Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s dualnim vysilanim a naslednym prevodem (Colombo)

flax (9)|24.2.2006 15:47
Zdravim. Jsem zde novy a rad bych Vas tedy pozadal o jednu radu. Pred par dny jsem si poridil kartu LifeWiew DVB-T. Pribaleny SW byl celkem k nicemu a proto jsem si nasledne dokoupil za 40$ MyTheatre.

Chtel jsem si zachytavat porad "Colombo", ktery je vysilan v dualnim zvukovem rezimu, kde v levem kanalu jede cestina a v pravem originalni zneni. Vzdy zapnu nahravani jeste nez zacne Colombo, napr. behem reklamy a zacnu ukladat. Jakmile porad zkonci a chci jej prehrat funguje vse korektne az do chvile kdy skonci reklama a NOVA prepne audio stream ze Stereo na Dual. V tu chvili vetsina MPEG prehravacu prestane reprodukovat zvuk, nebo v lepsim pripade VirtualDubMod zacne zvuk prehravat jako by velice zpomalene coz je teda zapricineno touto zmenou. Jak mam tento problem vyresit?

Bezne jsem totiz doposud zadny nemnel pokud jsem nahraval ve standardnim stereo rezimu, kde jsem cely vysledny MPEG otevrel ve VirtualDubModu, "ostrihal" reklamy, nastavil 2-pass kompresi v XVidu a na audio streamu nastavil konverzi do MP2 112Kbit. Vysledek byl vzdy rychly a velice spolehlive, nemluve o nadherne kvalite. Jak to ale vyresit u tohoto dualniho vysilani? Muzete prosim poradit? Dekuji...
ViKinG (793)|24.2.2006 15:57
demuxni si audio samostatně vytáhni si jen CZ kanal udělej si mono nebo pseudostereo (L i P mono) případně si totéž udělej i s ENG.
112kbps MPEG1LII jako kvalitu nelze brát, neni důvod ubírat z původního bitrate.
flax (9)|24.2.2006 15:58
[quote=ViKinG]demuxni si audio samostatně vytáhni si jen CZ kanal udělej si mono nebo pseudostereo (L i P mono) případně si totéž udělej i s ENG.
112kbps MPEG1LII jako kvalitu nelze brát, neni důvod ubírat z původního bitrate.[/quote]

Promin spletl jsem se myslel jsem 112Kbit MP3 samozrejme. Mohl bych te prosim pozadat o vysvetleni bod po bodu co mam presne udelat a jaky SW pouzit? Dekuju...
clee (6592)|24.2.2006 16:11
sound forge, oznac si jen levej nebo pravej kanal, zkopiruj, paste special-paste to new, pak to bud uloz rovnou (jako mono) nebo v menu process-channel converter zvol mono to stereo a uloz (jako stereo)
flax (9)|24.2.2006 16:43
Bohuzel nemam moznost demuxovat tento MPEG stream, kde se stridaji ruzne audio formaty. Pokud napriklad vezmu PVAStrumento a mam zaskrtnuto u demuxu v zalozce audio "Split output on audio format change" tak mi v tohoto mpegu odseparuje asi 5 audio streamu, pokud toto nezaskrtnu tvari se audio streamjako poskozeny a nejde s nim nikde pracovat.
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 17:40
Zkus to v ProjectX, Split 2 channels into 2 single, tím jsem zatím vždycky zpracoval všechny pazvuky z Nováckého streamu
flax (9)|24.2.2006 17:49
To jsem samozrejme chtel vyzkouset, ale vzhledem k tomu, ze tato aplikace je udelana v Jave namam sanci to spustit. Zkousel jsem uz ulpne vsechno, ruzne verze JRE i si tom sam zkompilovat ale nikdy se mi to nepodarilo spustit. Nakonec jsem sehnal i nejakou 28MB zkompilovanou verzi a ta mne jen problikne a take se nespusti, tak jsem to po asi jednodennim laborovani uz vzdal... :(
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 18:26
zkus použít tuhle zkompilovanou verzi:http://www.oozoon.de/progs/projectx/ProjectX-v0.90.03.01-20060201.zip
s JRE 1.5.0 mě nedělala nikde žádný problém

edit: A hezkej návod na to je i tady:https://www.tvfreak.cz/demux-a-strih-nejen-dvb-v-projectx/705
flax (9)|24.2.2006 20:17
Bohuzel take nejede, jeste se mi to nepodarilo rozchodit na zadnem PC takze jsem asi vazne lama. A to si troufam tvrdit, ze pocitacum celkem rozumim, kdyz delam technika a lehce programuju v Delphi.

Opet hlaska "Could not find the main class. Program will exit."
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 20:22
no, tak asi budeš mít nějakej problém s tím JRE, ale to bohužel nejsem schopnej poradit moc konkrétně, zkus po tomhle zapátrat a dát do pořádku, a jsem přesvědčenej, že pak PX na 100% pojede
flax (9)|24.2.2006 20:40
Nemohl by si mi poslat primy download link na verzi JRE co pouzivas ty? Nevim jestli nedelam neco jineho spatne ale spostim pak tak, ze najedu do adresare, kde mam ProjectX rozbaleny a napisu javaw.exe ProjectX-v0.90.03.01-20060201.jar
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 21:01
No Javu mám normálně, odtud:http://www.java.com/en/download/manual.jsp, je tam i jakýsi čudlík na verifikaci, tak to zkus. Pokud to budeš mít v pořádku, mělo by to jít spouštět i rovnou, *.jar se zaregistruje jako Executable Jar file a jde pak spouštět i přímo kliknutím
flax (9)|24.2.2006 21:08
Hmm nefunguje... Kompletne jsem odinstaloval vse co mnelo neco spolecneho s Javou, zrestartoval, pak nainstaloval "jre-1_5_0_06-windows-i586-p.exe", opet zrestartoval. K pripone JAR se nastavila asociace:

"Executable Jar File ("C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\javaw.exe" -jar "%1" %*)

a stale nic, kliknu na JAR, protoci se presypaci hodiny a nic se nedeje. Vyzkousel jsem na pocitaci u deti a naprosto to same...
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 21:28
Nevím :-( nejsem v tom zas tak moc honěnej, ale zkus se zeptat třeba v sekci "Problémy s PC....." , problém s Javou stejně spíš patří tam, a leckdo chytrej, kdo nečte v DVBT, tam chodí číst příspěvky, třeba tam z někoho něco vyrazíš :-)
flax (9)|24.2.2006 21:29
No neuveris cim to nakonec bylo ;) Tak takovou vec bych vazne necekal. Jave totiz nejak vadi kdyz je program umisten v adresari s prvnim znakem "!", ktery ja pouzivam naprosto bezne a mnel jsem to v adresari "!projectx". Po zruseni tohoto znaku je jiz vse v poradku. :)
Nasty_tvf (568)|24.2.2006 21:34
:BB:
flax (9)|24.2.2006 22:43
Jinak samozrejme, ze ProjectX je absolutne bezkonkurencni, tam to slo bez problemu demuxnout, zvlast L a zvlast P kanal a vsehno uz slape tak jak ma - diky moc za rady!