Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AB IP box 200S

JirkaT (1)|16.12.2005 22:38
Mate ho nekdo,jak jste s nim spokojeny?? :-)
lachyn (150)|17.12.2005 12:39
znam dva lidi co ho maji a jsou s nim spokojeni

v porovnani s Dreamboxem DM500 je jeho nejvetsim plusem dobra cena, nejvetsim minusem "zatim" mala softwarova podpora, ale to "hlavni" (cardsharing, emu) tenhle pristroj samozrejme zvlada bez problemu uz ted a velmi dobre
Ras2 (79)|23.12.2005 13:01
Tak od vcera novy soft http://www.dreamboxworld.com/dbw/main.htm, zacina to vyzerat celkom slubne
blueant (820)|23.12.2005 14:17
[quote=Ras2]Tak od vcera novy soft http://www.dreamboxworld.com/dbw/main.htm, zacina to vyzerat celkom slubne[/quote]

Tymto image zacina byt z toho velmi zaujimava masinka :)
nikisbeta (10)|19.1.2006 08:45
[quote=lachyn]znam dva lidi co ho maji a jsou s nim spokojeni

v porovnani s Dreamboxem DM500 je jeho nejvetsim plusem dobra cena, nejvetsim minusem "zatim" mala softwarova podpora, ale to "hlavni" (cardsharing, emu) tenhle pristroj samozrejme zvlada bez problemu uz ted a velmi dobre[/quote]

Máte někdo skušenosti se sdílením karet u tohoto přístroje?
Předpokladam že na něm nefunguje cardserver co je pro dreamboxy i radegast.

A snad ještě jak vyřešit klienta, respektive jestli vůbec existuje klient aplikace pro PC (myslím tím pro přehravani pomoci sat karty)?
blueant (820)|19.1.2006 09:01
No takze uz sa aj mne dostal tento zazrak do ruk.

Zdielanie na nom samozrejme ide.

Moze byt server aj klient.
Novy IMAGE ma "dreamboxacky" cardserver NEWCS (newcamd aj rdgd protokol) a emulatory MGCAMD a EVOCAMD.
nikisbeta (10)|19.1.2006 09:15
Když to funguje tak je to skvěle.
Takže když tam funguje cardserv od dreamboxu, tak by teoreticky mněl fungovat i client na straně PC. Myslim konkrétně PC se sta kartou bez karty.
Kde si ten novy mage sosnul ? :-)
blueant (820)|19.1.2006 09:20
Jasne ze funguje a aj naopak.

http://www.dreamboxworld.com

Inac IPBOX200 = RELOOK 200 MUTANT
nikisbeta (10)|19.1.2006 09:26
V pátek si jdu ten přístroj koupit tak pak se pochlubim s funkčnosti :-)
Protože cena v porovnáni s DreamBoxem je příjemna, navic mi v http://www.atoselektro.cz sami napsali na otázku jestli maji skaldem DB cituji:
[quote]Bohužel už tento přístroj nemáme v nabídce. Přešli jsme na spolehlivější IP BOX 200[/quote]
Ještě mně napadla jedna věc, nevíš jestli jde IP BOX připojit přez serial port k GPRS modemu Siemens.
blueant (820)|19.1.2006 09:58
Nejde - zatial na to nieje soft.
Takisto nejde pripojit druhu kartu na phoenix ako napr. na DM500 - zatial.

Celkov je softu na IPBOX ovela menej - ale nieje sa comu cudovat - je tu len par mesiacov.
Dreambox uz roky.

(ale pozeram ta cena tam nieje az taka dobra - u nas som ho kupoval za 6500 SK ! s DPH )

Mne by este na IPBOXE dost veci chybalo.
Al ako som pisal zacina byt z toho zaujimava masinka.
nikisbeta (10)|19.1.2006 11:07
Co se ceny tyče tak v přímo v kamenném obchodě ho maji za 6400kč, ale na webu se da koupit za 5600kč, ale je to nějaky pofiderny shop
http://www.skyhawk.cz/index.php/trade/productview/219/4/
Ale moc bych tomu shopu nevěřil, nema nikde žadne kontaktni udaje, aspoont jsem je nenašel.

