.
https://www.slashgear.com/nvidia-shield-controller-review-gen-2-2017-16471979/

Ukončování přehrávaného videa tlačítkem zpět je jedna z doplněných vlastností SPMC. Standardní Kodi to nepodporuje.
stedyn (13)|23.2.2017 12:48
Ještě se chci vrátit k aplikaci HBO GO, dočetl jsem se tady, jak ji na Shield nainstalovat a že vyžaduje wifi. Není prosím nějaká možnost využití ethernetového připojení? Zrovna tam kde bych potřeboval mám kabelový připojení a pomalý wifi.
Sealex (290)|23.2.2017 15:39
stedyn: Bohužel, ta aplikace je takhle blbě udělaná, resp. nepočítá s ethernetem na mobilních zařízeních. Narazil jsem ještě na jednu aplikaci s podobným problémem a tou je Tapatalk.
V americkém regionu je k dispozici android TV verze HBO GO, ale u nás se nepřipojí.
https://m.apkpure.com/hbo-go-android-tv/com.hbo.go
kincomop (16)|23.2.2017 16:08
Skúšal niekto kontaktovať hbo?

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
mota (10)|23.2.2017 17:25
HBO aplikaci slibuje už docela dlouho. Aktuální přesný termín je letos.
stedyn (13)|24.2.2017 10:15
Sice je to trochu OT, ale ještě mně napadlo to HBO vyřeším Chromecastem Ultra, který by měl mít ethernetové připojení.
Sealex (290)|24.2.2017 15:38
stedyn: Chromecastovat se dá i na Shield TV z mobilu, tabletu či z PC např. pomocí Chrome prohlížeče ...
Pheorinos (24)|1.3.2017 14:10
Podporuje také USB HUB. Potřeboval bych tři USB porty, tak bych jeden potřeboval rozšířit na dva. 1/bezdrátová klavesnice,2/rozšíření uložiště a 3/externí HDD. Díky
Sealex (290)|2.3.2017 08:57
Pheorinos: USB hub na Nvidia Shield TV funguje. Osobně mám v jednom USB zasunutý pasivní 4-portový USB hub (zde mám připojený FLIRC, Airmouse ovladač s klávesnicí, Xtreamer Pro a kabel pro nabíjení ovladačů). Do druhého mám připojený USB 3.0 2.5 palce pevný disk.
USB HUB mám zhruba tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dbartsk (9)|7.3.2017 08:12
Zdravím Vás,

nevlastním SHIELD, ale chcem sa spýtať, akú android aplikáciu (ktorá nesúvisí z videom, alebo audiom) využívate v svojich android tv boxoch. Nejaké hry, ... ?

Testujem AmLogic S905 a zatial jediná aplikacia, ktorú nevedia moje ostatné zariadenia tak dobre (VU+ Solo,Mede8er 800,PS4 ) je YouTube, čo pre mňa nie je životne dôležitá aplikácia.

Ďakujem.
dbartsk (9)|7.3.2017 22:21
odpoviem si sam

zatial sme zo synom neobjavili ziadnu rozumnu nativnu hru, ako tak funguje len emulator PS1 a PSP. Plynulo ide v nizkej kvalite, ked sa prida na narokoch grafiky, obraz je perfektny, ale procesor uz nestiha v tomto pripade S905.
Sealex (290)|8.3.2017 09:30
dbartsk:
- Pokud se ptáš na hry a máš PS4, tak Shield TV je výborná v oblasti emulátorů. Většina starších počítačů či herních konzolí má svůj emulátor. Z těch novějších asi nejlépe fungují PSP, GameCube, Wii, PS1 .... PS2 se vyvíjí/testuje. Pro info 3D hry pro PSP, Gamecube a PS1 jsou většinou bez problému renderovány do 1080p.
- Nativní Android hry určené pro Shield TV - jde většinou o předělávky PS3 her jako Tombraider, Borderlands 2, The Witness, HalfLife 2, Metal Gear Rising, Doom3, Resident Evil 5, The War of mine, Trine 2, SpaceHulk ... atd.
- co je na stejné úrovni či vyšší než PS4 je služba Geforce Now, kde většina her běží ve 1080p/60 snímků v nejvyšších detailech co Nvidia cloud tvořený z karet GTX 1080 zvládne. Pokud máš slušné připojení, tak běží vše s perfektní odezvou s parádní grafikou. V mém případě na UPC 100Mbit běží vše bez nejmenšího zaváhání. Navíc oproti PS4 je zde více her v češtině. K dispozici je samozřejmě omezený počet vybraných her.
- co může být opět na vyšší úrovni než PS4 ... je služba na streamování her z domácího PC - Gamestream ... streamování běží až ve 4K HDR, prostorovým zvukem a vibracemi

