Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield Android TV - ultimátní TV centrum

aramej (32)|22.5.2017 08:17
Chcem to reklamovat,ale potrebujem nejaky argument. Najde sa tu vobec niekto kto potvrdi nabijanie ovladaca z oboch USB portov na Nvidia Shield (2017) /16GB??
KamilZ (10277)|22.5.2017 10:19
Přístup k tomu opačně - pokud v návodu není uvedeno, že nabíjí pouze jeden port, tak tím argumentuj. [S]A v návodu to není, takže by to mělo být jedno: http://support-shield.nvidia.com/shield-tv-user-guide/index.htm#rhhlterm=usb&rhsyns=%20&t=How_to_Charge_Your_SHIELD_Remote.htm[/S]

Edit: Tak v návodu je to popsané, ty porty se liší a pokud se první přepne do režimu PC, tak k němu nejsou připojovat periferie http://support-shield.nvidia.com/shield-tv-user-guide/#t=Know_Your_SHIELD.htm
(poslední poznámka úplně dole)
aramej (32)|26.5.2017 17:57
ta po obnove tovarenskych nastaveni funguje nabijanie z oboch usb portov. Hacik bol asi v tom ze po vybaleni z krabice a zapojeni mi okamzite naskocila aktualizacia firmware na android 7a po nej som neurobil hard reset ale hned pripajal periferie. Takze tak. Ked na to pride tak to nabijanie ani nebudem pouzivat, lebo v jednom porte mam 128GB kluc pouzivany ako pamat zariadenie a do dalsieho portu zasuniem Rii i8.

Takze dalsia otazka je, je mozne pouzit usb hub na nabijanie a Rii i8 sucastne?
Sealex (290)|29.5.2017 17:25
aramej: neměl by být problém, já to také tak používám
xvydra (102)|9.6.2017 08:09
Zdravím. Ako prepojim nvidiu s reproduktormi ktoré majú spdif? Optický vstup.
Sealex (290)|9.6.2017 09:18
xvydra: můžeš použít USB konvertor na SPDIF, HDMI dekodér, případně nový/jiný AV receiver

příklad HDMI dekodéru: https://www.amazon.de/gp/product/B00522A952

USB konvertory:
- Turtle Beach Audio Advantage Micro II USB Analog & Digital Audio Adapter
- Vantec USB External 7.1 Channel Audio Adapter

odkaz na diskuzi: https://forums.geforce.com/default/topic/883347/shield-tv/best-way-to-connect-to-an-optical-spdif-receiver-/1/
vivid.sk (11472)|9.6.2017 14:11
Pripadne HDMI extractor (bez analogoveho DAC, ktory nepotrebujes).
aramej (32)|9.6.2017 16:46
Máte niekto rozšírenú pamäť shieldu cez USB? Lebo aplikácia KODI bola omnoho svižnejšia, keď som ju mal nainštalovanú v pamäti konzoly, a pamäť nemal rozšírenú cez Samsung MUF-128CB/EU http://www.samsung.com/cz/memory-storage/usb-3-0-flash-drive-duo/MUF-128CBEU/
Teraz čakám aj 5 minút kým sa KODI rozbehne, ako spustenie je hneď, ale po spustení v aplikácii prebieha kontrola aktualizácii doplnkov, načítanie PVR programov, načítanie EPG a to strašne trvá oproti tomu keď som používal výhradne pamäť konzoly.
Máte niekto podobné skúsenosti?
vivid.sk (11472)|9.6.2017 20:33
Ak myslis interne/externe ulozisko, tak je to tak. Prepisy na externom ulozisku su podstatne pomalsie KODI nepracuje s internymi tabulkami/databazami zrovna optimalne (vytvaranie/mazanie malych temp suborov priamo na disku, nie v RAM).
Sealex (290)|13.6.2017 13:50
Máme tu opět nový firmware - SHIELD Experience Upgrade 5.2:

