Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ake riesenie???

embe (99)|28.3.2006 15:52
Čaj all,

stojim pred otazkou ako raz a navzdy vyriesit nahravanie z TV a spracovanie na DVD. Do uvahy musim zobrat fakt prichadzajuce digitalne vysielanie v blizkej buducnosti, ceny komponentov ale aj mesacne platby providerom v porovnani s kartami czechlink a SKlink. Momentalne fungujem tak, ze cez TV kartu v PC nahravam analog signal do PC, ktory potom postriham v Sony Vegas 6.0 do nejakeho polotovaru, ktory cez Tmpgenc prerobim na mpeg subor a ten potom v DVD Architekte spracujem na DVD a vypalim (je tu viac moznosti ako toto robit ale prakticky su rovnake...). Cely proces je vsak caovo narocny a pracny aj ked samotne postrihanie a pod je rychle, PC rendering trva dlho (grabnute AVI-cka -->1 AVI subor -->MPEG). Takze hladam nejake pohodlnejsie riesenie. Do uvahy prichadza DVD rekoreder ale tu neviem, ake su moznosti strihu (presnost, efekty a pod, to co sa da urobit v strihovom programe) alebo digitalny satelit so zabudovanym harddiskom (aspon 250 GB alebo tak nejak). Ked vezmem do uvahy mesacne platby za UPC (rocne je to cca 3600SKK) tak mi vychadza, ze keby som investoval do digitalneho satelitu + czechlink a slovaklink karty max 15.000, tak sa mi investicia vrati za 4 roky a potom ma uz UPC nezaujima. Ked beriem do uvahy digitalne vysielanie, ktore je tu coskoro, tak neviem neviem...nehovoriac o tom, ze vobec nic o tom neviem, ako to bude fungovat, aky equipment nakupit a tak:-) Takze ake je podla Vas nejlepsie riesenie? 1)TV karta (hehe) 2)DVD rekorder - vysoka cena podla mna este stale 3) digitalny satelit.
Ten satelit by mal byt s natacacou parabolou na dve karty aby som ich nemusel prehadzovat a so zabudovanym alebo zabudovatelnym HDD pre priame grabovanie a pripojenim do PC kde sa nasledne subor(y) spracuje. Ale aj tu su zriadovacie poplatky dost vysoke. Mam ale moznost nakupovat vo velkoobchode...

Dik za Vase rady/nazory/linky a pod.
clee (6592)|28.3.2006 16:04
parabola nemusi bejt otaceci, staci jedna karta, multifocus a diseqc prepinac, karta bud skystar2 a nebo stolni dreambox (staci dm-500s, stoji neco okolo sesti tisic a ma ethernetovy rozhrani)
blueant (820)|28.3.2006 16:04
Najlacnejsia varianta - DVB-S karta do pocitaca - napr. SKYSTAR2 - ak chces na dve karty tak + 2xUSB phoenix.
embe (99)|28.3.2006 16:25
Toto ma zaujima. Mozes mi o tom napisat trochu viac? Ako to pracuje, co vsetko musim kupit a tak (parabola a pod...) Ta karta SKYSTAR2 ma hardware podporu grabovania alebo je to cele na procesore PC? Kazdopadne teraz citam skoro Flame https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5052 a nezda sa mi ze by to bolo super riesenie grabovat satelitne digitalne vysielanie vzhladom na datovy tok...
Nebolo by lepsie potom mat (predpokladam, ze Ivo Masek ma tuto) kartu Leadtek TV WinFast ?
Ivo Mašek (10205)|28.3.2006 18:37
embe:
DVB-S a DVB-T jsou rozdílné pojmy. Pokud půjdeš do digitálu přes satelit, uděláš to nejlepší, co můžeš. (k čemu tu bude digitální terestirial, to opravdu nevím).
Leadtek vyrábí modely pro DVB-T, ale mám dojem, že pro DVB-S nikoli.
Alf (888)|28.3.2006 20:45
embe
Postup, který používáš je hodně krkolomný. Proč to třeba ve Vegasu neuložíš do MPEG-2 se zvukem AC-3.
Když máš TV kartu, proč negrabuješ do MPEG-2 -> střih v SW, který neprovede rekompresi -> authoring?
blueant (820)|28.3.2006 21:07
DVB-S karta nahrava priamo stream z hora a ten je v MPEG2.
Cize pokial vypnes zobrazovanie (lebo vlastne len to zerie vykon CPU) tak samotny zapis nezatazuje procesor takmer vobec.
embe (99)|29.3.2006 09:03
[quote=Alf]embe
Postup, který používáš je hodně krkolomný. Proč to třeba ve Vegasu neuložíš do MPEG-2 se zvukem AC-3.
Když máš TV kartu, proč negrabuješ do MPEG-2 -> střih v SW, který neprovede rekompresi -> authoring?[/quote]

