Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita

ext_ (5)|30.1.2006 15:39
zdravím,
měl bych zájem o tento dvd rekorder:
[code]http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/19402/panasonic/panasonic-dmr-es10ep-s/[/code]

Chtěl bych se zeptata na kvalitu 2hodinového, popřípadě 4hodinového záznamu na DVD-RW. Zajímalo by mě, jestli je kvalita dostačující na běžné koukání, srovnatelná např. s VHS (je to model bez HDD).
Brko (201)|30.1.2006 17:09
Nelze srovnávat VHS - analogový a DVD- digitální záznam. Leč tento model vlastním a záznam filmu 120 minut je kvalita, kdy neznalý člověk nerozliší TV vysílání od záznamu. Na TV s uhlopříčkou 75 cm.
BARTHORY (22)|30.1.2006 17:15
Čtyřhodinový záznam na DVD-RW je podle mého názoru holý nesmysl, který se dá s onou VHS kvalitou srovnat, dvouhodinový by měl přinést mnohem větší zážitek než VHS, záleží také na zdroji nahrávky. Já osobně bych dnes přístroj bez hardisku nekupoval i když je mnohem levnější.
ext_ (5)|30.1.2006 17:17
Ok, takze kdyz nahraju 4 hodiny na DVD, da se na to v pohode koukat? Prave ze ta VHS kvalita mi bohate staci.
redburger (499)|30.1.2006 18:17
Tak to by malo stačiť. neboj sa, uplny brak to nebude.
Alf (888)|30.1.2006 18:35
Hodně záleží na kvalitě vstupního signálu. Pokud bude i jenom mírně zašumělý, bude záznam na jedno DVD delší než 2 hodiny velmi špatný a asi i podstatně horší než VHS.
ext_ (5)|30.1.2006 21:56
Hm tak to je prave to, co jsem nechtel slyset.

btw, rad bych slysel nazor nekoho, kdo ma osobni zkusenosti. A to nemyslim konkretne tenhle model ale rekordery obecne. Tady se totiz nazory dost lisej.
Brko (201)|31.1.2006 02:35
Signál naší kbelovky ( Karneval ) je celkem dobrej. Čtyři hodiny taky lze zaznamenat, ale akční filmy a sport, snad mimo šachů, nic moc. Již to lze spolehlivě rozeznat od vysílání TV - v tom horším směru, samozřejmě, že lze identifikovat kdo je kdo.
Pitomec (10211)|31.1.2006 10:52
Co tady do toho pořád někdo pletete VHS? Viděl snad někdy někdo na VHS kostičky? Já teda ještě nikdy, zatímco u DVD to není problém :-k
ODSakEda (2278)|31.1.2006 12:01
Pitomec -kostičky jasně že ne! Ale!:
-vodorovné proužky (barevné)
-barevné mapy, především na jemnýchpřechodech a pleti, neb úrovenrozlišení barev je mizerná!!!
-dropouty a jinévady pásku včetně mechanického opotřebení častějším přehráváním a konečně docela často i pomuchláním pásku...
Nic ve zlým :-)
Pitomec (10211)|31.1.2006 12:04
U rekordéru s TBC nic z toho nepozoruju. A krámy alá Daewoo z ElectroWorldu nevedu :-D
Jo - jinak "dropout" na DVD existuje taky a říká se mu totální nečitelnost celého média 9-)
ViKinG (793)|31.1.2006 12:10
Pitomec: VHS rec s TBC je v cenové úrovni HDD+DVD recorderů...
ODSakEda (2278)|31.1.2006 12:19
Pitomec to jo! To třeba mít na mysli! O nebo 1 hop nebo trop, jede nejede a nejede pakcelý!!!... :-E :-E :-E Ale bavíme se o kvalitě, né o nespolehlivosti ne?

- apropo! BR disc má špatný svědomí s mechanickou odolnotí oprodi DVD a HD DVD!!! Má snat jen 1/10 tlouštky záznamové vrtvy oproti konkreci a kvůli větší kapacitě a tedy hustšímu záznamu již do 1 vrstvy, má velmi jemnou strukturu záznamu a tím bohužel začíná být stejně mechanicky neodolný jako povrch HDD!!!... Proto existoval původně jen v kartridži ( stejně jako DVD-RAM)! Aby byl zpětně alespon mechanicky kompatibilní, udělali véééliký kompromis a od obalu upustili!!!!!!! To bude dobrá dan za vyšší kapacitu-akorát příjdu jednou ranou o mnohem více dat!!!!... Volím raději HD DVD! (o přehnaných ochranách BR,které zase ovlivní negativně i použití pro vlastní data či video nemluvě a ohradil se nejeden výrobce jako je HP a pod.!...)
Pitomec (10211)|31.1.2006 12:30
[quote=ViKinG]Pitomec: VHS rec s TBC je v cenové úrovni HDD+DVD recorderů...[/quote]
Ten S-VHS je pořád o 4t. levnější :-D



ViKinG (793)|31.1.2006 12:35
Pitomec: tyhle 2 přístroje jsem v Elektroworldu ještě nepotkal :-)
Pitomec (10211)|31.1.2006 12:36
[quote=ViKinG]Pitomec: tyhle 2 přístroje jsem v Elektroworldu ještě nepotkal :-)[/quote]
Však já psal, že krámy alá ElectroWorld nevedu :-D
ViKinG (793)|31.1.2006 12:54
Pitomec: pak se nediv, že si s ostatními nerozumíš. Ty si myslíš že i VHS(spíš teda S-VHS) záznam dá i dneska na prdel DVD rekorderum a divíš se když někdo srovná VHS z 8 let starýho nikdy nečištěnýho Funaie, tak ti nevěří :-D .
P.S.: vždycky jsem ulítával na těch měřáčkách (výhradně analog!) a to i v době kdy jsem vůbec nevěděl na co jsou.
ODSakEda (2278)|31.1.2006 14:59
ViKinG -no šak "budíky" digitální jsou naprd i v hodinkách, kde ručičky defacto ukazují pokročilost dne-času a jako graf je prehlednější výseč, obrázek, ně číslo, které u měřáků navíc skáče sem a tam a ještě pomalu, tedy až zha skutečným údajem, kdežto kvalitní rafikový měřák je přehlednější a rychlejší a poznáš i kmitající výkyvy hodnoty a pod.!
- To není jen otázka vkusu, ale praktičtějšího použití těch analogovejch!
- Beru leda tak budíky z LED diod, ale z těch na mém PC monitoru a graficky jakože s ručičkama :-D
redburger (499)|31.1.2006 19:30
Pitomec : :OO tak tie mašiny ma uchvatili, vyzera to velmi zaujimavo.
clee (6592)|31.1.2006 19:42
do studia jo, ale na doma je k hovnu resp. vyhozeny prachy...
Alf (888)|31.1.2006 20:27
[quote=ViKinG]Pitomec: VHS rec s TBC je v cenové úrovni HDD+DVD recorderů...[/quote]Nehledě na to, že se dnes už nedá prakticky sehnat (mám na mysli stroje pod 20 tis.).