Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blue Ray přehrávač s posuvem titulek

Sierpex (5)|31.10.2018 20:38
Zdravím,

mám televizi Samsung QE49Q6FN. Obraz pecka vše ok. Jen u přehrávání MKV filmů jsem zjistil nemilou věc že nepodporuje DTS. To by ještě problém nebyl na PC bych to zkonvertoval. Horší je že jsem si na PC zvykl titulky posouvat vertikálně v obraze mimo ten černý pruh do obrazu u širokoúhlých formátu. Na TV to nejde. Jedno řešení je pouštět si filmy z PC přes HDMI. Hraji tak hry a je to super ve 4K. Ale zjistil jsem že film puštěný přímo z USB v TV je prostě obrazově o dost lepší než z PC po kabelu (asi má TV lepší kodek). Tak mě napadlo zabít víc much jednou ranou a pořídit nějaký dobrý blu ray přehrávač s DTS který umí ty titulky vertikálně posunovat a umí přehrát MKV a také Blu ray filmy přímo z disku. Doufám že kvalita obrazu bude srovnatelná s tou když pouštím věci přímo v TV.

Líbí se mi LG UBK90 který už má podporu 4k ale za boha nemůžu najít jestli umí ty titulky posunovat. Na LG podpoře nereagují :(

máte nějaký typ prosím?

s pozdravem Jirka
vivid.sk (11472)|31.10.2018 21:58
[QUOTE=Sierpex;535672] Jen u přehrávání MKV filmů jsem zjistil nemilou věc že nepodporuje DTS[/QUOTE]
[s]To sa mi nezda, DTS podporovali uz Samsungy z roku 2010 a je to defacto standard pri re-encodoch v kontajneroch mkv. Skontroluj nastavenia zvuku, ci tam nemas aktivovany passthru pre DTS/AC3.[/s]

Ano, Samsung aj LG v modelovych radach 2018 odstranili podporu DTS. Vraciame sa naspat do roku 2008 :)

[QUOTE=Sierpex;535672]Ale zjistil jsem že film puštěný přímo z USB v TV je prostě obrazově o dost lepší než z PC [/QUOTE]
Lepsi nieje, zrejme mas len ine obrazove nastavenia (preset). Pripadne si pustas HEVC ripy (TV aplikuje HDR a z PC to posielas standardne).

Co sa tyka titulkov, nic nevymyslis, bud akceptujes ako to je, alebo budes pouzivat externy zdroj signalu. Co je defacto dovod, preco pouzivame externe playere, pretoze tie interne su prilis osekane bez moznosti detailnejsieho nastavenia a vyhovuju len nenarocnym uzivatelom.
Sierpex (5)|1.11.2018 22:52
Ahoj. Bohužel Samsung stopl u modelu 2018 DTS což mě také zarazilo. Jinak s tím rozdílem přehrávání z PS vs USB v TV prostě to tak je. Zkusil jsem několik programu na přehrávání a ani jeden to nepřehrál obrazově tak hezky jako TV. I s vypnutým HDR je tam rozdíl. Hlavně v detailech. Z pc je to takové mdle a nevykresluje to tak hezky. A to mam GTX 1080Ti. Teď si lámu hlavu jaký Blu Ray přehrávač pořídit aby uměl dobře přehrávat MKV z USB a mohl měnit pozici titulků.
vivid.sk (11472)|1.11.2018 23:36
S tym DTS mas naozaj pravdu, od roku 2018 Samsung nema DTS dekoder (len DTS passthru do AVR):
https://us.community.samsung.com/t5/TVs/DTS-unsupported-on-2018-QLED-s-Q9FN/td-p/330604

Slusny fail, evidentne licencne (citaj financne) dovody. Cize player je tym padom nepouzitelny na plnej ciare pre uzivatelov, ktori nemaju externe repro.

Co sa tyka druheho, naozaj nemoze byt rozdiel, jediny rozdiel bude v processingu (uprave obrazu, bud playerom, alebo presetom). Pripadne nekorektnym nastavenim vystupu z PC. Prehravas klasicky SDR content?
Sierpex (5)|1.11.2018 23:57
Nevim co je sdr. Ale zkousel jsem blu ray na disku i mkv ve 4k. Rozdil tam je. A uz v hodne clankach jsem cetl ze proste tv to umi lip zpracovat nez pc. Jinak opravdu tu nikdo neporadi prehravac s posunem titulku? :-/
vivid.sk (11472)|2.11.2018 00:01
SDR je standardny BD obsah (standard dynamic range, teda nie HDR).

Player s posunom titulkov? akykolvek kvalitny player. Napriklad: KODI, MPC-HC.
Sierpex (5)|2.11.2018 00:04
Myslim blu ray prehravac externi (zarizeni s mechanikou)s usb na mkv.