Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PVA -> DVD

osvold (21)|23.10.2005 18:47
Mam PVR Radix 9000. Pomoci TWINRipu udelam na HDD image HDD z rekorderu a stejnou utilitou z toho vytaham PVA streamy. Ty pak demuxnu pomoci ProjectX do *.m2v a *.mp2 Az sem je vsechno v pohode.
Dal chci to m2v deinterlacnout a vyriznout logo.
To delam pomoci VirtualDubModu, s tim ze na deinterlace pouzivam interni filtr a na odstraneni loga pak DeLogo 1.3.2. (Zkousel jsem i MSU Subtitles&Logo removal ale to jsem vubec nerozchodil, funguje to nekomu?).
Existuje na tyhle ukony nejaky lepsi filtry?
Zasadni problem je, jakej pouzit v tomhle bode kodek, aby doslo k co nejmensi ztrate kvality aby to bylo pokud mozno rychly. V tom bych potreboval prosim poradit. Zatim jsem pouzival Cinepack kodek a vysledek pak TMPGenc prevedl na mpeg-2 a udelal authoring TMPGEnc authorem.

Jsem na video lama, tak se chci zeptat, jestli by neslo enkodovat do mpegu-2 uz rovnou ve VirtualDubu a jakej by na to byl nejvhodnejsi kodek. Pokud by tohle neslo, tak jakej mam pouzit kodek pri ty deinter a delogaci. Diky predem.
clee (6592)|23.10.2005 18:59
jestli to davas na dvd tak proc delas deinterlace?? :OO jinak z virtualdubu to muzes posilat dal pres frameserver
osvold (21)|23.10.2005 19:18
no to je dobra otazka, kdyz jsem to predelal na dvd a pustil si to na pc, tak to interlaced vypadalo hnusne, proto, treba ovsem delam neco blbe, jak jsem psal, jsem lama
clee (6592)|23.10.2005 19:21
mozna si prohodil snimky, ale jestli si to hnal pres cinepack, tak to muselo vypadat hnusne tak jako tak, idealni je to authorovat hned po demuxu (ja loga nechavam, vic me rusi ten oslintanec co tam udela delogo)
Atkins (447)|24.10.2005 10:52
Presne tak, nemluve o degradaci pri reencodungu :-G
mirekv (7169)|24.10.2005 19:12
osvold
Navíc bych doporučil vůbec nepoužívat delogo filtry, pokaždé po nich něco zůstane a působí to rušivě.