Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG RH7800 - a prepisovatelne media

ka1ra (120)|29.1.2006 16:59
Ahoj, kdo máte zkušenosti s tímto HD a DVD recorderem. Mam ho zpujčený na kopírování rodinných VHS a nedaří se mi. Poradte.
1) Jak ho donutim nahravat na DVD+RW značky Verbatim? Podle manualu by to měl umět, ale odmítá ho načíst či aspon zformátovat. vypadá to jako by ho nepoznal a žádá o vložení nového DVD.
Jakou značku DVD používáte pro zázam a přepis.
Pitomec (10211)|29.1.2006 17:23
Používáme Verbatim, ale nepoužíváme LG - tak to bude nejspíš ten důvod...
StD (8612)|29.1.2006 19:00
Řešení: = naformátovat předem ona media na UDF 2.0. Vejde se na ně sice o kapánek méně než inzerováno, ale budiž. Viz BHA Corporation (případně s odřenýma ušima a zavřeným zrakem InCD/Ahead)...
ka1ra (120)|30.1.2006 10:44
Díky, někdy stačí nasměrovat. Hned večer to vyzkouším. InCD by mělo být součástí Nera 6, tak ho zkusim najít a rozchodit.
Prosím ještě o pár odpovědí:
1) InCD je samostatný prográmek nebo součástí něčeho, např Nero Burning?
Rozhodně si pamatuji, že je možné zvolit format dat zapisu UDF po volbě New v Nero Burning.
2)Formatování se dosáhne jak, tak že něco zapíší nebo jen smažu s navolenou volbou typ disku UDF.
3)existuje někde "B's Recorder GOLD8" , koukal jsem, že výrobce ani neposkytuje trial verzi
4) je možné přečíst DVD na PC a bez spec SW, nebo je třeba nějaká podpora např. InCD4Reader_v4.3.20.1.exe?
5) lze nahrávky dále zpracováat ve VEGAS6?

Díky
StD (8612)|30.1.2006 11:19
Zrovna včera jsem náhodou cosi vypaloval také na nové DVD+RW a Nero si to naformátovalo "samo" před zahájením pálení... Ovšem jak "jenom naformátovat" prázdný disk, to jsem ještě nezkoušel. U DVD-RAM to dělám přes DVDForm, ale to je o něčem jiném.

B's Recorder Gold (Basic) a B's Clip se kdysi dával v bundlu k vyp. LG, než to nahradili Nerem :-(( ale to je obé primárně na CD.

Tak sorry, asi jsem tě zbytečně mystifikoval. Omlouvám se.
ka1ra (120)|30.1.2006 12:30
To StD: naopak, pomohlo to. To že používaji UDF formát zní velmi logicky a jsem ve stavu hledání kde co jak ... a to je každá informace dobrá.
StD (8612)|30.1.2006 12:34
No, ještě mne napadlo - naformátovat DVD-RW/DVD+RW na UDF/ISO umí i B's Clip, ale to by pak bylo čitelné jen v tom PC, kde je nainstalované, nebo alespoň B's Clip Reader... Mohu ti poslat anglický návod v PDF, je to tam komplet popsané i s ilustracemi.

Chtělo by to vyzkoušet. Když to tomu rekorderu nebude UDF 1.5 "chutnat", tak ten disk stačí znovu odformátovat (B's Erase) a bude zase čistý...
ka1ra (120)|30.1.2006 14:14
Fajn, zkusim nejdřív jít přes Nero. Mam prostě cíl nějak, je mi jedno jak dostat zdigitalizovanou VHS do PC. Pokud se mi nepodaří, tak budu rád za jakoukoliv pomoc.
ka1ra (120)|31.1.2006 08:41
Zkusil jsem přes nero, a nezadařilo se. Že by nevhodne medium? Když jsem se ptal na jaké medium vypaluje majitel, tak že na nějake noname. Ale nedaří se mu DVD uzavřít a následně přehrát v PC. Budu muset vyzkoušet jiné DVD, třeba to je skutečně plackou.
ka1ra (120)|2.2.2006 09:12
Tak jsem se spojil s zastoupenim LG a nakonec i servisem. Verbatim by měl být bez problému, muj postup také a jediné řešení je dát recorder do servisu. Tak uvidíme co tomu řeknou.
StD (8612)|2.2.2006 09:39
Já si mezitím "cvičně" naformátoval jedno DVD+RW (nějaký Emgeton, adip Infodisc A10/001) v B'sClipu na UDF 1.5 - trvalo to ani ne 5 minut - a funguje OK, ovšem v PC. V recorderu nemám kde vyzkoušet.
numi (3)|3.7.2006 12:45
Vlož DVD,na ovladači tlačítko Home-vyber disk a seznam titulů,zmačkni tlačítko Setup a vyber disk a inicializuj.Stejný postup udělej pro finalizaci.Pak teprve Kopíruj.Mám LG RH7500