Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz pouze pro znalce - Amstrad srx2001 & digitalni vys

pepiiik (6)|1.3.2006 22:37
Lidi najde se borec, ktery ma prehled o tom jak se da vyuzit digitalni vystup u starickeho satelitniho recieveru Amstrad srx2001.Je najaka moznost pripojeni k soucasnym DVB-T prijmacum?
slo (227)|3.3.2006 00:04
Borče, zkus naroubovat meruňku na bramboru a řekni nám pak, jak jsi dopadl ...

SRX2001 je analogový satelitní přijímač a DVB-T je digitální pozemní vysílání 9-).
Pitomec (10211)|3.3.2006 00:16
Ten výstup je tuším jenom audio pro DSP.
gbpvr (29)|3.3.2006 09:37
[quote=pepiiik]Lidi najde se borec, ktery ma prehled o tom jak se da vyuzit digitalni vystup u starickeho satelitniho recieveru Amstrad srx2001.Je najaka moznost pripojeni k soucasnym DVB-T prijmacum?[/quote]

Zdarec,

tak tenhle sat. mam doma taky :-) Je to historie. Kupoval jsem ho nekdy v roce 1995-6 Byla to super vec. Stal asi 8tis. a mel integrovany Dolby Pro-Logic zesilovac. Pokukoval jsem tou dobou po domacim kine a nakonec mi tohle prislo na muj tehdy maly bytecek uplne vyhovujici. I tak sousedi nadavali :-) Zabil jsem tim 2 mouchy jednou ranou. Mel jsem Pro-Logic zesilovac a satelit. Jeste jsem tou dobou pokukoval po znacce Pace,ale ten vysel na nejakych 13tis. takze volba byla jasna. Mam ho do ted,ale jiz neprovozuju domaci kino jelikoz jsem se prestehoval do RD a tam momentale nemam podminky pro jeho provozovani (manzelka). Jinak az dam dohromady garaz,tak je to jasny - pujde do garaze a i moje reproveze :-) Jinak me trapi asi klasicka vec,ze odchazi dalkovy ovladac a pomalu je problem s nim ovladat (asi odchazi vodiva vrstva pod klavesnici).

No jinak k problemu. Sveho casu jsem nekde cetl,ze by ten konektor mel jit pouzit pro pripojeni digitalniho satelitu,ale ted jsem koukal na nejaky obrazky na netu a mate me tam v napise "480MHz" Je tam presne napsano "IF OUT 480MHz DIGITAL READY". No, nic by to nestalo k tomu ten digitalni sat. pripojit :o)
Pitomec (10211)|3.3.2006 09:46
A kam bys to asi připojil? Receiveru pro DVB-S stačí F konektor od konvertoru na parabole a jinak si vystačí sám. Mimochodem v roce 1996 jsem kupoval DVB-S Nokii 9600S (25t.) a v tehdejší době vypláznou 8t. za analog, to bych asi nerozdejchal dodneška 9-)
mirekv (7169)|3.3.2006 10:09
[quote=slo]Borče, zkus naroubovat meruňku na bramboru a řekni nám pak, jak jsi dopadl ...
.[/quote]
To je přesně, co potřebuju! Jak?
gbpvr (29)|3.3.2006 10:11
[quote=Pitomec]A kam bys to asi připojil? Receiveru pro DVB-S stačí F konektor od konvertoru na parabole a jinak si vystačí sám. Mimochodem v roce 1996 jsem kupoval DVB-S Nokii 9600S (25t.) a v tehdejší době vypláznou 8t. za analog, to bych asi nerozdejchal dodneška 9-)[/quote]

No v 96' dat 25k za DVB-S kdyz tam bezel jenom promo kanal, tak to bych opravdu nerozdejchal :-E

Jinak kdyby jsi vedel o jakem konektoru je rec,tak by jsi vedel o co se jedna,takhle to jsou jenom nic neresici poznamky (promin).
Pitomec (10211)|3.3.2006 10:19
[quote=gbpvr]No v 96' dat 25k za DVB-S kdyz tam bezel jenom promo kanal, tak to bych opravdu nerozdejchal :-E

