Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Finta pro nastavení priority

slo (227)|12.11.2005 22:53
Pro bezchybné (netrhané) zachytávání je většinou potřeba nastavit vyšší prioritu programu pro záznam z TV karty. Obvykle ručně přes CTRL+ALT+DELETE, Správce úloh systému Windows a na záložce procesy nastavit základní prioritu na Vyšší než normální. Už mě to přestalo bavit, tak jsem hledal a našel způsob, jak to nastavit jednou provždy.
8-)
Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na zástupce programu na ploše, jeho vlastnosti a upravit položku Cíl: na např. C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c start "PV Center" /abovenormal "C:\Program Files\Prolink\PV Center\GDI TV.exe". Do druhých uvozovek nakopírovat původní Cíl: (cestu k programu). Název v prvních uvozovkách může být libovolný.
P.S. Je lepší nejdříve vytvořit kopii původního zástupce na ploše a tu editovat.
StD (8612)|12.11.2005 22:57
VAROVÁNÍ/WARNING: Nepokoušejte se o totéž s GK ATI ve společnosti TV-karet PINNACLE! Tam už vám totéž zajišťuje resident PPE.EXE, máte-li ho v zájmu zajištění co největší propustnosti PCI-sběrnice nainstalovaný.

P.S. Ještě jsem nemusel nastavovat nic jinak než Normal Priority a 0 vypadlých snímků...

SLO: Možná by stálo za to uvést přesně pro CO a NAČ!? To neplatí obecně, stejně jako určitě máš zapnutý FastWrite, který je naprosto zbytečný...
slo (227)|12.11.2005 23:06
[quote=StD]VAROVÁNÍ/WARNING: Nepokoušejte se o totéž s GK ATI ve společnosti TV-karet PINNACLE! Tam už vám totéž zajišťuje resident PPE.EXE, máte-li ho v zájmu zajištění co největší propustnosti PCI-sběrnice nainstalovaný.

