Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Optimální stříhaci sw a výstupní formát pro HD video ze zrcadlovky Nikon D7200

jobro (235)|4.5.2017 12:21
[QUOTE=Tomas_X;530180]Mám na počítači obrovský mix software určeného pro seriózní práci a podnikání a pro ryze soukromé účely. No a podnikání zase míchám se zaměstnáním[/QUOTE]
No, v tomto případě se "obrovský mix" stal koulí na noze... Pokud se dokážeš opravdu vzdát nepotřebného softwaru, uděláš dobře. Za podmínky, že Windows nejsou narušeny chybou v paměti (cmd: sfc /scannow), v tom případě bych počítač nechal ve stavu v jakém je a dále jej používal. Předpokládám, že odstraněním vadné paměti se to zmátoří.

Nemám dobré zkušenosti s dualbootem W7 + W10. Ti dva si lezou do zelí a často se po restartu a přechodu na druhý systém, objeví hláška o nutné opravě disku (vyzkoušeno).
Navíc, Windows 10 mají choutky se stále aktualizovat (poslední verze 1703 už ne tak agresivně) a to zdržuje. Někdy trvá hodně dlouho, desítky minut, než se po startu uklidní...

P.S.
Tím druhým počítačem jsem měl na mysli notebook.
Tomas_X (124)|4.5.2017 12:40
jobro: To s tím dualbootem W7 + W10 je pro mě hodně důležitá informace!!! Takže se zeptám ještě úplně konkrétně: Lezou si do zelí i když by každý měl svůj vlastní disk, který by při startu toho druhého jako neexistoval? Nemyslím ho fakt fyzicky odpojovat, ale v tom druhém systému ho nemít vůbec jako logickou jednotku. Pamatuji si, že utilita Easy BCD umí lecos, ale už nevím, zda umí i tohle. Ovšem oni si W7 a W10 můžou lézt do zelí i na discích D: a E:, co?
Díky za podrobnější popis toho, s čím jsi měl špatné zkušenosti. No a jestli by Windows 10 zdržovaly desítky minut po rebootu, tak to je taky důvod je nechtít.
No a dualboot ze stejných instalaček sedmičky jde udělat? Asi by neměl být problém, protože běží vždycky současně jen jedny, tak asi jim nemůže vadit, že mají stejné sériové číslo, ne?
KamilZ (10277)|4.5.2017 12:51
Je to jen věc názoru a nechci vyvolávat flame, ale rozhodně bych se Windows 10 nebál. Počítače mě živí, mám je na všech svých strojích a spokojenost. Jsou tam sice věci, které se mi nelíbí, ale celkově bych zpět na Windows 7 nešel. Obhajovat zde Windows 10 nebudu, jen prostě nedej na řeči, jak jsou špatné, sám si je vyzkoušej a dej jim nějakou dobu, aby sis zvykl (první reakce kladná asi nebude, každá změna je na první pohled špatná, ale časem převáží klady a nebudeš možná chtít zpět).

Dualboot je fakt blbost, to je nepohodlné a špatně udržovatelné řešení.

K paměti - na test doporučuji zkusit WinRar x64. Zabal s ním pár desítek GB a pak nech zkontrolovat archiv. Už jsem tak 2x odhalil problém s pamětí, které nástroje typu MemTest nebo mdsched.exe (integrovaný ne Windows) vůbec nepoznaly.
jobro (235)|4.5.2017 14:01
[QUOTE=Tomas_X;530184]To s tím dualbootem W7 + W10 je pro mě hodně důležitá informace!!! Takže se zeptám ještě úplně konkrétně: Lezou si do zelí i když by každý měl svůj vlastní disk, který by při startu toho druhého jako neexistoval? Nemyslím ho fakt fyzicky odpojovat, ale v tom druhém systému ho nemít vůbec jako logickou jednotku.[/QUOTE]

To "lezení do zelí" jsem podrobně nezkoumal. Měl jsem dva fyzické disky, na každém jiný systém (W7, W10). Připojeny byly oba, volbu jsem dělal přes BIOS. Podle všeho, si každý systém "něco poznamenal" i na konkurenční disk, a to se nelíbilo. Stejně se to chovalo i na dualbootu na dvou oddílech jednoho fyzického disku.
Nebyla to žádná katastrofa, ale odklikávat takové hlášky a čekat na konec kontroly disku, je frustrující. Dobře se snášejí v dualbootu osmičky a desítky. EasyBCD jsem nenasadil, takové pokusy jsem opustil.
Desítky mám z akce Microsoftu "zadarmo", jsou na zváštním disku, který připojuji jen z výukových důvodů a při odpojeném disku ze sedmičkami. Dokonce odpojuji i datový disk patřící sedmičkám, už tomu co vyvádějí desítky, nevěřím.