- podpora USB tunerů pro PLEX včetně nahrávání Live TV
- nahrávání LiveTV na NAS v rámci PLEX
- castování 4K 60p videí z mobilu na Shield - např. z Youtube, Netflixu, Google Movie
- nové aplikace a hry jako Facebook video ...
- další drobná vylepšení

http://shield.nvidia.com/blog/shield-experience-update-5.2




Seznam podporovaných USB či síťových tunerů:

HDHomeRun Network Tuners:
Connect – Dual tuner, Base model
Extend – Dual tuner, Converts MPEG2 to H.264 for lower bandwidth and size requirements
Prime – Requires cable subscription and a CableCARD

Hauppauge Dual USB Tuners:
WinTV-dual HD 1595 (NTSC) – US/Canada
WinTV-dual HD 1590 (DVB-T/T2) – UK/EU

Single USB Tuners – Not recommended due to single tuner capability
AVerMedia AVerTV Volar Hybrid Q (H837) for US/Canada

+ podpora dalších má následovat v následujících firmwarech
xvydra (102)|15.6.2017 08:39
A bude mat ten extraktor podporu všetkých zvukových formátov? Aby som potom nemal polovicu filmov bez zvuku.
vivid.sk (11472)|15.6.2017 10:19
Predpokladam, ze myslis tie tri (Dolby Digital Core, DTS Core, a potom stereo LPCM). Nic ine cez optiku nepretlacis, pokial budes mat v zdroji ine (napriklad multikanalove AAC), tak na vystup ti KODI posle stereo PCM (downmix, v horsom pripade L+R kanal zo streamu).
xvydra (102)|15.6.2017 11:58
Tak cez co to bude lepšie zapojiť? Reproduktory mám logitech Z906. Ma to aj cinch vstupy ale myslel som ze optika bude lepšia.
vivid.sk (11472)|15.6.2017 12:49
Tie repro maju dekodery DTS a DD, takze ti to pojde podla ocakavania.
xvydra (102)|15.6.2017 13:09
Takže si mam kúpiť toto?
http://www.conrad.sk/hdmi-audio-extractor-s-toslink-a-cinch-vystupy-speaka.k1229080
Alebo viem kúpiť niečo lepšie za tú sumu?
malinez (4)|16.6.2017 06:38
Já používám již delší dobu toto ke svému shieldu a jsem maximálně spokojený (DD i DTS super) - jenom jsem musel zůstat u starší verze kodi 16.1 - s novější to nějak blble a já šel cestou nejjednodušší - fungovalo kodi 16.1, vrátil jsem se k němu

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Support-4K-2K-resolution-3D-HDMI-V1-4-HDMI-to-HDMI-Audio-converter-Spdif/1478057632.html?spm=2114.13010608.0.0.iEkqHY
aramej (32)|11.7.2017 10:35
Cau. Ako vam ide prehravanie 4k obsahu z youtube? Cez youtube aplikaciu-verzia 1.3.11 mi nestiha buffering, pocas prehravania sa to nepravidelne zasekne a nacitava. Shield mam pripojeny k routeru kablom a internet mam 300/30. Pri dnesnom teste som nameral 210/35 Mbps. Mozete mi to niekto otestovat? Link na video https://youtu.be/3t1PQJmM8P4
Foolproof (2713)|11.7.2017 16:53
Rozlišení 4k je tam pouze ve WEBM, input stream resolver tedy musí mít povolen MPEG DASH format. Píši o klasickém addonu YT pro Kodi 17.3. Jde-li o přehrávání nějakým nativním playerem, nevím.

