Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký nejvýhodnější sat.komplet a jak začít?

Kalouda (1)|12.9.2005 12:40
Zdravím. Předem upozorňuji, že jsem na DVB-S totální lama, takže mě hned neodsuzujte. Pročetl jsem celou tuto diskusi a nenašel jsem odpověď na mou otázku.
Tata mě otravuje, ať mu vyberu nějaký stolní satelit pro příjem: Free a nějakých kódovaných programů. Vím, že se u kódovaných programů musí měnit ,,klíče,, a jak toho dosáhnu? Jsou stránky s novýmá klíčema, nebo se jedná o underground komunitu :-). Slyšel jsem tady něco o blockerech- jak je zprovozním ,kde je dostanu atd? Kde seženu nejlevněji karty,blockery ? Vím, že ty otázky možná nedávají smysl anebo jsou tupé, ale prosím o radu- může to být i odkaz na nějakou stránku kde je slušně popsaný tutoriál jak na to.
Díky za odpověď
bledule (17)|26.9.2005 19:26
Pro mě byla nejlepší volba PCI karta Skystar 2.V ideálním případě za
1400,- a za 500,- parabolu s konvertorem /nějakej PC bazar/, za 100,-
2 konektory a dost velkej kus koaxiálu /pozdějc motor na točení/.Doporučuju trochu projít http://www.skystar2.info/ fórum
a potom otravovat ochotný lidi svejma začátečnickejma problémama.
Zásadní výhoda /kromě financí/ je možnost nahrávat mpegy,ty potom střihat a vypalovat na DVD.Na blockery se ze začátku vykašli. Maximálně
legálně Phoenix na Czech / Slovak/ link.Ideální stav je sehnat někoho
na sdílení,ale to je pro začátečníka velice obtížné ne-li /za rozumný peníz/
nemožné.Jinak s politováním musím konstatovat,že před rokem touhle
dobou byly zlatý časy dekódování pomocí softwarových emulátorů.
Nezbývá než doufat,"že se" něco zase prolomí a vyjde na to emu na netu.
Zásadní chybou pro neznalé je ukvapená objednávka pirátské karty. \/
Alf (888)|26.9.2005 20:35
Kalouda
Co potřebuješ?
Satelitní příjmač - doporučuju aby měl zabudovaný modul CW, volné CI sloty pro další moduly a S-VHS (kompozitní, SCART) výstup pro připojení k TV. Dál bych doporučoval, aby měl UHF modulátor (možnost napojení do STA) a DiSEqC 1.2 (6000 včetně karty na Czech link) - http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=143.
Parabola - při dnešních cenách min. 80 cm (600 Kč).
Konvertor - co nejnižší šumové číslo - http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=40 (500 Kč).
Natáčecí zažízení - např. toto http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=52 (2000 Kč).
Kartu Slovaklink - pokud Tě ovšem zajímají slovenské programy (včetně kamaráda, který ji na Slovensku zaregistruje) (3300 Kč).
Pak potřebuješ ještě pár korun na konektory, kabel a jiné drobnosti.
Až to všechno koupíš (ca 10 tis bez karty na Slovaklink), čeká Tě oživení a nastavení (informace o nastavení najdeš např na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Pokud s tím nemáš žádné zkušenosti, je dobré si sehnat někoho, kdo to umí.
Pitomec (10211)|26.9.2005 22:10
Natáčecí zařízení nebrat - už proto, že parabola+konvertor stojí pár šupů, DiseqC přepínače jakbysmet, a je to mnohem lepší, než zahnilý motory, kde člověk čeká celou věčnost, než se mu to přetočí (nehledě na fakt, že při použití více receiverů to s motorem ani nelze...).
A karta na Slovlink nepotřebuje SK kamaráda, ale kamaráda, který má čtečku, soft... - no dál už nemá cenu to rozebírat, všichni víme, která bije :-)
Alf (888)|26.9.2005 22:48
[quote=Pitomec]Natáčecí zařízení nebrat - už proto, že parabola+konvertor stojí pár šupů, DiseqC přepínače jakbysmet, a je to mnohem lepší, než zahnilý motory, kde člověk čeká celou věčnost, než se mu to přetočí (nehledě na fakt, že při použití více receiverů to s motorem ani nelze...).
A karta na Slovlink nepotřebuje SK kamaráda, ale kamaráda, který má čtečku, soft... - no dál už nemá cenu to rozebírat, všichni víme, která bije :-)[/quote]Taky řešení. Osobně si ale myslím, že těch kamarádů v SK se dá sehnat víc než těch druhýh a pokud jde o to natáčení - zase přeháníš.
Pitomec (10211)|27.9.2005 07:13
Pokud jde o to natáčení, tak samozřejmě nepřeháním, poněvadž běžnému divákovi stačí Astra1+3, Hotbird, Eurobird. A 4 paraboly 80cm + 4 konvertory + DiseqC přepínač vyjde na 3.490,-Kč maloobchodně ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Za to pohodlí, že přepnutí z jedné družice na druhou je okamžitě, a taky fakt, že to nezůstane nikdy stát a nelze s tím hnout (což je u motorů naprosto běžná věc - doma už jsem ho měnil 3x za posledních pár let a pak jsem se na to vyprdl), to rozhodně stojí.
blueant (820)|27.9.2005 07:30
2 pitomec

Tak treba pouzit tiahlovy motor (vyhoda je ze mozes mat aj velku parabolu - a natacanie je o hodne rychlejsie) + pozicioner s DISEQ - a mas pokoj.