Ja viem, ze je krkolomny...Nemozem to vo Vegase ulozit ako mpeg pretoze nemam registrovane pluginy... 8-)

TV karta sice moze grabovat rovno do MPEG2 ale ani po nainstalovani potrebnych enkoderov mi FLY 2000 TV pise ze nie su nainstalovane. Vyzaduje to tusim DirectShow Intervideo 2.0 Mpeg enkoder a este jeden ale to si nespomeniem ako sa vola (nejako na "S"). Neviem, kde ich mam zohnat, nasiel som jednu rusku stranku ale to je peklo, stahuje to odtial 120 B/sec...
embe (99)|29.3.2006 09:06
[quote=blueant]DVB-S karta nahrava priamo stream z hora a ten je v MPEG2.
Cize pokial vypnes zobrazovanie (lebo vlastne len to zerie vykon CPU) tak samotny zapis nezatazuje procesor takmer vobec.[/quote]

To vyzera super! Zatial. A je mozne aj spojenie s TV zaroven cize by som mohol mat pripojene zaroven aj TV a aj PC lebo platit este aj kablovku UPC a mat aj satelit len kvoli nahravaniu formou karty v PC sa mi zda luxus...
blueant (820)|29.3.2006 09:08
[quote=embe][quote=blueant]DVB-S karta nahrava priamo stream z hora a ten je v MPEG2.
Cize pokial vypnes zobrazovanie (lebo vlastne len to zerie vykon CPU) tak samotny zapis nezatazuje procesor takmer vobec.[/quote]

To vyzera super! Zatial. A je mozne aj spojenie s TV zaroven cize by som mohol mat pripojene zaroven aj TV a aj PC lebo platit este aj kablovku UPC a mat aj satelit len kvoli nahravaniu formou karty v PC sa mi zda luxus...[/quote]

No da sa vyuzit vystup na TV karte - ale len na jeden program na obidvoch zariadeniach..
embe (99)|29.3.2006 09:35
[quote]No da sa vyuzit vystup na TV karte - ale len na jeden program na obidvoch zariadeniach..[/quote]

To znamena, ze by som mohol pozerat na TV a PC sucasne iba to iste, ze? Hele, a co si myslis o diskusii https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/5052-rozdiel-medzi-digit-a-analog-sat, tu sa nakonci biju o to, ze ci je lepsi analog pri vyssom bitrate v porovnani s DVB-S s nizsim bitrate. A este ked k tomu pridam nestandardne rozlisenia v akych stanice vysielaju ako sa tu pise, tak neviem neviem....
Ake zariadenie mas vlastne ty a ako si spokojny?
blueant (820)|29.3.2006 09:50
Ano iba to iste.

Vo vacsine pripadov je datovy tok naozaj nizky.
Ja to nebudem porovnavat s analogom - lebo tam zavisi na vela faktoroch - aky kvalitny ten analog je .. ... ... ( u nas je analog naprd)

Pre mna je lepsie DVB-S - co robim nahravky mam len pre seba a to mi staci. Hlavnu vyhodu mam v tom ze DVBPLAYER mi berie aj nestandartne rozlisenia - takze sa nezaoberam prevodmy a DVD mam z DVB-S nahravky rychlo hotove.
Pouzivam SS2 - ale aj DREAMBOX 7000S s HDD.
embe (99)|29.3.2006 10:24
[quote]Ano iba to iste.[/quote]

Teraz som volal do firmy AB Com a povedali mi ze SkyStar1 sa uz nedodava. A ze SkyStar 2 nema vystup na TV, ze asi jedine mozne pripojenie je cez graficku kartu??? Ze tato karta je urcena prioritne pre PC...co je to za blbost?
mirekv (7169)|29.3.2006 10:35
embe
Výstup na TV nemá, což je škoda, tak jedině přes GK.
blueant (820)|29.3.2006 10:36
[quote=embe][quote="blueant]

Ano iba to iste.

