Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grafárna NVidia 6600 NT s funkcí ViVo

fricoolinek (65)|5.1.2006 11:11
Při zachytávání obrazu s touto kartuo mi nastal problém-při zachytávání videa v MPEG-2, se mi při "akčních záběrech" (třeba rychlý švenk) rozdvojuje obraz...

Nevíte jestli chyba ve formátu (MPEG-2, tok 6500 kb/s-měl raději použít Avi ???), nebo tím že je to pouze grafárna s ViVo a nikoliv TV karta, či pomalým PC (3,0 GHz, 1024 RAM) ?
wizzard (447)|11.1.2006 22:00
Ja mam podobnu kartu s VIVO - MSI 6600 NX 128 Diamond AGP, co je vlastne podtaktovana 6600GT s DDR3, nedavno som s VIVO trocha experimentoval, ci sa da zachytavat analogove video a nejako sa mi to tiez nepozdava. Mam v PC instalovane standardne ForceWare, nejake WDM ovladace a SW VirtualVCR na zachytavanie.
Cez konektor S-Video mi ide len CB obraz a ma taku jemnu mriezku, niekto to tu uz publikoval, neviem prist na chybu, ako tam dostat farbu... :-? , cez Composite je to lepsie, obraz ide pekne vo farbe, zachytavam to do AVI cez Morgan MJPEG compressor, zvuk cez Audio-IN tiez celkom OK. Pripojene som mal ako zdroj signalu DVD prehravac cez Scart vystup a taku prepinatelnu redukciu IN/OUT ktora to prevadza na S-Video/Composit. V dalsom kole skusim este pripojenie na TV signal, mam digitalny prijem cez mikrovlnnu antenu, za tym je dekoder (kodovany s kartou) s vystupom na Scart do TV.
P.S.
Mate s tymi VIVO a Nvidia 6x kartami niekto lepsie skusenosti ???
(uvazujem o Leadtek PVR2000 alebo podobnej TV karte s HW podporou, ak to nebude OK).
mirekv (7169)|11.1.2006 22:04
fricoolinek
Tak máš zaplou deinterlaci! Nebo to to může dělat přehrávač. Podívej se, jak to bude vypadat ve VirtualDubModu.
wizzard (447)|12.1.2006 23:49
Tak som dnes zo zvedavosti vyskusal cez VIVO tej Nvidie aj pripojenie k TV a skoro rovnaky vysledok - cez S-Video ide C/B signal, (ale uz bez tej mriezky) cez Compozit pekne farebny - asi ta mala redukcia na S-Video nebude celkom OK....
Peter_KE (190)|8.3.2006 11:54
Ja mam taky problem ze mi to VIVO vobec nejde ani naistalovat. Tu je problem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7431-problem-s-vivo-na-g6600
wizzard (447)|1.5.2006 20:40
Tak po viacerych uvahach a motivovany Kirkovim vlaknom o S-Video kabli :-)

som sa odhodlal a kupil som si podobny kabel tiez - je to 10m Scart<->S-Video+AUX(do zvukovej karty v PC).
Dnes mal aj svoju premieru (pomohol mi v tom kamos)
1. Zachytenie zaznamu z TV cez VIVO pomocou VirtualVCR
2. Kompresia cez PicVideo M-JPEG compressor do AVI
3. Encoding cez Cinemacraft do MPG
4. Authoring na DVD cez Ifoedit
Vysledkom je DVD video v celkom slusnej a pozeratelnej kvalite :-!!!
Jediny problem je v CPU - encoding mi ide len na 35% Real time (P4 2,0GHz) :-?
P.S. GK je MSI GeForce 6600 Diamond AGP.
StD (8612)|1.5.2006 20:47
Wizzard: To se docela divím, u mne VirtualVCR vždy dokázal perfektně rozhodit synchro A/V díky přítomnosti jiných enkoderů (filtrů pro Vlada) do Mpeg2. Ale fakt je, že ViVo - na to jsem nikdy odvahu ani chuť nenašel...
wizzard (447)|1.5.2006 21:00
StD:
Ja som tu GK kupoval primarne na hry pre synatora, VIVO je tam iba taky mensi Bonus, takze trochu s nou teraz experimentujem, ked ma to zacne vazne bavit, asi sa poobzeram po nejakej TV karte s HW MPEG2 enkoderom alebo podobnej hracke... :-)
P.S. Ta prvotina ma iba par minut, tam sa A/V synchro problem zatial neprejavil. Co by si mi doporucoval za grab. SW ? :-?
StD (8612)|2.5.2006 07:41
To nevím, já používám ATIny... 8-)
stayman (12393)|2.5.2006 08:38
akokeby to malo na nieco vplyv, teda pardon, ma, ATI je na tom trochu horsie.
Alf (888)|2.5.2006 18:15
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=StD]To nevím, já používám ATIny... 8-)[/quote]

akokeby to malo na nieco vplyv, teda pardon, ma, ATI je na tom trochu horsie.[/quote]Máš pravdu. Mimo lepšího obrazu, menšího vytížení CPU (u mě při ghrabování ca 20-30% podle použitých filtrů), neexistující desynchronizace A/V a bezproblémového záznamu do MPEG-2 a MPEG-4 je ve všem ostatním ATIna horší :-E .
wizzard (447)|2.5.2006 19:27
Tak s ATI AIW skusenosti ziadne nemam, jedinu GK som mal Radeon 9800SE, ale cital som tu niekde, ze na grabovanie funguje vylucne ich vlastny SW, takze tato otazka je pre vas bezpredmetna.

Rozdiel u SW som zistil uz pri iUVCR a VirtualVCR, kde iUVCR s rovankym nastavenim kompresie videa (PICVIDEO MJPEG compressor) mi robi hrebenovanie obrazu pri prudsich pohyboch :-k - toto asi suvisu s tymi polsnimkami. VirtualVCR sa s tymto vyrovna ovela lepsie.... :-)

No nic skusim este experimentovat s PowerVCR a WINVCR, pripadne inym SW. Co sa tyka zataze CPU, je to cca 40%, stihal by este aj Preview (80%)
stayman (12393)|2.5.2006 23:27
Skus este MainConcept a ich enkoder, vedia do hocicoho grabovat aj analog...