Mne ten motor ide uz vyse 10 rokov - samozrejme predtym s analogom a teraz s digitalom. - v Kombimnaci s multifeedom na tej istej parabole je to absolutne parada - aj ked trochu drahe riesenie.

Samozrejme treba mat prijimac ktory zvladne DISEQ prepinac a aj MOTOR.
Pitomec (10211)|27.9.2005 07:34
Právě táhlový motory jsem doma měnil a jak si tak vzpomínám, tak nejenom doma, ale i u zákazníků (když jsem ještě kdysi SATy montoval). Ostatně se stačí podívat na převod (šnek), který má kolečka z umělé hmoty a to mluví za vše. K tomu ta doba, než to najede... - už bych to prostě nechtěl.
jopein (450)|27.9.2005 07:43
Potrvrzuju to co říká pitomec , občas taky nějaký ten satelit namontuju ,ale motory nikomu nevnucuju , protože jsou s nimi pro běžné uživatele , kteří si to neumí ani naladit , jenom samé problémy. Ale pokud se to má stát tvým koníčkem, tak ti nikdo bránit nebude. To se týká i karet. Jsou programy, které se dají už i zaplatit za pár stovek za rok., nebo se zeptej prodejce sat. techniky, jaké jsou možnosti.
Na druhé straně na internetu máš stránky , které se tím zabývají , ale informace v tomto směru lezou z každého jako z chlupaté deky , ani se ale nedivím.
třeba http://www.satforum.cz
nebo http://satelite.center.sk
blueant (820)|27.9.2005 07:51
[quote=Pitomec]Právě táhlový motory jsem doma měnil a jak si tak vzpomínám, tak nejenom doma, ale i u zákazníků (když jsem ještě kdysi SATy montoval). Ostatně se stačí podívat na převod (šnek), který má kolečka z umělé hmoty a to mluví za vše. K tomu ta doba, než to najede... - už bych to prostě nechtěl.[/quote]

No podla mna tych motorov je viacej druhov.

BTW - ja mam nejaky rusky - nieje to tiahlovy a nepouziva sa polarmount.
Vnutri ma ozubenie - kovove - tym padom je ale vacsi hluk - mam to ale na streche takze to nejako nevadi.

Mam tu aj jednu staru - ale trocha nejasnu fotku - ale myslim ze princim toho motora je tam jasny.



Ale - ako pise JOPEIN

Kazdy by si mal hlavne zvazit ci ten motor vyuzije.
SS2CZ (874)|27.9.2005 09:00
Mám motor SG-2100 už rok a neměl jsem zatím problém.
Točím s AL-85cm od 28,5°E až 30°W(30s) bez problémů.
Jinak ty plasty jsou technické a za určitých podmínek mají lepší vlastnosti
než kov (včetně životnosti).
Satelit na PC(SS2+Phoenix). :-)-
feedjo (87)|27.9.2005 10:41
Tiez mam motor SG2100 uz asi 3 roky bezi jak po masle..
rychlost natocenia zalezi od toho kam tocis ale ako napisal Pitomec, beznemu divakovi staci Eurobird 28,5°E, Astra3 23,5°E, Astra1 19,2°E, a Hotbird 13°E.. tieto druzice su tak blizko seba, ze natocenie vacsinou ani nepostrehnem - samozrejme pre niekoho znamena "dlho" aj sekunda..
ViKinG (793)|27.9.2005 10:46
Ten Eurobird bude brzo zbytečnej...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lachyn (150)|28.9.2005 17:50
taky vlastnim motor - SG-2100, dva roky a no problem :)
uznavam ze pro rychlejsi prepinani kanalu je vyhodnejsi multifokus, ale zase muzes zapomenout treba na Hispasat a musis se spokojit s klasikou Astra3, Astra1 a Hotbird
Pitomec (10211)|28.9.2005 20:27
To je takovej problém si dát parabolu i na Hispasat (nebo podobný družice, kde sice nic normálního není, ale když po tom někdo vehementně touží...)?
Libor (526)|28.9.2005 20:51
je fakt, že s přepínačem + konvertory je rychlé přepínání, ale já jsem taky pro motor, co víme, kde se co nového objeví a na to natáčení si zvykneš, ad životnost, já mám 110 prabolu s motorem takových 12 let
Pitomec (10211)|28.9.2005 20:52
To bych teda chtěl vidět, jak ti ten motor jede venku 12 let 9-)
blueant (820)|28.9.2005 21:14
[quote=Pitomec]To bych teda chtěl vidět, jak ti ten motor jede venku 12 let 9-)[/quote]

Nevidim v tom ziaden problem - ako som pisal ja ma ten moj tiez vyse 10 rokov.
Libor (526)|28.9.2005 21:27
[quote=Pitomec]To bych teda chtěl vidět, jak ti ten motor jede venku 12 let 9-)[/quote]

asi štěstí, těmi 12 lety si moc jistý nejsem, ale analog se kupoval tak rok po převratu v německu a polární závěs tak 1-2 roky poté
jen jednou jsem musel poopravovat kontakty ve svorkovnici, přotože se "rozjížděl"
jinak v současné době téměř denně přetáčím Hispasat - Eurobird
bledule (17)|1.10.2005 14:20
mě jede motor domácí výroby ze stěračů do tatry taky těch dvanáct let.
Sice jsem ho tak osm let nepoužil,ale zas už měl něco natočíno
z toho náklaďáku.Letos jsem ho pustil a šel jak hodiny,bohužel na něj neexistuje ovladač /soft/,tak používám tabulku s družicema a počítám si
1 stupeň/3 sekundy.