Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ LCD TV DV3750 37"

parson (11)|12.3.2006 10:48
....to je všechno hezký do mi tu píšete jak ty tak stratos, jenže spadněte mezi normální lidi a domácnosti... každej nemůže mít doma nahrávací studio... takže většina z nás má si myslím PC, kterej využívá pro práci,korespondenci, programovaní, zboží po netu a další.... :-) a pak nějakou tu svojí aparaturu na film a muziku, takhle to beru já a určitě mnoho dalších..... 8-)
wizzard (447)|12.3.2006 10:57
Tie HD READY LCD TV nam rastu na trhu ako huby po dazdi...
http://www.premiere.de/premweb/redaktion/download/HD-Ready-Liste.pdf

add
spec+manual pre AMOI:
http://www.spb.be/product/lcd-tv/LC37AF1E
ODSakEda (2278)|12.3.2006 13:11
Já jen ještě upozornuji na dvě věci! Neplést údaje o tom co LCD zpracuje (na vstupu) a skutečně zobrazí!:

1. HD ready často vidím napsáno na cedulce v obchodě i u plasmy a LCD se svislým rozlišením 480 :-E :-E :-E nebo 600 :-E (pixelů, potažmo lze hovořit i o řádcích), což je méně než u ne-HD analogů (PAL-620řádků) a ne-HD videokamer (576pixelů), již jen proto, že to má DVI nebo VGA a nově i s tímto směšným ne-HD rozlišením displeje obrazovkou i HDMI... a ve specifikaci bejvá také uvedeno, že sice zpracuje 1080P/1080i/720P/576P/480P signál zdrojového vida, ale to není totéž, jako že i zobrazí takové video!!!...

2. i u teho 37" LCDTV AMOI jsem objevil ve specifikaci sice krom:
Picture modes: 1080P/1080i/720P/576P/480P i rezolution: 1920x1080 pixel, to je snat?! v pohodě?! 8-) :-?

ale často se uvádí lidi v omyl zase jen těmi prvním údaji o tom, jaký zdroj obrazu zpracují, ne zobrazí!!!
Tedy např. u většího podoně vyhlížejícího 40" AMOI se uvádí: Picture modes: 1080P/1080i/720P/576P/480P, ale rezolution je "jen" 1388x768 a ten 2. údaj se často blbě zjištuje a ne všecí jej poctivě přiznají ( http://www.spb.be/product/lcd-tv/LC40AF1E/ )

3. A dokonce jak moje osobní zkušenost (s BENQ 37" 1920x1080) prokázala, že ani údaj resolution 1920x1080 (bez přívlastku i nebo p) neznamená, že jej LCD umí i plně využít!!! BENQ až kdesi v obsáhlé specifikaci v pdf upřesnuje(přiznává), že podporuje 1080i, tedy jen interlated a jen prej po Componentním rozhraní???... (po DVI ai VGA to bylo hrozný a nejlepší bylo 1280x720p!)

AMOI alespon uvádí podporu 1080i i p! Tedy žeby konečně dostupný LCDTv, který toto boží rozlišení bez přepočtu a interpolací a s tím spojených interferencí, plně využije?!

Apropo nechápu již i rozlišení většiny velkých LCD nějakejch 1366namísto 1360-standartní řada u PC grafik pro poměr stran přesně 16:9 bezezbytku, natož 1388 u AMOI???... Přitom ideální i pro windows i pro HDV1 by to viděl raději na 1280x720p (i se mi tak jevilo subjektivně nejlepčí) a to adresně a přesně na 1pixel a tedy obraz takového videa i fotek byl boží zážitek!
stani (1647)|12.3.2006 13:45
wizzard (447)|12.3.2006 13:48
Eda, je to novy produkt od Cinanov, zatial je okolo toho vela sumu, sice vyzera nadejne, ale malo hodnovernych informacii (na avforume je k tomu cely tread), asi ho este nikto nema a ani nevyskusal...