více o hrách pro jednotlivé body výše si můžeš zobrazit zde: https://www.nvidia.com/cs-cz/shield/games/
dbartsk (9)|8.3.2017 10:40
Ďakujem za odpoveď :)

skôr ma ale zaujímajú aplikacie z Google play všeobecne, nie tie optimalizované alebo priamo robené pre Shield. Ja sa hry nehrávam, momentalne len testujem "lacnu" krabičku s Androidom a skôr ako sa jej zbavím, chcem ju dôkladne otestovať.
Lbr76 (45)|9.3.2017 18:59
Už jsem to tu psal, ale musím znovu, nepřišla žádná reakce...
Opravdu Vám nikomu nevadí ten nevypínající se ventilátor po uspání? Nebo Vám se snad vypíná?
Když je v místnosti rušno, je samozřejmě neslyšitelný, ale v noci ho krásně slyším jak šumí. Vím že v minulém FW se po uspání vypínal :-(
kincomop (16)|9.3.2017 19:09
Môj sa vypína

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
hakmar (401)|9.3.2017 20:23
Aj mne sa vypína, nič nie je počuť.
Sealex (290)|10.3.2017 15:04
Lbr76: V mém případě (Shield 16GB 2015) se zřejmě při režimu spánku nevypíná a ani nevím, jak tomu bylo v jiném firmwaru. Každopádně větrák slyším pouze, když ke krabičce přiložím ucho. Dlouhou dobu jsem si myslel, že je Shield TV bez větráku ;-)

[ATTACH=CONFIG]34127[/ATTACH]
SHIELD-TV-3[1].jpg
lukowicz_ce4you (43)|10.3.2017 20:08
Jeje, ve starší verzi máme větrák.....nikdy jsem ho neviděl a neslyšel :D díky za fota sealexi
huberokororo (58)|10.3.2017 23:17
[QUOTE=lukowicz_ce4you;528982]Jeje, ve starší verzi máme větrák.....nikdy jsem ho neviděl a neslyšel :D díky za fota sealexi[/QUOTE]
Však ten je i v nové verzi.9-)
Lbr76 (45)|12.3.2017 10:57
Mám Shield TV (2017) (kupovaný letos v únoru)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a minulý FW se po uspání vypnul i ventilátor, po novém FW se nevypíná. Mám Sield v prosklené skříňce, když je v obýváku rušno, během dne, jasně, že je neslyšitelný, ale v noci, když je naprostý klid, stojím od schovaného Shieldu 1,5 metru a slyším ho.
FlexScanT766 (1)|19.3.2017 10:48
Problém se Sosáčem - sekání
Děkuji zkušenějším předem za radu - používám Nvidia Shield TV relativně krátce, a zdá se mi, že doplněk Sosáč se mi občas začne sekat, přestože příslušný stream ukazuje, že je dostatečně načten dopředu...

Můj dojem je současně ten, že streamuj.tv, kde mám předplaceno stahování, jaksi zapomene, že mám předplaceno, a musím (na PC) na Sosáči znovu zadávat svoje přihlašovací údaje. Podotýkám, že mám pevnou IP adresu.

Otázka na vás ostatní, co používate Shield a Sosáč dohromady - také se vám sekání stává? Existuje v doplňku Sosáč nějaké místo, které jsem přehlédl, kde se zadává jméno a heslo pro streamuj? Nebo máte nějaké jiné řešení?

... a na závěr díky všem za toto vlákno, hodně mi pomohlo, protože Android jsem zatím nebyl nucen blíže zkoumat, a přeci jen oproti iOS či WP jsou zde drobné odlišnosti :-).
lukowicz_ce4you (43)|19.3.2017 20:40
Jestli můžu, tak ač nejsem uživatel sosáče (odešel jsem od něj) , používám jediný doplněk a to je Stream Cinema + účet na webshare. Od té doby co jsem odešel, jsem přesně tyhle problémy přestal mít. Jsem spokojen.
boyjmn (23)|20.3.2017 09:30
Ja teda zadny streamuj.cz ucet nemam koupeny a sosac mi jede normalne. Stream cinema jsem ucet koupil, a taky vali normalne.
Sajmik1 (10)|23.3.2017 19:59
Jo souhlas, Stream Cinema je super, akorát jak získat titulky k filmům, které jsou jen ENG? Doinstaloval jsem si doplněk titulky.com, zadal jméno a heslo, ale nefunguje to, vždy to hlásí titulky nenalezeny...:-(
Fistd (16)|23.3.2017 20:06
Stáhni opensubtitle.org a stream cinema by ti měl pak automacky stahovat titulky teda pokud máš verzi 1.1.3
Lord.of.the.ping (26)|26.3.2017 13:29
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, co se týká PRO verze, vzhledem k internímu pevnému 2.5" disku 500GB, jak je na tom tato masinka s hlucnosti ?

