Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EH50EP-S

Michall (9)|8.12.2005 13:45
Docela se mně líbí tenhle typ, napadlo mně ale pár laických dotazů, budu rád když mně to někdo upřesní:

1. je možný nahrávat i digitální vysílání? představuju si to tak že přes scart nebo s-video to propojím se set top boxem, bude to fungovat?

2. pokud bude fungovat 1., pujde nastavit nejake časové nastavení nahrávání? i za cenu že set top box bude furt zapnutý?
Badis (226)|8.12.2005 18:55
1. fungovat to zřejmě bude, jen se to bude zbytečně honit přez převodníky. Ze stb ti to pujde přez scart(s-video) zanalogované a v Panasoniku se ti to bude zase digitalizovat. To moc kvalitě signálu nepřidá. :-( Leda že by to stb mělo digi výstup a zkusil si to propojit přez tzv. I-link(digi vstup) A to už je jiné kafe. Samotného by mě to zajímalo,jestli by se to podařilo. Bohužel stb nemám. Panasonica jo :-D 2. teoreticky by to jít mělo. DMR-EH60EG-S umožňuje časové nahrávání i z externího zdroje. Předpokládám že 50ka také.
Michall (9)|9.12.2005 13:38
Díky, mam ještě nějaký otázky:)

[quote]Ze stb ti to pujde přez scart(s-video) zanalogované a v Panasoniku se ti to bude zase digitalizovat. To moc kvalitě signálu nepřidá. [/quote]

Dá ae to nějak přiblížit? Bude to třeba horší než původní analogový záznam? Zobrazovat by se to mělo na normální TV, LCD ani plasmovou v nejbližší době neplánuju:-)

[quote]Leda �e by to stb mělo digi výstup [/quote]
Jak to poznám? resp. co mám hledat? Předpokládám že Scart, S-Video jsou analogové, existuje nějaké označení digitálního výstupu?
Pitomec (10211)|9.12.2005 14:42
To, že ze set-top-boxu do DVD rekordéru bude použit analogový RGB (nebo i S-Video) není vůbec žádný problém. Z grafiky PC do CRT monitoru to taky jde přes RGB a vadí to někomu? Nevadí. Kromě toho televizní signál, než se dostane k divákovi, prochází analogem celkem běžně (v televizních studiích, vždyť ČT třeba točí zpravodajství na analogovou Betu) a taky s tím nikdo nemá problém.
Jinak MPEG-2 stream vysílání stejně není přímo kompatibilní s DVD-Video, takže k nějaké konverzi by došlo i v případě, že by DVD rekordér měl ten DVB-T tuner integrovaný.

A žádný set-top-box nemá výstup na IEEE1394 (existují s výstupem USB/LAN). Kromě toho u DVD rekordérů slouží IEEE1394 pouze k vstupu DV signálu (zatímco DVB-T vysílání je v MPEG-2), takže i tato eventualita je k ho*nu.
Michall (9)|9.12.2005 14:59
Takže jestli to dobře chápu tak by to neměl být zas až takový problém dokud nebudu mít nějakou super TV? prostě přinejhoršim to bude stejný jako ten analog?

Jde mně o to že sice teď sem v místě kde je signál DVB-T, jenže celoplošný pokrytí nebude za rok, ani za dva. Takže se rozhoduju mezi DVB-T tunerem s HDD a mezi DVD s HDD + později stb. Oboje ma vyhody (DVB-T - lepsi kvalita, vypalovat si to muzu v pc | DVD s HDD - funguje všude).
Pitomec (10211)|9.12.2005 15:04
I kdybys měl nějakou super-super-super TV, tak je to úplně jedno, protože DVB-T vysílání stejně nestojí kvalitou za nic (nízký datový tok) a navíc už při samotné výrobě pořadů je stejně "analog kam se podíváš", takže nějaké propojení doma už tomu příliš neuškodí (prakticky vůbec).
Jinak stream DVB-T vysílání si v PC vypálíš max. jako datové DVD (ale rozhodně ne jako DVD-Video kompatibilní - to bys musel provést SW převod), takže toto taky nemá smysl řešit.
Michall (9)|9.12.2005 15:10
[quote]I kdybys měl nějakou super-super-super TV, tak je to úplně jedno, protože DVB-T vysílání stejně nestojí kvalitou za nic (nízký datový tok) a navíc už při samotné výrobě pořadů je stejně "analog kam se podíváš", takže nějaké propojení doma už tomu příliš neuškodí (prakticky vůbec).[/quote]

