Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pomoc s nastavením - NTB -> AV receiver 5.1 -> Projektor

frankiedostal (8)|4.1.2016 10:27
Dobrý den,

prosím o pomoc. Přečetl jsem asi 50 diskuzí a nic co jsem zkusil nepomohlo.
Snažím se propojit notebook s receiverem a projektorem a dostat 5.1 zvuk u sledování filmů.

Notebook: Lenovo Yoga 2 (2x HDMI - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
AV receiver: Yamama HTR 4068 (http://www.luxusni-elektronika.cz/yamaha-htr-4068-d7828)
Projektor: Epson ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])

1) Zkusil jsem pomocí hdmi připojit ntb do receiveru pomocí hdmi do projektoru.
Obraz mám, ale zvuk jen 2.1 - ikdyž nastavím v nastavení zvuku 5.1 a provedu windows test, tak všechny bedny se správně ozvou. Posílám i film v 5.1 zvukem, protože na receiveru se zobrazuje, že je to zvuk 5.1.
Zkoušel jsem různě nastavit, nainstaloval jsem AC3 filter a podle návodu ho nastavoval, ale marně.

V zoufalosti, že to nefunguje jsem dokoupil externí zvukovou kartu Sound Blaster X-fi pro ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).
Propojil s ntb pomocí usb. S/PDIF z karty do receiveru. Nainstaloval jsem všechny ovladače a nastavil spdif out jako výchozí zvuk. Při provedení testu pomocí dodávaného softu se ozve všech 5.1 (bylo teda potřeba povolit dolby digital live). Ale tím jsem skončil. Test projde v pořádku, ale ať už pustím jakýkoliv zdroj zvuku, tak nemám žádný výstup.

Nevíte prosím někdo, jak a co nastavit, dokoupit a poladit, abych si přes ntb mohl pouštět filmy přes receiver ve formátu 5.1.
Děkuju předem moc
vivid.sk (11472)|4.1.2016 20:48
1) aky program (sw) pouzivas na prehravanie?

Prepojene to mas spravne, takze nieje dovod, aby to neslo, rozbehame to :)
Pytkin (7947)|5.1.2016 01:22
Ako pise vivid .. problem je len v tom softe ktory pouzivas a v jeho spravnom nastaveni .. Dolby Live je blbost .. to je live kodovanie spat do dolby .. Optimalne je posielat stream cez hdmi(alebo spdif) alebo ak to dekoduje software , tak to posielat rovno z neho nekomprimovane ..
frankiedostal (8)|5.1.2016 12:29
Ahoj, zkoušel jsem BS player, VLC a powerDVD.
Ten test mi jde přes hdmi normálně v nastavení zvuku ve windows. Když to připojím optikou přes tu externí zvukovku, tak mi ten test jde jen když to testuju přes ten jejich soft, ale je fakt, že to všechno jde.

Teď jsem to připojil zpátky přes to hdmi a nastavil. Pustil jsem powerDVD, kde jsem dal aby to posílalo zvuk přes hdmi a pak je tam outout format: Ten jsem změnil z PCM decoded by powerDVD na Non-decoded DD/DTS audio to external divice.
Stejně to ale nejede.

pořád mi na receiveru svítí všechny ikony beden, takže tuším ze ten film co pouštím je v kvalitě 5.1, protože když tam pustím něco jinýho tak svití jen ikony pro 2.1. Ale na tom receiveru mi to píše pořad PCM - což je asi špatně, že jo?

Děkuju moc za radu - už jsem z toho fakt zoufalej. Trávím nad tím už asi 15hodin :/

ps: ac3 filter jsem nastavil podle tohohle článku - jestli tam není něco špatně náhodou
http://knowledge-base.havit.cz/2010/08/28/propojeni-pocitace-s-receiverem-a-tv-pomoci-hdmi-jak-na-5-1-zvuk-spdif/
vivid.sk (11472)|5.1.2016 20:31
1) odinstaluj vsetky direct show filtre z PC, vsetky codec packy, vratane ac3 filtra. Pre nas ucel ich nepotrebujeme (jedine ze by si ich potreboval na enkodovanie videa, ale o tom by si vedel)
2) fyzicky odpoj sekundarnu zvukovku (SoundBlaster), nebudeme ju potrebovat
3) stiahni a nainstaluj si MPC-HC
4) V nastaveniach zvuku (Options/Internal Filters/Audio Decoder - klikací label) zaskrkni v Bitstreaming vsetko, co podporuje tvoj AVR, minimalne Dolby Digital aj DTS.
Takisto zaskrkni "Enable tray icon", aby sme mohli jednoducho skontrolovat status, pocas behu filmu, ak by nieco nefungovalo. Ikonku LAV Audio by si teda mal vidiet pocas behu filmu v Tray bare.

[ATTACH=CONFIG]32298[/ATTACH]


5) Kedze mas viac HDMI vystupov, skontroluj si a zvol ten, ktory mas prepojeny s AVR. Internal Filters/Audio Renderer/Device. Mal by si tam vidiet meno/typ AVR, takto to aspon vidim u seba. Rovnako nechaj zaskrknuty a povoleny bitstreaming.

nasledne spusti film s 5.1 audiom a daj vediet vysledok
580x456xMpc-hc_configure_audio_decoder_filters_part1.png
frankiedostal (8)|5.1.2016 21:01
Dobře, jdu hned na to... už jsem totiž nainstaloval i klite codec pack a ponastavoval ffdshow filter a stejně to nejde a už je v tom asi bordel.