Jinak kdyby jsi vedel o jakem konektoru je rec,tak by jsi vedel o co se jedna,takhle to jsou jenom nic neresici poznamky (promin).[/quote]
Promo kanál? He, he, he - tam běžela volně třeba komplet nabídka Canal+ :-)-

A co se týká nějakého konektoru, tak se znovu ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš? Ani nemusíš hledat odpověď, protože ta je poměrně jednoduchá - NIKAM :-I
gbpvr (29)|3.3.2006 10:28
[quote=Pitomec][quote=gbpvr]No v 96' dat 25k za DVB-S kdyz tam bezel jenom promo kanal, tak to bych opravdu nerozdejchal :-E

Jinak kdyby jsi vedel o jakem konektoru je rec,tak by jsi vedel o co se jedna,takhle to jsou jenom nic neresici poznamky (promin).[/quote]
Promo kanál? He, he, he - tam běžela volně třeba komplet nabídka Canal+ :-)-

A co se týká nějakého konektoru, tak se znovu ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš? Ani nemusíš hledat odpověď, protože ta je poměrně jednoduchá - NIKAM :-I[/quote]

Hmmm, Canal+ . 9-)

Jenom aby jsi vedel o cem je rec (doufam,ze se ten soubor nahral):
Pitomec (10211)|3.3.2006 10:57
[quote=gbpvr]Hmmm, Canal+ . 9-)

Jenom aby jsi vedel o cem je rec (doufam,ze se ten soubor nahral):[/quote]
Že nevíš, co to Canal+ je, vynecháme a znovu se ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš?
gbpvr (29)|3.3.2006 11:12
[quote=Pitomec][quote=gbpvr]Hmmm, Canal+ . 9-)

Jenom aby jsi vedel o cem je rec (doufam,ze se ten soubor nahral):[/quote]
Že nevíš, co to Canal+ je, vynecháme a znovu se ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš?[/quote]

Sorry, uz na vysvetlovani pro Pitomce rezignuju. :-((

Sbohem
Pitomec (10211)|3.3.2006 11:22
[quote=gbpvr]Sorry, uz na vysvetlovani pro Pitomce rezignuju. :-((

Sbohem[/quote]
Ano - rezignuješ, protože neznáš odpověď. Ani znát nemůžeš, jelikož žádný digitální SAT takovým vstupem nedisponuje, takže propojení toho Amstrada s DVB-S receiverem prostě možné není. Doufám, že ti to jako vysvětlení stačí, abys byl trochu v obraze a ne ve světě dezinformací.
gbpvr (29)|3.3.2006 11:56
Ne ne. Rezignuju na Pitomce.
slo (227)|3.3.2006 13:37
Krátce k věci. IF OUT je nejspíše výstup mezifrekvence tohohle přijímače, proto těch 480 MHz. Pokud by někdo vlastnil pouze přijímač bez VF dílu, může tento výstup použít pro dekódování digitálního vysílání. Po tuhle "mefku "se analog a digitál shodují.
Rozumím dobře Tvému dotazu Pepiiiku, ptáš se jestli, když použiješ tento výstup ze SAT analogu, připojíš ho ke vstupu digitálu DVB-T, který naladíš na 480 MHz, jestli budeš moct chytat digitální SAT vysílání, které budeš ladit na analogovém satelitu? Fikané. Už jsi to vyzkoušel?
blueant (820)|3.3.2006 13:55
A vie tu niekto rozdiel medzi antenou na DVB-S a DVB-T ? 9-)
mirekv (7169)|3.3.2006 13:59
blueant
Si děláš srandu, ne? Na DVB-S je větší! :-E
slo (227)|3.3.2006 14:11
[quote=blueant]A vie tu niekto rozdiel medzi antenou na DVB-S a DVB-T ? 9-)[/quote]A proč se ptáš? DVB-T chytíš na prut na televizi, kdežto na DVB-S potřebuješ parabolu a konvertor, což jistě víš ... 9-)
slo (227)|3.3.2006 14:16
[quote=mirekv]blueant
Si děláš srandu, ne? Na DVB-S je větší! :-E[/quote]Jááák větší, dyť vlna je kratší :-D
blueant (820)|3.3.2006 14:49
No ja len ked tu niekto chce napajat spolu DVB-S a DVB-T na jednu antenu. :-E
slo (227)|3.3.2006 20:00
[quote=blueant]No ja len ked tu niekto chce napajat spolu DVB-S a DVB-T na jednu antenu. :-E[/quote]Dačo volačo jsi špatně pochopil. :-) Parabola - konvertor - koax - Amstrad - IF OUT - koax - set top box - TV (PC). Experiment spočíval v tom, že analogovým satelitním přijímačem naladí digitální satelitní vysílání, které pak přes IF OUT pustí do DVB-T set top boxu, který naladí na 480 MHz (frekvence mezifrekvenčního výstupu z Amstradu) a v něm ho dekóduje a pustí do TV nebo PC. Šílené !? Ale proč to nezkusit, co z toho vyleze... zřejmě nic.
Pitomec (10211)|3.3.2006 20:14
Už vzhledem k odlišným šířkám pásma u DVB-S a DVB-T tam opravdu nic naladit nemůže :-)
gbpvr (29)|3.3.2006 23:46
Tak aby rec nestala.

