Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Program pro zjištění vypadnutých snímků

thedark (39)|16.2.2006 08:51
Dobrý den,
jaký program se používá pro zjištění vypadnutých snímků na video v MJPEGu? Umí to VirtualDub? Všude tady na fóru čtu o tom že někomu vypadnou snímky,ale nevím jak to zjistit...potřebuji zjistit jakou maximální kvalitu MJPEGu můžu použít, aniž by mi vypadly snímky.

diky za radu
thedark
Mike (617)|16.2.2006 10:26
Ty vypadnuty snimky ti nahlasi uz soft pri zachytavani, ale najit ktere to jsou asi nebude lehky, sice jsou v AVI oznaceny, ale nevim o softu, ktery by ti to zobrazil, mozna VirtualDub, ale ten mozna dropnuty snimky preskakuje, takze asi taky ne
thedark (39)|16.2.2006 15:40
ok, dik...mne se jednalo pouze o to, abych vedel zda mi nejake snimky vypadly nebo zda jsou všechny OK pokud nastavim kvalitu MJPEG na 19 či 20.
ego42 (76)|16.2.2006 17:40
virtualdub dropframy ukazat urcite umi, skace se mezi nima tusimze spicatejma zavorkama > < nebo kterym certem, kazdopadne je to v menu
strana_573.jpg strana_573.jpg
Milosbb (889)|16.2.2006 17:53
thedark

Všude tady na fóru čtu o tom že někomu vypadnou snímky,ale nevím jak to zjistit..

No zistíš to hlavne tak, že ti nebude sedieť obraz so zvukom, zvuková stopa bude dlhšia ako obrazová. A to, že zistíš, ktorý drop to je, ti asi na nič nebude, pretože ten snímok už nemáš.

___________--
aleycon (152)|24.2.2006 11:20
Zdravim, Zkusil jsem Virtual Dubem otevrit AVI s nekolika dropy, ale VD mi je nedokazal zobrazit (je to v menu 'Go' pomoci slozenych zavorek). V AVI jsem mel pritom cca 7 dropu. Jsou to vsechno dropy, ktere vznikly ve WDM driveru, nikoliv v AVI souboru (grabovano ve FLY2000). Jaky je vlastne presny rozdil mezi temito dvema typy dropu? Drop ve WDM si celkem umim predstavit, ale co tenten druhy tip? Diky
Fantas! (3016)|24.2.2006 13:40
Milosbb
tak je to v pripade, ze mas TV kartu a nema v sobe interni zpracovani zvuku. Jinak vlastne v drtive vetsine programu se pri vypadnuti snimku i odmaze automaticky dany zvuk, tak ze ti to tou tvou metodou nezjisti. Jedna jedina poradna vec by byla, kdyby primo progamy logovaly do souboru v jakem case vypadl s nimek.
aleycon (152)|24.2.2006 14:19
Fantas: Grabuju starou dobrou Genius Video Wonder III a mam nastaveno, ze ma zvuk grabovat pres interni ADC, takze tam by synchronizace zvuku a obrazu mela byt zajistena, presto se obcas drop ve WDM objevi a o tyto drople framy je zvuk na konci zaznamu delsi nez video.
thedark (39)|26.5.2006 20:52
a dá se předpokládat,že pokud nebude procesor vytížen na 100% tak k vypadnutí snímku nebude docházet?
Fantas! (3016)|26.5.2006 20:56
thedark
bude dochazet k vypadku, protoze je to driverem, ktery i pri malem vytizeni procesoru stejne nejak zvlastne jakoby synchronizuje, nebo co a ze 3 snimky za hodku proste vypadnou vzdycky! Ale jelikoz mi zvuk s obrazem sedi jak prdel na hrnci, tak to neresim... :-)
jaromir9909 (269)|27.5.2006 02:59
Tak jsem to zrovna nemoh najít, ale někde to tu bylo. Autor Ivo Mašek, jestli se nepletu, a téma vypadlé snímky při zachytávání z "VCR". Prvně bych rozdělil problém na :
ad 1:vstup tuner
ad 2 :vstup externiho zařízení(s_video,Cinch)
To znamená, je-li problém při zpracování videa ze zdroje nebo malý výkon PC pro jeho zpracování.

P.S. : To rozdělení není přesné, ale u mně to tak prakticky funguje. Z tuneru je video ok. a z VCR dle kazety.
mirekv (7169)|28.5.2006 17:55
Fantas!
s[color=red]y[/color]nchronizuje je s tvrdým! :-E :BB:
Whitejoker (616)|28.5.2006 22:02
mirekv
Co když zrovna nemůže? Pak by byl s měkkým. :-D
Neřekne G-Spot, že jsou vypadlé snímky? Mám pocit, že blábolí něco o "chunks", to by mohly být napojované kousky videa po vypadnutí snímku.
A grabovací program VirtualVCR ve statistice napíše, kolik snímků vypadlo. Pro prověření, jak to počítač stíhá, by stačilo kousek videa nahrávat v tomto programu při různých nastaveních kodeků.
jaromir9909 (269)|30.5.2006 11:18
[quote=thedark]Dobrý den,
jaký program se používá pro zjištění vypadnutých snímků na video v MJPEGu? Umí to VirtualDub? Všude tady na fóru čtu o tom že někomu vypadnou snímky,ale nevím jak to zjistit...potřebuji zjistit jakou maximální kvalitu MJPEGu můžu použít, aniž by mi vypadly snímky.[/quote]

VirtualDub Ti ukáže vytížení procesoru i počet vypadlých snímků. Dokáže vytvořit i log soubor, ale nevím zda by v něm šlo zjistit místa výpadku. Já pro zachytávání používám výhradně tento program. Ale jak jsem psal výše, při grabování z "VCR" dojde k výpadku snímků i při 20% vytížení. Tady Ti výkon PC nepomůže.
mirekv (7169)|30.5.2006 12:24
Vypadávání snímků je dost ošemetná věc. Nahrávací soft to třeba sdělí, ale už v nahraném? Nejlepší je používat soft nebo zařízení ve kterém snímky nevypadávají, tedy do MPEG nebo převodníkem do DV (Pitomec je tady sice s tím občas otravný, ale má pravdu).
Bullback (352)|31.5.2006 13:20
[quote=mirekv]Vypadávání snímků je dost ošemetná věc. Nahrávací soft to třeba sdělí, ale už v nahraném? Nejlepší je používat soft nebo zařízení ve kterém snímky nevypadávají, tedy do MPEG nebo převodníkem do DV (Pitomec je tady sice s tím občas otravný, ale má pravdu).[/quote]

Proč by neměly vypadávat snímky do MPEGu a do MJPEGu ano to teda nechápu. \/ \/ \/

Při použití bTV softu to jistí buffer který lze nastavit äž do výše RAM, jinak HW encoderem.