Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audio/Video desinchronizácia v ProjectX

Tilk (295)|31.10.2005 20:52
Vopred upozorňujem že s ProjectX sa ešte len začínam učiť narábať. Používam verziu 0.90.1, prečítal som si aj návod na týchto stránkach.
Keď demuxujem stream zo sat. a pokúsim sa spojiť audio/video, obraz zo zvukom absolútne nesedí. Skúsil som v audio zakázať voľbu add frames, čo by síce malo toto práve napraviť, ale výsledok bol ešte horší, audio bolo dokonca asi o 30% dlhšie!
Konkrétne sa jedná o niekoľko hodinový .ts stream, z ktorého som chcel povystrihovať nejaké klipy. Podotýkam, že v zdroji je zvuk úplne v poriadku.
vlada (3470)|31.10.2005 22:43
Tilk
Asi tram bude plno vypadanych snímků, ne? Máš dobrej signál?
Tilk (295)|1.11.2005 09:21
Na konci demuxu mi ukázalo 7 chýb.
Zvuk nesedí, keď som .mpv skúšal prehrať v MPC, ani keď som to oddelene spracoval (VDM, Besweet) a spojil.
Keď som ale spojil mpv. a mpa. stream programom Mplex, bolo všetko v poriadku :-?
exTNT (1421)|1.11.2005 10:46
Tilk
PX opravuje synchronizaci a/v (v případě výpadků), takže se nemůže stát, že by z něj vylezly asynchronní soubory. Mimochodem, na konci logu v Process window máš napsaný výsledný a/v soubory včetně jejich stopáže a tam si to můžeš snadno ověřit.
Takže problém bude spíš v aplikaci(ích), použitých pro následné zpracování. Možná spíš napiš co chceš jako výsledek a jakým postupem se k němu dostáváš a třeba přijdeme na nějaké vylepšení.
Případně přihoď i nějaké info o železe.
Tilk (295)|1.11.2005 12:40
OK, skúsim čo najpodrobnejšie popísať čo a ako robím.
Podobný problém som mal aj keď som nahrával v ProgDVB A potom to demuxoval v PVAStrumento. Súbory ktoré vyšli som načítal do TMPGEnc a už to neseedlo. Napríklad v Nero VisionExpress to bolo OK, pri komprimovaní cez AutoGK tiež.
To ale bolo vtedy, na čas som nič podobné nerobil, teraz som začal používať AltDVB a ProjectX, ako som písal na vystihnutie klipov z niekoľko hodinového záznamu. Nasledovný postup, keď som prvý krát prišiel na desynchronizáciu bol tento:
video
Demux .mpv v DGMPGDec
napísanie Avisynth kódu pre otvorenie .d2v v VDM + resize
Kompresia do XviD v VDM
audio
kompresia .mpa v BeLight do MP3 VBR
Spojenie audio/video cez Nandub
=> Vo výsledku to už nesedelo
V druhom prípade som na desynchronizáciu prišiel nheď po demuxe, keď som .mpv otvoril v MPC (ten si audio našiel sám), zvuk dokonca hral ečte dlho po skončení videa
Ako píše exTNT chyba asi fakt nebude v ProjectX.
Pokyaľ ide o samotné klipy, ako som písal program Mplex z toho vytvorí bezchybný .mpg súbor, čo je vlastne to o oč mi išlo. Každopádne by som rád vedel kde je pes zakopaný.
exTNT (1421)|1.11.2005 15:14
Hm, tak to nevím. Když budeš chtít, zkus si ty demuxnutý soubory převést do XviDu v GordianKnotu (nemyslím AutoGK), ten Ti ty popisovaný kroky (převod audia do vbr mp3 v BeSweet, resize a převod videa ve VDM a jejich spojení v Nandubu) udělá v jednom rozhraní. Schválně, jestli tam ten problém bude taky - pak by musel být v některý z těch použitých aplikací.
Tilk (295)|1.11.2005 16:56
Díky moc. Niekedy možno skúsim ten GK, ale teraz sa mi vôbec nechce. Problém je nateraz vyriešený vďaka Mplex. A verím, že keby som video takto spojené dal do TMPEGEnc, sedelo by to (skúsiť nemôžem lebo video je 544x576 a tak ho nevezme) čiže keby som niečo chcel authoringovať (či authorovať?) nemal by to byť problém.
Tilk (295)|6.11.2005 17:03
Takže chyba je predsa len v ProjectX, v logu má výstupné audio inú dĺžku ako video. To fakt neviem prečo. Mal by to napraviť add frames nie? Prečo len u mňa to zas nejde ako má :-(((
Tilk (295)|13.11.2005 20:22
Tak včera som rovnako demuxoval film z JOJ + som strihal aj reklamy a audio/video sedelo na stotinu presne. Tak to sem z toho jelen