Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s Youtube v Tv, prosim radu

chuty (2)|31.8.2018 17:42
Dobry deň. Vie mi niekto poradit. Po rokoch použivania Youtube na mojej Tv Panasonic, to prestalo postupne celkom fungovat. Pisal som inžinierom z Panasonicu a dostal som tuto odpoved.
"Od roku 2017 nebude nadále podporována aplikace Youtube u televizorů z roku 2013 (jako například Váš model tx-l42e6ew) a starších.Je nám líto, ale dostupnost aplikace Youtube, závisí na poskytovateli služby. V tomto případě Google.To znamená, že aplikace jsou poskytovány třetí stranou a v případě, že se poskytovatel rozhodne zrušit nebo omezit danou aplikaci, tak Panasonic nemá možnost nadále zaručit její dostupnos"

Dalej mi poradili dokupit Google chromecast. Ale ako som sa docital funguje len cez Wifi, a moja Tv je pripojena kablom na Internet Lan, lebo v tejto casti bytu je velmi slaby -ziadny signal Wifi. Dočital som sa o nejakych multimedialnych centrach, no velmi sa v tom nevyznam. Poradte prosim ako sa dostak znova k sledovani Youtube a dalsich aplikacii. Tv signal mam z kablovky. Nasiel som nieco,no neviem ci to bude Ok [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ďakujem za radu
vivid.sk (11472)|31.8.2018 20:29
[QUOTE=chuty;535110]Dalej mi poradili dokupit Google chromecast. Ale ako som sa docital funguje len cez Wifi, a moja Tv je pripojena kablom na Internet Lan, [/QUOTE]
Mozes si kupit maly [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ktory nechas pri TV, ak chces ist cestou Chromecast-u. Vyriesis tym aj kvalitu signalu v danej miestnosti.

Rieseni je viac, zalezi, ake preferujes. Mne napriklad nesedi riesenie, ktore tlaci Google (Cast on TV), pretoze vsetky videa, ktore uzivatel pusti, su pustane na TV. Za ten cas co bezi video na TV si vsak nevies prezerat (prehravat) ine videa na telefone v rovnakej aplikacii.

Podstatne elegantnejsie je riesenie, ktore ponuka KODI + YATSE appka v smartfone, videa jednoducho "odosles" do KODI klienta (cez tlacitko share, ktore je nad kazdym videom) a KODI ho jednoducho prehra. Za ten cas si vsak v aplikacii mozes robit co chces, napriklad pohladat dalsie videa, vratane sledovania. Rovnako elegantne vies pridat videa do fronty.
chuty (2)|31.8.2018 20:37
Dakujem za reakciu na moj problem. Google cast som zavrhol, Chcem mat istotu signalu. Len za neviem rozhodnut ktore MMC z tych co som poslal link, ale asi to Evolveom, Som v tom laik a tym skratkam celkom nerozumiem. To KODI sa da stiahnut Google play alebo to musi byt preinstalovane?
vivid.sk (11472)|31.8.2018 21:07
[QUOTE=chuty;535112]Chcem mat istotu signalu[/QUOTE]
Tu budes mat. Pri par centimetrovej vzdialenosti ta wifi pojde na 100%, samozrejme kabel je kabel, aj ked len 100mbit.


Ak si kupis vyssie spominane Evolveo, staci sa prihlasit do Google play, nainstalovat KODI a fungovat to bude. Ak KODI nepoznas, odporucam predtym najskor nainstalovat na PC a prejst si vsetky nastavenia a zoznamit sa so systemom.