Z desítek mám rozpačitý dojem, nejvíc mě rozčilují aktualizace, kdy je počítač na určitou dobu nepoužitelný na práci, protože si vyřizuje účty z Redmondem. Chce to velmi (!) výkonný hadrware, aby se operace, prováděné na pozadí, neprojevily až témeř nepoužitelným počítačem (100% zatížení systémového disku).
Tomas_X (124)|4.5.2017 14:25
Takže to začíná být jasné: buď nějak zachráním stávající instalaci Windows 7 na starém kompu, tedy konkrétně fyzicky těmi paměťmi anebo to znamená paralelně úplně nový komp s Win 10 a používat dva různé kompy s tím, že ten druhý umístím někam na strop nebo probourám zeď sousedům. :-)
vivid.sk (11472)|4.5.2017 15:11
[QUOTE=jobro;530197](100% zatížení systémového disku).[/QUOTE]
Uplne postaci pouzivat SSD. Inak suhlas. W10 su prakticky nepouzitelne s mechanickym diskom, kde sa W7 este ako tak po starte ukludnia, desiatky neberu ohlad. Vyuzitie SSD na 100%, ktore spominas, je vsak aj pri W10 vcelku zaujimave.
MAL (1)|5.5.2017 06:35
Moja jedna zkusenosť - zkus vypnuť automatické aktualizácie W7 , mal som dlhodobo problém z vyťažením procesora a pamäte . Po vypnutí aktualizácií sa všetko vrátilo do normálu.
jobro (235)|5.5.2017 07:58
[QUOTE=vivid.sk;530202]Vyuzitie SSD na 100%, ktore spominas,[/QUOTE]

Nepíšu o vytížení SSD, používám HDD... a je to docela otravné. Po startu začnou desítky "pracovat". A to bez ohledu, zda je připojen počítač k internetu, nebo ne. Celý ten kolotoč mi připadá, jako by dokončovaly nutné úkony po startu. Někteří píšou v tom smyslu, že se počítač připravuje poslat telemetrii do Redmondu.
Microsoft totiž zdůrazňuje rychlý start desítek - plocha naběhne opravdu rychle. Ale potom se na pozadí rozpoutá peklo. Na tento jev si nestěžuji sám, poukazuje na to více uživatelů. Takže marketingové tvrzení, že desítky jdou provozovat na starším hardware se ukazuje jako drzost. Bez SDD ani ránu...

