Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Optimální zapojení komponent?

psed (13)|15.6.2018 23:20
Chlapy, omlouvám se stupidní dotaz, nejsem úplně v obraze, poraďte prosím, jak optimálně prodrátovat či propojit naši domácí zoologickou zahradu, aby šla jednoduše koukat televize na vlastní repro a v případě potřeby k tomu zapnout zvuk i z ostatních zdrojů na zesilovač. Když doma vidím, jak děcka stále přepojují různé kabely, berou mě čerti.

TV Philips 40pfl8606h
Satelit Technisat Technistar SIR
Bluray Philips BDP5500
MMC Beelink GT1 Ultimate
Stereo zesilovač Advance Acoustic MAP-103
CD NAD C541i
Repro b&w dm600s3
Subwofer b&w asw650

Je správná myšlenka - satelit, bluray a mmc přes 3x HDMI do televize a audio z TV přes sluchátkový výstup do stereo zesilovače? Na TV jsem klasický audio výstup nenašel. Zkoušel jsem např. audio výstup satelitu poslat přímo na zesilovač, ale připadalo mě, pak se trochu rozejde obraz a zvuk. MMC taky nemá klasický audio výstup, jen optický spdif. TV je na zdi, ideálně do ní co nejméně kabelů. Nebo nějaký nový receiver, jak to řešíte, ať to má i trochu komfort ovládání?

Děkuji
Pavel

Možnosti připojení TV

Zadní část televizoru
• EXT1 SCART (včetně adaptéru): Audio L/R, CVBS vstup, RGB
• EXT2 YPbPr: Y Pb Pr, Audio L/R
• VGA (D-sub 15)
• HDMI 1 vstup, ARC (v1.4 – 3D)
• HDMI 2 vstup (v1.4 – 3D)
• HDMI 3 vstup (v1.4 – 3D)
• Audio vstup (DVI na HDMI / VGA) (stereofonní minikonektor
3,5 mm)
• Audio Out L/R – synchronizovaný obraz (optický)
• Sluchátka (stereofonní minikonektor 3,5 mm)
• Síť LAN – (RJ45)

Boční strana televizoru
• HDMI boční vstup (v1.4 – 3D)
• 2x USB
• Slot Common Interface (CAM)
• Slot pro paměťové karty SD (SD High Capacity)
THeBaNDiT (497)|15.6.2018 23:31
Myslím, že najuhladenejšie riešenie by bolo, ako sám píšeš, nový receiver... k nemu pripojíš všetky zariadenia, z neho do TV jediný kábel (do HDMI1 s ARC). Nepoznám jednotlivé komponenty, ale repro by sa mohlo dať zapojiť k receiveru...
psed (13)|16.6.2018 07:40
Děkuji za odpověď. Pokud koupím i něco stašího z ebay, vše umí z principu 5+1,5+2,7+2. Dokáže receiveru nastavit i provoz 2+1, tzn. stereo + subwofer?
Pokud budou všechny zdroje propojeny přes HDMI do receiveru, tak bude muset být stále puštěný, aby prošlo do TV. Podle šťítků na obrázcích mají běžně psaný příkon až 200-350W. Předpokládám, že realita bude o hodně níž, ale jak se dělá, pokud si chci lepší zvuk užít jen 3x týdně na film z bluray či mkv z flash disku a neživit celý týden zesilovač receiveru, protože z 80% jede TV jako kulisa a stačí její repro? Receiver jsem nikdy neměl, tak se mě honí hlavou tyto úvahy. Nebo to řešíte v nastavení TV přes HDMI ARC zapnuto, vypnuto či automaticky?
Děkuji
Foolproof (2713)|16.6.2018 12:52
2+1 lze nastavit z jakéhokoliv zdroje.
Receiver ve stanby režimu má signál jako průchozí, nemusí být zapnutý.

Kupovat receiver a potom poslouchat 2+1 je přinejmenším divné.
vivid.sk (11472)|17.6.2018 11:29
@psed:

- na stitku mas maximalny mozny prikon, realita zavisi od vykonu koncovych stupnov a inych faktorov (realne niekde 30-80W), takze nema zmysel neuvazovat o zapnuti AVR a nechat sa obtazovat chrastitkami z TV v pripade akehokolvek vystupu. Pozor na HDMI pasthru, starsie AVR "zrali" pri tejto funkcionalite neadekvatne vela energie (nonstop, kedze HDMI board v AVR je neustale pod napatim a je v prevadzke), takze realne ti AVR zozral viac, ako by si ho zapinal sucasne s TV.

- ano pri kupe plnohodnotneho multikanaloveho AVR je mozne zapnut vystup len pre 2.1 v setupe AVR. Vyhodou je uprava akehokolvek zdroja (stereo ci multikanal) pre zvoleny pocet repro bez toho, aby si cokolvek riesil. Nevidim v tom problem (je unosnejsie pocuvat radsej poctive stereo ako mizernych 5 repro). V buducnosti lahko setup rozsiris o dalsie repro, nasledne len ich pocet zmenis v nastaveniach AVR.

- v AVR poriesis aj lipsync pre kazdy jeden HDMI vstup samostatne

- HDMI CEC by malo fungovat (aspon ON/OFF), ale nikto ti to nezagarantuje (obzvlast s kombinaciou s Philipsom), otestujes az v praxi.
psed (13)|18.6.2018 12:50
Děkuji vivid.sk. Už studuji funkce z manuálů receiverů a asi se zaměřím na anglický ebay. Nabídka cca 3-4 roky starých receiverů za čvrtinové ceny mě přijde lákavá.