Takže cenova uspora si velka nebude, ale podstatne je že IP BOX oproti dreamboxu v obchodech maji, apsont tady na morave :-), pač dreambox je beznadějně vyprodany. Maji jenom ty verze 7x a ty stoji 14 000 a tolik do toho nevrazim :-D

Přiznam se že pořad vaham mezi IP Boxem a DM, ale na druhou stranu IP box ma oproti DB500 technické vybaveni dosti větší.
blueant (820)|19.1.2006 12:59
Po hardwarovej stranke je na tom IPBOX ovela lepsie ako DM.

Nema problem s natacanim motora ako DM500.
A vybavou je skor ako DM5620 (ktora sa uz nerobi) akurat nema CIsloty - coz u linux boxou s citackamy neviem naco je :)

oproti DM500 ma naviac jeden SCART pre video, a ma aj modulator.
nikisbeta (10)|19.1.2006 13:03
Co máš namysli modulátorem ?
K čemu to je dobré?
Ono to nemá CI slot? Kam strčim UPC kartu
blueant (820)|19.1.2006 13:33
[quote=nikisbeta]Co máš namysli modulátorem ?
K čemu to je dobré?
Ono to nemá CI slot? Kam strčim UPC kartu [/quote]

Modulator je dobry nato ze ak mas televizny rozvod v dome tak mozes na viacero TV pozerat to co je zapnute na nom.

CI-slot sluzi na vlozenie modulu - a az do neho davas kartu
(z modulu nejde zdielat)

Ipbox ma na karty univerzalnu citacku kde priamo davas kartu.
wincore (13)|19.1.2006 14:18
Ten modulator - myslis to tak, ze na ostatnich TV muzu sledovat to co aktualne sleduju na IPBOXu?, nebo ze na tech ostatnich TV budu moci naladit vsechny programy co jsou v IP BOXu navedny bez zavislosti na co zrovna na IP BOXu koukam?

Nevis prosimte taky, jestli lze podobne jako na DB z IPBOXu nahravat po LANu, tedy predpokladam stahovat stream do PC na nasdileny? disk?
Diky moc.
nikisbeta (10)|19.1.2006 14:33
[quote=wincore]Ten modulator - myslis to tak, ze na ostatnich TV muzu sledovat to co aktualne sleduju na IPBOXu?, nebo ze na tech ostatnich TV budu moci naladit vsechny programy co jsou v IP BOXu navedny bez zavislosti na co zrovna na IP BOXu koukam?
[/quote]
Co se modulatoru týče, nejsem si přesně jist, ale podle mně je to převodnik, ktery přizpůsobi scart signal na klasický koaxialni TV signal, ktery lze připojit do antenního rozvodu doma.
[quote=wincore]
Nevis prosimte taky, jestli lze podobne jako na DB z IPBOXu nahravat po LANu, tedy predpokladam stahovat stream do PC na nasdileny? disk?
Diky moc.
[/quote]
Tak tohle bohužel nevim
blueant (820)|19.1.2006 14:49
Nerob z toho PERPETUM-MOBILE :)

Samozrejme ze ide len ten jeden program co je zvoleny na ipboxe sledovat.
Ma to len jeden tuner ... ... ...

Nahravanie po sieti nejde - zatial.
Ale podla mna bude, lebo je to cisto len zalezitost softwaru.
lachyn (150)|19.1.2006 14:58
nikisbeta nepofiderni brnensky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ma IPBOX 200 za 5.699,- Kč s DPH :-)
nikisbeta (10)|19.1.2006 15:04
S tim nahraváním po sítí toje docela blbě :-(
O to mi docela jde,a bych si moh nahravat věcičky do PC.
Neviš třeba ty lachyn jestli už neni nějaky softik na nahravani po lanu do PC?