P.S. Ještě jsem nemusel nastavovat nic jinak než Normal Priority a 0 vypadlých snímků...[/quote] To jsi šťastný člověk, když máš na to resident. Já to takhle nastavuji ručně a mám pokoj. Když se ti na pozadí spustí např. antivirus nebo něco podobného, tak to zabrzdí všechny procesy, včetně nahrávání. Vím o čem mluvím, např. u Pinnacle 100e je to přímo kritické (žádný resident nemá).
StD (8612)|12.11.2005 23:14
Tak to povypínej ručně (SpyBot...) a máš pokoj. Nejdřív si udělej BusMaster a potom ať se dělí o zbylé prostředky... Chápu, že některé PRG jsou přímo "Žrouti RAM", ale jsme tu snad od toho, aby jsme jim to alespoň trochu omezili, ne... :-D
slo (227)|12.11.2005 23:18
[quote=StD]Tak to povypínej ručně (SpyBot...) a máš pokoj. Nejdřív si udělej BusMaster a potom ať se dělí o zbylé prostředky... Chápu, že některé PRG jsou přímo "Žrouti RAM", ale jsme tu snad od toho, aby jsme jim to alespoň trochu omezili, ne... :-D[/quote] Pravdu díš, leč nejde jen o RAM, ale především o přístup k CPU. Ten se právě nastavuje tou prioritou.
StD (8612)|12.11.2005 23:20
BTW: Je to sice silně OT, ale já mám dnes na jediném IRQ (5) najednou 7 zařízení (TVkartu, grafiku a přídavná dvoukanálový řadič IDE) a vše to "chroustá" tak, jak má... neřeším priority, ty si řeší O/S. Kdyby tomu tak nebylo, tak si asi ani PC nepustím. Inu grafika s diskem na kšandě, že...
slo (227)|12.11.2005 23:41
[quote=StD]BTW: Je to sice silně OT, ale já mám dnes na jediném IRQ (5) najednou 7 zařízení (TVkartu, grafiku a přídavná dvoukanálový řadič IDE) a vše to "chroustá" tak, jak má... neřeším priority, ty si řeší O/S. Kdyby tomu tak nebylo, tak si asi ani PC nepustím. Inu grafika s diskem na kšandě, že...[/quote]Našinec si musí poradit sám, zaručený recept neexistuje. Když mi odešla Atina 9800 AIW a pořídil jsem Prolink P7000, splakal jsem nad výdělkem. Tak mizernej soft vymýšleli v poklusu. Časem se mi ho podařilo přizpůsobit a vyladit ho. O tom Pinnacle 100e to ale říct nemůžu, rezignoval jsem a leží v šuplíku. Až pořídím nějaký 5GHz procesor, tak ho budu moct používat. V té době si už asi o analogu budou vyprávět jen důchodci v parku.
StD (8612)|12.11.2005 23:45
...jako bych to o těch Av*r/Pi zázracích jinde nepsal, že jo?! Chlapi, na ty namyšlené hlavy opravdu nepomůže nic jiného, než BOYCOTT výrobků! Nekupujte to, je to nedodělek,,, co dodat, jsem tam ve všední dny denně a slyším to furt. :-(((
slo (227)|12.11.2005 23:52
[quote=StD]...jako bych to o těch Av*r/Pi zázracích jinde nepsal, že jo?! Chlapi, na ty namyšlené hlavy opravdu nepomůže nic jiného, než BOYCOTT výrobků! Nekupujte to, je to nedodělek,,, co dodat, jsem tam ve všední dny denně a slyším to furt. :-((([/quote] Snad by pomohl nějaký jednoduchý soft pro USB karty, ten PMC od Pinnacle je zmlsanej žrout. Instalace verze 3.2 má pouhých 450MB 9-)
StD (8612)|12.11.2005 23:57
To je normální, celý studio (stará 8sma) si bere něco k 7stům RAM potom, proto veškeré "prodlevy"... :-(( Mám tu dvě úplně stejné mašiny - jedna "S" druhá "BEZ", hádej, která chodí živěji... Třeba transcode v ProCoderu 2 Mpeg2 stejný film nějakých 90 minut o 1,5 hodiny dříve.
Milosbb (889)|13.11.2005 00:14
slo
Pro bezchybné (netrhané) zachytávání je většinou potřeba nastavit vyšší prioritu programu pro záznam z TV karty

V programe FLY2000, ktorý používam na zachytávanie je možnosť nastaviť
prioritu pre zachytávanie na normal, high, realtime a nemusím ísť na to nejakými fintami.

----------------------
slo (227)|13.11.2005 00:16
A to není s tou 100e všechno. Když jsem zjistil, že na škatuli je obrázek a na něm připojená kamera přes A/V vstup a ve skutečnosti to nefunguje, protože přiložený soft ve verzi 2.x composite neumí (konektory to má) 9-) 9-) 9-), reklamoval jsem to a poslali mi Studio 9. Takže další ještě vetší balík softu. Kdybych se ale neozval, tak se můžu jen dívat na ten obrázek na škatuli... a to jsem koupil retail verzi, v základní to asi neumělo ani tu TV :-)
slo (227)|13.11.2005 00:23
[quote=Milosbb]slo
Pro bezchybné (netrhané) zachytávání je většinou potřeba nastavit vyšší prioritu programu pro záznam z TV karty

V programe FLY2000, ktorý používam na zachytávanie je možnosť nastaviť
prioritu pre zachytávanie na normal, high, realtime a nemusím ísť na to nejakými fintami.

----------------------[/quote] Takto ti to s tou prioritou přímo nastartuje a nemusíš se tím dál zabývat. Ne každý originální soft to má v nabídce. Jinak se to dá použít i pro jiné programy, třeba obráceně ubrat prioritu (belownormal) - třeba Task manageru...