P.S. LCD Panel u AMOI podla pozor. uhlov vyzera na MVA/PVA, ale to je takisto iba dohad...
Fortress (25)|2.6.2006 14:02
Maj vůbec tuhle LCD TV někde v Praze fyzicky na prodejně? Ten BENQ to je ale firma O_o
lafata (18)|26.6.2006 18:54
Kolik má opravdu vstupů scart?Na stránkách Benq v manuálu není vidt žádná,to snad ne?!
ODSakEda (2278)|27.6.2006 11:55
lafata tuším má dva Scarty, ale u HD zobrazovadla bych vyzdvihnul spíše, že má především VGA i DVI a komponentní (nemyslím Compositní) vstup!
Výstupy snad nejsou třeba ne?! Výstupem je ksakru především ta HD obrazovka :-D
lafata (18)|27.6.2006 19:30
ODSakEda jj,jasně že hlavně záleží na HD obrazovce a tu má.doufám dobrou :-? .Ty jí máš?Potřeboval bych o ní zjistit co nejvíc.Jestli mi bude stačit na TV příjem-ČT1,2,Nova,Prima,DVD.Občas čtu takový věci,že je stále lepší koupit CRT a počkat až se ta technologie vychytá. :-((
ODSakEda (2278)|28.6.2006 00:38
lafata -maj jej moji dva kámoši, já na něj zatím nemám love :-((
- i když je toto HD zobrazovadlo pernamentně zamýšleno pro HD video či zobrazování Windows (VGA, DVI a rozlišení obrazovky 1920x1080pix) , tento model docela dobře zvládá analogový prokládaný(respective zvládá deinterlaci bez značné ztráty ostrosti!!!) příjem pozemní TV i prokládaný analogový zdroj třeba z VHS čo dig. příjímače, který má zpravidla jen analogový video OUT... Ale byl by hřích jej nemít napojen na PC :-(

- Jas je mnohem větší než u nové ploché klasické telky Panasonic 72cm Quintrix, tedy lze koukat za poledního jasného počasí i v jižní místnosti bez zatemnění!!!, kontrast oproti telce mírně horší, ale na LCD vynikající, rozmazání běžícího textu (např. u zpráv) deinterlací nebo setrvačností LCD je neznatelný!!!!!!!!!!

- Reaguje korektně na nastavení PC grafiky ale pouze do max. rozlišení 1360x768, ale nejostřejší a HDV nejlépe zobrazující je při rozlišení 1280x720! 8-) A tedy korektně plochu Windows roztáhne (rozšíří! ne že dzeformuje!...) na 16:9 bez deformací textu a ikon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lafata (18)|28.6.2006 10:00
ODSakEda Dík za info,čím dál tím víc se mi začíná líbit,akorát škoda,že ho u nás nikde nemají abych ho viděl v reálu.A přes eshop ho koupit bez toho abych ho okouknul se docela bojím :-( Taky dost dobře nechápu co znamená:Ale byl by hřích jej nemít napojen na PC jak píšeš ty.Já ho chci mít jen na TV vysílání,nebo ty myslíš posílat tam video s PC? :OO Sorry,ale opravdu se v této problematice zatím nevyznám.A ještě bych se tě chtěl zeptat co si myslíš o Samsungu LCD(např.Samsung LE37R72)Ten rozdíl v kontrastu 800:1(Benq) a 5000:1 Samsung.Je to opravdu rozeznatelný?
ODSakEda (2278)|4.7.2006 10:31
lafata Ježíííš, mít PC jako multimediální centrum je trend! Výhoda!:
- Jedinej dálkovej ovladač na stole! (bezdrát. klávesnice +myš) a né mít mnoho ovladačů od mnoho bedýnek...