Jinak IP boxy josu i u nas, ale dreamboxy nejsou nikde,a přiznam se že IP box mně zaujal mnohem vic, až na ten soft :-(
lachyn (150)|19.1.2006 15:32
nikisbeta soft zatim bida, snad se chysta pro IPBOX titulkovac DRTIC z Dreamboxu, ale o nahravani zatim nevim ze by nejak pres LAN fungovalo :-(
Hlavne ze na nem jedou ostatni, dulezitejsi fejatury :-E
Pokud chces vsechno hned a bez cekani tak si ale sezen jednoznacne Dreambox :-)-
Ras2 (79)|19.1.2006 17:59
[quote=blueant]No takze uz sa aj mne dostal tento zazrak do ruk.[/quote]Ani si sa nepochvalil :-) Neskusal si nahodou toho Phoenixa?

S podporou je akosi ticho, vyrobca zrusil svoj ftp server. http://denktenk.com/board/viewtopic.php?t=219, ale snad to nebude az take cierne.
blueant (820)|19.1.2006 22:36
[quote=Ras2][quote=blueant]No takze uz sa aj mne dostal tento zazrak do ruk.[/quote]Ani si sa nepochvalil :-) Neskusal si nahodou toho Phoenixa?

S podporou je akosi ticho, vyrobca zrusil svoj ftp server. http://denktenk.com/board/viewtopic.php?t=219, ale snad to nebude az take cierne.[/quote]

No ja som ho mal len dva dni (na nastavenie - a samozrejme aj trosku na poskusanie) - dneska som ho uz zaniesol (kamaratovi na nasej wifi ;-) )
Phoenix som neskusal ale mam z dobrych zdrojov ze to este nejde.

JJ trosku sa nam to skomplikovalo so softom.
DGSTATION zavreli svoje forum kde uverejnovali zdrojaky (od ktorych sa vyvija neofiko softvare) - zrejme po natlaku kodovacich spolocnosti.

Teraz je to na vazkach - bud DGSTATION uverejnovat CVS nebude - alebo to bude robit neoficialne.
nikisbeta (10)|5.2.2006 15:13
Kopil jsem si IP BOX vše jede, ale bohužel nemohu rozchodit UPC.
Hlasi mi chybnou kartu ale v originalu Philips co dodava UPC to funguje.
Asi budeproblem s cryptoworks a IP Box.

Poraďte prosím někdo jak to rozchodit.
Děkuji.
Ras2 (79)|5.2.2006 18:52
UPC by malo ist s Funteam 1.10C najdes tu
nikisbeta (10)|5.2.2006 18:54
Díky
Prosímtě jak nahraju ten image když nemam serial cable, přez FTP ?

A mám ještě jeden dotaz.
Dal jsem aktualizovat nějaky update, nahralo se to a po restaru to začne bootovat, naskoči logo naskoči na displeji boot, a najednou se to zasekne a na displeji začne blikat PAnC
A jelikož to nenajede tak to ani neflashnu zpět :-(
Netušíte co s tím ?
Ras2 (79)|6.2.2006 18:11
Musis to nahrat len cez ten serial, urob si kabel zapjenie je tusim 2 - 3, 3 - 2, 5 - 5, inak tam teraz uz nic nedostanes.
nikisbeta (10)|7.2.2006 13:06
Díky, tak jsem si koupil serial kabel a je to OK, při startu se musi držet power a pak OK.
Teď se snažim rozchodit sdílení na rudbox image, a nějak se to nedaři.
Podaři se m tu službu spustit ale nejede mi to asi bude chyba v konfiguraci.
blueant (820)|7.2.2006 13:12
V RUDBOXE bezi NEWCS ako cardserver a emu MGCAMD (alebo evocamd)

Nastavenie je rovnake ako na dreamboxe. Pozri si na CSSF satellite.center.sk
hathaway_tvf (18)|13.4.2006 23:40
Komplet software a image pre AB IPBoxy nájdete na http://www.firmware.satelitforum.com . Doporučujem stiahnuť si SPIDER manual pre AB IPBox.
AleK (814)|25.4.2006 15:58
hoši nevíte jak je to tedy s tím nahráváním přez LAN kamarád si ho pořídil a jen toto mu u něj chybí někde jsem četl že je to v čipu žr by to prý neutáhl a to se mi nezdá osobně si myslím že to bude jen soft. záležitost díky všem
blueant (820)|25.4.2006 16:00
[quote=AleK]hoši nevíte jak je to tedy s tím nahráváním přez LAN kamarád si ho pořídil a jen toto mu u něj chybí někde jsem četl že je to v čipu žr by to prý neutáhl a to se mi nezdá osobně si myslím že to bude jen soft. záležitost díky všem[/quote]