[/quote]

Teraz som volal do firmy AB Com a povedali mi ze SkyStar1 sa uz nedodava. A ze SkyStar 2 nema vystup na TV, ze asi jedine mozne pripojenie je cez graficku kartu??? Ze tato karta je urcena prioritne pre PC...co je to za blbost?[/quote]

Aka blbost.

Presne tak to je.
Ak chces SS2 sledovat na TV tak len cez TVOUT na GK.
embe (99)|29.3.2006 10:38
[quote=mirekv]embe
Výstup na TV nemá, což je škoda, tak jedině přas GK.[/quote]

To ale znamena:
- znizenu kvalitu obrazu oproti tomu keby to malo priamy vystup z karty
- nutnost mat pustene PC ked chcem kukat satelit na TV

Z tohto dovodu asi mas ten dreambox, ze?

Kua, neexistuje nejake idealnejsie riesenie?
mirekv (7169)|29.3.2006 10:48
embe
Dreambox nemám, provozuju to přes GK, úbytek kvality je znát, ovšem já mám kartu hlavně na záznam.
SS1 jsem neměl, takže nevím, jak kvalitní tam byl převodník D/A, aby nebyl ještě horší, než v GK. Ale i kdyby, stejně bys musel mít PC zapnutý.
blueant (820)|29.3.2006 10:56
Raz je to karta do PC tak je logicke ze musi bezat PC ;-)

SS1 ma velmi kvalitny vystup - ale tu by som nekupoval.
To uz si radsej za obdobnu cenu kupimn DM500 - kde mozem nahravat po sieti na HDD v PC.

A mam samostatny prijimac s ovela pohodlnejsou obsluhou a rovno s citackou na kartu (na dalsiu kartu sa da pripojit phoenic na RS232)
embe (99)|29.3.2006 10:56
To blueant, mirekv:

To ale znamena nasledovne:
- znizena kvalita obrazu pri sledovani TV cez GK pocitaca (?)
- nutnost mat zapnuty PC ked chcem pozerat TV

To je trochu debilne riesenie, neexistuje nejake lepsie riesenie? Dreambox by bol idealny, keby nestal tak vela. A to este v cene nie je zaratane prislusenstvo a SK/CZ link karty!

Naozaj nie je nejake ine riesenie? Podla mna TV karta /sposob aky pouziva Ivo Masek by mohol byt lepsi, pretoze, a teraz ma opravte ak sa mylim, ked vypnu analog vysielanie a ja zostanem u sucasneho TV prijimaca, tak si budem musiet kupit nejaku krabicu na prijem DVB-T. Cize signal bude taky isty akoby som mal DVB-S a budem moct grabovat kartou Leadtek (napriklad) v datovom toku aky si nadstavim. Akurat ze to bude "akoby analog" kedze Leadtek je analogova karta, resp. to bude akoby DVB-T/S kedze signal ktory pojde do Leadteku/PC bude digitalny a ja z neho spravim analog MPEG2?
Zacinam byt z toho jelen:-)
blueant (820)|29.3.2006 11:02
Riesenie cez DVB-S je pohodlnejsie - ale nie LACNE.

Ide o to o co ti ide a ake mas moznosti. U nas nieje kablovka a analogovy prijem biedny.

Taktiez u DVB-S je vyhoda ze je tam aj kopec inych programov ;)
embe (99)|29.3.2006 11:18
Takze ide mi o nasledovne:

- zbavit sa pracneho spracovania grabnuteho videa cez analogovu TV kartu Lifeview, iste si vies predstavit co to obnasa.
- zbavit sa UPC raz a navzdy, za cca 300SK (rozsireny subor)mesacne mam sice 50 kanalov ale 40 a mozno aj viac z nich nepozeram.Zakladny subor sice stoji do 100SKK ale neni tam CT, TA3, zato su tam madari a ORF...cize prechodom na DVB-S by som sice jednorazovo investoval ale zbavil sa dozivotnych poplatkov, ako som pisal nazaciatku, investicia pri cca 15kSKK by sa vratila za cca 4 roky...
- no a samozrejme mi ide o kvalitu obrazu/nahravky.
- takisto mam Chello cez UPC a je to drahe na to co poskytuju, kvalita pripojenia, hlavne down/up - 1024/128 je hrozne. Pingy ani nie tak vysoke ako kolisajuce od 45 do 80 co sposobuje pri online hrani lagy jak svina...