Vytazeno z manualu pro Amstrad SRX 2001:

1. INTRODUCTION
Additionally, our 'Digital ready' capability avoids early obsolescence in such a fast changing field as satellite TV. We have made provision for an interface to work with future so-called 'digital' reciever/decoders designed to work with new (but as yet undefined) Digital Video Broadcasts from a new generation of satellites. This will mean that a new digital 'decoder' can be connected which will control the SRX2001, allowing you access to many new digital services.

.
.
.

14. CHANNEL CUSTOMISATION
1. Select channel.
2. Press TUNING to obtain the following picture (or similar):

3. Press -> to change Digital Ch setting
4. Press EXIT

NOTE
Setting Digital Ch to On assigns tuner control to an external device (eg. digital TV decoder) connected to the IF OUT socket. (The receiver's built-in tuner as switched off when Digital Ch is set to On.)

Hmmm,tak co na to Pitomec. Z toho asi bude Jelen :-)
slo (227)|4.3.2006 08:14
Pitomec na to neřekne nic, v případe reakce na můj příspěvek má pravdu.
Já tam psal o tom, že experiment bude spočívat v použití DVB-T set top boxu ve funkci toho externího digi decoderu za Armstradem. Jinak přestože jsem ten receiver nikdy neviděl (měl jsem Pace), moc jsme se nesekli a shoduje se to s návodem :-)
Pitomec (10211)|4.3.2006 09:07
[quote=gbpvr]Tak aby rec nestala.

Vytazeno z manualu pro Amstrad SRX 2001:

1. INTRODUCTION
Additionally, our 'Digital ready' capability avoids early obsolescence in such a fast changing field as satellite TV. We have made provision for an interface to work with future so-called 'digital' reciever/decoders designed to work with new (but as yet undefined) Digital Video Broadcasts from a new generation of satellites. This will mean that a new digital 'decoder' can be connected which will control the SRX2001, allowing you access to many new digital services.

.
.
.

14. CHANNEL CUSTOMISATION
1. Select channel.
2. Press TUNING to obtain the following picture (or similar):

3. Press -> to change Digital Ch setting
4. Press EXIT

NOTE
Setting Digital Ch to On assigns tuner control to an external device (eg. digital TV decoder) connected to the IF OUT socket. (The receiver's built-in tuner as switched off when Digital Ch is set to On.)