Je to cisto otazka softu ;)
duffino (4)|10.5.2006 13:31
Zdravím všechny přítomné a ochotné poradit. Jsem novopečeným majitelem 200S, ale zatím nemám funkční net. Jde nějak rozchodit czechlinková karta bez napojení na net?
Díky za radu.
blueant (820)|10.5.2006 13:45
No pokial tam das soft RUDBOX - mala by ist hned po spusteni

Ak je uz aktivovana ;)
duffino (4)|10.5.2006 14:05
[quote=blueant]No pokial tam das soft RUDBOX - mala by ist hned po spusteni

Ak je uz aktivovana ;)[/quote]

Který přesně máš na mysli? Na stránkách http://firmware.satelitforum.com tento?('RudBox_400s_2.3ru_svn42.zip', 'AB IPBox 400S/Firmware/RudTeam')
Není určen jen pro 400S?
blueant (820)|10.5.2006 14:13
no ten co si napisal je pre 400 - musis najst pre 200.
duffino (4)|20.6.2006 13:19
Kde se dá zjistit, co jede přes EMU na IPB 200S?
Díky
blueant (820)|20.6.2006 13:34
[quote=duffino]Kde se dá zjistit, co jede přes EMU na IPB 200S?
Díky[/quote]

Skor treba zistovat co ide na dane EMU. - Ale to je tazko
Myslim ze nikto nema cas neustale aktualizovat meniacu sa situaciu.
Zako (12)|20.6.2006 17:47
duffino (4)|21.6.2006 07:36
Díky Zako. Zajímavá stránka, jen se v ní ještě trochu vyznat. To víš, učím se 9-) .
petrbro (5)|19.11.2006 18:04
Zdravim . umi ten ipbox sdilet po LAN vic kanalu najednou?
swobody (1)|13.2.2008 20:01
Zdravim, jsem tu nový a měl bych dotaz. Uvažuji o koupi IP Boxu 200s, zajímalo by mě jak je to s příjmem kodovaných kanálu (např: digitv). Teď pro příjem používám pinnacle kartu v PC kde mi stačí program DVB-dream s aplikací v-plug, do něj si jen stáhnu kody zabalené v souboru softcam.key , který tam jen nahraju a vše kodované mi pak hraje.
Takže zajímá mě to, jestli je něco obbodného i právě u IP BOXu, jestli stačí taky jen po nainstalování příslušného emulačního pragramu pak jen nahrát jakýsi "softcam.key"
Pokud někdo umí poradit, poprosil bych o radu. Díky
blueant (820)|14.2.2008 07:15
[QUOTE=swobody;165762]Zdravim, jsem tu nový a měl bych dotaz. Uvažuji o koupi IP Boxu 200s, zajímalo by mě jak je to s příjmem kodovaných kanálu (např: digitv). Teď pro příjem používám pinnacle kartu v PC kde mi stačí program DVB-dream s aplikací v-plug, do něj si jen stáhnu kody zabalené v souboru softcam.key , který tam jen nahraju a vše kodované mi pak hraje.
Takže zajímá mě to, jestli je něco obbodného i právě u IP BOXu, jestli stačí taky jen po nainstalování příslušného emulačního pragramu pak jen nahrát jakýsi "softcam.key"
Pokud někdo umí poradit, poprosil bych o radu. Díky[/QUOTE]

Ano funguje to tak isto.
Po nainstalovani daneho emu ( v tomto pripade napr. MGCAMD - namiesto VPLUG ako na PC) - staci mu aktualizovat SoftCam.Key (ten isty ako pre VPLUG - len musi mat nazov s tymi velk. pismenamy ako som napisal
).