Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vTuner v domácím kině LG

krokovka (27)|24.1.2016 18:40
Zdravím.V mém domácím kině mi před několika měsíci přestala fungovat aplikace vTuner.Nějak jsem se si na tuto aplikaci zvykl a bádám nad tím jak rádia opět v kině přehrávat.Bohužel mi v Lg.cz odepsaly,že aplikaci přestaly podporovat a tudíž mám smůlu.Jinou podobnou aplikaci...vlastně žádnou aplikaci podobného druhu nenabízí.Jedná se o kino LG BH 7520T.Zlatej Samsung...v telce vše funguje..jen ten zvuk není tak kvalitní jak byl v interní aplikaci kina.Chci se prosím zeptat...mám novou wifinu a zvykl jsem si vše co mám v mobilu...hlavně hudbu přehrávat přes mobil následně pouštěnou přes kino.Je nějaký postup jak přes mobil pomocí DLNA zprovoznit vTuner v domácím kině?Nainstaloval jsem BubbleUPnP for DLNA do androidu s naivní představou že zadám ip streamu určité stanice a pustím si to přes kino....bohužel.BubbleUPnP sice nabízí i cloudy..,ale při snaze přihlásit se jen na google play music mi to píše error i když mám ůčet už dlouho.Jak tedy přehrávat přes DLNA internetové rádia?Děkuji za radu.
krokovka (27)|24.1.2016 20:19
Kino má optický vstup..
vivid.sk (11472)|24.1.2016 20:42
Ked ti to funguje v TV, preco to nepustis z TV, ktora je prepojena cez SPDIF do DK ? (a samozrejme nasledne mozes vypnut obrazovku, myslim, ze uz nejaky rok to tieto TV vedia).

P.S. Kamil to napisal skor....
krokovka (27)|25.1.2016 18:37
..už nějaký pátek přes ARC jedu.Jen ta kvalita mi připadá menší...,než dříve stejná aplikace používaná v kině.Uvažoval jsem i o Hama DIT2000,ale při této ceně mám pocit rovnou si koupit multimediální centrum s optickym vstupem.Koupím ještě tedy optický kabel...jestli to bude lepší než ARC.Škoda že nejdou mé oblíbené aplikace v mobilu..jako je třeba Tunel radio pro,XilaLive...nějak při hraní mobilu propojit pomocí DLNA s domácím kinem.
KamilZ (10277)|25.1.2016 18:50
Nemyslím, že bude optika lepší, je to málo pravděpodobné. Zřejmě je to v aplikaci v TV, třeba využívá menší datový tok?
krokovka (27)|25.1.2016 19:01
...zkoušel jsem stejné rádia v obou zařízeních a přes ARC to byla jen stereokoule bez prostoru nástrojů.Kvalita 256kb/s.Od toho kina samozřejmě nemůžu čekat žádnou extra kvalitu,ale mp3 z mobilu hraje z kina přes DLNA telefonu docela příjemně s prostorem i dynamikou.
vivid.sk (11472)|25.1.2016 20:04
mp3 je mp3 a internetove radio je internetove radio. Porovnavaj rovnake zdroje, inak to nema ziadnu vypovednu hodnotu. Rozdiel medzi ARC a SPDIF technicky nieje. Akurat Samsung TV (nepises model, ale H modely to robia) robi po dekodovani upsampling zdroja na 48khz a jemne stisenie, co teoreticky moze mat nejaky vplyv na vyslednu kvalitu.

[QUOTE=krokovka;520154].Škoda že nejdou mé oblíbené aplikace v mobilu.[/QUOTE]
Pokial mas v mobile miniHDMI out resp. MHL, je moznost posielat von A/V vystup bez straty kvality.
krokovka (27)|25.1.2016 20:59
..snad jsem našel řešení,ve formě koupi Google Chromecast Audio...Ještě zjistím podrobně co je to vlastně zač a mažu to koupit.