Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC Sat + TV + PC Grab + TV Přehrávání : jak skloubit

Lordhp (5)|16.8.2005 12:12
Nazdárek lidi,
už tři měsíce nad tím přemýšlím, už tři měsíce řeším jeden problém. A teď jsem našel odvahu vám sem napsat :-)

Nejdříve bych chtěl upozornit že jsem lama a do doby před 3 měsíci jsem se o TV tunery a podobné záležitosti nestaral. Proto moje řešení je možná jen a pouze lameřina...

Popis situace by byl na dlouho, tak jsem udělal obrázek. Jsme ve vlastním baráku, všechna patra patří nám, takže ten kabel co vede z patra do přízemí je skutečně natažen kolem celého baráku ( :D ).

Současná situace tedy vypadá takto:


------------------------------------------------------------------------------------

Požadavky:
Chceme si koupit satelitní vysílání UPC Direct, nicméně naše požadavky jsou celkem vysoké, a chce to co nejelegantnější řešení. je potřeba:
  • Přepínat satelitní programy, ale hned před TV, žádné odbíhání nahoru
  • Nahrávat cokoliv ze satelitu, samozřejmě na DVD
  • Nahrávání musí být co nejjednodušší, nejlépe kdyby šlo stisknout tlačítko na ovladači jako RECORD
  • Při nahrávání se musí jít dívat na TV úplně normálně, bez změny
  • Přehrávat cokoliv nahraného
  • Přehrávat DVD z půjčovny
  • Editovat filmy na PC předtím, než se vysmahnou
  • a mít to co nejlevnější
Po delším hledání jsem nalezl dvě možná řešení, a nevím jestli jsou "ideální" nebo "elegantní" a nebo jestli existuje nějaké ještě lepší než ta na která jsem přišel...
-------------------------------------------------------------------------------------

Řešení číslo nula: DVD Rekordér
V tomto řešení by se koupil HDD DVD Rekordér, vysmahlo by se na RWčka, na kompu editlo a vysmahlo nakonec na final dvd.

Aprox. Cena: 20 000,- kč

Není moc ideální, řekl bych, na můj vkus moc drahé :D

-------------------------------------------------------------------------------------

Řešení číslo jedna: Hauppage DEC300-s
Tady, moje donedávna favoritní řešení, by se koupil Hauppage DEC300-s, ten by se připojil USB k serveru (změřeno, délka by byla 5m, maximální únosná..) a SCARTem k TV. Tím by se vyřešilo nahrávání a dívání se na sat.

Protože vše by bylo nahraté v PC, dalo by se to velice pohodlně editnout, vysmahnout na DVD. Přehrávání bych pak řešil pomocí D-Link DSM-320. DVD By se totiž frclo do serveru a DVD mechanika by byla nasdílena přes jejich serverový soft.

Díky D-Linku bych pak mohl tudíž přehrávat vše co by bylo "zrovna nahrané" (tedy před editací) ale i to, co je na DVD, to by se akorát frclo do serveru. A nebo by se mohl ještě přikoupit DVD přehrávač (naše TV má tři scarty :D)

Cena: 9 748,- kč + DVD přehrávač (1 500 kč)

Jediné co mě na tomhle řešení prudí (vysloveně) je to, že se v česku neprodává lepší verze DSMka, která má v sobě integrovaný DVD přehrávač :-(

Překabelováno by bylo takto:


------------------------------------------------------------------------------------

Varianta dvě: Dreambox
Tady by se to řešilo stejně jako u Haupa, ale místo Haupa by tam byl použit Dreambox 500S. Jediné co mě u něj zaráží je to, že o něm nic moc nevím. Jestli jsem dobře pochopil, dá se velice pohodlně přes něj nahrávat, ale jak? Je to skutečně "one click" ? Info o tomhle produktu ještě pohledám...

cena: 12 063,- kč

Překabelovány by bylo takto:


-------------------------------------------------------------------------------------

Co myslíte vy? Jaký na to je váš osobní názor?

Díky moc za všechny rady,
Pavel Ptáček
blueant (820)|16.8.2005 13:58
Ja by som navrhoval trosku pozmenene riesenie s dreamboxom.

Ku dreamboxu by som este k jednemu kompu kupil Skystar2-PCI - 2000,- SK
(cez TVOUT by som preniesol obraz do TV a takisto cidlo na Dialkove ovladanie SS2 by som dal k TV.

Na parabolu TWIN KONVERTOR s dvoma vystupmy.
Do dreamboxu UPC kartu nazdielanu pre SS2.
Na ss2 mozes nezavislo nahravat - a na dreamboxe nezavislo pozerat - pripadne tiez nahravat ale kludne nieco ine. :-)


(pripadne sa do dalsieho kompu moze kupit este jedna SS2 - na parabolu dat QUAD - so styrmy vystupmy) - a mas 3 alebo 4 nezavisle zariadenia.