MAL: Nefunkční aktualizace dokážou systém vytížit také. Pověstný svchost dělá paseku. Ale to je viditelné ve Správci úloh. To je oblast, která se Microsoftu vymkla kontrole - nebo je to záměr - otrávit uživatele sedmiček. Na počítači, kde se provozují náročné aplikace je nanejvýš vhodné zakázat aktualizace, nebo vůbec nepoužívat připojení k internetu.
bastlir (3245)|5.5.2017 12:19
Já si za účelem laborování kupuji nové SSD disky, které jsou už cenově schůdné a na ně nainstaluji jen systém s ovladači, servisní SW (bez antiviráku) a samotný program. Na něm můžeš zkoušet, mazat, přeinstalovávat dle libosti.
bastlir (3245)|5.5.2017 14:35
Ptal jsem se vás, jestli někdo používá Pinnacle 20, ale nikdo mně neodpověděl, takže se zeptám jinak. Léta jsem používak Sony kameru s DV záznamem na kazetu.
V lednu jsem si koupil zase Soňáka HDR-CX625 a nahrávám do souboru *.mts ve formátu AVCHD se zvukem 5.1. Jelikož různým kodekům, kontejnerům apod. vůbec nehovím, chci vás požádat o radu. Zkoušel jsem různé softy vč. Premiery, ale vždycky mě odradily tisíce nastavení, kde jsem nevěděl, která bije. Jelikož jsem léta používal Pinnacle, mám k němu tak nějak blíž. Ale co používat jiného snad lepšího, aby nastavování bylo pro blbce? Mně stačí - střihání záběrů, titulkování a prolínačky, jinak mě tato činnost neskutečně prudí. A jaký by měl být výsledný soubor při zachování kvality obrazu a zvuku 5.1? Mně by vyhovoval soubor "mpg". Je to možné?
RoPo (6061)|5.5.2017 15:33
Možná zkusit z těch levných a jednoduchých:
CyberLink PowerDirector
Corel VideoStudio
Adobe Premiere Elements
bastlir (3245)|5.5.2017 22:46
OK. A do jakého formátu to mám uložit?
RoPo (6061)|6.5.2017 01:00
Treba H.264/MPEG-4 (vyssi datovy tok nez AVCHD) s AAC kvuli pozadovanemu audiu 5.1
viz. napr toto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38321-avchd-nebo-mp4#post501697
bastlir (3245)|6.5.2017 14:50
Zkusím zase tu Premieru. Díky.
Tomas_X (124)|7.5.2017 14:11
Tak se vracím k řešení problému.
Odinstaloval jsem všechno, co není třeba, z registrů jsem odstranil jasné zbytky. Odinstaloval jsem všechny Vegasy a nainstaloval jen trial Vegas Movie Studio 14 Platinum.
Zkusil jsem 4 paměti v druhé sadě bank. Nerozběhlo se to ani po tlačítku MemOK. Tak jsem vrátil 4 paměti na původní místo, štětečkem a vysavačem jsem předtím odsál prach. Zkusil jsem se podívat v BIOSu a v BIOSu jsem měl u pamětí nastavenou volbu 1600 MHz, tak jsem všechno shodil na Auto a BIOS nastavil pamětem 1333 MHz. Matně si vzpomínám, že ty paměti měly umět XMP 1866MHz a 1600MHz a že jsem jim tenkrát nastavil těch 1600 podle všech doporučení a že to řadu let fungovalo. No tak jsem si řekl, že holt už ne, tak jsem je nechal shodit na 1333MHz a nabootoval jsem a systém už zase vidí celých 16 GB.
Řekl jsem si hurá vyřešeno, paměti holt zestárly a po 5 letch už nemakají v 1600 MHz, takže 1333 MHz na ně bude O.K.
Vrátil jsem se k Vegasu.
Z původního projektu jsem vyházel videosekvence, u kterých mně to házelo, že jsou nevímproč offleine. Sestříhal jsem to znovu, během půlhodinové práce no problem. Pak jsem uzavřel Vegas a načetl jsem uložený projekt znovu, tedy on se načetl sám. A kouslo se to v 27%. Opakovaně.

---------- Doplněno v 14:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:09 ----------

Všimněte si, že kouslý je FileIOSurrogate *32.

[ATTACH=CONFIG]34264[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34262[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34263[/ATTACH]
Vegas_init_03.jpg Vegas_init_01.jpg Vegas_init_02.jpg
Tomas_X (124)|7.5.2017 16:03
Vypnul jsem automatické načítání projektu po startu, no a projekt se pak po ručním zadání načetl bez problémů. Dal jsem rendering a vytuhlo to na 12%.
Takhle vypadají ty dva procesy v době výtuhu:
[ATTACH=CONFIG]34265[/ATTACH]

Tak zkusím vyndat dvě paměti, mezi kterými byla ta, co neběžela na 1600 MHz.
Vegas_render_01.jpg
Tomas_X (124)|7.5.2017 17:08
GB RAM, rendering, skončilo na 11%. Podruhé na 14% a vidíte vývoj, jak proces zapisoval byty a pak se zaseknul. DIvné je, že se ten FileIO Surrogate nehýbá, jen hlavní proces Vegasu.


[ATTACH=CONFIG]34266[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]34268[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]34269[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]34270[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]34267[/ATTACH]
Vegas_render_06.jpg Vegas_render_04.jpg Vegas_render_03.jpg Vegas_render_02.jpg Vegas_render_05.jpg
Tomas_X (124)|7.5.2017 17:22
Dvakrát to spadlo, jednou při přečtené / zapsané bajty 455 MB a 268 MB, podruhé 513 MB a 249 MB. A na disku nic, FileIO nic nedělal. Jako kdyby to Vegas psal do cache a nedokázal rozběhnout paralelní proces se zápisem na disk!!!!!
jobro (235)|7.5.2017 19:00
[QUOTE=Tomas_X;530287]A na disku nic, FileIO nic nedělal. Jako kdyby to Vegas psal do cache a nedokázal rozběhnout paralelní proces se zápisem na disk[/QUOTE]

