Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problémy se zachytáváním Win Fast TV2000XP

imported_ferda_mravenec (15)|12.12.2005 21:32
Opět po delší době jsem zde. mám WinFast TV2000XP s originál softwarem WinFast Tv a Fm verze 5.13.01.2004-1.95. Po různých radách z tohoton serveru jsem oddělil systémový disk od pracovního, mezitím jsem přeinstaloval systém, atd. Počítač AMD 3000+, předpokládám, že je dostatečně rychlý. A teď to hlavní: zachytávaný obraz se automaticky dělí na soubory 0,99 GB a nedaří se mi tomu nijak zabránit. Žádné omezení nejsou nastavena. Po uložení té části se automaticky otevře další soubor, ale ten je často vadný a nelze přehrát, nebo je rozhozený souběh zvuku a videa. Kromě toho chybí třeba 1-2 sekundy záznamu, takže to nestojí za nic.
Prosím o radu, co s tím, nebo o tip na SW, který s touto kartou spolupracuje bez problémů. Díky
smutnej mravenec :-(((
ODSakEda (2278)|14.12.2005 18:34
ferda_mravenec -nejspíš nahráváte do .mpg a MPEG-2 kodeku i když to neuvádíte?!
Co víc, nejspíš jde zvolil ukládat jako DVDvideo kompatibilní a u tohoto formátu je video po fragmentech po 0,99GB (nejspíš staré windows i čipy v přístrojích dříve neznali větší jak 1GB soubor... a DVDvideo již tu nějaká rok existuje! V tom bych hledal problém!
Uvedte tedy do čeho "nahráváte" (do jaké formy video digitalizujete, zachytáváte)
imported_ferda_mravenec (15)|14.12.2005 20:42
Ano, zachytávám do DVD, MPEG-2 kodek. Co tedy? Zkusit nastavit jiný formát? Rád bych to měl co nejkvalitnější, stříhám z toho DVD. Díky... :-((
ODSakEda (2278)|14.12.2005 21:12
ferda_mravenec -a zas!... Myslíte DVDvideo?! A proč DVDvideo? A co stříháte? Jak-jen střih nebo i přechody a jiné volovinky?... A na hotových pořadech z TV? Reklamu vystříháváte + ořez začátku a konce? Nebo z analogové kamery?
Proč to nezálohujete prostě "jen" jako PC data, jak dig. fotky?! Taky je nepřevádíte z .JPG do jiné divné formy?! A se svou sestavou nemusíte zachytávat do .mpg a MPEG-2, ale do AVI a XviD, který je stejně kvalitní již při méně než polovičním dat. toku a při vyšším i lepší!!! Jdeli vám o max. kvalitu.
imported_ferda_mravenec (15)|16.12.2005 21:27
Ahoj, zkusil jsem nastavit Uncompressed AVI, což problem s omezením vyřešilo. Jenom se mi zdá, že uložené soubory mpeg jsou méně kvalitní, než při zachytávání jako DVD kompatibilní. Zkusil jsem teď nainstalovat DivX kodek a nastavit ukládání na tento kodek. Takže uvidím. Díky za rady. :-)
Whitejoker (616)|18.12.2005 18:03
Použij buď Huffyuv kodek (snad ještě tady na TVFr) nebo nějaký Motion JPEG (když se prohrabeš blbinkami na mých stránkách, snad ho najdeš). V obou případech budeš mít jako výstup AVI soubor, který se dá velmi snadno stříhat např. ve VirtualDubu.
Jano (592)|18.12.2005 19:06
ferda toto je čo

Ahoj, zkusil jsem nastavit Uncompressed AVI, což problem s omezením vyřešilo. Jenom se mi zdá, že uložené soubory mpeg jsou méně kvalitní, než při zachytávání jako DVD kompatibilní.
Niečo si tam doplietol