A este jedna vec - pokial by si mal pri TV - DREAMBOX - ten dokaze nahravku po sieti zo servera prehrat !!! - takze nepotrebujes DVD so sietov (staci len klasicke na DVD pokial chces).
Lordhp (5)|16.8.2005 17:23
Díky,
teď studuju dreambox a je to "skříňka snů". Jaký ale koupit?

DM500S nebo DM7020 či DM7000 ? DM500S Má velice, velice, velice přijatelnou cenu, takže ten by se mi asi zamlouval nejvíce, ale dreambook se ochomejtá kolem 7000 verze...

http://www.dreambook.unas.cz

Any hint? :-)

EDIT: Není tu někdo kdo Dreama používá?
blueant (820)|16.8.2005 20:04
No dreama pouzivam aj ja :)

Skoro vsetko co je napisane pre DM7000 je pouzitelne aj pre ostatne dreamy. To iste EMU ten isty Setting tie iste pluginy ....

Hlavnou vyhodou rady DM7xxx oproti DM5xxx je moznost HDD a ze maju aj USB. Maju aj vacsiu pamat a ta sa da pomocou usb flashdisku este rozsirit.

Na bezne pozeranie ale bohate staci DM500.
Libor (526)|16.8.2005 21:34
jen malé OT:
až uvidíš ty datové toky u UPC, tak tě nahrávání přejde a že ti nějaký film uteče, se ti taky nestane
blueant (820)|16.8.2005 22:37
Nechcem sa zastavat UPC ALE -

Dokazes zohnat dokumenty z DISCOVERY, SPEKTRUM, VIASATov po cesky v lepsej kvalite ?
Lordhp (5)|17.8.2005 22:25
Teď jsem nepochopil narážku na datové toky. Server mám dostatečně výkonný na to, aby fungoval jako multimediální (poskytoval veškeré síťové a datové služby všem PC a tomu dreamu). Jde mi jen a pouze o to, aby se nahrávalo pohodlnou cestou. Narážka tedy byla myšlena tak, že datové toky jsou příliš *malé* nebo *velké*? nemáme tu DVB-T s kanálem Sky, takže si můžeme zajít chuť na něco podobného (či HDTV nebo jak se to menuje). DVB-S je podle mě kloudné východisko když mi UPC kabely nevedou do domu :D

Jak jsem se díval, u dreamu 7xxx je tlačítko record - supr věc - ale u 5xx není. To je důvod proč mě láká 7xxx. Co mě od něj odrazuje je cena ^^

Ale to si ještě sesumíruju sám podle toho, co si o něm přečtu v dreambooku. Zatím dream vypadá jako kloudné východisko - satelitní přijímač, nahrávání na síťový disk a přehrávání z něj...

Jen mě trápí nepodpora DivX (Nukleo je prý v ranné betě) a XviD .... nicméně, to se dá nějako zmáknout.

Co je jeho plus je fakt, že z dreamovského .ts se to dá pohodlně nakonvertovat do VOBů, ty vysmahnout na dvd... je to pravda?

Druhé plus je to, že umí přehrávat VOBy. To bych ale potřeboval potvrdit od někoho, kdo dreama má. Jaký dream používáš, blueante?
AleK (814)|18.8.2005 00:22
Lordhp
podle mě Libor to myslel tak že kvalita ( obrazová ) stojí za prd a tudíš kvalita nahrávky nebude stát za nic
Lordhp (5)|18.8.2005 12:36
To si nemyslím, teda alespoň na české poměry. Ano, nad kvalitami seriálů a filmů z UK slintám :-)
blueant (820)|18.8.2005 15:22
1. Cez dialkove zapnnes nahravanie na sietovy disk aj na DM500.
(u DM7000 mozes nahravat priamo do zabudovaneho HDD v prijimaci)
(pouzivam hlavne DM500 a DM5620 ale dost casto pracujem aj s DM7000)

2. VOBy som neskusal (ak vyda cas tak skusim) ale nevidim dovod preco by to nemalo ist.

3. Ano nahravku z DM nieje problem zauthorizovat.

4. Da sa prehravat aj DIVX - ale ide vlastne o to aby na servery bezal VLC - tam sa vlastne bude dekodovat DIVX - a po sieti pobezi len obraz do VLC klienta v DB)

5. Kvalita vysielania UPC je naozaj dost biedna - ale na druhu stranu ako som pisal - nech mi niekto povie kde najdem vsetky programy z UPC po cesky v lepsej kvalite ?
AleK (814)|18.8.2005 16:09
blueant
bod 5 - nikde nenajdeš to máš pravdu :-E
Libor (526)|18.8.2005 20:15
ad kvalita: cca před třemi týdny jsem měl v rukách pentu, tak jsem to prubnul, 110 min. film z HBO měl asi 1.1 GB, takže hurá, na jednovrstvé DVD dostaneš 4 filmy v UPC "digitální" kvalitě
ty dokumenty budiž a u těch, kromě přírodopisných, ta kvalita zas tak nevadí, ale proč na filmové kanály nedají vyšší datový tok je mi záhadou
blueant (820)|18.8.2005 21:32
Mne nie.