Pokud například v noci je všude ticho a ve filmu je třeba také noční tichá scéna, není do toho slyšet chroupání, nebo běh disku ?

S pozdravem,

LordofthePing
Xyxys (4)|28.3.2017 11:15
Nevíte někdo jak je na tom steam, zda to lze použít s AMD grafikou?

Krabička je velmi zajímavá, jenže mě odrazuje Nvidia gamenow (placené, měsíčně) a štve mě, že gamestream je jen pro nvidii.
Horizon GO stále není nativně na shieldu, ale prý to lze ovládat ovladačem (musím ještě vyzkoušet)

Chtělo by to tady označit nebo udělat nové téma "must have" nebo co lze všechno dělat se Shieldem.
Nejdůležitější příspěvek asi: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39737-nvidia-shield-android-tv-ultimatni-tv-centrum#post521489
kincomop (16)|28.3.2017 11:50
Nuž gamestream ako aj shield je od nvidie takže neviem co ta na tom môže stvat, podporujú si svoje. Gamenow nieje povinné využívať a Horizon Go ja osobne používam s BT myšou a je to bez problémov.

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Xyxys (4)|28.3.2017 12:22
Štve mě to halo, co se udělalo kolem toho. Všude i novináři jak šílení píšou o tom, jak bude steam na shieldu a skutek utek :-)
Je to jen symlink pro gamestream. :/ Přeci jenom, kdyby to Nvidie povolila, tak z toho má ještě víc peněz, protože by si koupili i lidi, co mají AMD grafiku. Přeci jenom steam link za menší peníze to dokáže, ale neumí v podstatě nic (teda krom Kodi)

Krabička je zajímavá. Za tu cenu, co jsem to pořídil si nemůžu stěžovat, ale teď dává Nvidie jen 1 měsíc na vyzkoušení Game now.
Pro hraní asi využiji HDMI kabel z PC. Kodi, 4K, Netflix, USB 3.0 mít na ARM krabičce je prostě bezva. A k té ceně i ovladač? No, neber to. :)

Koukal jsem na tu emulaci her z PS a podle toho článku hry z PS2 nemá cenu asi zkoušet, což mě mrzí, ale jinak z PSX nebo z PSP by to mělo jít, což z toho dělá ještě lepší krabičku.
Lord.of.the.ping (26)|28.3.2017 13:37
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, co se týká PRO verze, vzhledem k internímu pevnému 2.5" disku 500GB, jak je na tom tato masinka s hlucnosti ?

Pokud například v noci je všude ticho a ve filmu je třeba také noční tichá scéna, není do toho slyšet chroupání, nebo běh disku ?

S pozdravem,

LordofthePing
Sealex (290)|28.3.2017 14:10
Zajímavé video s testováním Gamestream technologie na Nvidia Shield TV ve 4K/60fps a streamování pomocí Steam linku ve 1080p/60fps:

WHITE-CZ (3)|5.4.2017 21:45
Ahoj, tak jsem dnes koupil Shield TV 2017, zatím jsem spokojen. Docela čumím že i na pomalém netu (40mbs) jedou hry bez sekání. Zatím vše zkouším a testuji.
lukowicz_ce4you (43)|6.4.2017 21:55
Pomalý net mám já 16/4mbps :D a vše šlape jak má.
WHITE-CZ (3)|6.4.2017 21:55
Nechceš vyzkoušet nějakou hru v kooperaci?
Sealex (290)|9.4.2017 19:20
SUPER věc:
Nechá se změnit DPI zobrazení Nvidia Shield Android TV a tím se některé problémové aplikace přepnou do tabletového režimu a vejde se toho více na obrazovku.
Vyřeší problém s aplikací Horizon Go od UPC a třeba prohlížeč Chrome se přepne do módu se záložkami nahoře a šipkou zpět.
Funguje i bez ROOTU !!!
Provádí se to pomocí ADB přístupu a to buď přes USB nebo přes síť! ADB je potřeba mít na PC nainstalované například odtud: https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html#tos-header