To blueant:

(na dalsiu kartu sa da pripojit phoenic na RS232) - to je nejake doplnkove zariadenie alebo?
blueant (820)|29.3.2006 11:26
PHOENIX je citacka kariet - vacsinou sa pouziva na PC.

Ale DM500 ma len jednu citacku na karty - tak vyuzili jeho COM port (rs232)- na zapojenie phoenixa a mas tak moznost zapojit dalsiu dek.kartu k DM500.
embe (99)|29.3.2006 11:42
Tak ok, toto uz je mi to jasne. DM500 ale nema zabudovany/zabudovatelny HDD, cize nahravanie sa vykonava iba cez PC spojeneho s DSR cez LAN?
blueant (820)|29.3.2006 11:47
[quote=embe][quote=blueant]PHOENIX je citacka kariet - vacsinou sa pouziva na PC.

Ale DM500 ma len jednu citacku na karty - tak vyuzili jeho COM port (rs232)- na zapojenie phoenixa a mas tak moznost zapojit dalsiu dek.kartu k DM500.[/quote]

Tak ok, toto uz je mi to jasne. DM500 ale nema zabudovany/zabudovatelny HDD, cize nahravanie sa vykonava iba cez PC spojeneho s DSR cez LAN?[/quote]

Ano.

Alebo potom samostatny LANDISK - ale je to drahsie riesenie - to uz by som skor uvazoval o boxe s HDD.
embe (99)|29.3.2006 12:04
To blueant:

Kua teraz som im zase volal a povedali mi, ze sice je DM500 a aj DSR310 a podobne su ok ale soft, ktory je k tomu dodavany na nahravanie nie je prave najlepsi, co znamena, ze sa to seka, pada a podobne...Takisto, ze dobre nahravat idu iba volne siritelne programy. Ze to uz mi odporucaju AP IPBox 400S so zabudovatelnym HDD. Za tam tento problem nie je, pretoze sa to nahrava priamo do HDD v satelite tak ako to vysielaju.
Tak uz som z toho magor.
blueant (820)|29.3.2006 12:20
ZAKLAD !

DSR nema siet ! Ten nahrava cez USB a vraj to niekedy blbne (neviem z vlastnej skusenosti - o prijimace bez LAN sa nejako nezaujimam)

ABIPBOX400 by nebol zly - ma 2 tunery (cize pokial by si dal TWIN konvertory - tak mozes na tom zariadeni nezavile pozerat a nahravat.)

Teraz ho maju v abcome s HDD 80GB za velmi dobru cenu.

Ale zase je to o dost drahsie ako SS2 ;)
embe (99)|29.3.2006 12:34
Ehm...ta cena v AB-com je 15600SKK tusim ale nie je 80GB disk malo? K tomu este prislusenstvo a 20 litrov v tahu. Ale na druhej strane SS2 neprichadza do uvahy vzhladom na neohrabane kukanie TV. A co takto SS2 do PC na nahravanie a samostatny stolny satelit na kukanie TV a to vsetko na jednu parabolu? To by ale znamenalo, ze by som musel kupit po 2 karty vzdy Czechlink a takisto aj SKlink lebo kazde by pracovalo ako samostatny prijimac nie? Mna z toho drbne, kazdopadne nie som ochotny dat za sat 20tis pripadne viac...
embe (99)|29.3.2006 15:03
To blueant:

Co myslis, je mozne to riesenie SS2 karta a zvlast stolny dig.satelitny prijimac? Je mozne zdielat kartu (y) na oba pristroje zaroven? SS2 karta nahrava v pohode softverovo (sekanie a pod) a aj pri vyssom datovom toku cez Czechlink? A posledna vec, obe sa daju zapojit na jednu parabolu, cize nebudem musiet kupovat vsetko dvojmo?
Dik za doterajsie rady
SS2CZ (874)|29.3.2006 15:31
embe (99)|29.3.2006 16:16
Dik, kua, ako hladam tak hladam, ale to ci sa to da zapojit tak ako pisem vyssie som nenasiel. Sice je tam toho strasne vela, ale to co potrebujem asi nie. Toto uz je skor stranka pouzitelne potom ked tu kartu kupim. Samozrejme okrem recenzie...
SS2CZ (874)|29.3.2006 18:08
Jo,kua,musíš mít setbox s HDD a LAN a na anténě TwinLNB-jeden výstup pro SS2 a druhý do boxu,phoenix na karty a na anténě motor na otáčení.
Všechno už ti psal Blueant. :-R
embe (99)|29.3.2006 20:12
Jo jasne, az na to, ze ja nevyvalim prachy za setbox s HDD ked mam v PC disky spolu 580GB. Takze ja chcem grabovat do PC cez kartu SS2 a mat potom este nejaky jednoduchy digitalny stolny satelit na prijem na klasickej TV.
To znamena, ze sa vyhnem problemom pri prenose s vacsim datovym tokom cez USB. V tomto sa dufam nemylim. Mna len zaujima, ci to ide alebo nejde. Ak to nejde tak kaslem na to a ak to ide, tak si tu (alebo na inych forach) najdem riesenia problemov ci uz s HW alebo SW na grabovanie...
Alf (888)|29.3.2006 20:35
embe
Je tu ještě jedno řešení - http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=138 - stolní příjmač s:
1. RF modulátorem (TV popř. STA),
2. Výstupem S-video, kompozit nebo SCART (jeden TV a třeba TV karta) - to má asi každý
3. Výstupem SAT OUT pro další sat. příjmač (např. třeba zmiňovanouu SS2 pro záznam do PC)
embe (99)|29.3.2006 21:00
http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=282 - ten SAT OUT uplne vlavo myslis asi...to je pre mna najdolezitejsie lebo TV kartu potom vyhodim z balkona :-D
Mnooo to by riesilo....co by to vlastne riesilo? Vlastne je to to iste ako TWIN do PC a do stolneho prijimaca (akehokolvek), nie? Akurat (ale to som si neni isty) sa nebudem musiet hrat s prehovaranim PC karty aby neignorovala natacaci motor, kedze signal dostane od Strongu, ktoremu ja zadam na ktory satelit sa ma "natocit"(?)
embe (99)|30.3.2006 11:48
OK, takze uz je jasne, ze prejdem na DVB-S formou karta SS2 + stolny prijimac zapojene na jednu parabolu. Su dve moznosti SS2:[color=red]PCI karta SkyStar2 rev. 2.6C + dialkové ovládanie[/color] a [color=red]SkyStar2 USB Box[/color]. Prve stoji 1840 bez DPH a druhe 3520,- bez dph ale predpokladam, ze by som mal kupit tu lacnejsiu PCI, kvoli datovemu toku, ze(?)
Mohol by mi niekto poradit z vlastnej skusenosti, aky vyhovujuci stolny sat prijimac kupit do kombinacie s SS2 tak aby vsetko fachalo bez problemov a aby ten stolny nebol prilis drahy, kedze bude fakt len na pozeranie TV a na 2 karty, ktore by sa dali zdielat s SS2? A este mozno lamerska otazka, budu karta a stolny prijimac pracovat nezavisle ked budu na jednej parabole? Predsatvujem si to asi tak, ze ked bude natoceny stolny satelit napr na Astru a ja preladim program na SS2 na inu druzicu, tak sa preladi aj stolny ale pokial budem na oboch pristrojoch prepinat na jednej druzici tak mozu satelity pracovat nezavisle? Alebo ako to je?
Jozef2 (188)|11.4.2006 16:18
Velmi zaujimava diskusia. Tiez nad niecim podobnym rozmyslam. Embe, co si nakoniec kupil a ako ti to funguje. Dik.
embe (99)|11.4.2006 16:33
No este som nekupil nic, neni cas... :(( a ako to vidim tak skoro to ani nebude....
Ale v zasade:
- AP IP Box 200
- PC karta SS2
- Parabola Dishemme Esse 100 AL
- Motor Diseqc SM3D12

+ doplnky.....

embe