Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV Receiver Onkyo vs Pioneer

tabaco (80)|7.1.2016 18:01
Dobrý den,na jaře bych si chtěl pořídit nový AV Receiver,momentálně mám Onkyo TXSR 607+repro AQ Toba,jsem s nim docela spokojený ale už mi chybí na něm doplňky,jako usb vstup,net.atd.
Uvažuji o koupě znovu Onkyo a to buď TX-NR545,TX-NR646 a nebo Pioneer VSX-930-K.
Trochu mně u Onkya odrazuje vysoká spotřeba a silné zahřívání,nevím,jak je to už u nových typů a právě touto cestou se chci informovat,pokud někdo z vás má z uvedených receiverů o informace a rady,předem děkuji.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|7.1.2016 21:51
[QUOTE=tabaco;519550]jako usb vstup,net.atd.[/QUOTE]
Radsej si kup za par supov povedzme malinu (vid susedne vlakno) a mas vystarane s mnohonasobne vyssou funcionalitou a vyssou mieru customizacie. Kupa noveho AVR len koli tymto blbostiam, nieje dobry napad - budes sklamany (naozaj zly pomer cena/vykon) a to nevravim o tom, ze by si si zvukovo s velkou pravdepodobnostou aj pohorsil.


[QUOTE=tabaco;519550]Trochu mně u Onkya odrazuje vysoká spotřeba a silné zahřívání[/QUOTE]
To su klady, nie zapory :) .... inak zahrievanie je vyriesene od modelovych rad 2013 vyssie.
Hornet F-18 (1328)|7.1.2016 22:57
Vzhladom na podporu Hi-Res audia, by si si zrejme zvysil zvukovu kvalitu a aj podpora 4K, tvoje starsie Onkyo "len" 1080i.
Mozno ten Pineer bude o nieco lepsi, ale aj tieto nove rady Onkya chvalia - ze hodne zlapsili zvukovu kvalitu. Zatial som nemal moznost pocut....
Mozes ist aj cestou ako pise "vivid" , pokial ti avr funguje ok :-)
tabaco (80)|7.1.2016 23:12
Díky za reakci,no ale bohužel,nevím co je ta malina a proč myslíš,že bych si pohoršil?
Většinou sleduji filmy DD 5.1 a nějakou tu hudbu ale také se rád podívám na dobré 3D.Co se týče receiveru,tak DD 5.1 DTS DD True a pod.je to prostě skvělý zážitek,nevím v kterém jiném zařízení,bych dosáhl zvuku domácího kina.Pokud budeš mít chvíli,tak prosím,vysvětli tu malinu i něco podobného asi jsem zaspal dobu.

---------- Doplněno v 23:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:08 ----------

[QUOTE=Hornet F-18;519575]Vzhladom na podporu Hi-Res audia, by si si zrejme zvysil zvukovu kvalitu a aj podpora 4K, tvoje starsie Onkyo "len" 1080i.
Mozno ten Pineer bude o nieco lepsi, ale aj tieto nove rady Onkya chvalia - ze hodne zlapsili zvukovu kvalitu. Zatial som nemal moznost pocut....
Mozes ist aj cestou ako pise "vivid" , pokial ti avr funguje ok :-)[/QUOTE]

No právě i to,že nové receivery mají už vysoké rozlíšení,net připojení a mnoho jiných výhod oproti starých modelů.
vivid.sk (11472)|7.1.2016 23:28
Malina "Pi" sa riesi denne, pozri sem.

[QUOTE=tabaco;519576]proč myslíš,že bych si pohoršil?[/QUOTE]
Pretoze sledujem kam speju AVR uz nejaky ten rocik a okrem "papierovych zlepseni" vidno, ze ze tie modely kazdy rok osekavaju, zlacnuju, posunu cislovanie rad a realne to hra kazdy rok horsie, ako ciselne ekvivalentny model spred x-rokov. Podpora HiRes audia v zakladnom modeli? To je ako teoreticka nemecka neobmedzena dialnicna rychlost pre trabant.
Nato aby si realne (tj. slepym testom) mohol pocut rozdiel medzi DTS a DTS Master potrebujes prinajmensom par repro za 4 cifernu sumu (v eurach) a vyssiu radu AVR. A to sa stale budeme bavit o nejakych nuanciach pri muzike. Ak vobec. A pri filmoch, (vybuchy, efekty, ..) uz vobec nic nerozonas.

