Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

z VHS na DVD

jaydoo (542)|10.10.2005 11:47
Zdravím všetkých.
Po týždňovom pátraní a čítaní diskusných príspevkov na tomto servery som sa rozhodol predsa len založiť toto nové téma, lebo som sa nič nové nedozvedel. Každá dsikusia o prevode VHS skončí u Pitomce a jeho Canopusu. Takže v prvom rade ide o :
Prevod VHS nahrávok z videa na DVD

Už som to párkrát robil, ale väčšinou boli videá do 20 min, takže nebol problém, robil som AVI /Huyuff/, s VirtualDubom som spravil malé úpravy /vystrihnutie nepotrebných scén - filtre ako denoise som nepoužil, nebolo treba/ potom TMPGEnc a nakoniec TMPGEnc Author a NErom na DVD. Všetko bolo v poriadku. Ale teraz môj problém.
Mám VHS video, ktoré má 3,5 hod. Ako nanho.
moj HW : P4 3,0 GHz, 1024 MBRam, GT6600 UT, 2x80 GB HDD.
ako prevodník použijem Pinnacle MovieBox Deluxe a soft na grabnutie videa asi Pinnacle Studio 9.
Moja otázka je :
1.či to dávať do MPEGu DVD kvalite, alebo AVI. 3,5 hod budem musieť určite rozdeliť na 2 DVD, a mozno niečo upraviť. Ako je to najlepšie. Skusal som to na 1,5 hod. videe v MPEG editovat v TMPGenc, ale chcelo to robit 18 hod, tak to teda nie.
2. nejako mi blbne grabovanie, lebo mám vela stratených snímkov a neviem prečo.

To je zatial všetko, dakujem za odpovede.
Pears (1027)|10.10.2005 12:41
Pises, ze jsi uz delal videa do 20min. To jsi na nich nemel ztracene snimky?
Asi by jsi mel s otazkami zacit TADY a ne se vrhat hned na Mastering.
Nicmene bych to resil takhle: Grabnul (AVI) v co nej kvalite 9-) do kodeku DV nebo MJPEG, ve VirtualDubu setrihal a pres FrameServer nebo pres DirectStreamCopy ulozil na disk. Ale to budes potrebovat hodne hodne mista.

Z FrameServeru bych to poslal do Procoderu nebo do TMPGenc a renderoval do MPEG2.
,nebo to video co ti vznikne z DirectStreamCopy posli do Vegasu (nebo kamkoli jinam=zalezi na tobe) a hura s tim do MPEG2. Ale pocitej s tim, ze to bude trvat dele.
Potom Authoring.
B-)
Atkins (447)|10.10.2005 12:44
2. nejako mi blbne grabovanie, lebo mám vela stratených snímkov a neviem prečo. - To je odpoved, proc jsi zkoncil u Pitomce a Canopusu.
Lec, pokud trvas na Pinaclu:
1. Umi ta krabicka - MovieBox zachytavat do MPEG2 ?, pokud ano - demuxuj pomoci ProjectX a authoruj IfoEditem - je to patrne nejrychlejsi
2. Pokud neumi - doporucil bych zachytavat do MJPEG a Uffline komprese do MPEG2 [2 a vice pruchody] a nasledny authoring.
3. na DL medium je 3,5 hodiny zaznamu z VHS tak akorat
4. Na editaci Mpeg2 bych pouzil MpegVCR
jaydoo (542)|10.10.2005 12:51
Dakujem za odpovede.

1. Tie kratke videa som zachytaval cez TV kartu, bolo to vzdy v pohode. Grabnul som to cez ATV2000 do avi, podom virtualdub a TMPGenc + author. a bolo.
2. Ten Pinnacle MovieBox vie MPEG2, ale zrazu mám problémy so straceními snímkami. HDD mám na UDMA takže tam by nemal byť problém, takže to zatial neviem prečo.
3. Takze keby mi to pekne preslo tie 3,5 hodiny, bez straty snímkov, tak najlepšie vystrihnut cez ten MpegVCR, a potom authorovat cez TMPGenc Author a napalovať ?
Atkins (447)|10.10.2005 14:28
Ano, jen je potreba aby TMPGAuthor nechtel rekodovat - tomu by nasvedcoval ten dlouhy cas zpracovani. Me osobne "Tsunami" az tak nevyhovuje ale to je velice subjektivni. :-)
mirekv (7169)|10.10.2005 14:33
Atkins
TDA nereenkóduje.
Brko (201)|11.10.2005 04:28
K vypadávání snímku - co defragmentovat disk.
jaydoo (542)|11.10.2005 10:09
K vypadávaní snímku :
disk je prázdny a defragmentovaný. Ale niekde v diskusii so sa dočítal, že niekomu to blblo, ked mal kameru na MovieBoxe. a ja som ho mal na videu. Takže večer som to oddelil, a graboval.
Takže som grabnul 1:45 hod a vypadlo mi 45 snimkov.
Mám to v MPEG2, a teda posunutý zvuk asi o 2 sekundy. Čo s tým teraz ?
Atkins (447)|11.10.2005 10:53
Zvuk se da srovnat - demuxovat, otevrit v audioeditoru, upravit, vratit - pracne
Prirozene je lepsi NEMIT vypadle snimky. Zde je mnoho faktoru, napr. dobre zkonfigurovane ATA/SATA zarizeni, korektni ovladace, nesdilene preruseni FW/USB apod. Mimochodem, jak je ta krabicka pripojena ? FW nebo USB2, pokud USB2, jsou instalovane spravne ovladace USB2 ?
Atkins (447)|11.10.2005 10:55
MIREKV: Ja mel pocit, ze ano ale to byla asi podobna aplikace jineho vyrobce
Ivo Mašek (10205)|11.10.2005 12:21
[quote=Pears]Pises, ze jsi uz delal videa do 20min. To jsi na nich nemel ztracene snimky?
Asi by jsi mel s otazkami zacit TADY a ne se vrhat hned na Mastering.
Nicmene bych to resil takhle: Grabnul (AVI) v co nej kvalite 9-) do kodeku DV nebo MJPEG, ve VirtualDubu setrihal a pres FrameServer nebo pres DirectStreamCopy ulozil na disk. Ale to budes potrebovat hodne hodne mista.

