Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55PUS6272

zool_cz (20)|8.8.2018 09:50
Ahoj Všem,
Mám doma starou LG 42LE5300 a teď mě zaujala dobrá cena (CASH BACK) u TV Philips 55PUS6272.

Chtěl bych se zeptat jaká je tato TV?

TV signál nesleduji a u nás je i velice špatný, kanály neustále vypadávají, bude DVBT2 lepší?
Audio mě také nezajímá, TV bude napojená na receiver Yamaha HTR-4065.
Zdroj signálu bude buď PC nebo Xtreamer Pro (Filmy, Foto, Hudba).
TV bude tedy spíš takový multimediální monitor.
Jde mě tedy o kvalitu obrazu na tomto lowendu - dá se na to koukat v porovnání se současnou TV?

Dále mě zajímá funkce Ambilight. TV bude pověšená na černé dřevěné stěně, bude to OK nebo je potřeba mít bílou stěnu za TV?

Děkuji za info...
zool_cz (20)|11.8.2018 09:38
Aho, nikdo nemá tuto TV doma?
Ještě by připadala v úvahu tato: Philips 55PUS6482.
Rozdíl je Android a Ambilight 3.

Jenda
j678 (5)|12.8.2018 12:58
Mám Philips 65PUS7303. Ambilight nebude problém, v nastaveních televize se dá vybrat barva stěny včetně černé. Mimochodem, po zkušenosti s Ambilightem bych už nechtěl televizi bez něj. Šetří to oči a obraz se zdá být navíc větší. V mém modelu je Android a osobně tomu dávám přednost - je větší výběr aplikací, dá se asi čekat delší podpora a aktualizace. U šestkové řady ve verzích bez Androidu jsem na netu taky četl dost stížností na nestabilitu systému. Na mé televizi s Androidem vše funguje dobře. Kvalita obrazu bude u 6272 i 6482 slušná, ale jsou to IPS panely, takže oproti VA panelům bude horší kontrast a podání černé barvy. Radši to moc nezkoumat, pokud nechcete nakonec skončit jako já u mnohem většího průvanu v peněžence oproti původní představě. :-)
zool_cz (20)|12.8.2018 22:16
Ahoj,
Díky moc za postřehy od majitele něčeho alespoň trochu podobného. Taky se víc přikláním k 55PUS6482.
Jasně IPS a 50Hz není nic extra, ale zase mě ten monitor bude stát jen 15k.
A hlavně jsem na takový obraz zvyklí ze současné TV.

Jenda
zool_cz (20)|13.8.2018 10:26
Ahoj,
Teď jsem ještě objevil model 55PUS7272 a po CASHBACKU je za 16k.
Je to nový model co vy na to?
Díky Jenda
j678 (5)|14.8.2018 12:50
55PUS7272 není špatná televize. Jestli ale máte přes 2.5 metru místa od televize, zvážil bych ještě i 65 úhlopříčku.
https://prevodyonline.eu/cz/vzdalenost-tv.html
Měl jsem 55 a sledování je teď s 65 mnohem lepší a daleko víc pohlcující. Tedy kromě SD obsahu, kde naopak vyniknou nedostatky, ale většinu obsahu sleduju už teď v HD a do budoucna ho bude jen přibývat. A pak se taky z mé zkušenosti hodně hodí (třeba pro pohodlné vyhledávání na YouTube) ovládání hlasem v ovladači, které mají jen vyšší modely s Androidem. Funguje to výborně s angličtinou i češtinou. Televize s Androidem, které nemají ovládání hlasem na ovladači, to sice umožňují z aplikace v telefonu, ale to naopak prakticky z mé zkušenosti vůbec nefunguje. Nepozná to, co říkáte, aplikace padá a je víceméně k ničemu, viz. její hodnocení na GooglePlay.
zool_cz (20)|14.8.2018 15:53
Jelikož TV bude viset na dřevěné stěně a nad TV i pod TV je polička a z jedné strany se navíc ta stěna dá otevřít (schované police), tak se tam vejde max 55".
Jinak bych uvažoval o 65" taky.
cujou2 (106)|15.8.2018 07:35
Ahoj.

Taky mne zaujal Cashback. Jsme ale zvyklý na plazmy /Panasonic ST50/. Bohužel tuž nemám, nyní dost stará LG plazma, které už v rozích tančí červené pixely....
Nevím jestli jít tedy do Philips 65PUS6262, láká mne dost ambilight, ale když vemu že mnohem kvalitnější OLED LG 55EG9A7V už stojí jen 23500Kč, tak jsem opravdu na vážkách.....
EDIT:
Nebo raději zakoupit Philips 65PUS6412 která asi nemá problémy s nestabilitou??