Hmmm,tak co na to Pitomec. Z toho asi bude Jelen :-)[/quote]
Jelen seš z toho ty, protože ti vůbec nedošlo, že výrobce může do návodu napsat prakticky cokoliv a může mít i hezký představy, ale realita je pak jiná - takže v tomto případě se nějaké rozhraní, jenž Amstrad použil, zcela zjevně nesetkalo u ostatních výrobců SAT techniky s pochopením a skončilo logicky v kopru (ostatně tam skončil i celý Amstrad, který se sice cosi snaží v UK prodávat, ale dřívější sláva je dávno vyhaslá - podobně jako Pace, kdysi snad nejúspěšnější firma u analog. SAT receiverů). 8-)
gbpvr (29)|4.3.2006 09:39
JENOM TI PRIPOMENU TVOJE VYROKY

[quote=Pitomec]Ten výstup je tuším jenom audio pro DSP.[/quote]

[quote=Pitomec]A co se týká nějakého konektoru, tak se znovu ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš? Ani nemusíš hledat odpověď, protože ta je poměrně jednoduchá - NIKAM :-I[/quote]

[quote=Pitomec]Znovu se ptám - kam ho do DVB-S receiveru připojíš?[/quote]

[quote=Pitomec]Ano - rezignuješ, protože neznáš odpověď. Ani znát nemůžeš, jelikož žádný digitální SAT takovým vstupem nedisponuje, takže propojení toho Amstrada s DVB-S receiverem prostě možné není. Doufám, že ti to jako vysvětlení stačí, abys byl trochu v obraze a ne ve světě dezinformací.[/quote]

---------------------------------------------------------------------------------
Ja se taky obcas seknu a taky mi nekdy trva nez si to priznam,ale mel by jsi uznat,ze puvodni dotaz Pepiiika neni zadne blouzneni. Reakce,ze se zblaznil,kam by to strcil atd. kdyz zrovna v tomhle pripade zarizeni,clovek ktery odpovida nezna je vcelku zbytecna.

Kdyz budu mit dneska cas,tak to odpoledne vyzkousim a dam sem poznatky. Treba to neco bude delat,ale treba ne (tohle mozna spise). Rozhodne to kdysi Amstrad myslel dobre :-)
Pitomec (10211)|4.3.2006 10:29
[quote=gbpvr]Ja se taky obcas seknu a taky mi nekdy trva nez si to priznam,ale mel by jsi uznat,ze puvodni dotaz Pepiiika neni zadne blouzneni. Reakce,ze se zblaznil,kam by to strcil atd. kdyz zrovna v tomhle pripade zarizeni,clovek ktery odpovida nezna je vcelku zbytecna.