- Hnedle kouknu na TV vysílání (z interního tuneru-to ale znamená druhý dálkový ovladač na stole od displeje..., nebo z PCI TV tuneru v počítači se snadným programováním nahrávání-snadno z klávesnice samože,jakožto jediného DO spolu s myší i když v článku na odkazu myš zavrhují také :-) ), hnedle přehraji DVDvideo z DVD-ROM mechaniky, hnedle video z dig. kamery z interního HDD PC nebo i po síti z jiného PC v jiné místnosti či z centrálního servru plnném HDD s filmy a dokumenty a zajímavostmi a pod.! A hnedle kouknu na internet na program TV a hnedle na zprávy po internetu z archyvu (i když zatím v kompromisní kvalitě, dle rychlosti připojení), nebo odepíši na email, a to vše aniž bych vsta z gauče!)

- HDV digitální Tuner (DVB-T) pro PCI je již dnes dotupný a levný oproti externí bedýnce i když se v HD v čR nevysílá, ale jednou bude interní analogový tuner nanic!... Analog se do 3-5 let vypne! Bude jen digitální vysílání a HD vysílání a internetové "vysílání"! A zbude bude z teho LCD "jen" dobrý velký displej stejně!

- Navíc HDV je realitou a to i ve videokamerách i pro amatéry! (SONY HC1 či dostupnější HC3!, JVC HD10 či PD1, přeskenovávání filmů z celuloidu do HDV rozlišenéí je také v plnémproudu), a PC přehraje vše, stolní player by se musel koupit další... (po DivX-ových a Mp3 a JPG požadavku přehrávání v poslední době!) i speciální na HDV!... A takový dnes ani nemá jistou specifikaci jak formátu tak verze HDMI s HTCP, furt se dohadují DVD fora a tak třeba vyhodíte za nějakej dnes 20.000 aby nepřehráj nějakej stále se vyvíjející se formát!... v PC doinstalujete SW či dokoupíte levnou mechaniku :-)

- Nebo proč mít takové rozlišení na velké LCD obrazovce a rozhraní VGA a DVI??? To si pak kup vakuovou plochou telku Panasonic a ještě ušetříš!

- Dále např. - přeci nebudu krom videa návštěvě prezetovat 2 až 8 Mpx fotografie, na tak božím LCD s rozlišením 1920x1080(!!!), pouštěním z DVDvideopřehrávače, nebo ani ompromisně ne z PC po video OUTu, neb to znamená degradovat několikapixelové fotky na rozlišení jen 0,4Mpx!!!...........

-A repo po stranách displeje??? Ježííííš prooooč? To není kompromisní telka!!!

- Repro-soustavu (ozvučení domácího kina) snad koupín nezávislé vícekanálové, když už mám love na takový displej a nebudu posliuchat dva (stereo) pidirepráčky po stranách displeje tuším 2x10W za 5.000Kč...

Prostě kup jej jako dobrý zobrazovadlo! A pouštěj do něj zatím zdroj obrazu krom z interníhího analog. TV tuneru z různých bedýnek (VHS video, DVDvideoplayeru, externího satelitního přijímače (po analog. propojení i u digitálního...) po analogu, ale využij ksakru i jkeho boží rozlišení díky PC! Později stejně bude vše "jen" PC :-D Ale dobrý displej zůstane, je perspektivní a nebudeš muset opět utratit další love za jiný... 8-)

Gomeš?! :-)
lafata (18)|5.7.2006 00:51
Díky ti moc za obsáhlou odpověď,byla více než nyčerpávající :-D .Takhle nějak polopatě :-E jsem to potřeboval vysvětlit.Zrovna se taky chystám koupit new komponenty do PC(včetně desky,grafárny.atd),tak tam ještě přikoupím ňákou TV kartu(co říkáš např na tuhle AVer TV-DVB-T 777)natáhnu kabel k TV a jedem. :-!!! Ještě jednou dík za čas a ochotu kámo.
Jura55 (12)|25.7.2006 11:35
[quote="ODSakEda"], ale využij ksakru i jkeho boží rozlišení díky PC! Později stejně bude vše "jen" PC :-D Ale dobrý displej zůstane, je perspektivní a nebudeš muset opět utratit ....
[/quote]
Prave, ze jeho bozi rozliseni na PC nevyuzijes, pac jde jen 1360x768(a nizsi), pri 1920x1080 se nehorazne chveje obraz....
AleK (814)|4.8.2006 19:30
ještě stále nemám novou tv a tak stále hledám co by bylo nejlepší a našel jsem toto co tomu říkáte

