Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod z VHS

Mark88 (24)|1.9.2005 16:10
Mam jeden (no, ono je ich vice) problem a potreboval bych s nim poradit.
Potreboval bych prevest video z VHS kazety do pocitace v co nejlepsi kvalite.
Pouzivam k tomu TV kartu (neni to zadnej zazrak, ale jinou jsem si nemohl dovolit), ktera ma S-Video vstup a Composite Video vstup. A nevim pres kterej vstup by to slo nejlip.

Pak bych jeste potreboval poradit nejakej dobrej dostupnej software, ktery by dokazal tohle video (+audio stopu) zaznamenat v co nejlepsi kvalite.

Vim ze toho je dost, ale popredu posilam velky dik tomu co by si s tymhle vedel rady a poradil mi.

jeste jednou Diky
mmmartin (187)|1.9.2005 16:47
Záleží na videu: pokud má s-video výstup, použij s-video, pokud ho nemá, použij kompozit. Ohledně nahrávacího software: VHS je natolik mizerná kvalita, že použití prakticky jakýhokoliv současnýho software pro zachytávání už to viditelně nezhorší.
stayman (12393)|1.9.2005 16:53
Ja mam prevodnik, tak mam rovno DV (a ani ine nedoporucujem), potom to natiahnem do timeline Vegasu, dam sharp asi na 0,1 a este noise dynamic reduction na soft. Musim vsak povedat, ze kvalita je silne zavisla od prehravaca, pouzivam S-VHS video JVC s TBC, 3R a DNR.
Mark88 (24)|1.9.2005 16:59
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja mam prevodnik, tak mam rovno DV (a ani ine nedoporucujem), potom to natiahnem do timeline Vegasu, dam sharp asi na 0,1 a este noise dynamic reduction na soft. Musis vsak povedat, ze kvalita je silne zavisla od prehravaca, pouzivam S-VHS video JVC s TBC, 3R a DNR.[/quote]

A kde si mam prosim sehnat ten prevodnik DV?
clee (6592)|1.9.2005 16:59
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pitomec (10211)|1.9.2005 16:59
[quote=mmmartin]VHS je natolik mizerná kvalita, že použití prakticky jakýhokoliv současnýho software pro zachytávání už to viditelně nezhorší.[/quote]
To je samozřejmě blábol jako prase - taky by se pak mohlo o všech DVD říct, že jsou nedívatelný a vycházet z toho, že někdo k jejich výrobě použije shitoidní encodér a nízkej datovej tok :-I
Je kvalitní VHSka, která reprodukovaná s pomocí TBC není poznat od TV vysílání a je špatná VHSka, která připomíná kolující nahrávky Terminátora v ČSSR <89.

Mark88: Kvalitní VHS rekordér s TBC a A/D převodník od Canopusu (nebo převodník s TBC - ADVC-300). Po digitalizaci (do DV formátu) uložit na DV pásku pro archív.
jirka04 (3)|1.9.2005 17:45
Já to řešil nedávno. Měl jsem v compu DV-RaptoraRT (od Canopusu, dodává SYNTEX) pro nabírání dat z DV kamery, který má HW MPEG enkodér. Přikoupil jsem ADVC50 (taky Canopusu) a chodí to pospolu z VHS bez problémů. Výhody jsou: kvalita obrazu daná solidním HW a rychlost (jinak soft-enkodování surových dat do PALu, "chvíli" trvá, ale to jistě víš). Nevýhodou je samozřejmě cena HW.