---------- Doplněno v 21:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:01 ----------

Pro jistotu jsem i z webu stáhl 5.1 sample video, abych měl jistotu že nemám špatnej zdroj
vivid.sk (11472)|5.1.2016 21:05
[QUOTE=frankiedostal;519472] abych měl jistotu že nemám špatnej zdroj [/QUOTE]
Radsej si to over cez MediaInfo. Ak mas aspon nejaky 720p/1080p film v kontajneri mkv, na 99% tam budes mat multikanalove audio DTS alebo Dolby Digital.
frankiedostal (8)|5.1.2016 21:13
mám zaškrtnou i to úplně nahoře" apply DRC on formats... AC3?
frankiedostal (8)|5.1.2016 21:21
LAV ikonku mám, všechno jsem zaškrtal včetně DTS-HD a dolby TrueHD.
V renderers jsem nastavil AVR (hdmi mám jen jedno). Musel jsem zaškrtnout Exlusive mode, abych mohl povolit bitstreaming. Zkusil jsem ale i s "exlusive mode" i bez. Pořád hraje ale 2.1. Na receriveru pořád PCM vidím
vivid.sk (11472)|6.1.2016 00:27
Co vidis v statuse LAV audio?
[ATTACH=CONFIG]32299[/ATTACH]
726fdf.jpg
frankiedostal (8)|6.1.2016 08:50
Tohle:
Capture.JPG
vivid.sk (11472)|6.1.2016 10:59
Robis si srandu?
Posielas na vystup AAC a ocakavas nieco ine ako PCM na displaji AVR?
Vrat sa na prispevok cislo #7, a pouzi film s DTS alebo s Dolby Digital. Over cez Mediainfo!
frankiedostal (8)|6.1.2016 12:54
Ahoj,

špatně jsem to pochopil, myslel jsem že stačí se podívat na detail souboru a když tam bylo 6 channel audio, tak jsem myslel, že je to dobře.
Stáhl jsem to media info a mkv file.

Teď mám tohle v tom LAV a hraje to.
V tom mediaInfo mi ale nepíše ze by to bylo DTS, ikdyž jsem přesně z demo world stáhl DTS. ukazuje to AC3. Můžeš mi prosím poradit, jak ještě poznám v tom mediaInfo, že je mám opravdu DTS nebo DD

---------- Doplněno v 12:54 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:54 ----------

tady je screen z toho mediaInfo
Capture.JPG Capture.JPG
vivid.sk (11472)|6.1.2016 16:09
V mediainfo vidíš, že to je Dolby Digital (ac3) alebo DTS. Rovnako to vidíš v "status" záložke.
Pytkin (7947)|7.1.2016 13:01
Tak isto vidis pri AAC v status zalozke ze codec PCM ... a pri AC3 pise bitstreaming .. Cize v prvom pripade dekoduje , v druhom pripade posiela von , ako je a necha to dekodovat receiveru ..
frankiedostal (8)|7.1.2016 16:47
Jasný, děkuju moc - už jsem si to přečetl na wiki, jak je to s těma audio formátama. Sice pořád nechápu, proč když mi to říká, že je to 6 channel audio, když je to AAC a hraje to jen 2.

Mám doma ješte stolní PC, který jen leží. Připojil bych k němu možná tu externí zvukovku (pc nemá hdmi out) a použil ten optický kabel na propojení. V případě, že udělám vše stejně jen outputy nastavím na S/PDIF, mělo by to taky fungovat... nebo v tomto případě je ještě něco dále?

Každopádně mockrát už teď díky za pomoc a za váš čas.
dík
KamilZ (10277)|7.1.2016 17:29
OT: Smutné je, že i přestože je rok 2016, tak nás výrobci HW a SW nutí dělat takovéhle šílenosti pro naprosto základní věci, jako je přehrání 5.1. Když vidím návod od Pluta, tak se mi chce brečet, co musí uživatel podstoupit, běžná lama prakticky nemá šanci.
tdlmarek (1566)|7.1.2016 18:29
Když už je vyřešeno, tak si tedy taky dovolím off-topic komentář.

V hardwaru problém nevidím. Bylo by nefér se nějak opírat o S/PDIF, které vzniklo už skoro před 20 lety, nicméně HDMI už nemá problém, sežere naprosto cokoliv. Ovladače už se svých dětských nemocí vesměs zbavily a dle mých zkušeností už celkem není nutné nic řešit.

90% složitosti je podle mě na straně zdroje, tedy povětšinou open source softwaru pro přehrávání. Tam už to tak bývá, že jsou tvůrci trochu deformovaní a jejich představy jsou běžnému uživateli docela vzdálené. Každopádně návod od Pluta rozhodně není něco, co uživatel "musí" podstoupit - na to tu poukazuju opakovaně, že je to extrémně komplikovaná žáležitost určená pro ty největší fajnšmekry se striktně definovaným hardwarem. A je chybou, když se do něj pouští i naprostí začátečníci, kteří by si přitom v pohodě vystačili jen se samotným MPC-HC v téměř základní konfiguraci.