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ODSakEda (2278)|7.8.2006 14:58
AleK tento Benq nemám vyzkoušenej, ale vím že tuším 26" nebo 30" nereagoval korektně na PC grafiku!!! Windows pak byly zdeformovaný nikoli správným roztažením rozlišením grafiky na ciž nereagoval VGA IN a tak jediná možnost byla roztažením telkou na DO jako kdyby šlo o video a to tedy bylo :-k !!!
zkero (91)|28.9.2006 12:18
Měl bych dotaz na majitele BENQ DV 3750. Vlastním tuto LCD TV asi půl roku a nyní se mi začlo stávat, že se televizi zničeho nic ztratí obraz, vypadá to jako by se úplně vypla ovšem dioda indikace zapnutí zůstává pořád zelená. Po vypnutí a zapnutí vše funguje v pořádku, ovšem televize se náhodně vypíná (občas nikdy během dne, občas několikrát i zas sebou).
Zkoušel jsem v servisním menu uvést televizi do Default hodnot ovšem bez výsledku. Když jsem prolézal servisní menu zarazila mě polozka v submenu Peripherals kde jsou uvedeny rychlosti otáčení větráků, které oba indikují 0 RPM a teplota TEMP je 0 stupnů, což by mohlo aktivovat pojistku a televizi automaticky vypnout.
Chtěl jsem se proto poprosit majitele této TV co jim televize ukazuje v servisním menu v položce Peripherals. (vstup do servisního menu "MENU 3750 MENU")

Děkuji za pomoc.
Tomáš
janmimra (6)|28.9.2006 20:07
Mam tuto LCD TV temer jeden rok a zatim se mi tento problem s vypinanim nevyskytl ani jednou. V servisnim menu mam nastavene stejne hodnoty jako uvadis. Takze to asi bude vyzadovat odvezeni TV do servisu :-?
Pak dej urcite info o tom, jak to dopadlo. Treba to taky budu muset nekdy resit.

honza
zkero (91)|29.9.2006 00:00
[quote=janmimra]Mam tuto LCD TV temer jeden rok a zatim se mi tento problem s vypinanim nevyskytl ani jednou. V servisnim menu mam nastavene stejne hodnoty jako uvadis. Takze to asi bude vyzadovat odvezeni TV do servisu :-?
Pak dej urcite info o tom, jak to dopadlo. Treba to taky budu muset nekdy resit.

honza[/quote]

Díky za odpověd, toho sem se právě bál, uvidíme jak funguje firma asupport.
ODSakEda (2278)|29.9.2006 11:40
1. krátké výpadky v elektrické síti?! (to už néni telka, to je minipočítač!)
2. zkontrolovat časovač vypínání přístroje co tato "TV" obsahuje!
zkero (91)|30.9.2006 02:50
[quote=ODSakEda]1. krátké výpadky v elektrické síti?! (to už néni telka, to je minipočítač!)
2. zkontrolovat časovač vypínání přístroje co tato "TV" obsahuje![/quote]

1. výpadky těžko, zkoušel sem napojit i přes UPS.
2. malá pravděpodobnost, ale pro jistotu jsem to zkontroloval

Včera už mě TV málem přivedla k šílenství, když se mi při rozhovoru Krause s Fisherem vypla 6x za sebou a přinutila mě vyndat starou 55. Byl to celkem drastickej přechod. V příštím týdnu jí odešlu do reklamace tak uvidíme. Pro jistotu jsem vypojil všechny vstupy a ještě budu zkoušet zda se vypíná i přes DVI a mé HTPC.
ODSakEda (2278)|1.10.2006 15:30
zkero Bohužel BENQ není bůhví (kdoví) jaká značka :-(
Doporučoval jsem ji v té době jako jedinou dostupnou s vyšším rozlišením a subjektivně nejlepším zobrazováním i analogového videosignálu at již z TV vysílání či externíéhozdroje (satu, kamery DVdvideo playeru a j.)