Zakletý počítač! Ty paměti jsou "nějaké divné" - BIOS čte SPD čip na pamětech a správně asi usoudil, že frekvence pamětí je nižší, než bylo vnuceno uživatelem. Na pamětech je tento údaj uveden, stačí se jím řídit, nebo nechat automatiku. Jsou všechny paměti shodné a jsou umístěny ve slotech jak uvádí manuál? Ruční změny v časování jsou rizikové.
Pokud bylo nastavení BIOSu měněno, vrátit vše do defaultu. Nemá deska místo klasického BIOSu UEFI?

Najdi ve složce s Movie Studiem soubor PRSConfig.exe. Spusť a nastav Detection Level na Disabled, Reporting Method na Manual.
Tím se dosáhne to, že chyby programu se nebudou posílat "někam", ale budou zobrazeny na displeji systémem Windows. Tak je šance, že získáš při pádu snad nějaké informace.

Stále mě udivuje nadměrné využití paměti FileIOSurrotage.
KamilZ (10277)|7.5.2017 19:41
Zkus ten WinRar x64, jak jsem psal. Za to nic nedáš,
jobro (235)|7.5.2017 21:50
[QUOTE=Tomas_X;530286]rendering, skončilo na 11%. Podruhé na 14%[/QUOTE]

Přece jen mi to nedá - motáme se stále dokola!

HW:
- test disku, test grafiky, test pamětí, stress testy všech komponent, teploty = OK?
- po zatuhnutí Movie Studia se děje co?
- ostatní programy fungují, je vypsáno chybové hlášení, celý počítač zatuhne?
- co říkají systémové protokoly?

SW:
- odkud Studio čte zdrojové video, kam je ukládá při renderingu?
- kam ukládá "dočasné" soubory? (pro vše je implicitní složka users/jmémo uživatele, což není dobré)
- proč tři jádra CPU nic nedělají, čtyři jen přicmrdávají a jen jedno "jede" na zvýšený výkon?
- máš tam nějaké síťové disky, připojené protokolem TCP/IP - jak se tyto disky účastní střihu videa?
- pro soubory MOV máš zcela jistě nainstalován QuickTime s příslučnými kodeky, kterou verzi?
- kodek pro rendering máš uživatelsky upravený - je vše v pořádku?
- videa z fotoaparátů nemusí být zcela kompatibilní s AVCHD nebo MPEG-4, co o nich píše MediaInfo?
- zkus udělat minutové video (snad to nespadne) a podívej se v MediaInfo, co se vlastně vyrenderovalo
- neuvízne to na nějakém vloženém přechodu?
ai (2993)|8.5.2017 00:53
Pokud mas tyto problemy jen s Vegasem, prispusob Vegas, neres ho, mas PC dulezite ke spoustu dalsich veci, tak to nezbor, ale jak jsem rikal akorat ziskas cas na roztrideni, business, Vegas atd., dokup si laptop, nenechavej vsechno na jednom

tedy:
--pri startu Vegasu podrz CTRL+SHIFT, pak dej reset vsech nastaveni ve Vegasu, teoreticky, pokud tam neco nesedi v nastaveni, da se to do poradku, ale to je jen takova zoufalost, stejne to asi nepomuze

--nainstaluj DebugMode frame server a exportuj pres nej, neres , ze ti Vegas pada pri exportu, dela to mnoha lidem, je toho plny web, neres to. Proste ti to bude exportovat pomaleji, planuj to exportovat pres noc , muzes dat x264 enkoderu low priority, takze poud k tomu rano sednes a budes delat sve veci, nic se nestane atd.
jobro (235)|8.5.2017 08:24
[QUOTE=ai;530294]Vegas pada pri exportu, dela to mnoha lidem, je toho plny web, neres to.[/QUOTE]

"Neřeš to" - to není dobrá rada. Vegas (zde Movie Studio) má pověst velmi stabilní aplikace. Na českém webu se nevyskytují masově nářky na jeho "padání". Snad proto, že jej nepoužívá moc lidí? On není načančaný jako Pinnacle a jiné home střižny, kolem kterých je spousta řečí.