Kdyz budu mit dneska cas,tak to odpoledne vyzkousim a dam sem poznatky. Treba to neco bude delat,ale treba ne (tohle mozna spise). Rozhodne to kdysi Amstrad myslel dobre :-)[/quote]
Nezešílels? S čím bych se měl seknout? Jasně jsem se tě ptal, kam ten výstup z Amstrada zapojíš do vstupu DVB-S receiveru (protože do DVB-T receiveru je to nesmysl totální) a tys na to prostě nedokázal odpovědět. Takže já nemám co přiznávat, protože to tvoje rozhraní, jenž tam Amstrad dal pro strýčka Příhodu (a je jedno, jestli to myslel dobře nebo třeba upřímně), je naprosto k ho*nu :-k Jinak osobně toho Amstrada ani znát nemusím, protože pokud vím, že neexistuje ani jeden DVB-S receiver s takovým vstupem, tak je to naprosto dostačující jako nezvratný fakt, že s tím výstupem u Amstrada se můžeš akorát dloubat v nose 9-)
slo (227)|4.3.2006 10:48
Hele, než se pozabíjíte, tak jen bych podotknul, že z toho anglického manuálu lze vyčíst, že výrobce neměl v úmyslu připojovat za analogový SAT přijímač nějaký digitální DVB-S, ale nachystal mezifrekvenční výstup pro eventuální připojeni EXTERNÍHO DEKODERU pro DIGITÁL. Vyvinul to v době hluboké analogové totality a předpokládal, že se spojením těchto dvou věcí z toho později stane zařízení pro příjem digitální SAT televize a tudíž nepůjde jeho receiver za pár pátků do popelnice. Určitě počítal s tím, že ty externí dekodéry bude k tomu sám vyrábět... Jenže se Amstrad neprosadil a dnes je v háji jak s PC, tak se satelitem.
Pitomec (10211)|4.3.2006 12:39
Jenom doplním, že v době, kdy se ten Amstrad vyvíjel, byl z digitálních formátů (vysílajících na SATu pro DTH) znám pouze D2-MAC. A ten už je dneska tamtéž, co Amstrad.
pepiiik (6)|7.3.2006 09:58
Znalcem jsem myslel servisaka, ktery vi neco o zpracovani digitalniho signalu s ohledem na jednotlive bloky uvnitr prijmace.
Necekal jsem, ze se na toto tema rozhori takova dlouha a neplodna diskuze.
Pridam par upresneni nejenom pro Pitomce.
V dobe kdy byl Amstrad 2000 na vysluni se o digitalnim prijmu pouze uvazovalo, proto prisli s revolucni myslenkou o digitalni mezifrekvenci.Myslenka byla takova, ze se na vystup teto mezifrekvnce pripoji box pro dalsi zpracovani digitalniho signalu.
O moznosti pripojeni tohoto vystupu primo na vstup DVB-T jsem ani neuvazoval a obavam se, ze to nebude mozne.
Shrnu svuj dotaz do bodu:
1.pouziva digitalni mezifrekvenci(kdekoli uvnitr) , kterou ma na vystupu zmineny Amstrad i dnesni DVB-T prijmace?Nebo to byla nejaka slepa vetev vyvoje?
2.Pokud ano sel by tento vystup pripojit k DVB-T, nemyslim primo na vstup prijmace, ale na vstup vnitrniho modulu, ktery je ho schopen spracovat.
pepiiik (6)|7.3.2006 10:02
[quote=gbpvr]

Kdyz budu mit dneska cas,tak to odpoledne vyzkousim a dam sem poznatky. Treba to neco bude delat,ale treba ne (tohle mozna spise). Rozhodne to kdysi Amstrad myslel dobre :-)[/quote]

Ahoj, povedlo se ti neco noveho zjistit?
Pitomec (10211)|7.3.2006 10:04
Nevím proč sem pořád taháš ten DVB-T receiver :-? Pokud by to už šlo k něčemu připojit, tak k DVB-S receiveru, ale DVB-T je úplně něco jinýho...
slo (227)|7.3.2006 16:02
[quote=pepiiik]Znalcem jsem myslel servisaka, ktery vi neco o zpracovani digitalniho signalu s ohledem na jednotlive bloky uvnitr prijmace.
Necekal jsem, ze se na toto tema rozhori takova dlouha a neplodna diskuze.[/quote]
No na to, že podle Tvé aktivity na tomto fóru (nejen na tohle téma, ke kterému jsi se po celou dobu raději vůbec nevyjádřil), máš mlíko na bradě, volíš docela silná slova. Tohle je forům fandů, pokud chceš radu od servisního technika, opraš svoji angličtinu a obrať se s odborným dotazem na anglického výrobce. Bylo by ale vhodné vědět, co vlastně chceš...

[quote=pepiiik]Shrnu svuj dotaz do bodu:
1.pouziva digitalni mezifrekvenci(kdekoli uvnitr) , kterou ma na vystupu zmineny Amstrad i dnesni DVB-T prijmace?Nebo to byla nejaka slepa vetev vyvoje?[/quote]
Co je to "digitální mezifrekvence" u analogového přijímače?