První krok povolení debug módu na Nvidia Shield TV:
https://sites.google.com/site/nvidiashieldtvutilityapp/home/enable-debugging

Druhý krok příkazový řádek z Windows:
https://plus.google.com/u/0/+TijmenJanssen/posts/ftnUFWC7b3X

Zjednodušeně já jsem použil přikaz:
adb connect ip_adresa_shieldu .... připojení pomocí lan
adb shell wm density 280 .... změna DPI na osvědčenou hodnotu 280 - lze zkusit i jiné (standardní je 320)

- změna DPI vydrží i po restartu
- pro změnu na původní hodnotu lze použít příkaz: adb shell wm density reset
WHITE-CZ (3)|9.4.2017 22:58
Ahoj pokud má někdo zájem přidejte se. Hledám skupinu lidí pro pravidelné hraní. https://www.facebook.com/groups/1984652418436574/
Sealex (290)|26.4.2017 10:13
Kodi 18 noční buildy nyní využívají výhody platformy Android TV!
- vybrané položky z Kodi knihovny jsou nyní v panelu doporučení na hlavní obrazovce Android TV
- funguje centrální hlasové/textové vyhledávání, které nyní zahrnuje výsledky i z Kodi
- funguje hlasové vyhledávání v rámci aplikace Kodi

Připomínám, že něco z toho již dříve fungovalo v rámci forku SPMC.

Lord.of.the.ping (26)|30.4.2017 12:15
Kodi stojí za hovno, protože neumí filmy BDRemux roztáhnout na celou obrazovku. Našel jsem tam jenom jeden program, který to umí a to Archos Video Player.

Už jsem chtěl jít Nvidia Shield Android TV vrátit, ale objevil jsem tam naštěstí tento program.

Má vůbec Nvidia Shield Android TV - USB 3.0 porty ? Nikde tam nevidím modré značení.

A odezva ovladače je občas něco příšerného, seká se, můžu mačkat jak chci a nic se neděje atd.

Opět se mi potvrdilo, že všemi vychvalované zařízení u mě propadá. Pokud by bylo na trhu něco lepšího, tak tohle letí zpátky.
Foolproof (2713)|30.4.2017 16:12
Hm...
Nemám sice Nvidii, ale BDRemux nebo BluRay je prašť jak uhoď.....liší se akorát datovým tokem. Při nastavení lite menu to jede spolehlivě.
Lze použít v Kodi Archos player jako external bez problémů, viz nějaké moje příspěvky, no a mám manažer + můj oblíbený player.

Skoro s úspěchem bych ale asi pochyboval o tom, jestli Archos umí přepínat FPS, u mě teda nepřepínal, což je pro film formát tristní.

Pojem roztažení na celou obrazovku mi taky není zcela zřejmý, nesetkal jsem se s jediným filmem, který by při nastavení "normálně" fungoval jinak, než bych očekával. Samozřejmě při nějakých vyjímkách to lze nastavit v playeru a jestli je to pravidlo, no tak se to dá uložit pro všechny soubory.