Samozrejme - argument: "chcem si spravit radost" beriem. Odporucam vsak zacat kupou novych repro. Spravis si "radost" podstatne efektivnejsie.
tabaco (80)|7.1.2016 23:44
[QUOTE=vivid.sk;519577]Malina "Pi" sa riesi denne, pozri sem.


Pretoze sledujem kam speju AVR uz nejaky ten rocik a okrem "papierovych zlepseni" vidno, ze ze tie modely kazdy rok osekavaju, zlacnuju, posunu cislovanie rad a realne to hra kazdy rok horsie, ako ciselne ekvivalentny model spred x-rokov. Podpora HiRes audia v zakladnom modeli? To je ako teoreticka nemecka neobmedzena dialnicna rychlost pre trabant.
Nato aby si realne (tj. slepym testom) mohol pocut rozdiel medzi DTS a DTS Master potrebujes prinajmensom par repro za 4 cifernu sumu (v eurach) a vyssiu radu AVR. A to sa stale budeme bavit o nejakych nuanciach pri muzike. Ak vobec. A pri filmoch, (vybuchy, efekty, ..) uz vobec nic nerozonas.

Samozrejme - argument: "chcem si spravit radost" beriem. Odporucam vsak zacat kupou novych repro. Spravis si "radost" podstatne efektivnejsie.[/QUOTE]

Ten odkaz cos mi dal,tak to zkusím prostudovat ale nevím,jestli to nebude pro mně moc složité.
Repro AQ Toba,si myslím,že jsou dosti kvalitní i recenze co jsem tak pročítaval,jsou s něma lidé spokojeni i ti,kteří byli u mně na navštěvě a poslouchali přes ně hudbu či film a to mněli lepší hudební sluch,než-li já,líbilo se jim to.
vivid.sk (11472)|7.1.2016 23:49
[QUOTE=tabaco;519578]Repro AQ Toba,si myslím,že jsou dosti kvalitní[/QUOTE]
okay ... V tom pripade moje splechy kludne ignoruj. Lepsie ti poradit neviem.
Hornet F-18 (1328)|8.1.2016 00:19
Repro AQ Toba - to su tieto?
http://www.pricemania.sk/katalog/reproduktory-a-reprosustavy/aq-toba-357-864539/
alebo nieco ine?
Ak je to na tejto urovni, tak je skoda sa dalej o tom bavit....zbytocne kupovat nove avr

vivid ma pravdu :-)

p.s.
ak su to tie lacne repro, tak k nim kupovat viac nasobne drahsi avr nie je spravne, malo by to byt presne naopak, cena repro by mala byt vyssia ( aspon 2x ) ako cena avr.
tabaco (80)|8.1.2016 12:08
[QUOTE=Hornet F-18;519582]Repro AQ Toba - to su tieto?
http://www.pricemania.sk/katalog/reproduktory-a-reprosustavy/aq-toba-357-864539/
alebo nieco ine?
Ak je to na tejto urovni, tak je skoda sa dalej o tom bavit....zbytocne kupovat nove avr

vivid ma pravdu :-)

p.s.
ak su to tie lacne repro, tak k nim kupovat viac nasobne drahsi avr nie je spravne, malo by to byt presne naopak, cena repro by mala byt vyssia ( aspon 2x ) ako cena avr.[/QUOTE]

No,bohužel ano,jsou to ty repra,takže asi maximálně to Onkyo TX-NR545.
Miki_ (162)|11.1.2016 08:25
Vivid.sk napsal: "Nato aby si realne (tj. slepym testom) mohol pocut rozdiel medzi DTS a DTS Master potrebujes prinajmensom par repro za 4 cifernu sumu (v eurach) a vyssiu radu AVR. A to sa stale budeme bavit o nejakych nuanciach pri muzike. Ak vobec. A pri filmoch, (vybuchy, efekty, ..) uz vobec nic nerozonas."

Ahoj, na mých obyč bednách a zesilovači jsem zkoušel v minulosti jestli uslyším u hudby rozdíl mezi DTS a DTS MA a po kvalitní stránce podání hudby jsem žádný rozdíl nezaznamenal, ale v DTS MA oproti DTS core jsem slyšel zvuky (hudební nástroje), které nebyly slyšet. Byl to maličký rozdíl a dá se bez toho bez problémů žít, ale překvapilo mne, že i na moje sestavě to bylo slyšet ;-)