Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

filmy pro pametniky - nova - problemy se zvukem

LS8 (30)|3.4.2006 09:11
ahoj,

nahrava nekdo obcas filmy pro pametniky z novy (sobota 12.30, vysilac Praha-mesto, mux A, 25.kanal)? Zda se mi to, nebo u techhle filmu je zvuk se samplerate 24kHz? BeSweet na tom pak vytuhne kdyz mu pri prevodu najednou preskoci samplerate z 48k na 24k...

Lukas.
master_tvf (9)|10.4.2006 11:05
Mám podobný problém vždy když si nastavím nahrávání čb filmu na nově tak vypadne nebo se poruší zvuk, časy beru z epg a přidávám zhruba 5min. před a něco za v noci i třeba půl hodiny... nahrávání začne v pořádku dle nastavení těch 5min. před začátkem filmu je v pořádku, ale jak naskočí začátek filmu tak zvuk vypadne úplně nebo se přehrává zrychleně. Používám dvbviewer ge momentálně poslední verzi. Taky nevím jak mám řešit různé formáty vysílání, jsem mírně paranoidní a perfekcionista, hrozná kombinace, takže při nastavování nahrávání dávám dost velké přesahy, aby bylo to co chci opravdu celé, problém je pokud před filmem co chci nahrát je visílání 4:3 a film je 16:9 výsledný záznam filmu je zdeformovaný jako začátek nahrávání. Nahrávám do ts přez vr plugin, pak se to snažím demuxovat v projectX, možná jen nejsem schopen najít to správné nastavení nevím... :-? docela mě to sere bo se mi to většinou stává u filmů co jsem fakt chtěl mít, horší je to s tím zvukem, špatněj formát se dá napravit třeba vo womble mpg a dalších, ale nelíbí se mi to.... dík za jakoukoli radu tvfreak rulez
Nasty_tvf (568)|10.4.2006 11:49
už se to tu řešilo, při demuxu v px nastavit audio na split 2channel into 2single, a vylezou z toho dvě mono stopy, který jsou OK
master_tvf (9)|10.4.2006 14:29
A co s tím formátem dá se to v projectX nějak nastavit?
Nasty_tvf (568)|10.4.2006 15:15
musíš to střihnout v px přesně v tom místě, kde se to přepne na 16:9, pak to běží jak má
LS8 (30)|10.4.2006 17:35
OK, musim se opravit, nemeni se samplerate, ale zvuk prechazi z dual (predchozi porad) pres stereo (reklama pred filmem) dop mono (film samotny). Totez se opakovalo vcera u filmu "Na samote u lesa". V ProjectX jsem nastavil rozdeleni do dvou kanalu a navic prevedeni zvuku z MP2 na WAV, tim se vyhnu nutnosti pouzit BeSweet, kompresi zvuku si nastavim primo ve VDubu :)
Pitomec (10211)|10.4.2006 18:40
Na samotě u lesa vyšlo na originálce, takže s tím se má fakt ještě chuť někdo sr*t? 9-)
Nasty_tvf (568)|10.4.2006 20:01
Jo, někdy si nahraju i ty věci, který už na "originálce" vyšly, i když tenhle film to nebyl :-) , ale tenhle film zas je právě tím správným příkladem, kdy to dostaneš z DVB prakticky ve stejné kvalitě, v jaké to vydali na DVD, a zpracovat to z toho je možná i menší sr*ní, než dojít do půjčovny a ripnout :-E