Já uznávám spíše Panasonic, LG či SONY-ten ale teprvá až nyní nabízí solidní LCDTV a to ještě úřes 60.000kč!

Několik kusů co jsem ji doporučil známím o pospíchali na LCDTV i z prestižních důvodů(...),jim jede bez problémů, ale jak píši BENQ není supr značka, "jen" měl nejlepší parametry a poměr cena/výkon! Nic víc.

Je tedy možný že jde o vadný kus, to se ale stane u značek např. SONY (SONY měl více vadnýchpixelů než čínani, neb zatímco sony musel prodat vše při drahé výrobě LCD a poměrně velké zmetkovitosti co se pixelů týče, čínani prostě co se nepovedlo vyrobit neexportovali na západ- a "my" jsem pro ně defacto západ!
Např. LCD AG Neovo byli nejlevnější a měli často lepčí obraz (technologii) než LCD od renomované značky a žádné vadné pixely jsem u mnoha zhlédnutých kusů neobjevil! To sou paradoxy že? :-D
zkero (91)|1.10.2006 16:54
Já si na ní jako na televizi nemůžu naprosto stěžovat. Opravdu poksytuje perfektní obraz i u analogového signálu a při připojení na HTPC zobrazení HD filmů neskutečný zážitek. A to ani nemluvím rozdílu při pořízení záznamu z mé staré kamery GS400 a nyní nové HC1, neporovnatelné.
Nyní se chystám na pořízení X360 a s deklarovanou podporou 1080 to bude teprve nářez.
Nebýt těchto problémů, které samozřejmě můžou potkat jakoukoliv značku doporučím 3750 komukoliv. Za ty peníze nemá konkurenci ve vyšších značkách (Sony, Pana) Acer a Amoi nebo jak se to píše je někde na úrovni Benq.
Nedávno sem si právě říkal, že se poohlédnu znova po LCD TV, která by uměa i z PC dostat 1080, ale v rozumné hranici není nic a nové Sony TV zde ještě nejsou.

Zkero
ODSakEda (2278)|1.10.2006 21:34
A co toto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] 8-)
Vím je to přes kilo, ale ty parametry a omnoho větší úhlopříčka!
Nebo tady: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] -malounko menší a levnější a také 1920x1080, ale POZOR! -píší zde: PC vstup (1280 x 1024 - S-XGA), tedy podpora rozlišení 1920x1080p a správná reakce obvodů na PC grafiku bude asi všeobecný problém??? :-?
zkero (91)|1.10.2006 22:52
Sorry já opravdu psal "v rozumné cenové hranici" což jaksi ten Samsung opravdu moc neni. Ta Toshiba nevypadá špatně, ale zase rozlišení pro PC nic moc, to uz radeji Benq.
ODSakEda (2278)|1.10.2006 23:42
zkero ale vzhleden velikosti a především rozlišení i kontrastu je to rozumná cena!!! Nedávno by stálo něco takového 400.000 a to by bylo "jen" 1366x768 a kontrast tak leda tak 600:1 a né 6000:1!!! A kvůli 25ms rozmázlý obraz...
zkero (91)|2.10.2006 00:03
Jasně televize je to nádherná, parametry vynikající, ale 100 000 je pořád dost, tech 50-60 tisíc bych ještě byl ochoten dát ovšem 100 už je dost.
misoo (10)|25.10.2006 23:43
Zdravim, budem môcť sledovať na tomto lcd satelitné vysielanie vo full HD?
A co znamena komponentny vstup? vďaka
ODSakEda (2278)|26.10.2006 01:29
To je otázka! Pokud bude elektronika-přesněji videovstupy: DVI popřípadě stejná specifikace sygnálu -HDMI, nebo alespon VGA korektně reagovat na rozlišení PC grafik a budou respektovat rozlišení 1920x1080p, pak již jen záleží na přijímači digitálního HDTV spíše však přijímači a dekodéru dat - HD Video streemu, neb nakonec i "stolní" HDTV přijímač bude muset mít obdobu PC grafiky s HD Video OUT - tedy DVI, HDMI neboalespon VGA!
Komponentní (neplést s jednosložkovým Compositním-nejhorším zpoůsobem...) vstup má jednotlivé komponenty barvonosných a jasových signálů zvlášt a i když je to analogové rozhraní, prej přenese plné HD Video. No ono VGA známé z PC je také defacto analogové HD rozhraní! A LCD s VGA jde nastavit, aby zobrazovalo synchronně přesně na 1 pixel. 8-)
misoo (10)|27.10.2006 00:03
to ODSakEda:
diky za info, inak myslel som vzdialenu buducnost-ked bude signal a HD kompatibilny satelit, ci nebudem mat problem s tymto LCD. Je mozne vyuzit jeho plne rozlisenie?