Jasně, já možná trochu matu pojmy. Kvalitou myslím to že analog má u mně duchy a digital ne, ale to závisí na lokalitě.

[quote]Jinak stream DVB-T vysílání si v PC vypálíš max. jako datové DVD (ale rozhodně ne jako DVD-Video kompatibilní - to bys musel provést SW převod), takže toto taky nemá smysl řešit.[/quote]

Jasně, s tim počítám. Na druhou stranu to má výhodu v tom, že nejsem omezený formáty DVD rekordéru - snáž si koupim novou vypalovačku než nový rekordér.
clee (6592)|9.12.2005 15:10
prevod? pokud tim myslis demux+authoring (bez rekomprese), tak to ano :-)
Pitomec (10211)|9.12.2005 15:14
Už vidím, jak bez rekomprese převádíš stream DVB-T vysílání (který nezřídka ani rozměrově nesedí k rozměrům dle standardu DVD-Video) na DVD-Video kompatibilní... 9-)
clee (6592)|9.12.2005 16:49
ja to delam bezne, treba v nedeli sem asi pul dvacet minut po skonceni mjr. zemana mel vypaleny dvd-video mimikry :-)
Pitomec (10211)|10.12.2005 13:23
A pak ses probudil a měls prst v pr**li - to známe, ale každopádně to nevysvětluje jak bez rekomprese uděláš z DVD-Video nekompatibilního formátu ten kompatibilní (zvlášť, když se někdy liší i rozlišení obrazu) 9-)
clee (6592)|10.12.2005 14:36
no rofl, tak se podivej/zeptej treba do sekce zachytavani dvb, myslim ze moc lidi tam nerekompresuje, koliks toho B-) ze placas takovy nesmysly??
Pitomec (10211)|10.12.2005 14:46
Já chápu, že vzhledem ke svýmu věku ještě nemáš moc zkušeností, ale to, že pro DVD-Video je přípustných pouze 720x576, 704x576, 352x576 a 352x288 (když vynecháme rozlišení používané např. v USA a Japonsku) bys už vědět mohl. A opravdu mě zajímá, jak tohoto rozlišení docílíš bez rekomprese třeba u MTV a dalších stanic., které vysílají v 480x576 9-) 9-) 9-)
clee (6592)|10.12.2005 14:55
ale my se bavime o DVB-T, u zemana konkretne o tv prima z CDG muxu, ktera ma beznejch 720x576, 25fps, GOP 12, tak opravdu nechapu proc sem pletes nejaky prsty v prdeli????, jedina stanice na dvb-t co se vymyka vyse napsanejm parametrum je topTV (640x576), ale teleshopping si na dvd lidi vetsinou nevypalujou :-E
Pitomec (10211)|10.12.2005 15:06
Já se teda o žádným Zemanovi nebavím a autor dotazu myslím taky ne, protože celou dobu je řeč o DVB-T obecně. Takže je fakt hezký, že dneska má Prima 720x576, ale zítra tomu klidně může být úplně jinak - proto taky tvrdit, že stream vysílání jde přímo hodit na placku jako DVD-Video, je nesmysl (ono to stejně bez úpravy nejde, a tu úpravu si udělá authoringový soft i bez vědomí uživatele tak jako tak).
clee (6592)|10.12.2005 15:15
primo to samozrejme nesmysl je, ale v soucasnosti (bavi se nekdo o budoucnosti, ktera stejne patri mpeg4???) a v nasich podminkach (tim myslim vyhradne cesky programy) to jde i bez rekomprese (jinak bych na naky nahravani pekne dlabal) jak na pozemnim tak na satelitnim u drtivy vetsiny kanalu, ze se to muze zmenit nijak nepopiram, popiram ale vyskyt libovolnyho prstu v my pr*eli :-E
Pitomec (10211)|10.12.2005 15:28
A já zase popírám, že bych B-) , protože to až večer :BB:
StD (8612)|10.12.2005 17:31
@Pitomec: Na tenhle "nestandard" stream je přeci vždy po ruce DVDPatcher a zautorisuješ cokoli..., byť to bude sr*gora sebevětší. :-D
Miroslav (43)|12.12.2005 17:26
Protože DVD rekorder nekupuji každý den a úplně zadarmo není tak prosím Vás, zkušené, o Vaše názory, doporučení.

