Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD recorder

bevier (2)|24.1.2006 18:21
Mám v úmyslu zakoupit dvd recorder, ale chtěl bych, aby byl schopen přehrát divx s českými titulky. Myslel jsem si půvdně, že to nebude problém,ale bouhužel je opak pravdou.
Zkoumal jsem několik tipů DVD recordérů. Od značky LG a to jak hdd verzi tak bez hdd.. V manuálu píšou podporu titulků (sub a jiných). Bohužel mnou zkoušený model si s tím neporadil.. V dokumentaci k přehrávači bylo zmíněno že titulky musí být ve formátu "micro DVD" , nejsem si ovšem jist co to má znamenat. Pokoušel jsem se kontaktovat Lg zastoupení v Praze,ale jejich, promiňte mi slovo nezasvěceného, neschopnost a neznalost v dané problematice mě velmi rychle odradila. Byl jsem infomován, že oni nemají možnost přístroj vyzkoušet, že manuál se překládá v Korei, že tomuto nerozumí, a že není nikdo kdo by mě s tím poradil.
Takže jsem hledal dál. Povedlo se mně ještě vyzkoušet hdd recorder od Sencoru, který přehrál titulky scr. , ale ne sub, což je podle mě značný nedostatek.
Obracím se tedy na kohokoliv kdo má s tímto jakékoliv zkušenosti, aby mě poradil jak postupovat. Na všech stránkách a prodejnách jsou prezentovány DVD recordéry s podporou DivX i titulků, ale jak to tak vypadá, skutečnost je jiná.
Děkuji předem za jakýkoliv ohlas na tento můj dotaz.
Nasty_tvf (568)|24.1.2006 18:41
No, obecně, titulky není problém převést do libovolného formátu, takže když si určitý typ přehrávače neporadí s jedním typem, dá se používat ten, který to umí.
Nemám moc přehled, jak je to teď s nabídkou DVD rekordérů, protože si dělám všechno přes PC a na televizi mě stačí přehrávač, ale hledal bych něco, kde lze bez problémů používat různý (upravený) firmware.
bevier (2)|25.1.2006 12:09
Jasně. Dále jsem vděčný za jakýkoliv tip na dvd recorder, který umí přehrávat divx s titulky. Ještě mě napadá.. Co je pravdy na tom, že musí mít titulky totožný název jako film v DivX ? Předem děkuji :-)
redburger (499)|25.1.2006 12:22
Nuž to ide od playera,taky wmp ti automaticky nahra titulky ak sa volaju rovnako ako film. BS ti k filmu otvori hocico....
V dvd prehravacoch zrejme bude zavisieť od firmwaru.
Nasty_tvf (568)|25.1.2006 12:59
bevier
tohle tě třeba bude zajímat:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Titulky to teda nějak (blbě) umí z různých formátů, ale jinak je to docela sr...
- pouze monofonní tuner
- neumí VPS ani ShowView
....atd 9-)