Chcel by som ho kupit ako TV-na prijem analogoveho a digitalneho sat. signalu, pozeranie DVD, DivX, ale rozmyslam i dopredu a chcem aby vydrzal hodne dlhu dobu-HDTV tu bude co nevidiet. Ku kompu mi zatial postacuje LCD 19", ale urcite by som ho skusil napojit i k PC.

Oplati sa tento BenQ LCD TV DV3750 37, popridade nejaky iny tip?
zkero (91)|27.10.2006 01:21
Samozřejmě k PC ho připojit lze ovšem jak zde už někde bylo psáno nevyužiješ plného rozlišení 1920x1080 přes DVI. Lze z něj dostat 1280x720 nebo jak je to, ale i tak je ten obraz perfektní a na sledování 720p naprosto úžasný. Rozlišení 1920x1080i z televize dostaneš pouze přes komponentní vstup tzn. přes kameru či jiné zařízení podporující režim 1080i. Osobní zkušenost mám s kamerou Sony HC-1 kde je obraz o 300% lepší než u mé staré kamery Pana GS400. V příštím týdnu mi přijde XBox 360, který též podporuje 1080i a jede přes komponentní vstup tak uvidíme. Bohužel TV je momentálně na reklamaci tak budu muset počkat.

Co se týče přehrávání DivX je to jedna z věcí proč jsem si televizi pořizoval a ve spojení s počítačem opravdu funguje n bezvadně. Mám k tomu připojené Fujitsu Siemens Scaleo E a super. Občas si zahraju NHL a pak se mi těžko vrací na normální monitor.

Jinak pokud vybíráš LCD TV nyní asi bych malinko počkal jaké budou ceny televizi,které momentálně přicházejí na trh. (Sony, Samsung, Sharp) ty mají plnou podporu FullHD. Záleží samozřejmě kolik chceš investovat...
misoo (10)|29.10.2006 14:23
to zkero:
diky za info. Tento LCD ma zaujal hlavne cenou. Nechcem investovat vela a ceny budu pomaly, ale isto, klesat...
ODSakEda (2278)|29.10.2006 15:52
misoo v této cenové relaci určitě nemá konkurenci!
misoo (10)|1.11.2006 03:30
viem ze analog na nom nebude bohvieaky, ale dvb-s by malo byt v poho, vsak? ak by som ho prepojil s DVD (PC) s 5.1 repro, pozoroval by som dake oneskorenie zvuku (analog, dvb-s, DVD, DivX, )?
ODSakEda (2278)|1.11.2006 10:00
DVB-S na něm bude právěže paradoxně vypadat hůře než pozemní analog!