Lze ve "třídě" Panasonic DMR-EH 50 EG, tedy i v ceně do cca 12 000,- Kč koupit něco lepšího?

Pročetl jsem různé diskuze; a myslím, že když se vzdám většího HDD, přehrávání divx či xvid (např. u Sencor SHR 8216 ), případně použití DVD DL (např. Pioneer DVR - 433 H-K), a naopak vyzdvihnu DVD RAM a ShowView u panasonicu (myslím že z hlediska zaměstnaného uživatele je ShowView žádoucí) a hlavně si nenabíhám na problémy, které popisují diskutující o Sencoru, že snad učiním dobrou koupi.

Co Vy na to?
ViKinG (793)|12.12.2005 20:17
Miroslav: já osobně si myslím že z dnešního (12.12.2005 20:16) uděláš dobře. Nesmíš si ale podobnou otázku položit za několik měsíců protože pak bude odpověď úplně jiná. Pokud koupíš, přestaň sledovat možnosti a ceny nových "hraček".
Miroslav (43)|18.12.2005 19:57
V prodejně (plzeňský datart) mají panasonic DMR-EH50, v internetových obchodech nabízí DMR-EH50EP či EH50EG. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Hledal jsem i na stránkách panasonicu.cz, ale tam je jen 50EP či 50EG, takže nemám co porovnat.

Má cenu se tímto zabývat? Či jinak: Nekupovat EH50 a shánět EH50EP či EH50EG.

Děkuji za rady.
Miroslav (43)|21.12.2005 07:45
Nedivím se, že nikdo nereaguje, v podstatě se z mé strany jedná o úlet, TRAPAS, který se pokusím alespoň částečně vysvětlit.

- Po vzájemných rozmluvách kamarád koupil rekordér.
- Vybalil a zjistil, že návod není česky, ale v cizím jazyce (polsky), telefonoval do prodejny: my český návod máme, pošleme jej poštou nebo si pro něj přijeďte či jej stáhněte z internetu.
- Když jsme společně chtěli rekordér instalovat, tak ...na krabici velkým písmem označení EH50 stejně jako na návodu (polském). Při hledání na internetu nalezen český návod pro EH50EP, ten má o cca 20 stran více jak dodaný polský.
- Až po napsání dotazu sem objeven na krabici nalepený (ne vedle tištěného označení) malý štítek s označením EH50EP a poté i na vlastním přístroji nalezeny dva štítky, původní (EH50) a dodatečný(EH50EP).
Michall (9)|29.12.2005 12:44
nemáte nějaký tip na aktivní reproduktory k tomuhle přehrávači? časem si chci pořídit nějaký zesilovač, do té doby bych tam rád připojil nějaké levně ale ne úplně blbé reproduktory. Myslel sem že by se dali použít nějaké počítačové, ty nepotřebují zesilovač.

Mám TV s mono zvukem, takže mně hlavně jde o to abych měl zvuk stereo a při nejhorším v kvalitě srovnatelné se zvukem z TV. Představoval bych si něco jako genius home teater ale tak třikrát levnější:-)