Stříhal jsem HD video mezi lety 2011 až 2015. Nikdy s tím nebyly potíže, s výjimkou doby mých experimentů s hardwarem (přetaktování CPU i GPU, napětí CPU atd.). Když jela všechna čtyři jádra i5 skoro na 90% a GPU na 70%, byl rendering v podstatě test stability PC! Teplota CPU se vyšplhala nad 70 stupňů...

Neuvádím komponenty mého "starého" počítače. Ve srovnání se strojem který má tazatel, to byla jen ubohá hračka.
Tomas_X (124)|8.5.2017 10:15
Pokusím se odpovědět všem, každá rada může být klíčová, takže dopředu strašně děkuji každému, kdo mě posune o kousek dál:

Paměti jsou KINGSTON HyperX Genesin DDR3 KHX1866C9D3K4/16GX KIT OF 4 1,65V
PRJNA - 091ECF - 8V9E5
http://www.kingston.com/datasheets/khx1866c9d3k4_16gx.pdf

Tohle nabízí BIOS u XMP:
XMP TIMING PARAMETERS
• JEDEC: DDR3-1333 CL9-9-9 @1.5V
• XMP Profile #1: D3-1866 CL9-11-9 @1.65V
• XMP Profile #2: D3-1600 CL9-9-9 @1.65V

Celou dobu to běželo na 1600 MHz, jak jsem psal, tak fungovalo v poslední době jen 12 GB, po snížení taktu na 1333 MHz funguje 16 GB, ale teď tam mám zkušebně jen 8 GB, abych vyřadil tu paměť co neběžela na 1600 MHz.
Vegas padá úplně stejně jako předtím.

KamilZ: WinRAR si stáhnu !

jobro, ai: test všeho přes ASUS utility je O.K., text pamětí klasika po rebootu je O.K., nainstaloval jsem si AIDA64 trial, ale nějak nevím jak v tom testovat paměti, je tam jen zátěžový test CPU. ASUS zátěžový test pamětí 5 minut jsem nechal opakovaně běžet.
Vždy vytuhne jen Vegas, ostatní software běží i při zatuhnutí Vegasu úplně O.K.
Neměl bych problém renderovat třeba přes noc, neměl bych problém, aby 20 minut videa renderovalo 20 hodin, ale teď to vyrenderuje vždy kousek nebo vůbec nic, jak jsem popisoval včera, tak to nezapíše na disk ani bajt.

Pozor! V souborech MOV z Nikonu není QuickTime formát, ale je tam H.264 !!!! (takhle to chápu, že MOV je jen container, ale kódování QuickTime od Apple tam není, je tam H.264, sorry, jestli plácám blbosti)

Kodek pro renderování je originál, ale jen jsem zdvihnul bitrate 16 000 000 na 22 000 000.
jobro (235)|8.5.2017 11:19
[QUOTE=Tomas_X;530296]Neměl bych problém renderovat třeba přes noc, neměl bych problém, aby 20 minut videa renderovalo 20 hodin, ale teď to vyrenderuje vždy kousek nebo vůbec nic[/QUOTE]

Nechat počítač renderovat celou noc je sebemrskačství. Pokud si vzpomínám, tak se Movie Studio nespustí, pokud není v počítači QuickTime! Alespoň u dvanáctky to tak je.

Vše vypadá moc neprůhledně. Nepíšeš podrobnosti k otázkám z mého včerejšího mailu. Přesto se problém zúžil jen na Vegas (Movie Studio). Zde končí sranda. Jsou případy, kdy se různé softy vzájemně nesnášejí - mohl by to být tento případ (na př. instalace různých "balíčků" kodeků).

Nabízí se řešení: odpojit stávající systémový disk, připojit nový čistý a nainstalovat Windows a Studio. A zkusit, co to udělá. Jinak to nevidím. Přes veškeré tvoje úsilí bylo dosud vše jen ztrátou času - to by nová instalace byla hotová a vyzkoušená už n-krát!

