Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY HX710 - na jaká média pálíte?

tark (8)|22.3.2006 21:01
Mám problém s HX710 - píše The disc is dirty (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6441 ), nicméně chtěl bych se zeptat, na jaká média s tímhle rekordérem pálíte. Verbatim DVD-R 16x Printable skoro nebere (zatím vzal dvě z osmi - čerstvě rozbalené). Dřív jsem pálil na Sony DVD-R 8x a ty byly v poho (z 40ks asi 3 "dirty").

---

BTW, nešlo by tam dát jinou mechaniku - třeba v Elvii? K počítači mám připojenou LG H20L a mám pocit, že by něco vypálila i na placku ze železa :D
Jano (592)|22.3.2006 21:10
Ten pocit ťa neklame :-)
Milosbb (889)|22.3.2006 21:28
tark
Nemám síce SONY DVD rekordér, ale viem, že práve médiá DVD-R Verbatim 16x sú problematické na kompatibilitu s mechanikami. Ak si prečítaš toto fórum, hlavne sekciu Vypalování, tak nájdeš nejaké príspevky práve s mínuskami 16x Verbatim.

Na tvojom mieste by som skúsil iné médiá, ideálne by boli 8x, môžu byť aj Verbatim, len nie 16x mínusové.

----------
tark (8)|22.3.2006 21:37
Milosbb: 8x nechci, 16x je mnohem lepší :-) Sekci Vypalování pročtu, uvidíme, dík za radu, každopádně s těmihle médii jsem zatím problém neměl (H20L, čtení H20L/DVD v nb/LG DVD přehrávač/SONY HX710)... Dík :)
Milosbb (889)|22.3.2006 21:52
tark

8x nechci,16x je mnohem lepší

No ako myslíš, ja kupujem jedine 8x, rozdiel v čase je oproti 16x cca 1 a pol minuty, ale v kvalite to bude určite v prospech 8x. No a nemám žiadny problém.
Inak si odsleduj pálenie v PC mechanike - 16x zápis je realitou až na konci média, tak v 85-90% média.
Mimochodom H20L je nová mechanika, takže tá nemôže mať problém vypáliť jeden z posledných typov médií, naopak v tom rekordéri je vývojovo určite staršia mechanika, u ktorej pri vývoji ešte nemohli mať 16x médiá.
Napr. moja vypalovačka v PC v pohode a kvalitne vypáli 16x plusové Verbatimi, ale s 16x mínuskami Verbatim už má problém a páli ich len 4x, aj keď mám mechaniku na mínusky 8x.
No a toto si určite pozri :


https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6441

--------------
tark (8)|22.3.2006 22:03
Jasně, četl jsem, 16x - jsou problémové média :-) Zkusím nakoupit na zkoušku třeba 10 plusových, třeba pojedou bez problémů... Pokud pojedou, tak nakoupím dalších 50 :D
Milosbb (889)|22.3.2006 22:15
tark
Zkusím nakoupit na zkoušku třeba 10 plusových, třeba pojedou bez problémů... Pokud pojedou, tak nakoupím dalších 50 :D

Na skúšku stačí jeden kus, nekupuj cake 10 alebo dokonca 50 ks.
Inak s tým mám takisto nie práve najlepšie skúsenosti, najradšej kupujem samostatne balené médiá v krabičkách, aj keď to vyjde drahšie. V baleniach cake(dortík) bývajú aj vadné kusy, ale to je len moja skúsenosť, takže to neber úplne vážne.

---
tark (8)|22.3.2006 22:39
neresim to, media se nekazi ;) jinak ja kupuju stridave, podle toho, kolik mam volnych krabicek :D
clive (22)|25.5.2006 09:32
[quote=tark]neresim to, media se nekazi ;) jinak ja kupuju stridave, podle toho, kolik mam volnych krabicek :D[/quote]

Hele ja jsem mel tenhle problem kdy to napise disc is dirty taky, ale mozna jsem ho vyresil, i kdyz....
vsechny media na ktery mi to nezaclo ani palit a napsalo to disc is dirty sly pak v pohode v PC.
Zkusil jsem uplne nahodou jednou tohle "dirty" medium dat znovu zpet a napalit na nej neco 1:1. Vzalo to bez problemu.
Od ty doby mam jen kratouckou reklamu na HBO kterou dam na neposlusny medium a pak uz na nej muzu dopalit rychle.
Jeste jsem nezkousel treba palit 1:1 celej nejakej film, ale vetsinou mi tohle s tou reklamou klaplo. mam ji tam, ale treba u serialu jako jsou navstevnici mi to az tak nevadi..