Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stěhování- prosím o pomoc jak co nejlépe umístít repro

cujou2 (106)|15.8.2018 11:13
Ahoj Všem.

Stěhujeme se z bytu do domku, a stále si lámu hlavu kde umístít Reproduktory + televizor a následně gauč. Obývák je takový trochu atypický bych řekl, tak bych poprosil kdo by se na to mohl podívat.

Sestava je :

Onkyo TXNR727 + 5.0 Wharfedale Diamond 10.7 (zadní bassreflex) + střed 10.cs + zadní 10.1
televize zatím stará plazma 50" ( do budoucna min. 55-65) - na zdi

Příkládám foto výkresu obývaku.

Děkuji moc za tip.

https://ibb.co/gRRwvp
20180809_190704test.jpg
vivid.sk (11472)|15.8.2018 20:47
Ten, kto ti to takto navrhol, asi dva krat nerozmyslal nad korektnym umiestnenim TV + repro (respektive nerozmyslal vobec, pretoze toto snad nemoze nikto vymysliet, to ti musi niekto spravit naschval :D).

Myslim, ze to nejde umiestnit tak, aby si bol spokojny, vsetky riesenia su barlicky. Ak vychadzame z poziadavky mat 55-65", je dobre mat sedacku v urovni 3-3.5m od hlavy, co znamena umiestnit ju do priestoru. Jedine, kde ju mozes umiestnit tak, aby ti neustale niekto nepremaval z interieru do exterieru pred tebou, ked budes nieco sledovat/pocuvat, je tesne do urovne dveri (tam, kde je zakreslena mala sedacka). Otazny je blizko umiestneny krb. Ak das sedacku prilis dozadu, potom otvaranie dveri smerom na terasu. Taktiez sikmy priechod v mieste, potencionalneho umiestnenia repro. Ako na to pozeram, ani v tomto pripade to nieje ziadna vyhra, ale kazde ine rozmiestnenie bude este horsie.
cujou2 (106)|15.8.2018 22:21
Ahoj. Díky za reakci
No my jsme ho tak koupili no :). Vše ostatní je skvělé, jen ten obývak no...
Taky jak se na to dívám, tak máš asi pravdu. Máme rohovou sedačku, takže roh na ležení by se dal podel okna a sedačka co nejblíže úrovni dveří. Otázka je pak jak vměstnat a na co dát zadní repro. Tv jsem dnes objednal Phillips 65PSU7502 a nevím jestli nebude moc velká....
vivid.sk (11472)|15.8.2018 22:42
Ak budes pozerat kvalitny zdroj signalu, bude to OK.
Zadne repro nevies tiez umiestnit korektne, aj keby si jeden reprak dal priamo do rohu za dvere, ten druhy bude zavadzat pri prechadzani do jedalne.

Este je alternativa umiesnit repro na stenu do vysky, kde nebudu prekazat a natocit smerom nadol, na sedacku.
cujou2 (106)|16.8.2018 08:28
Ok.
Máš recht, kdyžtak by se dalo na ten kraj a stůl se může trochu posunout. To by nějak šlo...
Jinak TV zatím objednaná ale nezaplacená. Ale co myslíš, za 23tis(po odečtení cashback) je to asi slušná nabídka ne? Trochu se ale bojím kvalitou černé a IPS Glow - jsem zvyklý na plazmy (ANSI black level [cd/m2] 0.143 Poor result, in line with IPS LCD panel technology (VA and OLED panels have better blacks) a prý taky slabý kontrast, ale strašně mne láká ambilight recenze zde http://hdtelevizija.com/en/2017/06/12/philips-55pus7502-uhd-lcd-android-tv-with-ambilight-review/2/

HDR obsah nemám - ani xbox atd. Mám Dune HD a to bude prioritně sloužit.

Ovšem za cenu 23500Kč je už i LG 55EG9A7V - OLED dokonalá černá. Tak jsem v pasti :)
vivid.sk (11472)|16.8.2018 08:55
AK si zvyknuty na PDP, budes nadavat, ale ak je ambilight nutny, nech sa paci :)
(ambilight sa da riesit aj inak, podobnych projektov je plno, akurat ich treba zaplatit).
cujou2 (106)|16.8.2018 09:32
Měl jsem ST50, pak nějaký Samsung vyšší řady PDP, nyní veeelmi starou plazmu LG50" jako nouzovku (v rozích tančí červené pixely) tak to asi nebude horší s tou černou, a ambilight by tomu taky mohl pomoci.
Ano našel jsem taky řešení dodatečné ambilight,. jak říkáš, ale cenově už budeme jinde :). U té Phillips je ještě záruka + 5let, tak za těch 5 let bych prubnul OLED Phillips :D

Vertical banding, je ještě jedna z věcí které se obávám- i když to jsem měl i u ST50 :D
vivid.sk (11472)|16.8.2018 19:44
Banding bude imho subjektivne viac viditelnejsi, ako na PDP. Daj vediet, ked to zapojis a otestujes.
cujou2 (106)|17.8.2018 10:45
Tak uvidím jestli ji nakonec koupim :)

Vzpomel jsem si na název své plazmy SAMSUNG PS60E6500 - a narazil jsem na inzerát, takže se pro ni projedu,sice 200km ale obrazově bude na tom podle mne stále lépe. A bude mne stát 8tis.
cujou2 (106)|17.8.2018 18:23
Do Rapidu ovšem nevejde na stojato. Budu muset sklopit sedadla a dat ji obrazovkou nahoru. Bude lepsi ji nechat tak vodorovne s obrazovkou nahore nebo ji pokusit aspon do nejakeho uhlu dat jakoby nasikmo ke stropu?
vivid.sk (11472)|18.8.2018 09:42
PDP sa neodporucaju prevazat vodorovne. Ak uz nevojde na stojato, skus ju aspon sikmo sklopit, kolko sa zmesti (sklom smerom nahor).
cujou2 (106)|21.8.2018 11:04
Tata mne od ní velmi odrazuje, že mám jít do nové a že jsem blázen, no, asi jsem ale pojedu asi pro ní dnes,.
Trochu se bojím problému s PSU zdrojem, měl jsem ji jednou, a nešla potom zapnout, třeba až na několikerý pokus... a paqk už vůbec. Poslal jsem na reklamaci a praskla.
Ale co jsem se díval tak by to neměla bý moc složitá oprava.
Cenu jsem sklepal na 7000Kč........
cujou2 (106)|21.8.2018 21:46
Tak nakonec nešla nejak uchopit do nějaké polohy, a dali jsme ji normálně do kufru. Obrazovkou nahoru, a i přes drncani přežila 200km.
Super :))