[quote=pepiiik]
2.Pokud ano sel by tento vystup pripojit k DVB-T, nemyslim primo na vstup prijmace, ale na vstup vnitrniho modulu, ktery je ho schopen spracovat.[/quote] Očekáváš, že ti někdo poradí s blokovým zapojením určitého DVB-T přijímače nebo řekne, že máš tento signál o kmitočtu 480 MHz připojit na nohu č.7 IO - dekodéru kteréhokoliv DVB-T přijímače? Asi čteš hodně sci-fi nebo vůbec nevíš, která bije! Nejdřív musíš demodulovat, upravit a pak dekódovat adekvátním dekodérem. Sežeň si nejdřív návod (ostatně důležitou část jsi si tu mohl přečíst) a pak pochopíš, k čemu to tenkrát mělo sloužit.

Vrať kostlivce do skříně...
pepiiik (6)|8.3.2006 13:06
Koukni se chlapecku \/ doba kdy mela technicka fora odborny charakter je uz bohuzel davno pryc a podle tvych projevu ji ani pamatovat nemuzes.
Podivej se na sve "ftitpne" poznamky stejne jako prispevky toho druheho Pitomce.Snad pochopis, ze se na ne opravdu reagovat neda.
slo (227)|8.3.2006 13:44
[quote=pepiiik]Koukni se chlapecku \/ doba kdy mela technicka fora odborny charakter je uz bohuzel davno pryc a podle tvych projevu ji ani pamatovat nemuzes.
Podivej se na sve "ftitpne" poznamky stejne jako prispevky toho druheho Pitomce.Snad pochopis, ze se na ne opravdu reagovat neda.[/quote]S tím "chlapečkem" jsi silně přestřelil, otecko. Opravdu vědecká fóra z padesátých let nemohu pamatovat. To byly tele-komunikace ještě cestou do znárodněného kravína. A pokud ti naše fórům nesedí, změň lokál nebo nás aspoň obohať o nějaké tvé letité zkušenosti. Zatím v případě tvých příspěvků nebylo z čeho čerpat... Digitální meziifrekvence hned za VF dílem a ještě na kmitočtu 480 MHz, to bych chtěl vidět ty digitální filtry a za tu cenu :-E
pepiiik (6)|8.3.2006 14:26
[quote=slo][quote=pepiiik]Koukni se chlapecku \/ doba kdy mela technicka fora odborny charakter je uz bohuzel davno pryc a podle tvych projevu ji ani pamatovat nemuzes.
Podivej se na sve "ftitpne" poznamky stejne jako prispevky toho druheho Pitomce.Snad pochopis, ze se na ne opravdu reagovat neda.[/quote]S tím "chlapečkem" jsi silně přestřelil, otecko. Opravdu vědecká fóra z padesátých let nemohu pamatovat. To byly tele-komunikace ještě cestou do znárodněného kravína. A pokud ti naše fórům nesedí, změň lokál nebo nás aspoň obohať o nějaké tvé letité zkušenosti. Zatím v případě tvých příspěvků nebylo z čeho čerpat... Digitální meziifrekvence hned za VF dílem a ještě na kmitočtu 480 MHz, to bych chtěl vidět ty digitální filtry a za tu cenu :-E[/quote]
Jaky prestrel???Mas projevy rozmazlenyho cucaka.
Prihod jeste nejaky fory, at se mi zlepsi nalada 9-)
Pitomec (10211)|8.3.2006 15:06
Nemáš náhodou krámy, že se tady projevuješ tak dementně? Hoďte to někdo do koše, stejně je to diskuze na tři ho*na - takovej starej křáp alá Amstrad už snad není ani v muzeu, natož někde v provozu... :-k
pepiiik (6)|8.3.2006 19:34
[quote=Pitomec]Nemáš náhodou krámy, že se tady projevuješ tak dementně? Hoďte to někdo do koše, stejně je to diskuze na tři ho*na - takovej starej křáp alá Amstrad už snad není ani v muzeu, natož někde v provozu... :-k[/quote]
Diky za optani,nemej peci jsem v pohode :-!!!
Za promaznuti by to tu stalo...zvlaste prispevky tech kteri si pletou vyznam slov znalec a prudic :-E
slo (227)|8.3.2006 20:04
Bullshit! Taky si myslím, že tady již škoda slov.