[ATTACH=CONFIG]34385[/ATTACH]
snap188.jpg
boyjmn (23)|22.8.2017 08:51
Ahoj. Potrebuju poradit jak natvrdo vypnout automaticke aktualizace - pokud nekdo vi. Jde o youtube. Ve verzi 2 se mi jednak nelibi a jednak mi zmizela moznost pretaceni videa dopredu a dozadu. Proste ve strasi verzi mi funguje na gamepadu pretaceni na tlacitkach pro ukazovacky a ve verzi 2 uz ne. I kdyz ve verzi 2 to pretaceni funguje na pripojenem sony dualshocku 4 stejne jak fungovat ma, problem je, ze na nativnim nvidia gamepadu, ktery pouzivam primarne to nejde a nebudu kvuli pretaceni porad menit gamepady :) Takze k veci - kdyz vjedu do nastaveni aplikaci a najdu si youtube, dam tam moznost odinstalovat aktualizace - youtube se vrati na verzi 1.x.x a vse slape jak ma. Nicmene po kazdem uspani shieldu a opetovnem zapnuti (nebo mozna po nejake casove prodleve ? , nevim, zase tak moc jsem to nezkoumal) se youtube aktualizuje na verzi 2. Jde mi tedy o to, zda je nekde v nastaveni jeste neco, kde se natvrdo da vypnout sahani aplikaci na update.
aramej (32)|22.8.2017 09:10
jj to pretacanie sa mi tiez na novej verzii nepodarilo pomocou gamepadu rozbehat tak som odinstaloval aktualizaciu a v google play zakazal automaticke aktualizacie. Este jedna vec ked mate pod jednym google uctom dva youtube kanaly tak v novej verzii aplikacie si nemozete vybrat ktory chcete pouzivat, to je dalsia vec pre ktoru som sa vratil k zakladnej verzii aplikacie.
aramej (32)|19.9.2017 14:50
Bude fungovať toto zapojenie?

Mám voľny jeden usb a chcem pripojiť cez usb hub [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] HDD WD 2,5" Elements Portable 2 TB - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a Rii Mini i8 2.4G Wireless Keyboard - https://www.amazon.com/Rii-i8-Wireless-Keyboard-Touchpad/dp/B006W494ZA
lubosDu (1)|25.9.2017 12:51
Chtěl bych se zeptat uživatelů shieldu, v případě že do usb zapojím disk, lze tento při zapnutém shieldu a zpojeném do LAN používat jako síťový? Tj. mohu na nej pres lan kopírovat filmy bez nutnosti fyzického připojení k pc?
boyjmn (23)|2.10.2017 09:09
Tak co, uz jste upgradli na 6.0 ? Ja teda po ohlasech na netu zustavam na 5.x. Pockam az vychytaji mouchy. Ale rad si poctu zkusenosti a dojmy mistnich.
boyjmn (23)|3.10.2017 13:06
Jeste dotaz. Neprodal by nekdo nejak levne dalkove ovladani pokud jej nevyuziva ? Mam remote keyboard, i gamepad, ale stejne...mozna by mi stacilo na to KODI i jen dalkove od shieldu kde by fungovalo hlas.vyhledavani.
Janys788 (4)|5.10.2017 21:38
Dobrý den. Dnes jsem zakoupil Shield 2017 a narazil jsem na jeden problém.
V případě, že připojím Shield přímo do TV, lze nastavit 4k rozlišení, ale nemám prostorový zvuk, který TV posílá do domácího kina přes HDMI.
Pokud připojím konzoli pomocí HDMI do receiveru domácího kina, mám sice prostorový zvuk, ale nelze nastavit 4k, jen 1080p.. Tuší někdo, v čem by mohl být problém? Kabely jsou v pořádku a domací kino podporuje 4k na všech vstupech HDMI. Jedná se o Harman Kardon 885S:

https://www.excelia-hifi.cz/harman-kardon-bds-885-s/192.php

Děkuji za každou radu :)
vivid.sk (11472)|5.10.2017 22:50
1) je to takto "by design" pri vacsine TV a obvykle to nejde to zmenit nastaveniami.
2) Tento HK podporuje 'len' upscaling na 4K, HDMI vstupy su verzie 1.4b (t.j. UHD len pri 24Hz)
Janys788 (4)|5.10.2017 23:02
Tak to jsi mne vůbec nepotěšil :(( Kino mám teď nově zakoupeno, ale už je to po 14ti dnech takže vrátit nemohu. Znamená to, že až koupím nový Xbox One X s podporou hraní ve 4K tak mám taky přes tento receiver smůlu? Je nějaká možnost jak obejít problém se zvukem? Například zapojit HDMI pro obraz přímo do TV a do receiveru poslat zvuk skrze optiku?
vivid.sk (11472)|6.10.2017 10:37
Použi HDMI audio extractor (eBay, aliexpres, za pár stoviek KČ), z neho vytiahneš audio a zapojíš optikou do AVR. Samozrejme treba počítať s tým, že limitom je DTS (core) a Dolby Digital pri multikanále. Žiadne lossless HD audio formáty, ani multikanálové LPCM.
Janys788 (4)|6.10.2017 11:33
Tak nakonec jsem to vyřešil v Alze a kino půjde vrátit i po 20ti dnech, protože měli na svých stránkách uvedenou podporu 4K na všech HDMI. Díky této jejich chybě dostanu zpět peníze a opět přichází dilema výběru nového domácího kina :D
vivid.sk (11472)|6.10.2017 15:37
Ale podpora 4K tam je, akurat len do tych 24p :)
Je to hra so slovickami, pretoze ty potrebujes 4K@60p a na to uz treba HDMI 2.0. Prave preto treba citat manualy/resp. technicku specifikaciu/ pred kupou, nie po nej.

Nekupuj AIO kino, radsej si kup AVR s repro. V tejto cenovke je to sice tazke vyberat nieco normalne hrajuce, ale aspon ten AVR nebude takto osekany, ked uz zakladne modely znamych znaciek Denon/Yamaha/Onkyo/... ponukaju 4K/60p passthru s nutnym HDMI 2.0
Sealex (290)|12.10.2017 14:56
pro úplnost zde uvedu odkaz na novinky v posledním firmwaru na Shield TV "SHIELD EXPERIENCE UPGRADE 6.0":
https://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/1

- nejzajímavější je podpora Google asistenta ... plně lze zatím používat pouze při změně jazyka na English(US) - pokud máte k dispozici novou verzi gamepadu, tak to dokáže trvale poslouchat na OK google nebo Hey google (u ostatních ovladačů je potřeba stisknout tlačítko mikrofonu).... zatím ne všechno úplně funguje, například zobrazování obrázků čehokoliv mi zatím hlásí chybu (povel show pictures of Prague) ... co funguje: v tuto chvíly to umí spustit aplikaci, pokud to aplikace podporuje, tak ji umí ovládat (např. play, next song atd.), funguje ovládání hlasitosti (volume up/down), návrat domů, zpět, zobrazí a odříká počasí, čas, co máte dalšího v kalendář, informace o čemkoliv pomocí "about", dále pokud se na něco ptáte, můžete dodatečně dotaz více specifikovat atd. chce to prostě zatím experimentovat. V tuto chvíli to nejlépe funguje v aplikaci Youtube a Spotify a v rozhraní Android TV Leanback





- pěkná je podpora 360° videí v Youtube
petere33 (48)|25.10.2017 20:51
vivid.sk
Dá se říct, jak to bývá propojeno v TV (mám Samsung)? Co jsem se tady dočetl, tak když propojím Shield přes HDMI do AVR a z něho do TV, tak tam nepojede 4K. Když připojím Shield do TV a odtud do AVR přes HDMI, nepojede tam zase plný zvuk. Pokud bych připojil Shield do TV přes HDMI a z TV zvuk vytáhl po optice do AVR, bude tam zvuk taky ořezaný?
Sealex (290)|30.10.2017 14:27
petere33: Pokud máš novější AVR, který podporuje HDMI 2.0, tak nejlepší řešení je to napojit přes něj do TV. Možnosti audia pak závisí jen na tvém receiveru.
Při připojení přes televizi a zvuk optikou do receiveru jsi omezen možnostmi optického spojení, které zvládá nejlépe komprimované DTS.
petere33 (48)|30.10.2017 15:32
Sealex: No právě že mám AVR starý asi 5 let, kde je HDMI 1.4. Na TV mám 1x HDMI 2.0 a 2x HDMI 1.4, takže pokud bych zapojil Shield do TV do HDMI 2.0 a z TV vzal výstup HDMI 1.4 do AVR?
Foolproof (2713)|30.10.2017 16:29
Myslím, že na výstupu HDMI z TV jde jenom tuner, ale i kdyby to šlo tak TV udělá určitě downmix.
Na optice pojede drtivá většina, má to kapacitu myslím asi 1,5, takže i DTS, ale nad už ne.
petere33 (48)|30.10.2017 18:58
TV by měla mít ARC a tímto způsobem by se zvuk do AVR měl dostat, ale nevím, v jaké kvalitě.
Sorry, já vlastně nebudu posílat signál z AVR, ale ze Shildu do TV.
tdlmarek (1566)|30.10.2017 20:15
Mezi ARC a optikou není v tomhle ohledu rozdíl - oboje je S/PDIF s již zmíněnými limitacemi (maximálně DTS 5.1). Interně v TV je to jeden výstup, jen rozbočený mezi optický a HDMI konektor.