poznámka: V Správci úloh se nějak neangažuje MovieStudio.exe, zato FileIOSurrogate "něco dělá". To je zvláštní stav...
Tomas_X (124)|8.5.2017 11:54
Nechci chválit den před večerem, ale možná je to vyřešeno. Už jsem na 29% renderingu, to se zatím nepovedlo. VIZ ZDE:
[ATTACH=CONFIG]34271[/ATTACH]
Nicméně je to zvláštní. Nejprve jsem chtěl udělat společné video z nějakého místa z let 2012 a 2015. Proto jsem měl v projektu obojí soubory. Pak se mně vyrenderoval prakticky téměř celý rok 2012 a pak to spadlo, nicméně výsledné video z roku 2012 se dá považovat za kompletní, tak jsem v timeline označil a smazal prvních 20 minut videa za rok 2012 a zkoušel jsem dělat rok 2015. Na tom to pak padalo jako švestky a v té chvíli jsem otevřel tohle vlákno.
No a dnes jsem se pokoušel odstranit z projektu ty sekvence z roku 2012. Bylo zajímavé, že to při jejich odstraňování zatuhlo!! Tak jsem je musel fyzicky přesunout jinam, tím Vegas nabídl dát je do offline a pak mně je dovolil smazat. Pak jsem já smazal *.sfk a nechal je vytvořit znovu. Pak jsem projekt, který obsahuje jen použité *.MOV, jednu mp3 a jeden titulek dal renderovat, no a beží to furt a jsme na 70% !!!! Je možné, že to padalo kvůli souborům, které nebyly použity?
Samozřejmě nemusí být vyhráno, může to blbnout příště zas, ale fakt je, že to začalo fungovat odstraněním nepoužitých multimed. souborů z projektu.
Vegas_render_07.jpg
jobro (235)|8.5.2017 13:19
[QUOTE=Tomas_X;530299] Je možné, že to padalo kvůli souborům, které nebyly použity? [/QUOTE]

Nestabilita se projevovala už při načítání projektu = projekt je narušen (snad následek chybné paměti). V projektu jsou uvedeny i nepoužité klipy a jsou v okně Project Media označeny. Odtud jdou vždy vyjmout/smazat.

Projekt se automaticky ukládá - tuto funkci jsem hned po instalaci vypínal. Projekt jsem ukládal ručně po určitém množství úprav. A po velkém množství úprav raději s novým názvem (Save As...).
Tak je možné se v případě neúspěchu vrátit v čase zpět. Navíc: projekt je vždy zálohován s příponou .bak. Když selže "hlavní" projekový soubor, stačí odebrat tuto příponu a projekt spustit z této zálohy.
Tomas_X (124)|8.5.2017 14:06
Tak se to vyrenderovalo celé a běží to. Zřejmě ta vadná paměť ničila projekt a i když jsem přesně jak píšeš pomocí Save As ukládal nové verze projektu, tak tam cosi zůstalo špatně a spravilo se to až když jsem to vyházel z Project Media okna. No a nechalo se to vydeletovat až když to bylo offline, dokud byly ty soubory dostupné, tak po pokusu o Delete zamrznul Vegas!
Tomas_X (124)|8.5.2017 14:36
jobro:

I když to teď zrovna jede, tak ale odpovím na všechny otázky, třeba dělám ještě nějakou blbost.
Mám jako D: 3 TB disk černý (rychlý 7200 ot.) WD, tam mám
D:\Data\Video\Hotová videa
D:\Data\Video\Projekty
D:\Data\Video\Prerendered Files
D:\Data\Video\Zdroj\
... no a sem přesměruji všechny cesty ve Vegasu pro čtení i zápis
Tady při renderování jedou skoro všechna jádra (hyperthread)
[ATTACH=CONFIG]34272[/ATTACH]
Jediné, co jsem upravoval při nastavení renderingu je, že jsem zvýšil bitrate na 22 Mbps z defaultních 16.
MediaInfo si stáhnu a podívám se, co produkuje foťák a jak je to ve výsledku.
Vegas_render_07.jpg
Tomas_X (124)|8.5.2017 14:48
Vlevo je MediaInfo jednoho ze zdrojových souborů, vpravo je vyrenderované video. Prosím je to optimální, mám něco změnit?
[ATTACH=CONFIG]34273[/ATTACH]
MediaInfo.jpg
jobro (235)|8.5.2017 17:13
[QUOTE=Tomas_X;530305]Prosím je to optimální, mám něco změnit?[/QUOTE]

Posoudit by to mohl někdo ze znalých. MediaInfo uvádí některé parametry, které mě neoslovují... Rozhodující je, že výsledek je "dívatelný". Porovnání originálu a renderovaného souboru na LCD obrazovce se dělá jen obtížně (pokud někdo nemá místo očí analyzátor pixelů). Prý jsou takoví...