Já osobně Kodi nijak nepreferuji, je tam debilit jako máku, ale zkusil jsem mnohé, je to pořád asi nejlepší. Plivat je třeba na Android ne na Kodi.
vivid.sk (11472)|30.4.2017 21:15
[QUOTE=Lord.of.the.ping;530040]protože neumí filmy BDRemux roztáhnout na celou obrazovku[/QUOTE]
Nemas pravdu. KODI vie spravit "zoom/priblizenie" alebo zmenit "pomer stran". Kombinaciou tychto dvoch parametrov vies s obrazom spravit akukolvek "prasarnu" podla zelania, kedze zmenu mozes vykonavat v minimalnych krokoch. Pokial teda mas uchylku roztahovat/deformovat obraz pri remuxe, staci upravit pomer stran a nasledne obraz zazoomovat, cim vyplnis celu plochu obrazovky.
aramej (32)|3.5.2017 08:23
Tak akcia plati aj na Slovensku
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
btw. co poviete na tu sluzbu iptv od Kuki oplati sa 60 programov za 400 Kč? Momentalne pouzivam IPTV Magio TV XL za 20€.
2017-05-03_082012.jpg
aramej (32)|12.5.2017 20:31
Ahoj
Prosím vas co poviete oplati sa z hladiska cena/výkon zobrať Nvidia Shield TV Pro z tým 500GB diskom za €332,99 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] alebo je lepšia investícia Nvidia Shield za €221,99 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Porovnanie produktov - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2017-05-12_202859.jpg
Fistd (16)|12.5.2017 20:36
To musíš vědět sám jestli užiješ 500gb disk.. Já mám 16gb verzi a mám připojený externí disk a funguje to nejspíš stejně
KamilZ (10277)|12.5.2017 20:42
Pokud Ti jde jen o ten disk, tak 500GB stojí 55€, takže pokud ti nebude chybět čtečka microSD a micro USB, tak hodně přeplácíš za to, že to máš v jedné bedně.
Lord.of.the.ping (26)|17.5.2017 11:24
Nakonec mám Nvidia Shield TV PRO a připojený externí disk Seagate BackUp Plus Slim - 2TB [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ten má připojení Micro USB 3.0 do USB.
Při přehrávání 1080p filmů se obraz občas mírně sekne, řekněme jednou za minutu.
Překopíroval jsem film z externího disku na interní disk a již se film neseká.
Pomůže koupit si nějaký externí SSD disk ? Nebo jaký používáte vy ?
Lord.of.the.ping (26)|17.5.2017 14:43
aramej: Já jsem nejdřív zakoupil klasický Nvidia Shield, ale ten jsem následně vrátil a připlatil si za PRO verzi.

PRO verze umí konzoli zcela vypnout, klasická verze ji umí jenom uspat. Dále PRO verze obsahuje vstup na sluchátka na dálkovém ovládání,
klasická má vstup na sluchátka jenom na Gamepadu. Takhle strčím sluchátka do dálkového ovládání a jsem vysmátej jak lečo.
aramej (32)|19.5.2017 14:25
[QUOTE=aramej;530137]Tak akcia plati aj na Slovensku
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
btw. co poviete na tu sluzbu iptv od Kuki oplati sa 60 programov za 400 Kč? Momentalne pouzivam IPTV Magio TV XL za 20€.[/QUOTE]
Takze ten expert alza je fakt expert, dnes mi prisla konzola a ked som sa dotazoval kde mam kod k sluzbe kuki tak som dostal tuto odpoved.

Dobrý deň,

omlouvám se za komplikace.

Dle informací od kolegů není služba Kuki na Slovensku dostupná, z toho důvodu Vám ji nemůžeme nabídnout.*

V případě jakýchkoliv dalších přání či dotazů nás neváhejte kontaktovat.*

S pozdravem a přáním hezkého dne,
[SPOILER][/SPOILER]
aramej (32)|20.5.2017 17:44
Ahoj. Mam konzolu Nvidia Shield (2017) /16GB.
Nabijanie ovladaca ma fungovat z oboch usb portov? Mne ten USB port c.1 nenabija. Ked dam nabijaci kabel do USB portu c. 2, tak ovladac zacne nabijat bez problemov


A ked zapnem prepinac v - Ulozisko a obnovenie/Shield storage acess/Using mam USB kluc Samsung 128GB OTG MUF-128CB/EU v porte c.2, tak mi naskoci hlaska

Accessing SHIELD folders on PC using USB. USB port 1 is now configured for SHIELD to connect to a PC as a media device. This port will no longer detect USB storage media or USB accessories and cannot used for charging devices. A pripojene usb ulozisko mi prestane bit vidno v spravcovy suborov...

Ked je usb kluc v porte c.1 tak aj po zapnuti prepinaca Using USB je velkost uloziska kluca v spravcovy suborov vidno.
Pisal som aj do FB skupiny NVIDIA SHIELD CZ/SK a tam mi jeden uzivatel odpisal citujem: ... zkousel jsem nabijet z obou USB a nabiji mi to bez problemu z obou USB a dost by me prekvapilo kdyby ne...

Takze ako to ma vlastne fungovat?
IMG_20170520_163952.jpg 2017-05-20_174054.jpg
boyjmn (23)|22.5.2017 08:11
To co popisujes je divne. Sice mam SHIELD 2015, ale ze by nekomu fungoval kazdy USB port jinak jsem neslysel. Ja bych to asi reklamoval.

Anebo zkusil tohle: https://forums.geforce.com/default/topic/1007667/?comment=5146796 ale myslim ze to taky problem neresi tak, abych byl spokojen.

[HL]mod KZ[/HL]: @boyjmn Necituj prosím poslední příspěvek, děkuji.