Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Top vs. Bottom

poel (50)|1.10.2005 15:13
Na rozdí od DV kamery, kdy do kompu lezou jako první dolní půlsnímky (Bottom), při zachytávání z TV by to měly být horní půlsnímky (Top). Nevím, čím to, ale mi při zachytávání TV (přes WinFast2000Expert) vždy vzniknte Bottom. Můžu měnit kodeky (huff, picvideo3 atd..) i jejich nastavení, zachytávat do avi nebo mpeg a nic. Čim to lze změnit, resp co má vliv na to, jaké snímky lezou do kompu první?

P.S. Chci mít Top už při zachytávání a ne to pak předělávat v encoderu. Jde to, ale výsledky jsou rozpačité
StD (8612)|1.10.2005 16:56
No pokud tedy jedinec nechce měnit nastavení kodeků, pak zbývá jediná možnost, a sice postavit PC hlavou dolů... :-D Když to budeš chtít potom obrátit, tak třeba XviD má na to takové speciální "udělátko" pro Australany, co mají taky vše naruby...

Ale vážně: SWAP FIELDS, nic víc neřeknu. :-D
Pears (1027)|1.10.2005 20:51
V jakem softu to zjistujes, ze je Bottom? Treba Ti to jen blbe ukazuje.
Ja mam vzdy PIC Video Top a DV Codec Bottom a tak by to melo byt. Vim, ze u toho DV MCC to jde prenastavit.
mirekv (7169)|2.10.2005 15:21
poel
To je takový problém si to v enkodéru nastavit?
vlada (3470)|2.10.2005 20:10
Pořadí půlsnímku není dané žádným kodekem nebo jeho nastavením \/ Je to dané způsobem složení snímků digitalizační kartou. Pokud karta spojí snímky tak, že první je spodní, tak se s tim nedá při zachytávání nic udělat. Při následnym zpracování ale neni problém to AviSynthem BEZZTRÁTOVĚ prohodit. Teda úplně bezztrátově ne - zahodí se první a poslední půlsnímek, ale když se to stejně stříhá tak je to jedno. Vliv na kvalitu obrazu nemá správně udělané prohození půlsnímků vůbec žádnou. Jak na to jsem tu už jednou popisoval, tak jestli chcete, zkuste zahledat.

mirekv
Třeba to chce smíchat s nějakým TFF videem. Jinak taky nevim, proč by to mělo někomu vadit, jestli je to BFF nebo TFF.
Pears (1027)|2.10.2005 20:24
[quote]Třeba to chce smíchat s nějakým TFF videem. Jinak taky nevim, proč by to mělo někomu vadit, jestli je to BFF nebo TFF.[/quote]

To me privedlo na myslenku :-D . Dost casto se mi stava, ze mam jedno "surove" video TFF a druhe BFF a chci to nasledne NAJEDNOU vyrenderovat ve Vegasu do MPEG2. Jde to nejak? I za cenu, ze budu mit dva MPEGy, ale dulezite je to slovicko NAJEDNOU.
vlada (3470)|2.10.2005 20:36
Pears
Nejde. Nemůžeš to smíchat a nemůžeš z Vegasu exportovat 2 videa najednou (pokud se nepletu). Musíš z toho udělat 2 MPEGy , protože nejde, aby jeden soubor byl TFF i BFF. Pořadí půlsnímků se signalizuje jenom jednou pro každý video stream.
Pears (1027)|2.10.2005 20:46
vlada
njn. Myslel jsem si to.
Trosku slevim..... v nejakem jinem softu to jde?
vlada (3470)|2.10.2005 20:54
Pears
A proč to potřebuješ najednou? Vždyť snad neni takovej problém uložit jednu část, přenastavit projekt a uložit druhou část, ne? Myslim si, že ani žádnej jinej program nebude chtít pracovat s TFF a BFF záznamem najednou. Ono to totiž dost dobře nejde.
Pears (1027)|2.10.2005 20:58
Pears
Proc? Kdyz bych ty videa nechal renderovat pres noc tak se mi udelaji obe. Takhle musim cekat na dalsi noc.
Ve zkratce: CONOC-TOVIDEO :-E
vlada (3470)|3.10.2005 00:02
A nejde pustit si 2 Vegasy? :-)- Asi ne....
Chtělo by to nějakej Job Control jako má VD.