edit:
a pak to jít zas vrátit, sem zapomněl říct 9-)
ok_986.jpg bad_150.jpg
clee (6592)|10.4.2006 20:11
jo to je fakt, navic nektery dvd sou natolik zpraseny ze nahrat si to z dvb vyjde kolikrat rychlejc a levnejc :-E
Pitomec (10211)|10.4.2006 20:59
Datový tok u DVB je v dnešní době nižší, než na originálkách DVD, takže nahrávat se to fakt nevyplatí. Navíc ještě opruz s reklamou a svítící logo v rohu :-k
Nasty_tvf (568)|10.4.2006 21:17
Datový tok je sice nižší, a je pravda, že LECKDY sr*cí, ale na druhou stranu, mám i některá originální DVD, která mají datový tok na první pohled až předimenzovaný, klidně nad 7-8tis, ale koukat se na to skoro nedá. Dostatečný datový tok je podmínka sice důležitá, ale není nutná ani postačující, nebo jak nás to v matice učili :-D , na koukatelnost mají vliv určitě i další věci.
Reklama je vopruz, ale ne na všech stanicích je i uprostřed filmu :)
Logo mi nějak neva (většinou), to je ale každýho věc, uznávám, obešel bych se bez něj.
A nakonec, neříkám, že nahrávka z TV (DVB) je srovnatelná s DVD od Criterion, ale se zdejšími, většinou odfláknutými bontonskými vydáními českých filmů 70tých let to určitě vyjde nastejno :-)
A teď pudu už určitě do garáže :-)-
clee (6592)|10.4.2006 21:18
nepudes, protoze aspon nemeles picoviny :-E
Nasty_tvf (568)|10.4.2006 22:33
Tak to díky, když už melu, tak se snažím nemlít picoviny :-E , i když se to vždycky nepovede, ale debata se zvrhla úplně jiným směrem od původního dotazu, proto ta garáž.
A reakce typu [quote]vyšlo to na originálce[/quote] se tu objevuje v různých variantách, což většinou je zcela oprávněné na dotazy typu [quote]nestihnul jsem nahrát něco, pošlete mi někdo[/quote], ale tady mě to přišlo, (abych byl in) :-) off topic :-I , proto jsem kolem toho na Pitomce držkoval :-E
LS8 (30)|10.4.2006 22:46
[quote=Pitomec]Na samotě u lesa vyšlo na originálce, takže s tím se má fakt ještě chuť někdo sr*t? 9-)[/quote]

Kdyz se te nekdo zepta ktera tramvaj jede k nadrazi, poradis mu aby jel taxikem na letiste?

TV kartu jsem si koupil proto, abych si mohl nahravat to, co si nechci kupovat/pujcovat na DVD.
Pitomec (10211)|11.4.2006 06:47
Já se jenom ptal, jestli má fakt ještě chuť se s tím někdo sr*t, když je to na originálce k mání. Přičemž nikomu nechci bránit v nimrání se v nesmyslech :-E

A tvůj příměr poněkud poopravím - když se někdo zeptá, jestli může jet tou tramvají, která právě přijela a je přeplněná a uvnitř smrad jak z prasečáku, a já vím, že za minutu pojede druhá, která je prázdná a bez smradu, tak mu jistě poradím, aby jel tou druhou (i když o minutu později) :-) Přesně totéž se totiž dá aplikovat na na jedné straně nahrávku z TV vysílání, kde opruzuje logo v rohu, v půlce filmu reklama a ještě problém s identifikací audia, zatímco na DVD je pouze film :-)
Alf (888)|11.4.2006 07:32
[quote=Pitomec]...zatímco na DVD je pouze film. [/quote]Mnohdy s debilním menu a pokud to chceš ripnout, musíš obejít ochranu. Časově je to téměř stejné jako vystříhání reklam (pokud ovšem není problém se zvukem). :-)
Další věcí je to, že ne všichni bydlí ve štatlu, kde je na každém rohu půjčovna. :-(
Pitomec (10211)|11.4.2006 07:38
Na samotě u lesa žádnou ochranu nemá a o jiném filmu tady řeč nebyla. A i kdyby tam nějaká ochrana byla, tak co má být? Hrajeme si tady na dodržování autorských práv? 9-)
Jinak tazatel (autor dotazu) je z Prahy, takže tam strach o počet půjčoven nemám... :-)
AlBi_tvf (67)|11.4.2006 08:06
Zdravím pánové,
vrátil bych se k tomu zvuku. U některých filmů z Novy, které mají češtinu v jednom kanálu a původní jazyk v druhém se mi stává, že po demuxu v PX a vypálení na DVD je film hluchej :-((( .
V PX rozdělím oba kanály a na DVD vypálím pouze českou zvukovou stopu. Při přehrávání na PC je vše OK, ve stolním DVD to hraje bez zvuku.
Nemáte někdo zkušenost nebo nápad co s tím?
Dík.
clee (6592)|11.4.2006 10:33
no nevim jestli je v dvd specifikaci mpeg mono, bejt tebou to preklopim do ac3
master_tvf (9)|11.4.2006 11:13
To vás chlapi baví z toho dělat avi nebo dvd? Asi to jen budu stříhat a demuxovat v projectX a ve womble mpg spojím mpv, mpa, udělám deintarlaci a vyflusnu do mpg, vysmahnu na dvd.
AlBi_tvf (67)|11.4.2006 11:33
To dělám vždy. Když se na stolním DVD podívám na vlastnosti, tak mi to píše, že zvuková stopa je chráněná autorskými právy (nebo něco v tom smyslu). U všech ostatních, fungujících, tam tato informace není. Může to být tím? Pokud ano jde se toho nějak zbavit?
mirekv (7169)|11.4.2006 14:19
master