Většina dnešních televizí ale nedovolí přeposlat 5.1 zvuk z HDMI vstupu na ARC/optický výstup, nejprve se vždy provede downmix do sterea.

Jinými slovy jsi ve slepé uličce - přesně jak jsi psal na začátku, buď ti bude fungovat jen stereo zvuk, nebo budeš mít jenom 1080p obraz. Dá se s tím dělat jediné, vyměnit AVR a zapojit to tak jak je běžné, tzn. Shield -> AVR -> TV.
vivid.sk (11472)|30.10.2017 22:04
petere33> Najprv by som zistil, ci nahodou tvoja TV nevie preposielat plnohodnotny stream do optickeho vystupu. V poslednej dobe sa v tomto zmenilo dost, smerom k lepsiemu - inak povedane, cim viac TV toto uz podporuje. Zoznam testovanych TV najdes tu. Samozrejme, aj v pripade podpory TV treba dat pozor na multikanalove PCM, ci hi-res DTS-MA a TrueDolby, toto von z TV nedostanes. Dalsia moznost je pouzit audio extractor (pohladaj na weboch "audio extractor hdmi 2.0"). Platia rovnake obmedzenia ako v predchadzajucom pripade.
petere33 (48)|31.10.2017 05:25
Tak to jste mě nepotěšili. Ale ještě jeden dotaz. Našel jsem rozbočovač HDMI 2.0 - to by mohlo být řešení ne?
Foolproof (2713)|31.10.2017 12:20
Nemám s tím zkušenosti, ale domnívám se, že ty splittery fungují tak, že jenom jedno zařízení může být aktivní.
KamilZ (10277)|31.10.2017 15:29
Aktivní splitter ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ).

PS: Má TV (SHARP) downmix do sterea nedělá, mám do ní přímo připojenou PS4 (z nějakého důvodu se nesnese s AVR) a z optiky TV leze do AVR 5.1
petere33 (48)|31.10.2017 16:25
Matrix switch mi nepomůže. Má HDMI 1.4 a to mám i na AVR. Potřebuji 4K, tzn. HDMI 2.0
petere33 (48)|31.10.2017 19:21
Znám. Proto jsem dnes ráno psal dotaz na použití stejného přepínače, co doporučuješ. A Foolproof mi odpovídal, že si myslí, že u těchto přepínačů je vždy aktivní jen jeden výstup a já potřebuji dva. Takže :-(
KamilZ (10277)|31.10.2017 21:51
Rozlišuj přepínač a splitter. U (kvalitního) splitteru jsou aktivní oba dva výstupy. Ale nesmíš vzít pasivní, jako třeba tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ten prakticky nefunguje (resp. nějak funguje pouze s jedním zapnutým výstupním zařízením).
Vezmi aktivní splitter nebo matrix switch. V případě 4K bych asi neriskoval Čínu, ale něco u nás, co bys mohl do 14 dnů vrátit, kdyby to nevyhovovalo. Přeci jenom tohle není moc prozkoumaná oblast. Se splittery a matrix switchi na HDMI 1.4 mám dobré zkušenosti (i s Čínou), ale 4K jsem v prackách ještě neměl.

