Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

server pro iptv + sat + dvb-t

blaf (2)|1.5.2018 20:09
Zdravím,

stavím RD a řeším rozvody TV. Vůbec netuším co do budoucna budeme používat a proto bych se rád připravil na všechny varianty. Na začátku to bude určitě jen DVB-T(2), ale časem by to mohlo být IPTV nebo satelit. Do technické místnosti půjdou určitě kabely ze střechy, ale nevím jak dál do jednotlivých místností. POkojů s TV může být potenciálně 5 a nechce se mi do každého tahat koax.

Představa je taková, že bych měl v datovém racku nějakou krabičku, která by signál ze vstupů streamovala do LAN. Koncová zařízení by pak mohla být PC, chytré TV, nebo krabičky s libreELEC apod. Ideálně, kdyby to umělo i nahrávání pro pozdější přehrátí.

Vůbec se v tomhle neorientuju a google mi moc nepomohl. Můžete mě trochu nasměrovat co si nastudovat, ev. dát tipy na konkrétní krabičku?

Díky
vivid.sk (11472)|1.5.2018 20:19
Moznost streamovania TV signalu cez LAN je dnes realna a funkcna, dokonca dnes s jedinym primarnym DVB-S2 STB (a jedinou kartou), ale problemom su chystane zmeny pri Skylinku (FreeSatu sa to zatial netyka, ale nikdy nehovor nikdy). Takze ja by som do miestnosti, kde urcite budes chciet sledovat TV, ten coax zo serverovne pre istotu natiahol, subezne s ethernetovymi kablami minimalne Cat 6.
blaf (2)|1.5.2018 21:49
Takže neřešit streamování po LAN nebo mít koax jen jako záložní řešení? Na tom streamování je zajímavá možnost sledování na různých zařízeních. Cat 6 bude každopádně.
vivid.sk (11472)|1.5.2018 22:34
Coax len ako zalohu, ale najlepsie natiahnut oba.