udělám deintarlaci

:-E :-E :-E
(nesměju se překlepu!)
Nasty_tvf (568)|11.4.2006 17:18
No, to je dobrý, tak jak ten postup popisuje master, to musí bejt oproti vytvoření normálního DVD pěkná drbárna :-D
Ale abych tu debatu vrátil do původních kolejí : opravdu nemám problémy se zvukem u filmů z novy, který vysílají buď duálně nebo mono, pokud to stříhám rovnou v ProjectX a audio nastavím na (4)split 2channels into 2singles. Stolní přehrávač to normálně vezme, v informaci o zvuku hlásí Audio MPEG 1/0CH. Je to Pioneer 575, kterej mě zatím sežral snad úplně všechno, ale ani od kamarádů s jinými přehrávači jsem zatím nezaznamenal stížnosti.
Možná, jestli je jinak zvuk v PC v pořádku, tak opravdu třeba některým přehrávačům pomůže to, co říká clee - předrtit do AC3, ale je to drbárna navíc.
Nebo zkusit zase ProjectX - vzít ten demuxnutej mono zvuk v mp2 a prohnat ho podruhý přes PX, tentokrát s volbou audio na (2) single to stereo, třeba to přehrávači bude chutnat a jde to rychlejc než do AC3
Zkus to :-)-
master_tvf (9)|11.4.2006 17:59
Sorry, udělá se sama ve womblu mám nastaven Adaptive Deinterlacing.
A asi je fakt, že už je to po demuxu v projectX jedno jestli mpv a mpa naCPU do womblu a následně do mpg, nebo do nějakého softu pro dvd autoring, jen to nepotřebuju, stejně jako nepotřebuju obyč tv nebo stolní dvd player. Plnou verzi dvbvieweru mám od soboty a neměl jsem moc času na výzkum takže ještě jednou sorry za lama dotazy ohledně formátů, a zvuku, z analogu jsem na to nebyl zvyklí.
Nasty_tvf (568)|11.4.2006 18:07
přesně, jak říkáš, udělat jednoduchý dvd authoring, klidně i s malým menu, je už stejná práce a čas, jaký potřebuje ten tvůj postup, navíc si pak ten film z novy dokáže pustit do televize klidně třeba i má tchýně :-E :-E :-E , když na to přijde :-E :-E
master_tvf (9)|11.4.2006 20:25
Ještě co se týče ProjectX, v návodu tady na fóru Demux a střih (nejen) DVB v ProjectX, je "Pravím kliknutím na soubor, který chceš demuxovat, si otevřeš roletku a vybereš openCut/Special, čímž se otevře náhledové okno pro střih", mám ProjectX_0.90.3.01 a nemůžu tam tuto volbu nikde najít, místo střihu se dá vybrat jen pomocí slajdu nebo šipkama :-?
Nasty_tvf (568)|11.4.2006 20:36
Upřímně řečeno, nevím, ten návod je na docela starou verzi PX, a já z toho prográmku používám určitě jen zlomek věcí, které umí, a ty jsem si už zautomatizoval tak, že o tom moc nepřemejšlím a jiný věci se nemám (zatím) potřebu učit. Autor toho návodu sem teď už chodí bohužel jen jednou za čas, ale třeba se ti na to někdy ozve :-)
master_tvf (9)|15.4.2006 11:11
Začínám pochybovat zda tahle funkce v novém projectX je... :-?
SS2CZ (874)|15.4.2006 11:27
master
Vždyť tam náhled je nebo co? Prostě střiháš po GOPech tři druhy rychlostí.Nebo jak chceš střihat?
master_tvf (9)|16.4.2006 10:06
Jo to vím, ale je to strašně pomalé a nepohodlné oproti střihu třeba ve womble mpg wideo wizard (zvětšení na fullscreen rychlá odezva při posunu vpřed i vzad), podle toho návodu to vypadalo, že je v projectX nějaký special střihový mód a zatím asi ne.