Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jok použít ProjektX či co je špatně

ka1ra (120)|10.2.2006 10:03
Mohu poprosit o radu:
1) lze použít ProjktX pro zpracování VOB souborů, neboli DVD videa?
2) nepoužívá ProjektX pro demux DGIndex, a kde tento najdu či jak ho aktualizuji?
3) jak získám audio file po Demuxu?
4) čim přehraji audio file typu .ac3?
5)Pokud použiji ProjektX při stejném nastavení na TVfilm.mpg, tak dostanu TVfilm.mpa a ne TVfilm.ac3 jako u DVD, proč?
6)Jak přidat do avi zvuk z film.ac3?

Mam nahrávku DVD získanou z ratDVD archívu. Chci ji zkomprimovat do avi pomocí Gordian Knot. Pokud pouziji DGIndex 1.4.0 tak vytvoří soubor film.m2v (video) film.ac3 (audio) film.d2v(projekt). Pokud pouziji ProjektX tak dostanu soubory stejného jména. Soubor .ac3 nemohu přehrát pomocí winAmp. Následně jsem prováděl kompresi do avi a zvuk se mi nepřidal, jako zvukový soubor jsem vybral film.ac3. A proč chci dělat demux, pro to abych to byl schopen zpracovat v GordianKnotu a také abych opravil GOP chyby a synchronizaci zvuku.

Předem děkuji, možná hodně otázek a na některé je skovaná odpověd v odpovědi otázky předchozí.
Miuvek (858)|10.2.2006 21:51
ad 1) Ano, lze.
ad 2) Nee, to jsou dva různé softy, v případě VOBů ti udělají prakticky stejnou práci
ad 3) při demuxu by ti měly vypadnout audio streamy, které jsou obsaženy ve VOBech (většinou AC3)
ad 4) třeba Media Player Classic
ad 5) třeba je jenom blbě pojmenovaná přípona, zkus mpa přejmenovat na ac3
ad 6) VirtualDubMod
Nasty_tvf (568)|10.2.2006 22:07
ad 5) - přejmenování přípony v tomto případě maximálně z mpa na mp2, protože to spíš v té nahravce z tv v mpegu nebude zvuk v ac3
StD (8612)|11.2.2006 06:14
Nasty: ...ovšem s výjimkami potvrzujícími pravidlo! (Pro7 etc.)
ka1ra (120)|11.2.2006 23:22
Díky pánové, dost jsem se s tim natrápil a vaše odpovědi mi pomohly. Chyb bylo více, základní byla v tom, že na DVD byl zvuk ve stopě 2 a stopa 1 byla prázdná.