Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitni levny domaci kino s DivX

DVD_Radek (3)|18.12.2005 23:51
Zdravim vsechy a rad bych Vas poprosil o pomoc. Hledam nejaky slusny set domaciho kina, ktery by prehraval i DivX. Jsem limitovany cenou do 4000,- Diky moc vsem za odpoved.

Radek
Miuvek (858)|19.12.2005 09:05
nevím, za 2kKč nějaký player a za další 2kKč nějaké křusky bedýnky :-k
obávám se že tvoje požadavky jsou vzájemně neslučitelné
(slušný set, podpora MPEG4, cena do 4000,- - :-( \/ )
DVD_Radek (3)|19.12.2005 15:51
[quote=ODSakEda]DVD_Radek -čemu říkáte KINO??? DVDplayeru? DVDplayeru se zesilovačem, dekoderem alespon 5.1 a bedýnkami co vydávaj nějaké zvuky? Klasické vakuové telce 4:3 a jaké úhlopříčky???
-Já myslím, že myslíte ani né KINO, jako ozvučení domácího KINA navíc s DVDplayerem, že?!
-Pro mě je synonimum KINO=především velkoplošná projekce! Obraz! Zpravidla s lepším ozvučením než jen stereo. A už vůbec né čumění na telku, ani nějakej (DVD) player!!! :((
-Domácí KINO je dle mě pak alespon 1m projekční plocha s dataprojektorem nebo 1m LCD (16:9 a s rozlišením alespon 1280x720!) a z čeho do něj budu pouštět obraz, video, jestli z DVDvideo playeru, nebo kamery, nebo satelitu, nebo v ideálním pořípadě z PC po DVI nebo alespon VGA rozhraní, abych využil takové KINO i pro prezentaci dig. fotek ve vysokém rozlišení, např. při návštěvě známých, popřípadě nastupující HDVideo, čiHDTV vysílání!!! K tomu alespon 4.1 nezávislá audiotechnika! :-D
-KINO= především obraz!!! Pak zvuk! Né čumět na obyč telku, ještě k tomu jen 55cm a poslouchat sice 10.2 zvuk... :-E[/quote]


hmm, vubec jsem se neptal na tvuj nazor co je kino. Co je kino vim a predstav si, ze jsem v kine i parkrat byl. Fakt me tyhle radoby chytraci, jako ty dostanou.
Miuvek (858)|19.12.2005 16:12
DVD_Radek
abych se vrátil k původnímu tematu
Tento druh zboží moc nesleduju, ale je jasné, že za tuto cenu za set bude kvalita taková, že je celkem fuk, co z toho koupíš.
Bohužel je to tak.
clee (6592)|19.12.2005 17:14
samotnej player do 4k je jasnej, sigmatek xm-400 (3500CZKreditu), s bednama uz se tam ale nevejdes, nejlevnejsi pouzitelna by byla 5.1 sestava od geniusu, ale tu nedoporucuju (blbej woofer, surroundy sou chrastitka), sigmous ma 5.1 analogovy vystupy takze do nej jde zapojit skoro vsechno....
xIndian_ce4you (1)|18.1.2006 15:28
No já bych to viděl následovně:

Přehrávač:

CYBERHOME CH-DVD 465 DVD Player silver

Repro:

Šestikanálová reproduktorová soustava Genius SW-5.1 Home Theater - černá

Sice to bude o litřík víc, ale rozhodně bych si připlatil. Neprohloupíš.
john (149)|23.1.2006 18:36
[quote=xIndian]No já bych to viděl následovně:

Přehrávač:

CYBERHOME CH-DVD 465 DVD Player silver

Repro:

Šestikanálová reproduktorová soustava Genius SW-5.1 Home Theater - černá

Sice to bude o litřík víc, ale rozhodně bych si připlatil. Neprohloupíš.[/quote]
genius HT neni uplne spatne / pro domaci pouziti je dostacujici, neni ale na music /, z DVD playeru jeste neni spatny H&B...
sat3_781.jpg sat_102.jpg sat3_781.jpg sat_102.jpg
ODSakEda (2278)|23.1.2006 23:44
Ještě jednou: čemu říkáš KINO??? zesilovačku integrovanému do DVDvideo playeru???... :-E :-E :-E

Mám zkušenost, že právě takové kombinace a tím spíše čím dražší, hlavně od Philipse a Samsungu, ale i jinak dobré značky jako je Panasonic - právě moc neberou mnoho variant AVI/Divx,XviD videí! Narozdíl od paradoxně levných čínských do 1500,-Kč :-D 8-) (udělej si testovací DVD doma vklidu a raději v obchodáku vyzkoušej! A pak třeba na netu kup :-D )

Tedy doporučuji raději to "KINO" z komponent jako je extra DVDvideo player (a to např. spolehlivý je KISS nejlépe s podporou HD AVI, pro perspektivnost investice!), ale i levnější varianty, sigmatek a pod.) a raději extra zesilovač s reprákama, at již s pasívním či akticvním subwoofrem, ale ani počítačové repro od 2 - 2,5 tisíce Kč nehrajě věru vůbec špatně, chcešli zároven levněji! 8-)

No a skutečné domácí KINO pak ještě raději z komponenty, jakou je 37" LCDTV BENQ s rozlišením 1920x1080p, nebo dle Tvého požadavku levněji: např. 32" LCD LG (raději "jen" monitor bez TV!) nebo ještě realtivně levně: DLP datavideoprojektor BENQ s fyzickým rozlišením 1024x768 a alespon 2000ANSI 8-) (ne, nejsem prodejce BENQ-kjů, jen maj momentálně nejlečí poměr cena/výkon a ani kvalita není špatná a spolehlivost ověřená i v drsných podmínkách :-) )

Ostatní pokus je vyhození peněz z okna a nakonec koukání jen na blbou telku, a namlouvání si, že mám doma kino :-E :-E :-E
ViKinG (793)|24.1.2006 10:13
ODSakEda: ty asi neumíš číst, je limitován 4.000,- a ty ho stresuješ krámama za desítky tisíc...
ODSakEda (2278)|24.1.2006 13:12
ViKinG nene! Já uvedl alternativy na KINO a "KINO"!
A na domácí "KINO" jsem doporučil nějakej čínskej player do 1500,- a bedny k PC a na ně tí pádem zbejví 2500,- a takové již hrají lépe, než integrovaný zesilovač doplayeru!