1. jednak i digitální satelitní přijímač (set top box -hroznej název :(( ) propojuje s telkou 99% lidí analogovým rozhraním - Scart, v lepšímpřípadě náhodou použijí Scrat s RGB a tedy i když digitálné kodování a přenos, LCD telka musí zpracovat externí analogový a prokládaný signál PAL! :-((

2. malý dat tok a tedy velká komprimace (MPEG-2) videa, především českých stanic a těch zadarmo (očko je klasický příklad, ale díky i za ty zadarmo, vždy se dá dokoupit "vysílání" -spíše datový přenos, s lepší kvalitou)

3. vzhledem k předešlému (prokládaný analog signál+silná kostičkovaná komprimace...)
bude vše na tak velké obrazovce mnohem více poznat než z analogového příjmu s mnohem lepším i zvukem natož oproti vakuové telce s malou úhlopříčkou, která navíc nedokonalost navíc maskuje malou rozlišovací schopností bodů i barev...

4. tím hůře, přepneteli z režimu 4:3 ve kterém se vysíá a PAL nic jiného nezná, maximálně rádoby 16:9 a to jen anamorfně zdeformovaný obraz, sice natočený širokoúhle kamerou, ale stejně zdigitalizován a vysílán do pole rozlišením 4:3, a budto telka nebo settopbox jej přidáním pruhů oddeformuje, nebo jsou přidávány černé pruhy do obrazu jako jeho součást, no a LCDTv tedy musí obraz budto roztáhnout do stran nebo zazoomovat(!!!) a by se černé pruhy, co jsou v obraze dostali jakoby mmimo obrazovku.
- Tím zvětšením obrazu přes celý displej ale trpí kvalita obrazu jednak jakoby rozředěním informací a tedy zvětšení zrna rastru obrazu (bez ohledu na jemnou strukturu obrazovky-díky alespon za její jemnost, že se na tom ještě více nepodílí!!!) ale i mírného selhávání deinterlace při práci s jiným počtem řádků (cca 406), nebo zvětšením chyb v obraze vzniklých při odstranování prokládání před roztažením obrazu.
- To dělá v reálném čase elektronikat této telky jinak z analogu docela dost dobře, bez rozmazání obrazu zahlazením vroubků po jednoduchém spojení půlsnímků v časovém posunu, nebo vypuštěním půlsnímku, jako levnější konkurence...

- Není to problém této telky! Je to problém kompromisního obrazu hlavně z dig. vysílání at již pozemního nebo satelitního, neb je stále bohužel spjatý s 50let starým analogovým a prokládaným vysíláním PAL :(( O to hůře to dopadne s APLem především u plasmy s jen 480řádky, určené spíše pro země s NTSC!...
misoo (10)|2.11.2006 20:36
[quote=ODSakEda][quote=misoo]viem ze analog na nom nebude bohvieaky, ale dvb-s by malo byt v poho, vsak? ak by som ho prepojil s DVD (PC) s 5.1 repro, pozoroval by som dake oneskorenie zvuku (analog, dvb-s, DVD, DivX, )?[/quote]
DVB-S na něm bude právěže paradoxně vypadat hůře než pozemní analog!

1. jednak i digitální satelitní přijímač (set top box -hroznej název :(( ) propojuje s telkou 99% lidí analogovým rozhraním - Scart, v lepšímpřípadě náhodou použijí Scrat s RGB a tedy i když digitálné kodování a přenos, LCD telka musí zpracovat externí analogový a prokládaný signál PAL! :-((

2. malý dat tok a tedy velká komprimace (MPEG-2) videa, především českých stanic a těch zadarmo (očko je klasický příklad, ale díky i za ty zadarmo, vždy se dá dokoupit "vysílání" -spíše datový přenos, s lepší kvalitou)

3. vzhledem k předešlému (prokládaný analog signál+silná kostičkovaná komprimace...)
bude vše na tak velké obrazovce mnohem více poznat než z analogového příjmu s mnohem lepším i zvukem natož oproti vakuové telce s malou úhlopříčkou, která navíc nedokonalost navíc maskuje malou rozlišovací schopností bodů i barev...

