Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DScaler - nastavení parametrů nahrávání

pee.tr (1208)|27.7.2005 10:37
Chtěl bych se zaptat někoho, kdo má zkušenosti s tímto programem, jak a kde se v něm nastaví rozlišení a počet snímků pro grabování z TV.
Z nějakýho zvláštního důvodu mi to nahrává ve zdeformovaným rozlišení 720x288. Potřeboval bych se dostat na 752x576 při 25 snímcích.
Díky všem.
Kodek jsem si nastavil, ale to je asi tak vše, co se tam nastavit dá. :-(((
Jde o verzi 4.1.11.

Např. tohle jsem si našel, ale moc z toho chytej nejsem.
http://www.dscaler.org/phpBB/viewtopic.php?t=3837
pee.tr (1208)|28.7.2005 08:15
Takhle vypadá to nastavení (druhý obr.), ale kde se dá měnit rozlišení to fakt nevím.
A první snímek ukazuje spouštění teletextu, s nímž si taktéž nevím rady.
txt_185.jpg video_510.jpg
Farao (53)|29.7.2005 09:50
To rozliseni se ti nastavi normalne, když si das bud 1/2-height even, nebo 1/2-height odd lines. Pak to bude v pohode. Dej si bud prvni, nebo druhou moznost - pak ok a vyzkoc az na zakl. obraz - pak si dej opet nastaveni nahravani a uz tam budes mit normalni rotliseni.

pokud by si me vysvetleni nepochopil tak dej vedet
pee.tr (1208)|29.7.2005 14:34
Farao
Aha mrknu na to. Já tam mám myslím zatržený to třetí. Díky. Doma to projdu a dám v pondělí vědět.
Jinak jsem zjistil, že první číslo toho rozlišení se mění v nastavení asi v druhém nebo třetím talčítku horní lišty. Takže 768 jsem už dosáh, ale nevěděl jsem jak se dostat k těm 576.
Jo a počet snímků taky nevim kde hledat. Mám tam 24.
pee.tr (1208)|1.8.2005 08:00
takže ať tam zatrhnu co chci, tak mám pořád nahraný obraz 768x288. Prostě pouze poloviční výška obrazu. Už navím co s tím. :-((
Farao (53)|1.8.2005 10:44
takhle jsem to delal ja. ja mel tyhle problemy taky a timhle jsem to vyresil
zkus to nastavit, podvrdit, ukoncit a znovu spustit.

Snad pomuze nekdo jiny
pee.tr (1208)|1.8.2005 13:09
Zkusil jsem snad všechno co tam je, nastavit, vypnout,....
Mám tuner Tv Vision a po přechodu na XP to ne a ne rozběhat. S orig. softem a ovladačema pro XP tam nějak nejsou vůbec možnosti veškerýho nasatvení, teletext atd., a hlavně děsnej obraz. V ME bylo vše OK.
Tak mám ovladače který mi tu někdo poradil. A s nimi prý má chodit tenhle DScaler.
Je fakt, že v tom asi nejspíš bude mít prsty to, že mi po naběhnutí woken vyskakuje hláška, že nalezen nový HW a já nevím co mu dát za ovladače. Přitom ovladače tam jsou,ale při kontrole ve správci zařízení tam pořád "visí" něco navíc, než tam má být.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/3326-tv-karta-pv-951tf-vs-winxp-sp2
pee.tr (1208)|2.8.2005 10:16
Tak jsem zkusil ještě program Fly, tady jde nahrávání OK. Pouze obraz (aspoň při sledování TV- gráblý videa jsem zatím neporovnával) je o něco horší než S Dscalerem. Dokonce i zvuk mi běží, i když způsob jeho aktivování je dost záhadnej - musím zapřepínat mezi zrojema signálu (AV atd.)
Potíž je ale v tom, že ten program Fly mi nějak neumí přepínat (ladit) frekvneci. Takže musím tím Dscalerem něco naladit (přepnout na určitej program) a podle toho pak mám danej program nalazenej i ve Fly.

Jinak, nemít Fly horší obraz, na ovládání je nesrovnatelně promyšlenější a ergonomičtější než Dscaler.
vv (47)|7.8.2005 16:14
V dscaler si nastav setting - pixel width na plny PAL a potom ti to bude aj nahravat 576 riadkov.
Alebo pouzivaj ATV2000 :-)-
pee.tr (1208)|9.8.2005 08:28
Tak abych řekl pravdu, to "setting - pixel width" si nevzpomínám, že bych někde objevil, ale mrknu na to doma. ATV2000 mi jaksi nefungovalo. Zkouším, ještě Fly - ne nahrávání dobrý, ale při sledování Tv obraz děsnej, při zapnutí nahrávání se vždycky zlepší.
lovec (2)|1.9.2005 23:07
No me to rozliseni taky nejde nastavit, prolezl jsem v tom dscaleru snad vsechny nastaveni, i ty specialni a nevim jak na to...A navic me to do toho videa negrabuje zvuk, takze obraz na hovno a zvuk vubec. Super
ladarozan (17)|12.10.2005 20:48
tak Dscaler se nehodí pro záznam, část pro nahrávání, která je v programu, je myšlena pro TimeShift a není do současna dotažena do zdárného konce. Pokud chcete přesto použít Dscaler na záznam klipu, tak lze uspokojivě nahrát pouze "poloviční PAL", tedy jen 352X288. Ve vstupní volbě hardwaru je třeba nastavit nižší kvalitu obrazu, aby nevypadávaly snímky. Dále vyřadit jakékoli filtry (ostrost, gamma aj.). LadaR.