Z FrameServeru bych to poslal do Procoderu nebo do TMPGenc a renderoval do MPEG2.
,nebo to video co ti vznikne z DirectStreamCopy posli do Vegasu (nebo kamkoli jinam=zalezi na tobe) a hura s tim do MPEG2. Ale pocitej s tim, ze to bude trvat dele.
Potom Authoring.
B-)[/quote]
On nechce zachytávat z TV-KARET, ale chce z VHS "vyrobit" DVD.
Alf (888)|11.10.2005 20:55
Ať si kdo chce, co chce říká, v tomto směru asi není nad ATI - přesněji karty vybavené čipem Theater 200 - http://www.ati.com/products/theater200/features.html a http://www.ati.com/products/theater200/theater200.pdf (AIW nebo VIVO, tuším od 9600) nebo nověji Theater 550 (např. Theatrix 550 Pro od Sapphire). S kartami s čipem Theater 550 zatím nemám osobně žádné zkušenosti, ale jistě jsou tady majitelé těchto karet, kteří nám mohou sdělit svoje zkušenosti. Nemám teď na mysli tuner a jeho problémy se zvukovými normami, popř. problémy s instalací driverů, ale vyloženě kvalitu záznamu z kompozitního nebo S-video vstupu.
Mike, ve svém článku Zachytávání a zpracování videa pro začátečníky označil karty AIW jako výrazně dražší variantu oproti samostatné grafické a TV kartě. Možná má pravdu - ovšem do okamžiku, než začnete pročítat thready s problémy majitelů TV karet s dropouty a desynchronizací A-V. Možná jsem to přehlédl, ale myslím, že tu není žádný thread, kde by si na tyto problémy stěžoval majitel karty AIW 9800 a novější. No, možná ty dropouty, ale tam může být problém někde jinde. Mohou to být mimo jiné i tyto dvě příčiny (předpokládám že CPU je >= PIV 2GHz, RAM >= 512 MB):
1. Velmi špatná kvalita vstupního signálu - AD převodník "nestíhá".
Před časem jsem graboval VHS, která určitě prošla značným množstvím "kvalitních" přehrávačů, kartou Hercules AIW 9800SE. Prvních přibližně 8-10 min. záznamu bylo ve velmi špatném stavu - při přehrávání na TV docházelo v některých místech k rozpadu řádkové synchronizace. Karta v těchto místech nahrála zvuk a obraz se "zaseknul". Po normalizaci signálu se obraz začal znovu nahrávat synchronně se zvukem, tzn. byly výpadky snímků, ale nedošlo k desynchronizaci A-V.
2. Záznam (přesněji jeho "temp") je ukládán na stejný disk, na kterém je systém i stránkovací soubor.
Mám jednu zásadu (a zkušenost) - záznam a "temp" záznamu jsou na stejném disku. Na tomto disku ale nesmí být stránkovací soubor a systém (myšleno jiný fyzický disk, ne logický).
A teď k tomu postupu převodu VHS na DVD - mě se osvědčilo to, co popisuju tady - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/5052-rozdiel-medzi-digit-a-analog-sat
mirekv (7169)|11.10.2005 21:29
Alf
Přesně tak, já mám AIW7500 3 roky, ze začátku byly problémy s ovladači, ale to u ATI časem vychytali, problém se zvukovýma normama je spíš záležitost MMC. Fakt je že jsem tu nářky na ATI nenašel, je ale taky fakt, že je Atifan a všichni jsou tam.
Avmaster69 (5)|11.12.2006 17:36
Chcel by som previesť VHS pásky na DVD HDD rekordér a potom napáliť na DVD. Aký dátový tok nastaviť na kompresiu do MPG2 aby ostala zachovaná kvalita :-) VHS a pritom sa neplýtvalo miestom na DVD-čku?