4. tím hůře, přepneteli z režimu 4:3 ve kterém se vysíá a PAL nic jiného nezná, maximálně rádoby 16:9 a to jen anamorfně zdeformovaný obraz, sice natočený širokoúhle kamerou, ale stejně zdigitalizován a vysílán do pole rozlišením 4:3, a budto telka nebo settopbox jej přidáním pruhů oddeformuje, nebo jsou přidávány černé pruhy do obrazu jako jeho součást, no a LCDTv tedy musí obraz budto roztáhnout do stran nebo zazoomovat(!!!) a by se černé pruhy, co jsou v obraze dostali jakoby mmimo obrazovku.
- Tím zvětšením obrazu přes celý displej ale trpí kvalita obrazu jednak jakoby rozředěním informací a tedy zvětšení zrna rastru obrazu (bez ohledu na jemnou strukturu obrazovky-díky alespon za její jemnost, že se na tom ještě více nepodílí!!!) ale i mírného selhávání deinterlace při práci s jiným počtem řádků (cca 406), nebo zvětšením chyb v obraze vzniklých při odstranování prokládání před roztažením obrazu.
- To dělá v reálném čase elektronikat této telky jinak z analogu docela dost dobře, bez rozmazání obrazu zahlazením vroubků po jednoduchém spojení půlsnímků v časovém posunu, nebo vypuštěním půlsnímku, jako levnější konkurence...

- Není to problém této telky! Je to problém kompromisního obrazu hlavně z dig. vysílání at již pozemního nebo satelitního, neb je stále bohužel spjatý s 50let starým analogovým a prokládaným vysíláním PAL :(( O to hůře to dopadne s APLem především u plasmy s jen 480řádky, určené spíše pro země s NTSC!...[/quote]

To som teda necakal...u nas je analog slaby(nemam kabelovku), tak som sa spoliahal na sat a slovak/czech link karty. Myslel som, ze dig. sat vysiela v lepsom rozliseni ako je analog. Potom sa da tento lcd v nasich podmiankach (bez HD signalu) vyuzit len ako PC monitor a na sledovanie DVD?

Nevies nejake web odkazy na pictures/video tohto benq so zobrazenim analogoveho/satelitneho signalu?
a btw divx su pozeratelne? dik za info
misoo (10)|2.11.2006 20:44
inak v BA ho maju v jednom velkoobchode (tam mi ho pravdepodobne nepredvedu) za cca 43000 SKK, co je cca 33 000 CZK.
ODSakEda (2278)|2.11.2006 21:21
misoo je vše i po analogových vstupech pozeratelné, převodníky a deinterlátor je slušný (raději mírně vidět sice vroubky někdy při prudkém pohybu, ale lepší než rozmázlej obraz...) a větší rozlišení obrazovky (1920x1080 i když vstup na toto nereflektuje ani po DVI ani po VGA) má přesto příznivý vliv na ostrost a detaily v obraze!
Tady jsem trochu fotil logo- čt1 z něj 8-) v porovnání s menším mlžícím bráchou :-( a 72cm značkovou vakuovou telkou... :-k : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/6240-jakou-televizi-k-trvalemu-propojeni-s-pc
misoo (10)|3.11.2006 20:50
oki, pravdepodobne ho kupim, potom dam vediet, btw zaruka by mohla byt dlhsia ako je standard (2 roky)
ODSakEda (2278)|4.11.2006 03:12
Počítej raději s propojením s PC s VGA! S DVI je problém uněkterých grafik, tím spíš, rozpoznajíly tento typ LCDTV!!! U VGA nastavíš cokoliv 8-) Nejlépe všek 1280x768 (nebo x720?? už si nepamatuji) a autoadjust LCDTV to okamžitě sám dobře doladí! U jednoho teho rozlišené co uvádímneinterenfují ani jemné mřížky testovacíhi obrazce-PC monoscopu (Tzestscreen na http://www.programming.de - http://www.programming.de/download/testscreens.zip) 8-)