Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVBViewer - spojení na internet

ka1ra (120)|6.2.2006 12:18
Zkoušel jste nekdo vypnout navazování spojení DVBVieweru s internetem při startu programu a jak? K čemu je dobré aby lezl na internet, ví to někdo?
Foolproof (2713)|6.2.2006 12:48
Příčinou zřejmě není DVBViewer, ale něco z Directshow stringu při výstavbě grafu.
Na můj dotaz obdobného charakteru mi bylo odpovězeno prostě

"Ask you Microsoft" :-D
ka1ra (120)|6.2.2006 12:55
Nerozumím, můžeš to trochu rozvéct? Jakého grafu, spojení se má snahu navázat při každém spuštění. Tady bych to na Microsoft neházel, to je jen laciná snaha něco skovat. Někdo do SW musel naprogramovat, že má otevřít spojení a kam, co poslat na naprogramovanou adresu.
Nasty_tvf (568)|6.2.2006 13:09
A není to jenom "Check for update?"
Foolproof (2713)|6.2.2006 13:50
[quote=ka1ra]Nerozumím, můžeš to trochu rozvéct? Jakého grafu, spojení se má snahu navázat při každém spuštění. Tady bych to na Microsoft neházel, to je jen laciná snaha něco skovat. Někdo do SW musel naprogramovat, že má otevřít spojení a kam, co poslat na naprogramovanou adresu.[/quote]

DVBViewer nehraje, pouze používá system, je zprostředkovatel, aby mohl přehrát video, musí vystavět Directshow string, obecně nazývaný graf.Pokud není stanoveno jinak, použije video i audio dekoder podle meritu a jiných parametrů ze systemu.Kterýkoliv z článků řetězce může požádat o připojení na internet, ale vzhledem k tomu, že je volá DVBViewer, objeví se ona hláška, že požádal DVBViewer.

Vůbec bych si s tím nelámal hlavu, zákaz ve firewallu a víckrát neotravuje.
ka1ra (120)|6.2.2006 14:47
FW - tak to také dopadlo. Upozornil mne na odchozí spojení a jak jsem naučenej, tak jsem ho hned zakázal. Update nepožaduji, tedy rozhodně né automaticky a bonzovat na mne do internetu (ani s dobrým úmyslem) nepodporuji.