P.S.
Každé zlo je k něčemu dobré, kvůli vadnému projektu sis vyčistil počítač a upravil nastavení BIOSu. Nevracel bych se k Movie Studiu 11 - to je jen 32 bitové. Od ver. 12 je k mání 64 bitové verze, proč se okrádat o výkon. Ale to oddělení pracovního a zábavního počítače bych udělal.
ai (2993)|8.5.2017 18:51
[QUOTE=jobro;530298]Nechat počítač renderovat celou noc je sebemrskačství.[/QUOTE]
Co to?

Vegas mel velmi malo problemu jako profesionalni aplikace, do verze 8, oproti jinym videoedtotrum, byl to jako software z Marzu pokud je nekdo porovnaval. Pri prechodu na 64bit a dale GPU akceleraci to nezvladli na 100% a muze to padat, ze se to neresi na strihvideo.cz nic neznamena. Dale je sranda, ze se mu to podarilo vyresit, kde byl prave Vegas nestabilni.

[QUOTE=Tomas_X;530305]Vlevo je MediaInfo jednoho ze zdrojových souborů, vpravo je vyrenderované video. Prosím je to optimální, mám něco změnit?[/QUOTE]
ja bych pridal audio bitrate. 128kbps je malo , pokud mas videobitrate mnohonasobne vetsi, tak nejaky 128kbps navic neuskodi, aby tam bylo aspon tech 96 minimalne na jeden kanal, radsi vic.

Kolik by melo byt bitrate u videa je marnost, protoze Vegas nema quality encoding.
Tomas_X (124)|8.5.2017 22:11
Tak jsem tam vrátil ty dvě paměti a už zase 4GB nefungují, tentokrát v bance C1, takže je to konkrétní paměť, nikoliv vadný slot, když to bylo původně A1.
Jinak když tam bylo 8GB v B1 a D1, tak prošel test WinRARem. Takže koupím 2x 8GB nových nebo najdu 5 let starou účtenku a budu reklamovat Kingston pokud měly full life záruku.
jobro (235)|9.5.2017 08:19
[QUOTE=ai;530313]ja bych pridal audio bitrate. 128kbps je malo [/QUOTE]

Kdo má k televizi připojené externí reproduktory (honosně nazývané "domácí kino"), zcela jistě ocení vyšší kvalitu zvuku. Ale většina televizorů má tragický audio systém... Ale - kdo chce kam, pomozme mu tam.

Experimenty s paměťmi? Pokud se ukázalo, že jedna z nich je vadná, nechal bych v počítači "pouhých" 8GB a občas spustil Správce úloh a zkontroloval, kolik která aplikace v provozu žere RAM. Zcela jistě se nevyužije ani těch mizerných 8GB.
Tomas_X (124)|9.5.2017 09:54
jobro: tak ono když dám 8 GB Oracle databázi (běží jen když ji potřebuji k práci), tak to není vůbec nic moc.
jobro (235)|10.5.2017 08:23
[QUOTE=Tomas_X;530328]když dám 8 GB Oracle databázi (běží jen když ji potřebuji k práci), tak to není vůbec nic moc[/QUOTE]

Paměť RAM je od toho, aby se využívala. A databáze je "přeborník" v jejím využití - vezme si tolik, kolik je v počítači instalováno (podle objemu databáze). Otázkou zůstává, zda ji uvolní v případě, že jiná aplikace si činí nároky na svůj díl RAM...
Tomas_X (124)|10.5.2017 08:33
No, u Oracle si můžu nakonfigurovat kolik si vezme pro cache dat, kolik pro každé připojení, kolik na cache SQL příkazů, .... Celkem slušný přístup, který je dán historicky. Samozřejmě že dnes je defaultní autospráva paměti, jelikož lidi jsou líní, ale ze starých dobrých časů je tam možnost nakonfigurovat každou maličkost ručně. A ještě si otestovat "cache hits" a podobně.
Tomas_X (124)|16.5.2017 11:58
Jen bych to uzavřel:
Koupil jsem nové paměti, 16GB, ty běží v pohodě i na 1866MHz a Vegas nyní renderuje bez problémů. Ovšem pády byly způsobeny jednoznačně tím, že součástí projektu zůstala i řada nevyužitých videí, ve kterých byl jakýsi problém, možná některé z nich byly nějak "nakopnuté". Vegas padal i vzdoroval při pokusech je smazat, poté, co jsem je dal offline a pak smazal, tak se Vegas umravnil ještě na starých pamětech, které jsem ale také reklamoval, protože mají záruku 10 let u CZC.
Děkuji všem.