Cim mensi tok - tym viac programov na transponder.
Cim viac programov na transponder - tym menej transponderov treba.
Cim menej transponderov - tym lacnejsie vysielanie.
Cim lacnejsie vysielanie - tym vacsi zisk.

A o to vsetkym ide - o PRACHY ! :-E

A ked su jediny - nemaju sa preco snazit. :)
Lordhp (5)|18.8.2005 21:37
Modrý mravenče,
když pracuješ s pětistovkou ale zároveň ti pod ruku přijde i 7000, myslíš že investice "jen" do pětistovky přijde vhodná pro tyto účely?

S Linuxem pracuji denně, takže s nastavením si myslím že moc problém nebude, jen pochopit jak tam fungujou plug-iny...

Papa čus,
Lordhp
blueant (820)|19.8.2005 07:24
DM7000 ma velku vyhodu v tom ze nahrava na zabudovany disk v nom a takisto ma vacsiu pamat..

Pokial mas ale PC-SERVER pusteny nonstop - tak DM500 straca tento handicap - lebo si rozsiris pamat a miesto nahravania na PC-HDD.

Dalsim (pre mna dost velkym problemom) u DM500 bolo strasne male ovladanie s malo tlacitkami. - ono na bezne pouzivanie staci ale nedostanes sa k viacerym funkciam cez jedno stlacenie.

DOBRA SPRAVA - Novy - HW vylepseny model DM500 (stary uz zrejme nezozenies) - okrem ineho ma dialkove ovladanie z DM5620 - takze uz je to super ( to pouzivam aj ja).

BTW - DM7000 a DM5620 sa uz nerobi - takze asi vcelku problem ho zohnat novy.
Libor (526)|20.8.2005 13:13
[quote=blueant]Mne nie.

Cim mensi tok - tym viac programov na transponder.
Cim viac programov na transponder - tym menej transponderov treba.
Cim menej transponderov - tym lacnejsie vysielanie.
Cim lacnejsie vysielanie - tym vacsi zisk.

A o to vsetkym ide - o PRACHY ! :-E

A ked su jediny - nemaju sa preco snazit. :)[/quote]

toto co jsi popsal je mi naprosto jasné a věděl jsem to, ale u defacto prémiového čistě filmového kanálu by mohli vysílat s vyšším tokem na úkor toho, že klidně mohou zrušit z některých jiným kanálů, já osobně bych upřednostil kvalitu na úkor kvantity, ale je mi jasné , že pro "masy" daleko lépe zní nabízíme vám xy programů v digitální kvalitě (a masy beztak neví, že je to "digitální" kvalita)
hathaway_tvf (18)|7.10.2005 21:44
No ak by si to chcel na jedno stlačenie tlačidla, a bezproblémové stiahnutie do PC a na DVD tak potom AB IPBox 400S.
Má 2 tunery, súčastne vie nahrávať 2 programy, dokonca s CW kartami ako napr. UPC stačí jedna karta aby si mohol súčastne nahrávať 2 programy z UPC.Popri tom môžeš navyše pozerať program z HDD. Video v pohode stiahneš cez FTP. navyše k nemu môžeš dokúpiť AB IPBox 200S a vesele tú kartu zdielať. Mám ho vyskúšaný a šlape ako hodinky.Vie to aj vela ďalších vecí, ale to by bolo na dlho. Jediné v čom bude zádrhel - nieje to "co nejlevnější". :-D
viac info: http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=567
Jozef2 (188)|17.10.2005 14:18
[quote=hathaway]No ak by si to chcel na jedno stlačenie tlačidla, a bezproblémové stiahnutie do PC a na DVD tak potom AB IPBox 400S.
Má 2 tunery, súčastne vie nahrávať 2 programy, dokonca s CW kartami ako napr. UPC stačí jedna karta aby si mohol súčastne nahrávať 2 programy z UPC.Popri tom môžeš navyše pozerať program z HDD. Video v pohode stiahneš cez FTP. navyše k nemu môžeš dokúpiť AB IPBox 200S a vesele tú kartu zdielať. Mám ho vyskúšaný a šlape ako hodinky.Vie to aj vela ďalších vecí, ale to by bolo na dlho. Jediné v čom bude zádrhel - nieje to "co nejlevnější". :-D
viac info: http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=567[/quote]
Aka je cena? Na webe cenu neuvadzaju. lebo su velkoobchodom.
hathaway_tvf (18)|17.10.2005 17:53
17990,- maloobchod, pokial viem.