Pokud se spokojíš "jen" s S/PDIF nebo TOSLINK, tak by Ti stačil HDMI Audio extractor: https://www.amazon.com/AV-Access-Extractor-Converter-Amplifier/dp/B01IHBG458

PS: Má poznámka ohledně Google byla jen v tom smyslu, že jsou i matrix switche s HDMI 2.0, takže neplatí, jak jsi psal, že Ti matrix switch nepomůže.
boyjmn (23)|4.11.2017 20:04
Tak dneska jsem dopoledne koukal na Valeriana a vse v pohode. Normalne uspim shielda s TV jako obvykle a ted odpoledne/vecer kdyz jsem ho pustil, tak zadny zvuk. Sakra. Kdyz pripojim sluchatka do gamepadu tak tam zvuk jede normalne. Ale zvuk z TV je nemy. Zkousel jsem jiny hdmi port, restart shieldu, vypnuti shieldu a zapnuti po nekolika minutach. Nechapu so se tam mohlo posrat. Dokonce mne to donutilo udelat i tolik odkladany update na verzi 6. jinak jsem byl jeste na 5tkove. Stalo se nekomu uz ? Na forech zatim moc nenachazim :/

Takze vyreseno, jen kdyby se to treba nekomu stalo taky. Bylo to telkou. Prehazovani hdmi portu nepomohlo, ani rychle vypnuti a zapnuti tv. Odpojil jsem ji na dele (asi 5 minut) a pak zapl a slape to vse. Uf.
evlo (78)|4.11.2017 23:56
Nevite o alternativne k Shield TV? Prave jsem ho prodal s tim, ze proste hruza funkcnost oproti Rpi3 s plex. Mel jsem to hlavne na Netflix, ale proste cely netflix na tom bezi tak v 720p, takze kdyz dam 4k video v nejakym jazyku co neumim uplne plynule, zapnutu titulky, tak hruza. Tak jsem si koupil teda Oled LG (coz jsem fakt musel vratit) a je to snad jeste horsi. Nema byt nejaka nova apple TV treba? Ze by to konecne bylo s 4k UI?

Neni to moc o perfekcionizmu, proste jsem to chvili zkusil a prodat, pocital jsem s tim, ze to bude shit, spis jestli se nejak vyvoj nepohl.
+ existuje nejaka TV co neni idiotska v tom, ze kdyz vypnu ps4pro (asi jedine 4k zarizeni co bezi fakt v 4k - menu atd.) a zapnu TV, tak me nezpane ps4, ale hodi tam nejake menu, kde si vyberu jaky vstup nebo aplikaci chci? (tv signal vubec nepouzivam).
Mam tedka nejakou dumb 4k od Philips a pouzitelnosti je to lepsi nez ta Oled od LG a co se tyce obrazu celkove, tak krom daleko horsi anti glare vrstvy je to tak nejak +- v necem lepsi v necem horsi. Jsem doufal, ze k nejakemu pokroku doslo :D
tlacenka01 (3)|6.11.2017 16:54
zdravim, uvazuji o "krabicce k telce s diskem"
primarni urceni prehravac filmu/obcas fotek/hudby/radia
zatim jsem se dobral k tomu, ze to bude s nejvetsi pravdepodobnosti shield pro
ted nekolik dotazu, ktere jsem nejak nenasel jako odpovedi:
1) pouziva to nekdo jako plex server ? zajimaly by me zkusenosti (realne v nasich podminkach)
2) ma k tomu nekdo pripojeny tvtuner usb a pouziva to ? (opet by me zajimaly zkusenosti)
3) je neco "lepsiho" ? streaming her me netlaci, ale mel by byt teoreticky mozny (gtx 970)
4) root - je to problem/ ma to nejake "nevyhody" ? (primarne mi jde o adblock a nastaveni tlacitek na dalkovem ovladani od telky)
diky za odpovedi, nazory a vas cas :)
lukowicz_ce4you (43)|2.12.2017 18:51
Ahoj, jde ještě někde koupit NVIDIA SHIELD Remote ? Nebo už Nvidia, Shield úplně pohřbila ?
aramej (32)|2.12.2017 23:40
pochovana je aj komunita, sa mi tak zda :) Skus sa pridat do CZ/SK fb skupiny, tam to aspon troska zije