Např. většina levnějších "KIN" jako je i značka THOMSON, šumí, i když máte volume na 0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... Večer, když je klidm, je to šílenost...
Neb kompromisně zeslabujete vstupní signál do zesilovače a nikoliv předposlední větve předzesilovače před komcovým stupněm!!!... Podobnej krám byl např. i TESLA mini "věž" Kondor, nebo jak se to jmenovalo... To byl sykot i při volume 0 :-E :-E

Já jen varuji před kopromisy, vše v jednom! A uvádím opakovaně na pravou míru terminologii: Ozvučení domácího kina a domácí kino! Nic víc 8-)

A pokud vím, chtěl nejen levný, ale i kvalitní a to jsou extrémy, protiklady a já snat uved obojí. Ostaní je jen levný...
Alf (888)|24.1.2006 18:04
ODSakEda
Pokud mu chceš doporučit něco kvaliního za rozumnou cenu, tak nedoporučuj KISS. Je to s ním jako s Canopusem mezi převodníky - velmi vychvalovaný, ale efekt je z něj stejný (ne-li horší) jako z přístroje za poloviční cenu.
clee (6592)|24.1.2006 18:13
proc? ja mel 558 a 500 asi pul roku a naprosto sem nemel problem :-R
Alf (888)|24.1.2006 18:51
[quote=clee]proc? ja mel 558 a 500 asi pul roku a naprosto sem nemel problem :-R[/quote] Jako "šťastný" majitel DP 1000, který mám něco přes 2 roky když pominu to, že po 2 letech a 20 dnech je nefunkční (a to si myslím, že nebyl nijak přetěžovaný provozem) tak ....
1. Při použití rychloposuvu u filmu v DivX se při každém druhém pokusu kousne a pomůže jen vytažení napájcího kabelu ze zásuvky
2. Skok na určitý čas je prakticky nepoužitelný, protože pokaždé to trvá desítky sekund, takže vyhledávání nějakých záběrů tímto způsobem je vyloučené.
3. Prohlížení obrazového CD s obrázky ve složkách je podobné (čas přesunu o jednu úroveň zpět je ještě delší, než v přechozím bodě). Pokud tedy máte obrázky na CD ve složkách, víc času ztrávíte přesuny mezi složkami, než prohlížením obrázků.
4. Nemá DTS
5. Pokud se vám po*ere jako mně, v Česku vám ho nikdo oficiálně neopraví a musíte ho poslat do KISSu.
6. Není schopen plynule přehrát MPEG-2 soubor (pozor, ne DVD) s tokem větším než 4,5 Mbps.
Ještě bych si možna na něco vzpomněl, ale toto snad stačí. Jenom bych ještě dodal, že před těma dvěma roky stál přes 6 500,-
clee (6592)|24.1.2006 18:59
mno litra sem nemel, to nemuzu soudit, ale kazdopadne takovy problemy sem nemel, btw. zkousels jinej firmware a opravy v cr se resej u acompu mimochodem...
Alf (888)|24.1.2006 19:07
Já ho mám z Acompu, takže sleduju fórum, dělám upgrade firmware, komunikuju s majitelama......
freezeJCavi (199)|24.1.2006 22:04
sencor a cyberhome nebrat....
Alf (888)|24.1.2006 22:13
[quote=freezeJCavi]sencor a cyberhome nebrat....[/quote]
Proč? Pomalu zjišťuju, že je lepší koupit s*it za 2 tis., který ty dva roky vydrží taky, stejně jako vychvalovaný KISS za šest.
clee (6592)|24.1.2006 22:19
no ja potom co sem musel oba kissy vratit majiteli, sem poridil sigmateka a nelituju, jen ta sit mi chybi...
Alf (888)|24.1.2006 22:32
DVD_Radek
Osobně bych šel cestou, kterou nastínil xIndian. Přehrávač DVD musí mít DTS a S-video (pokud máš S-video vstup na TV). Pro DivX by měl umět české znaky v titulcích.
Aktivní bedny bych koupil v kamenném obchodě, protože je potřeba je vyzkoušet. U této cenové kategorie se liší kus od kusu (mám vyzkoušeno se zmiňovanými SW 5.1 a s XPS 510 Hercules). A jak psal clee - blbej woofer, surroundy sou chrastitka. To je ale u této kategorie asi normální (ja jsem dokonce musel přilepit vypadlý reprák v centru). No, ale poslouchat se to dá. Je to holt kompromis mezi cenou a kvalitou.
freezeJCavi (199)|25.1.2006 00:20
já mám kiss a panasonic a jedou oba v poho a místo s-videa bych volil spíše scart s RGB a optiku nebo digi coax na zvuk
Alf (888)|25.1.2006 00:31
[quote=freezeJCavi]já mám kiss a panasonic a jedou oba v poho a místo s-videa bych volil spíše scart s RGB a optiku nebo digi coax na zvuk[/quote] S tím SCART-em bych souhlasil (co mám zkušenosti, tak přehrávač, který má S-video, má i ten SCART s RGB a naopak), ale digi zvuk je v případě použití repro bez DTS dekodéru nanic. A s dekodérem je to už jiná kategorie.